Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

osis reče Dne, 14. 6. 2020 at 12:15:

Zate verjamem da imaš, eni pa ne bomo verjetno nikol imeli :). Občudujem drugače tvoje in od nekaterih drugih mn3... poznavanje gora.

ce te res zanima, potem ni hudic da ne bi v pol leta hoje po sloveniji poznal vsaj bolj impozantnih vrhov

zemljevid v roke je se najboljsi nacin, ker si ne zapomnis samo izgleda iz ene pozicije, ampak tudi lego realtivno na ostale vrhove, tako da se potem drugje lazje orientiras

 

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Kdo pravi da se obremenjujemo? Zgolj še en podatek, preko katerega si ustvariš neko predstavo o poti. Saj smo pa ja v hribih bog pomagaj, kdaj me pa bo zanimala višinska razlika, če ne tam gori med oblaki?

Je malce drugače, če piše 4 ure in 500 višincev ali pa 4 ure in 1500 višincev, se ti ne zdi? Dve popolnoma različni turi.

 

Sicer sem pa vprašal glede načrtovanja lastne poti, take ki je ni na hribi.net. V primeru da se odločiš povezati več vrhov v eno turo ipd.

Povezava do prispevka

+1

Branje zemljevida je veščina, ki zahteva nekaj truda, a ima svoj čar in je z veščo uporabo gotovo zanesljiva in dobra metoda: ne rabiš se zanašat na signal, baterijo ipd. Z nekaj izkušenj lahko hitro oceniš pot: z branjem izohips prebereš višinsko razliko, glede na merilo razbereš dolžino (1:50 000 -> 1cm = 0.5km) pri čemer si za hitro oceno pomagaš s pomožnimi kvadrati (na prej omenjeni karti 1:50000 stranica kvadrata predstavlja 1km). Vsekakor uporabna in nepogrešljiva veščina za v hribe, ki odpira nove možnosti (samostojno določanje poti, improvizacija, samoreševanje...). Tako samoumevno kot zgleda, je v tem da vzameš zemljevid in kompas v roke popolnoma druga izkušnja hribov in svobode, ko veš da se lahko zaneseš na to in ne rabiš iskat odcepa za katerega si izvedel iz vodiča.   

 

uredilo bitje young
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 3 urami:

Kdo pravi da se obremenjujemo? Zgolj še en podatek, preko katerega si ustvariš neko predstavo o poti. Saj smo pa ja v hribih bog pomagaj, kdaj me pa bo zanimala višinska razlika, če ne tam gori med oblaki?

Je malce drugače, če piše 4 ure in 500 višincev ali pa 4 ure in 1500 višincev, se ti ne zdi? Dve popolnoma različni turi.

 

Sicer sem pa vprašal glede načrtovanja lastne poti, take ki je ni na hribi.net. V primeru da se odločiš povezati več vrhov v eno turo ipd.

 

chinasky reče pred 2 urama:

zemljevid v kombotu s hribi.net

 

 

Tako + morda kakšna literatura zna prav pridt za obisk dodatnih obskurnih vrhov.

 

Drugače pa višinko je nujno vedet, tko kot je Zorz napisal. Od tega je odvisno marsikaj.

 

@young jp nujna veščina. Me je že parkrat rešila iz poštene zagate.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

js se velikokrat zajebem ko na hitro pogledam zemljevid, ker je pac treba "sam se tja pogledat"

in potem "eh sej je sam 50 visincev" rata "pizda kdaj bo ze tega konc" :D 

 

ponavad je razlog ta, da me v tistem trenutku res boli k... kolk na gosto so izohipse, jaz hocem naprej 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

prehodavci ali pa kriški podi iz trente oz. zadnjice, če si želiš grizt kolena jo pa lahko mahneš na svinjak aka bovški matterhorn :D

 

pol maš še krnsko jezero, kjer štartaš iz lepene, .... (če se še česa spomnim napišem)

uredilo bitje Zorz
Povezava do prispevka

Al pa Javoršček; lahko narediš krog iz Kala čez planino Golobar in po drugi strani dol ali pa povratek po isti, iz kateregakoli izhodišča.

Al pa samo do Čukle in nazaj, direkt iz Bovca. Al pa gondola in na Kanin. Al pa če hitro hodiš, boš v tem času tudi na Pršivcu in nazaj v Bavščici (ves čas zložno vzpenjanje, pa še voda je vmes).

 

Drugače se mi pa za poznavanje vrhov zdi nahitreje, da kdaj sam odvodiš turo, ker boš potem tekom priprav dosti bolj pozoren.

Povezava do prispevka

Če greš k krnskemu jezeru lahko v dodatni dobri uri skočiš še na Veliko Babo, če želiš imet vrh za cilj.

Južneje maš tudi lepe krajše ture kot so recimo Drežniške ravne - Krasji vrh ali Planina kuhinja - Krn. 

 

 

uredilo bitje young
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...