Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Sem v navdušenem pričakovanju, da se nam obetajo nove pošiljke snega naslednji teden, ampak me malo medejo napovedi: kako za nekatere kraje kaže dež, čeprav temperaturo pod nič? Kakšna so vaša predvidevanja/pričakovanja glede razvoja vremena? 

uredilo bitje young
Povezava do prispevka

Po današnji izraziti otoplitvi bo jutri predvsem v višje lege dotekal občutno hladnejši zrak, sredi tedna pa bomo spet prišli pod vpliv toplejšega jugozahodnega vetra, ki bo vreme krojil tudi čez praznike. Oblačnosti bo iz dneva v dan nekoliko več, v četrtek se bodo oblakom pridružile tudi rahle padavine, ki bodo po nižinah večinoma v obliki dežja. 

 

Deževen bo, kot vse kaže, tudi konec tedna. Če se v prihodnjih dneh ne bo še kaj občutneje spremenilo, bomo tako praznike po nižinah začeli brez snežne odeje, kar pa pravzaprav ni nič nenavadnega, saj smo zadnji bel božič v večjem delu Slovenije imeli leta 2007.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

ponavadi je na voljo kar dosti odej, sploh glede na to, da pozimi v bivaku oz. zimski sobi ne boš imel veliko družbe. tako da ja, dalo bi se preživeti tudi brez, ampak sam bi zaradi udobja še vedno raje s seboj vzel spalko (plus ne moreš bit siguren, da dejansko so vsi bivaki založeni z odejami).

Povezava do prispevka

Kakšna tura po bohinjskih gorah, tod gre "triglavska magistrala" - večdnevna (3-4dni) zimska tura, na eni strani so odprte koče na komni, na drugi strani kredarica, vmes pa veliko opcij za prespat v zimskih sobah (preveri na pzs strani katere koče imajo zimske sobe).  

Lahko greš tudi na krn z lepene (spanje pri krnskem jezeru ali na vrhu v gomiščkovem zavetišču). Potem je tudi območje v kamniško-savinjskih okol Grintovca in Skute, ampak večinoma kar zahtevni tereni (mogoče kdo ve kakšna je pot po zimi do bivaka pod Skuto?).

V teh razmerah pa ni za rinit v nič od naštetega, ker so vse to zelo plazovita območja, je za počakat da se stabilizira snežna podlaga. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Vceraj odlicen intervju/podcast z Tomazem Rotarjem na Valu202 o njegovem "neuspesnem" zimskem naskoku na K2 lani in o tem kako so ga Nepalci na "suho" nategnili za $80.000 leto poprej. Tega zadnjega sicer v tem intervjuju ne omenja, ampak je pa precej jasno v njegovem blogu opisal to dogajanje. 

 

Pa nasploh zelo "down-to-earth" guy za extremnega alpinista. Priporocam.

Povezava do prispevka
skiny reče Dne, 17. 1. 2022 at 17:44:

Žalosten vikend :no:

 

Zal je se vedno prevec ljudi, ki mislijo da so tiste male derezice cist vredu tudi za v visokogorje. Kr pike dobim ko srecam take paciente

Sploh tista na Komni je za glavo držat. Šli so dol po 20:00 z mini derezicami  (Gasilci iz Iga pa bojda neki lokalni), ubrala sta bližnjico med serpentinami (kar se pozimi nikoli ne dela sploh ne ob sestopu, razn če poznaš teren kot lasten žep), prvi je padel čez prepadne skale, drugi mu je želel pomagati pa je še sam odletel čez.

Zanimivo da so ostali iz skupine to porajatli šele, ko so prišli do parkinga na Komni...

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
lynx reče pred 5 urami:

Jaz bi gledal južne lege ala Dovška baba.

hvala za predlog, čeprav se mi zdi zanimivo, ker jaz sem razmišljal pa ravno obratno: osojna lega, ki je čim manj izpostavljena vetru. Z južnimi legami se zna zgodit tako: to tedenska odjuga + ohladitev => led. 

Mogoče da bodo pa res sonce in zemlja vseeno ohranili toliko moči, da se bo čez dan malo omehčalo. Pustimo se presenetiti, naj bo kar hoče, mi smo pripravljeni na najhujše :D

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

A kdo še kam hodi v tej žalostni zimi? ARSO pravi, da je v visokogorju en meter snega manj od povprečja za ta čas.

 

Po dveh vetrovnih vikendih je bil tokrat končno mir in čeprav je res malo snega, se v Vratih da pripeljat samo do Peričnika. Je pa res, da ga po cesti hitro pobira in je kasneje vedno več kopnih odsekov (drugje sneg ali led). Plan je bila dolina Za Cmirom, žal pa nisem prišel dlje od prvega preloma, ovinka, ker se mi je nepopravljivo strgal pes. Nad gaženjem sem hitro obupal, spokal dol, šel pogledat še do Aljaževega doma in se potem prismučal do avta. Za kopne odseke so ali obvozi, tanki jezički ali pa pač poštamfaš po kopnem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...