Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Prejšnji četrtek je bilo idealno na Storžiču, ne prevroče, ne premrzlo, oblaki za senco. Gor čez Žrelo, dol čez Škarjev rob. Res ne vem sicer, zakaj je Žrelo označeno kot zelo zahtevno. Mama je šla pred leti tam čez in je isto rekla, da se ji ne zdi kaj. Predvidevam sicer da pozimi ali po dežju drsi. Vem, da je bilo celo nekaj smrti v zimskem času.

Next up, Ojstrica po Kopinškovi.

20220811_105919.jpg

Povezava do prispevka

Saj če smo pošteni, če nisi ravno motorični invalid z vrtoglavico so te oznake ala "izjemno zahtevno" orenk pretirane. Ali pa samo meni vzbudijo napačne občutke, ker za povprečnega gornika vzpenjanje po klinih ipd. prav gotovo nebi smelo biti "izjemno zahtevno". 

Razumem pa potrebo po tem, da se stvari kategorizira in s tem ljudem vsaj okvirno daš vedeti, kam se podajajo.

Povezava do prispevka

"izjemno zahtevno" sicer ne obstaja kot del uradne klasifikacije, ki temelji na "tehnični zahtevnosti" (lahka, zahtevna, zelo zahtevna). Izmišljotina hribi.net.

 

Jaz bi kot najtežjo pri nas označil pot Mire Marko Debelak, ker je napram ostalim, sploh feratarskim, smešno malo zavarovana ob hkratni veliki izpostavljenosti in naloženosti.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
smarnca reče pred 9 minutami:

 

vrži eno uč na tole, mi deluje podoben šmoren: https://www.kibuba.com/oblacila/jakne/nepremocljive-jakne/moske-pohodniske-c2068/Moska-vetrovka-Black-Diamond-Stormline-Stretch#attr-4008

 

ali pa tole: https://www.kibuba.com/oblacila/jakne/nepremocljive-jakne/moske-pohodniske-c2068/moska-vetrovka-black-diamond-fineline-stretch#attr-4008

 

folk se ponavadi ful pali tudi na outdoor researchov model helium, čeprav uno je morda že preveč ultralight zadeva, čeprav sam veš za kakšen namen boš vetrovko imel. kot "just in case" zadevo, ki je večino časa v nahrbtniku, ali bo videla konkretnejšo uporabo?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

sej kibubini storži so ql, predvsem ker so ti pripravljeni marsikaj naročiti na tvojo željo. to dobiš za normalno ceno, na kar potem fašeš še 20% popusta. lahko bi se pritoževal, če bi imeli na račun storžev nabite cene, ampak jih nimajo, so povsem normalne.

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 22 urami:

Ne bi reku, ker sem glih v iskanju puhovke in bi me recimo ista z 20 storzi v Kibubi prisla drazje kot v Intersportu. 

 

Iglu sport bo mel to pa se bolj zajebano, ker bos rabu 500 tock a.k.a. 500 € predhodnega sopinga za 24 % popusta. 

 

Govoriš o polni ceni v Intersportu ali imajo kakšno znižanje? Ker itak da se dobijo primeri, ko je nek artikel drugje ceneje zaradi večejga popusta, tko da je to bv point. Moja poanta je bila, da njihove cene na račun storžev niso nabite za 10, 15%. Vsaj kar se železnine tiče, pa tudi pri cunjah tega zaenkrat nisem opazil.

 

Zadnjič sem denimo pri njih naročil fensi Petzlove cepine in je bila že izhodiščna cena nižja kot recimo v Nemčiji (Bergfreunde, Bergzeit, itd.), na to pa sem potem koristil še storže.

 

Ne vem, meni je Kibuba naša top trgovina s hribovsko in alpinistično robo. Iglu ti da tistih 10%, če si član nekega PDja, 2x na leto dobiš kupone, in potem še nek enkratni popust, če pri njih zapraviš že kar lepo vsoto denarja (ni kot da vsako leto kupujem vetrovke, cepine, gojzarje in kar je še te dražje robe).

Povezava do prispevka

Res je bil lepo podaljšan vikend. V soboto bil na Kamniškem vrhu, lepo, malo ljudi, pot sicer ni najlepša, ampak ok. 1:45.

 

IMG-3d202b5c262e1fe6707fc108699301cc-V.jpg

IMG-6187d3d925474e5b49e938298a8be78d-V.jpg

 

V ponedeljek pa iz Bistrice na Kamniško sedlo. Veliko ljudi, gor je pihal k pr norcih, pa koča je za letos že zaprta. Supre vreme, idealna temperatura, 3:50.

 

IMG-1ff6581d77b05c4b73ce1c79e219d997-V.jpg

IMG-eedf36a380d016a1a1179465c47755a4-V.jpg

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...