Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Se sliši butasto ja, ampak če prav vem Iglu noče vračati kupnin v primeru reklamacij (nisem pa preveril).

Torej če hočem koristit dobropis moram pač vzet nekaj iz Igluja ali pa moram izkašljat celo vsoto v neki drugi trgovini.

 

Iglu pa tovrstnih čevljev (lažji kvazi pohodniško-tekaški) itak nima kaj dosti razen Sportive.

Povezava do prispevka

Meni so v preteklosti izdali dobropis, ki sem ga lahko porabil za karkoli v trgovini. Edino denarja pa niso hoteli vrniti.

 

Bom pa itak najbrž vzel bone. Od obutve pravzaprav niti ne vem, kaj bi gledal, teli lažji Sportiva GoreTex očitno puščajo kot za stavo. Moram pogledat, kaj se sploh še najde.

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ma en pacient, k ma več v nogah kot v glavi. Par let že objavlja po hribi.net svoje ture po hribih, pa bi blo čist ok če bi kdaj kaj zase obdržu (pohajanje po hribih v kočljivih razmerah, hoja z derezami po bivaku, ipd sranja...). Vsaj na začetku je bil en tipičn hribovski vseznalec, ki se mu ni dal nč dopovedat. Sam da so ble fotke. Sej z leti ga je kdo mal v roke vzel pa ga kej nauču, pa je dobu tud kej izkušenj, tko da se je verjetn naredu v solidnega gornika (ne dam roke v ogenj, ker ga ne spremljam). Pred leti so ga že enkrat reševal, ko je fuknu z malega triglava na ledenik.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Damn, jaz sem se pa pred Jalovcem že 3x obrnil (samo lani 2x). Pa imam Triglav in Škrlatico za sabo, Mangart in še marsikaj visokega.

 

Ponavadi gledam, kaj vse gor leze in pride, in se samo čudim. Ne vem a imam samo jaz bojazen pred prepadi, a je drugi nimajo? 

 

Letos že planiram 1x z kolegi na Triglav za vajo, potem pa če najdem pravo spremstvo, mogoče še enkrat probam Jalovec osvojit. Seveda poleti, ne v kakih zimskih razmerah kot so trenutno. Pa po poti, ki velja za najmanj strmo (Iz izvira Soče mimo bivaka pod Špičko). Pač zadnja gora, ki si jo res želim enkrat osvojit. 

Povezava do prispevka
MIHAc reče pred 21 urami:

Damn, jaz sem se pa pred Jalovcem že 3x obrnil (samo lani 2x). Pa imam Triglav in Škrlatico za sabo, Mangart in še marsikaj visokega.

 

Ponavadi gledam, kaj vse gor leze in pride, in se samo čudim. Ne vem a imam samo jaz bojazen pred prepadi, a je drugi nimajo? 

 

Letos že planiram 1x z kolegi na Triglav za vajo, potem pa če najdem pravo spremstvo, mogoče še enkrat probam Jalovec osvojit. Seveda poleti, ne v kakih zimskih razmerah kot so trenutno. Pa po poti, ki velja za najmanj strmo (Iz izvira Soče mimo bivaka pod Špičko). Pač zadnja gora, ki si jo res želim enkrat osvojit. 

meni je pa Jalovec kr užitek, sem ga prehodil iz vseh smeri.
res pa da skoraj ni  varovan in krušljiv ko kurac, ampak js nism imel slabe izkušnje z njim

mogoče poleti med vikend zna biti zoprno, ko je več ljudi in ti neprevidno krušijo kamenje 

Povezava do prispevka

Post izginil... pišem še enkrat.

 

Obrnil sem se tko na enih 2200m pod Velikim Ozebnikom še. Nazadnje res na enem grabnu, fantje nad mano so tudi kamne prožil (čelada seveda je), pa sem si rekel...kaj mi je tega treba in šel dol. Seveda mi je bilo doma pol žal.

Še nikoli nisem šel sam, ampak druščina ponavadi počaka pri bivaku, ker tudi noben ni za take strmine. Potem pa solo rinem na vrh.

 

Triglav in Škrlatico sem osvojil, ampak tam je varoval toliko, da ni panike. Jalovec jih pa ima zelo malo.

 

Mi je pa zanimivo, kot otrok sem zelo rad plezal na eno jablano, pa hodil po strehi (oboje ziher 10m višine). Pa me ni bilo nič strah. Teli prepadi mi pa vseen delajo probleme.

 

Letos imam v načrtu enkrat spet it na triglav... potem pa mogoče še enkrat na Jalovec... sam rabim najt nekoga, ki bi šel do vrha z mano.

Je pa nekak še želja iz otroštva/mladosti enkrat prit gor.

Povezava do prispevka
MIHAc reče pred 19 urami:

 

 

Lej... Edino pravilno. Te nima bit kej sram. Je že heroje z večjimi jajci scat pelal. Če se ne počutiš, obrneš - boljš prej kot prepozno.

 

Poskusi poiskat kakšno skupino, ki ima kaj več izkušenj, mogoče da dobiš kakšnega mentorja da ti svetuje in te ufura. Mogoče se priključi skupini pod vodstvom planinskega vodnika. Označene planinske poti niso noben bavbav in bi z njimi moral opraviti vsak s povprečnimi motoričnimi sposobnostmi.

 

Bojazen pred prepadi je pa tako.. če nisi prej mel s tem izkušenj, verjamem da te zvije. Zato pa tukaj velja načelo postopnosti - lotuj se visokogorja od manj zahtevnih dvatisočakov do bolj zahtevnih. In obvezno v družbi.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Včeraj popoldne proti Veliki planini, ker je pač 4. stopnja ravno mimo. Že na kamerah je izgledalo malo ubogo, tako da sva potem raje nadaljevala proti Dleskovški planoti in nekje na 1300 parkirala. Naprej proti Ravnam so globje kolesnice, po kake pol kilometra pa še čudno spluženo, tako da sva smučala raje drugje nazaj. Rinila sva proti Dleskovcu, dokler ne prideš v rušje, kjer je bilo kosmato, spihano in še pihalo, kar je bil slab obet za naprej. Tako da bolj kratka nočna in dober poduk kako so razmere lahko drugačne od splošnih napovedi. Kjer sva bila, še prve stopnje ni, višje glede na teren kvečjemu druga.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...