Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Ja, je bila bolj švoh zima, se je pa kljub vsemu še vedno našlo dovolj dobre smuke. Se pa letos sezona verjetno res ne bo zavlekla pozno v pomlad in se počasi izteka, prisojna pobočja so precej osiromašena. Ampak temperatura je še vedno dokaj nizka, tako da še za nekaj vikendov bo. Na zelenici je ta vikend bila prav luštna smuka: večinoma trda-grifig, mestoma pomladno mehka podlaga. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
BigBadWolf reče Dne, 25. 3. 2022 at 14:38:

Kater hrib bliz Ljubljane ,  tako ura pa pol do dve hoje, je trenutno kopen oziroma normalno dostopen brez derz in cepina?

Neki sem si Polhograjsko Grmado ogledoval za ta vikend, pa sem zdej mal skeptičen.

Polh. Grmada je suha k poper 30min po tem k neha dež padat. Krim je kopen skos.

Drgač Tolsti vrh recimo je mel vmes mel par delov s snegom, ampak ne rabiš zimske opreme. Če hočeš prečit na Kriško pa so prejšni vikend dereze ble odveč, ampak si rabu blj palce, ker južen sneg na par delih.

dobesedno najblj bedna zima ever, tko da sam hodi.

Povezava do prispevka
Navedek

Na Kredarici novih 70 cm snega 

 

Konec tedna je prinesel sneg do nižin, snežna odeja pa se je odebelila predvsem v gorah. V sredogorju je skupno od četrtka padlo do pol metra, v visokogorju pa tudi blizu enega metra novega snega, ki se je že nekoliko posedel. "Takšen prirast snežne odeje smo imeli nazadnje v začetku decembra," pravijo na Arsu.

 

Nevarnost snežnih plazov v visokogorju je 3. stopnje, kar pomeni, da se plaz lahko sproži pri večjih dodatnih obremenitvah in na pobočjih. Obsežnejši spontani plazovi so sicer manj verjetni, a pazljivost ni odveč.

 

Povezava do prispevka

jaz sem pred par dnevi šel na svinjak. snega je blo proti vrhu tko 30-40 centimetrov, malo pred vrhom sem se obrnil, ker je v enem severnem mini kaminu blo čist zameteno in sem mel s sabo kolega, ki ni bil glih siguren na snegu. je bil pa sneg totalno južen (ob ene desetih), nobene potrebe po snežni opremi (razen rokavice, pa gamaše bi prišle prav).

 

sva pa po eni uri hoje srečala kozo, ki je potem hodila z nama do vrha in nazaj dol, ko se je pri odcepu za čelo (predvidoma) vrnila domov. je blo kr carsko hengat s kozo, edin počivanje je blo mal omejeno, ker je blo težko jest :D

 

20220407_115408_1.jpg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

A je bil že kdo na Highlanderju?

 

100km v petih dneh po obrobju triglavskega narodnega parka. Malo me zanima izkušnje. S kolegi se menimo da bi šli letos.

 

Navedek

highlander I feel Slovenia HIGHLANDER Julian Alps je daljinska pohodniška preizkušnja. Prehodite z nami 101 km v petih (ali manj) dneh in postanite HIGHLANDER ali prehodite 55 km v treh dneh. Pot vodi po južnem robu Triglavskega narodnega parka in pelje mimo ledeniških dolin, jezer in smaragdnih rek. Doživite aktivne počitnice na pragu doma in raziskujte neznane kotičke Slovenije. Štartamo 25. junija 2022!

 

https://highlanderadventure.com/julian-alps/sl

Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 10. 4. 2022 at 19:56:

A je bil že kdo na Highlanderju?

 

100km v petih dneh po obrobju triglavskega narodnega parka. Malo me zanima izkušnje. S kolegi se menimo da bi šli letos.

 

 

https://highlanderadventure.com/julian-alps/sl

razen, če hočeš spoznavat folk, so meni taki eventi totalno brezveze. possibly gužva, kr draga hrana, ki jo ne bi bil problem nabavit tudi ob poti. pa pot zgleda relativno bedna, po teh bohinjskih hribih mi je blo najbolj dolgčas od vseh na sppju. te tolminske strani pa ne poznam, mogoče bi blo zanimivo ukrast pot pa kdaj probat kakšno sekcijo. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

sem bil na rombonu v četrtek, iz kluž. ena zaplata snega na poti, na totalno nenevarnem mestu. rabu sm točno 8 ur gor in dol (mal bizarno, dobesedno 8 ur je blo pr avtu). moving time je bil 5ur 14, sem mogu precej počivat zadnjih 400v.m, ker mi je zmanjkal pripravljenosti pa magnezij sem pozabu in so me hotl krči (to sem se pred par leti nauču na ojstrici, da je treba pol masivno počivat predno te res zagrabi, ker če te enkrat proper, si gotof). sem naredu vmes en 40min počitek s kosilom pa pol še na vrhu. 

 

mentalno zlo naporen hrib, ker je celo pot hoja izključno po mulatjeri, tko da basically nardiš 1600m višincev po štengah :D od fort hermana naprej je 1000v.m vzpona, pol se mal zravna, pol pa spet 600m. pa miljon listja je na spodnji polovici, in ker je suho, drsi k svina, tko da je še mal ekstra napora vgrajenga. je blo pa za dol milina, sem rabu samo dve uri (pa nisem bil neki ful hiter). 

 

PXL_20220519_144940501_PANO.thumb.jpg.77754bafa59bd375f417727105f959e6.jpg

uredilo bitje Lunco
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

V soboto bil prvič na Viševniku. Lepo, je pa kar precejšen kos poti brez sence. Nisem pa mogel verjet, da ob 12h, ko sva midva prišla že zdavnaj dol, folk z otroki in psi rine šele gor. Po tistem soncu...

 

Drugače sem pa kar vesel, moj prvi dvatisočak.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Ja se strinjam z zgoraj napisanim, poleg tega pa še vedno veliko nepripravljenih jih gre v hribe. Ko sem šel na Golico je hotela iti ena familja z majhnimi otroki gor v kajbojkah in japonkah, res neverjetno.

 

Drugače pa sem sam odpravljam zgodaj zgodaj zjutraj. Zbudim se med 2:30 - 3:00, pojem zajtrk in štart, cca 2 uri rabim do Bovca in potem med 5.00 - 5:30 začnem hoditi.

 

Sem kar zadovoljen z letošnjo sezono, poleg teh bližnjih hribov za ogrevanje (Nanos, Čaven, Kucelj, Otliško okno, Golaki,...), sem bil še na Golici, na Slemenovi Špici, verjetno vas je večina že bila gor, če pa kdo še ni bil, sam močno priporočam, meni je bilo zares čudovito. V zadnjih dveh tednih sem bil najprej na Bavškem Grintavcu. Prav hrib za mene, ker ni gužve, za gor sem videl samo srno in na vrhu sem imel celo goro zase, nato sem za dol srečal 6 ljudi. Tako, da če kdo rabi mir in je bolj samotarski tip kot sem sam mu toplo priporočam, poleg tega so razgledi čudoviti, je pa kar dolga. Sicer piše da rabiš za gor 5ur, sam sem rabil 3ure 15min. To nedeljo pa se šel še na Rombon, tudi čudovito, prav tako ni bilo gužve, sicer malce več kot na Bavškem Grintavcu a nič posebnega. Tudi ta je dolga in bilo je že kar vroče, tako, da si ne predstavljam da bi začel s turo ob 9.zjutraj.

 

Še eno vprašanje, kako je pa na Špiku? Je zelo popularen, pride dosti ljudi gor?

Povezava do prispevka

@lynx no saj če je manj kot Golica je super za mene. Recimo Krn za vikend je zame veliko preveč ljudi. Je pa res, da če greš zgodaj zjutraj se vsaj za gor izogneš gužvi. Na take bolj priljubljene hribe grem rajši potem septembra, da ni take gužve. Zna bit, da bom vzel kakšen dan dopusta, pa bi šel na Špik sredi tedna.

 

@ayrton79 na Slemenovo sem rabil malo več kot eno uro. Lepa turca, ne preveč težka, kot je že @coupet povedal čelade na rabiš. Je pa pomoje zelo obiskan hrib, tako da priporočam, da greš med tednom (pa še to pomoje sedaj poleti, bo kar dosti ljudi) ali pa počakaš na konec avgusta/september.

uredilo bitje farok
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...