Skoči na vsebino

Načini spremljanja prebranih knjig


dreknapalci

Priporočeni prispevki

Kako pa vi spremljate svoje branje in bralne statistike? 

 

Gotovo se med bralkami in bralci na mn3njalniku najde še kakšen meni podoben frik, ki rad svoje prebrane knjige, zanimive izseke, premišljevanja in ugotovitve iz njih zbira na enem mestu in se nato večkrat vrača k njim?

 

Verjamem, da se najdejo takšni, ki si zadeve pišejo v fizične zvezke/beležke (Kudos to you!), večina predvidevam uporablja tudi kakšen Goodrears ali kaj podobnega.

 

Pred nedavnim sem naletel na Readwise, ki se mi je zdela super zadeva za lastnike Kindlov, ki večino branja opravijo na svojem ebralniku. Skratka - Readwise je storitev, ki omogoča, da highlighte iz knjig uporabnik v rednih intervalih prejema na mail. Za osvežitev svojih spominov in vedenja o knjigi, premišljevanje o vsebini itd.

Zadeva pride v cenejši naročnini 5 $ / mesec, poleg tega pa upošteva samo Kindlove knjige, ostalih zadev, ki bi bili naloženi iz tretjih virov sploh ne porajta.

Nekaj zaradi cene, predvsem pa zaradi  sem pred nekaj časa dobil idejo, da bi se nekaj podobnega gotovo dalo urediti še kje drugje in prišel na idejo, da bi si svojo zbirko knjig in pomnjenja vrednih citatov uredil znotraj aplikacije Notion (o njem bi skorajda lahko odprli novo temo :D).


Spodaj prilagam link, če bi še kdo želel pogledat in poskusit, zaenkrat deluje kot lepa spodbuda za branje. Je pa potrebna registracija v aplikaciji in potem duplikacija pripravljene strani s tabelicami v svoj račun.

Zgornja tabela je izpis vnosov iz preteklih let na današnji dan, srednja je za vnos knjig, spodnja pa kaže posamezne citate.

Z malce igranja, se da ugotovit kako je vse povezano. Če kaj ni jasno, pa komot še razložim.

https://www.notion.so/Knjige-stripi-dfd59ca6425f4043bb4a1fd686da5cda

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

 

Dante reče pred 9 urami:

Jaz uporabljam kar BookCollectorz, ki ga imam primarno da vodim zbirko knjig. Ima možnost da označiš ali knjiga prebrana, daš oceno (zvezdice), komentar. Meni več kot dovolj.

Tud sam sem bil do nedavnega čist zadovoljen z Goodreads, ki tudi ponuja vse omenjeno.

Potem pa sem naletel na koncept od Readwise in se mi je res dopadlo, da bi moji zapiski&komentarji od prebranih knjig še kdaj pozneje prišli do mene (brez mojega aktivnega brskanja), da jih lahko malce ponovno premislim in osvežim.

Zato sem potem ustvaril ta sistem. :D

Povezava do prispevka

Zadnjič sem nekje bral članek o tem kako se je Goodreads poslabšal, pa kako zaradi monopola praktično ni blo nobenih izboljšav že leta. In je bla kot alternativa ponujena stran The StoryGraph (še v beti), njen stand out feature pa je boljši book recommendationi. In je dejansko kr zanimivo, ful mi jih priporoča, ki se zdijo, da mi bojo všeč pa nisem še nikol slišal za njih. 

 

Drugače ma pa podobno funkcionalnost kot Goodreads pa lahk importaš Goodreads library. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 9. 10. 2020 at 12:33:

Zadnjič sem nekje bral članek o tem kako se je Goodreads poslabšal, pa kako zaradi monopola praktično ni blo nobenih izboljšav že leta. In je bla kot alternativa ponujena stran The StoryGraph (še v beti), njen stand out feature pa je boljši book recommendationi. In je dejansko kr zanimivo, ful mi jih priporoča, ki se zdijo, da mi bojo všeč pa nisem še nikol slišal za njih. 

 

Drugače ma pa podobno funkcionalnost kot Goodreads pa lahk importaš Goodreads library. 

Tole pa super zgleda. KOnčno ene par zanimivih novih funkcionalnosti pa še hitro dela. Sem uvozil svojo knižnico iz Goodreads. Lol prvič izvažal iz in je trajalo 5 min... klasični Goodreads... res obup od spletne strani. :D

 

Kar mi preprečuje da bi takoj presedlal eksluzivno na tale The StoryGraph je na žalost še community ker večina folka je na Goodreads (+ folk ki ga spremljam) in kar se tega tiče bo težko katera stran dosegla takšen nivo.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...