Skoči na vsebino

[multi] No Man's Sky


Tom7i

Priporočeni prispevki

Ker nisem našel teme, predvidevam, da še ni bila obnovljena na novem forumu; pomojem je dober čas za to novi Origins update.

 

Ne bom na dolgo razlagal o novostih, v patch notesih si jih lahko preberete in ogledate sami :) Osebno me najbolj zanimajo in veselijo novi tipi biomov, planetov (vulkanski planeti so zdaj očitno možni) ter

 

- just in time for Dune -

 

ogromni sandwormi, ki so jih igralci zahtevali vse od prvega trailerja dalje :fun:

 

Dodajam še trailer in razlago novosti, morda se tudi vidimo kje v medzvezdju.

 

 

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Ker smo danes ravno 31., bom omenil še, da v NMS trenutno poteka Halloween update/event.

 

Dodali so nov material tainted metal, ki se ga da dobit le na derelict freighterjih, te pa so za to priložnost naredili malo težje. Plus tematske maske in dodatki, seveda :)

 

Mi je pa končno uspelo ponovno usposobit imgur, zato spodaj dodajam še par slik iz mojega trenutnega playthrough-ja.

 

fvnONnA.jpg

 

ukpij7h.jpg

 

Dw2PMXp.jpg

 

4TyYFIw.jpg

 

ETFIQi0.jpg

 

PfIf0aZ.jpg

 

HXSh1ow.jpg

 

Moja baza v Euclid galaksiji:

CduFXMg.jpg

 

Moja baza v Eissentam galaksiji:

1zYIyCM.jpg

 

Srečal sem tudi dva orjaška črva, vendar se nisem zrajtal dovolj hitro, da bi ju slikal :P

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

En bump bom še naredil, ker je Next Generation Update sedaj tudi uradno live, ob tej priliki pa je igra na Steamu tudi znižana za 50%.

 

Da pa ne bo to edina vsebina, bom tukaj pustil še en namig za služenje keša, preden izgubim listek; pred časom sem si namreč izračunal, koliko rastlin rabim za izdelavo določenih izdelkov, ki se prodajo dokaj drago in prinesejo vsaj par miljonov na dan.

 

____________________________________________________

 

Če se rastline, ki se jih naučimo farmat skozi questline, obira enkrat dnevno, dobimo ven sledečo količino materialov:

 

  • 1x Frostwort = 81 Frost Crystal
  • 1x Solar Vine = 81 Solanium
  • 1x Gutrot = 41 Faecium
  • 1x Echinatus = 162 Cactus Flesh
  • 1x Fungal Cluster = 81 Fungal Mould
  • 1x Gamma Weed = 81 Gamma Root
  • 1x Mordite Root = 41 Mordite
  • 1x Star Bramble = 41 Star Bulb

 

Sedaj pa gremo na materiale, ki se jih potrebuje za izdelavo prej omenjenih končnih izdelkov - Living Glass, Liquid Explosive ter Circuit Board.

 

1x Circuit Board = 1x Heat Capacitor + 1x Poly Fibre;

1x Heat Capacitor = 100 Frost Crystal + 200 Solanium

1x Poly Fibre = 100 Cactus Flesh + 200 Star Bulb

 

1x Liquid Explosive = 1x Unstable Gel + 1x Acid;

1x Unstable Gel = 200 Cactus Flesh

1x Acid = 600 Fungal Mould + 25 Mordite

 

1x Living Glass = 1x Lubricant + 5x Glass;

1x Lubricant = 400 Gamma Root + 50 Faecium

5x Glass = 200 Frost Crystal

 

_____________________________________________________

 

Za sestavit 1x Circuit Board, 1x Liquid Explosive in 1x Living Glass torej potrebujemo sledečo količino rastlin, nekaj malega pa nam pol še ostane:

 

  • 1x Mordite Root
  • 2x Gutrot
  • 2x Echinatus
  • 3x Solar Vine
  • 4x Frostwort
  • 5x Gamma Root
  • 6x Star Bramble
  • 8x Fungal Cluster

 

Seveda si lahko posadite večkratnike teh številk in imate pol tudi večji zaslužek. Ta se sicer malenkost razlikuje glede na ekonomijo sistema, v katerem jih prodajate, vendar po mojih izkušnjah v vsakem primeru s prodajo teh treh izdelkov dobite vsaj 3 - 4 miljone na dan. Lahko si pa poleg tega za dodaten zaslužek vzgojite še kake druge rastline; jaz sem si recimo uredil en prostor za gojenje vesoljske trave Nipnip-a :)

 

s26ZogS.jpg

uredilo bitje Tom7i
Malo sem skrajšal tekst
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
[]D [] []V[] []D reče pred 50 minutami:

A te stvari k jih je kle zgradil model majo tut ksno dejansko funkcijo ala da proizvajajo kej al so to sam kozmeticni elementi? 

 

Vec ali manj kozmeticni elementi.

 

Mene zanima, ce grem to lahko pogledat, ker ko sem jaz gradil mi je polno stvari zginjalo, brisalo mi je sobe, zginjale so luci itd. Tako da nimam pojma kako mu je uspelo vse to sestavit.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 1. 2. 2021 at 17:44:

Wait what? Nisem vedel, da greš lahko v NMS tudi pod vodo :o 

To je možno od oktobra 2018, ko je izšel Abyss Update. Imam tudi v planu nekoč narest podvodno bazo (dosti manjšo seveda), samo nisem še prišel do tega, ker je bilo preveč drugega za počet :)

 

planetarium reče Dne, 1. 2. 2021 at 19:02:

Mene zanima, ce grem to lahko pogledat, ker ko sem jaz gradil mi je polno stvari zginjalo, brisalo mi je sobe, zginjale so luci itd. Tako da nimam pojma kako mu je uspelo vse to sestavit.

 

Iz članka, ki sem ga linkal:

Navedek

If you feel like paying the site a visit, Chongsparks does provide a glyph code (an arcane system for teleporting across NMS's galaxy, which can be seen in the header image). But he warns that, due to the tricks used to build beyond the game's object limit, visitors won't be able to experience the build in its staggering totality.

They'll only see a fraction of this place because, at roughly 1500 objects ("it's a hard guess to make"), the facility pushes up against No Man's Sky's build points limits. Basically NMS assigns points values to objects based on complexity, with a cap on 3,000 points for public bases.

 

"The great builders will factor in all sorts of things to stretch what they can get NMS to do. Planet type (dead worlds are best), avoiding high point value build parts... these are a few of the things they consider. Plus they all use brilliantly creative glitching, which I only use on a very minor scale."

 

Če hočeš it pogledat, kolikor boš pač lahko videl, so spodaj na sliki glifi:

Esl6MjWXAAYa5m3?format=jpg&name=large

 

Navedek

Here are the glyphs for those wanting to visit. Please note that you will definitely not see all that is in these pics. I exceeded the limit but don't know when that happened. It's PS4 creative mode. Please enjoy your stay.

 

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Ta teden izide nov Companions Update.

 

We ARK/Tamagochi now :D

 

 

Navedek

Adopt an alien creature and explore the universe side-by-side in the Companions update! Take care of your new friend as they find hidden resources and protect you from hostile aliens, or genetically modify their eggs and breed unique, never-before-seen creations!

 

Baby creatures will inherit looks and traits from their parent – but they are never exactly the same! They will need your care as they grow from spawn to maturity. Earn the trust of your companion by playing with them, feeding them, and giving them attention.

 

Keeping your animal companion well cared for brings a host of practical benefits, including: scanning for resources; marking hazards; providing torchlight; hunting hostile creatures; locating buildings; digging up valuable treasures; and deploying their own shoulder-mounted mining lasers.

 

Up to six creatures can be adopted as companions. The Companion Register screen provides an overview of your collection, including their mood, trust, and personality traits.

 

nurture-the-young-2-899w.png

:wub:

 

unique-personalities-3-1040w.jpg

 

Ou yeah, nič več ročnega mininga; usmeriš svojo čredo vesoljskih lam v bližnje skalovje in ga poradirajo za priboljške :mafija:

 

Povezava do prispevka

Js sm ze zgradil farmo activated indiuma, dnar se printa na veliko :)

 

Vecji problem je blo najdit dober planet za farmo, ker najdit en S class deposit je pretty much loterija, pa pol najdit sistem, v katerem lahko NPCjam dumpam ves indium za profit

 

Farmo chlorina na starter base planetu sm kr obdrzal, mogoc se kdaj pride prav, who knows

 

Farmanje nanite-ov je postalo mal zatezen postopek, odkar ne mors vec flippat upgrejdov pri black market dealerju, sam se vseeno pase parkrat na tedn it not v galaksijo in mal pofarmat zadeve :)

 

Se na polno veselim novega updejta, tokrat za izgradnjo dejanskih farm alienov, to bo se carsko :)

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Kako potem zgleda ko se lotiš NMS v 2021? 

Kruzaš iz ladjico,vse je napimpan, odkrivaš vesolja, lahko gradiš baze, torej nekako to kar so napovedovali ob rilisu? 

Kaj je cilj ki te drajva naprej, greš vedno dlje iz osončja? A je igra čisti relax al te kdo napada? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...