Skoči na vsebino

Naredil sem svoj youtube kanal!


Mic-E

Priporočeni prispevki

Sicer maš hud B footage (vizualno), sam je mal premal dinamično in clipi so prekratki. Pol maš pa še precej statičen ta del, ko govoriš (mal mi je hecno, da ne pokažeš readerja nikol). 

 

Mal skopiri Marques Brownleeja te aspekte k omenjam. On mi je res bog teh vizualno hudih tech videov. 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 10 urami:

Mal skopiri Marques Brownleeja te aspekte k omenjam. On mi je res bog teh vizualno hudih tech videov. 

 

MKBHD je hud ja... Sam za tak stil videov je potrebna ekipa, oz vsaj še en član za kamero. Trenutno vse delam sam, in je pač težje doseči tako dinamiko. Hvala za feedback!

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Nikakor nočem bit zajedljiv, saj razumem, da to počneš navdušensko in za lastno veselje. Ali vseeno dobronamerno povem, da moraš delati na besedišču oziroma jeziku vobče. Okorno, ponavljajoče, nizkonivojsko. Vsebina pa ... komu je to sploh namenjeno? In čemu takisto? Povedanega je pravzaprav ništrc (tak površinski video bi bil pogojno zanimiv dva tedna pred izidom), prispevek pa še dodatno izgubi na vrednosti, ko priznaš, da nimaš izkušenj s playstationom. 

 

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Meni je pa še vedno kul. Mic-E je simpatičen in (vsaj po mojem mnenju) spontan, naraven. V smislu, da ni neke prisiljene teatralnosti, umetne igre... Všečno pač. Kratko in jedrnato, predvsem pa namenjeno povprečnemu gledalcu in ne nekim zanesenjakom, fanom itd. Itak je prostor za izboljšave, ampak to se bo razvilo čez čas...

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 3 urami:

Nikakor nočem bit zajedljiv, saj razumem, da to počneš navdušensko in za lastno veselje. Ali vseeno dobronamerno povem, da moraš delati na besedišču oziroma jeziku vobče. Okorno, ponavljajoče, nizkonivojsko. Vsebina pa ... komu je to sploh namenjeno? In čemu takisto? Povedanega je pravzaprav ništrc (tak površinski video bi bil pogojno zanimiv dva tedna pred izidom), prispevek pa še dodatno izgubi na vrednosti, ko priznaš, da nimaš izkušenj s playstationom. 

 

 

 

 

 

 Glede besedišča se delno strinjam, in delam na tem :blush:... Ko pišem tekste jih zraven tudi na glas berem, in verjemi da text namenjen za papir ni vedno primeren za branje na glas, saj ne deluje spontano. Sprotoma se učim, delam napake, upam da se izboljšujem.
V videih povem svoje mnenje, izkušnje... In prav zaradi tega nisem šel v detajle za PS5, ker ne morem it, ker nimam dovolj izkušenj. Poanta videa je bila, konzola je super, samo se je ne splača kupovati v tem trenutku, sploh pa ne od oderuhov, predvsem pa ne zaradi iger, ker jih ni... 2 giri ki sta na voljo, po mojem mnenju ne opravičujeta nakupa nove konzole.... In kot pove naslov, je video bolj buying guide kot pa kaj drugega.... Drugace pa sem vedno vesel konstruktivnih kritik, tako da cenim tvoj input @LordFebo

 :sorcerer:

Povezava do prispevka

Spremljam od začetka, oziroma vsake toliko pogledam kaj je novega. Simpatično in dobro posneto kot rečeno, se pa tudi meni zdi da so se zadeve in argumenti za in proti določenemu izdelku res kar dosti ponavljali oziroma so bile izpostavljene zadeve, ki so kar malce preveč očitne. To me zdaj malo odvrača od gledanja novih posnetkov. Ampak se vidi da se trudiš in ni vrag da ne bo s časom le boljše :)

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 12 urami:

 Glede besedišča se delno strinjam, in delam na tem :blush:... Ko pišem tekste jih zraven tudi na glas berem, in verjemi da text namenjen za papir ni vedno primeren za branje na glas, saj ne deluje spontano. Sprotoma se učim, delam napake, upam da se izboljšujem.
V videih povem svoje mnenje, izkušnje... In prav zaradi tega nisem šel v detajle za PS5, ker ne morem it, ker nimam dovolj izkušenj. Poanta videa je bila, konzola je super, samo se je ne splača kupovati v tem trenutku, sploh pa ne od oderuhov, predvsem pa ne zaradi iger, ker jih ni... 2 giri ki sta na voljo, po mojem mnenju ne opravičujeta nakupa nove konzole.... In kot pove naslov, je video bolj buying guide kot pa kaj drugega.... Drugace pa sem vedno vesel konstruktivnih kritik, tako da cenim tvoj input @LordFebo

 :sorcerer:

No iger je več kot 2 in lahko bi npr. odstranil stranici in pokazal ventilator in prostor za disk, da malo popestriš prikaz, o vmesniku in njegovih novostih bi pa tudi lahko več napisal, navsezadnje meniš, da je novi vmesnik boljši, praviš pa da nimaš izkušenj od prej... men je je izpadlo, kot, da si imel na voljo samo pa ur za preizkus konzole, si jo zagnal in poskusil dve igri in jo vrnil. 

Ali se jo splača kupiti? Predvsem je sploh ne moreš, v vseh ostalih pogledih pa ja, tudi, če igraš samo stare PS4 igre... pač kot omenjeno opis ispade zelo na hitro in površinski. Ampak PS te ima zdaj na listi in verjetno še kdaj kaj dobiš ;)

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 3 urami:

No iger je več kot 2 in lahko bi npr. odstranil stranici in pokazal ventilator in prostor za disk, da malo popestriš prikaz, o vmesniku in njegovih novostih bi pa tudi lahko več napisal, navsezadnje meniš, da je novi vmesnik boljši, praviš pa da nimaš izkušenj od prej... men je je izpadlo, kot, da si imel na voljo samo pa ur za preizkus konzole, si jo zagnal in poskusil dve igri in jo vrnil. 

Ali se jo splača kupiti? Predvsem je sploh ne moreš, v vseh ostalih pogledih pa ja, tudi, če igraš samo stare PS4 igre... pač kot omenjeno opis ispade zelo na hitro in površinski. Ampak PS te ima zdaj na listi in verjetno še kdaj kaj dobiš ;)

 PS5 ima samo 2 eksluzivni igri... Demon's Souls in Astro's Playroom.... Ostalo so enhanced verzije iger ki so ze na PS4, katere lahko igras na PS5.... Ali je kupovati novo konzolo, zato da seenkrat odigras igro katero si ze koncal, smiselno, ne vem... Odpreti posojeno konzolo ni mogoce. Moje izkusnje s PS4 so minimalne, UI mi ni bil vsec, zato sem si takrat nabavil XBOX :) In kot sem povedal, to je moje subjektivno mnenje.... Ampak po pogovoru s par frendi kateri imajo PS4, PS4 PRO so moje ugotovitve potrdili... 
Kupovati konzolo ce ze imas PS4/PRO, ali ce nimas spodobnega TV sprejemnika je trenutno brez veze. Še posebno pa kupovanje preko bolhe/ebaya za nore denarje je neumnost.... To je poanta videa... 


V prohodosti bo, upam, manj "egronomskih" videov :D  

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka

@Mic-E

Saj ne rabiš še enkrat igrat, igraš tiste, ki jih še nisi, v tovojem primeru vse ekskluzive PS4, ki jih na Xboxu nisi mogel ;) + seveda vse, ki so na spiskusamo izboljšanih na prvi strani te teme.
Kar nekaj je novih iger, ki so crossgen in se na PS5 bistveno bolje igrajo, že zaradi tega se splača nakup. Bolj pa to velja za XSX, ker tam sem se pa tudi sam na koncu, ko sem skenslal prednaročilo zadržal in je vprašanje, kdaj, če sploh bom nabavil.

To, da  odstraniš stranice, ne pomeni odpreti, ne rabiš nič šraoufat, samo snameš jih in pokukaš notri, pač firbec in to pokažeš, pač malo bi popestrilo zadevo. To ni nepooblaščen poseg ;)
Glede nakupa se pa pač lahko strinjava, da se ne strinjava, sicer pa se strinjam z delom, da se pri skalperjih ne kupuje, ampak to itak ni ideja.
Sorry sem mislil, da je poanta videa predstavitev konzole :rofl:
Recimo skoraj nisem zasledil, da bi kdo od SLO preizkuševalcev kazal kako lahko na PS uporabljaš PiP mode.

Sicer je večino for vmesnika prikazanih v tem ofišl videu...

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
DaCapo reče pred 20 urami:

@Mic-E: kdaj bo kak nov video? :) Radoveden sem pač in rad pogledam... 

Letos sem prenesel termin na ponedeljke, ob 11h, vsakih 14 dni :) Še iščem najboljši time slot kdaj objavljati... Nedelje ob 20h se niso najbolje obnesle.... Prvi video je bil dokaj "uspešen", sam je bil o PS5, tako da moram še par drugih objavit da vidim statistiko...
Drugače bo pa v ponedeljek :) Danes ga snemam, jutri montiram :panika:

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 53 minutami:

Danes ga snemam, jutri montiram :panika:


Nice! Eno vprašanje, če ni kakšna skrivnost :) ali pa je že bilo napisano:  V katerem programu montiraš? Premiere +After Effects? DaVinci Resolve? (ta dva mi v bistvu prva in skoraj edina padeta na pamet). ;) 
Zanima me, ker tudi sam zadnje čase vedno več delam na videu (ampak v precej drugačne namene).  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:


Nice! Eno vprašanje, če ni kakšna skrivnost :) ali pa je že bilo napisano:  V katerem programu montiraš? Premiere +After Effects? DaVinci Resolve? (ta dva mi v bistvu prva in skoraj edina padeta na pamet). ;) 
Zanima me, ker tudi sam zadnje čase vedno več delam na videu (ampak v precej drugačne namene).  

Vse naredim v premiere... Edino audio popeglam v audition... Odkar ima primere motion graphics, hvala bogu, ne rabim več afterjev 😆 imam polno verzijo resolve, sam se mi ne da učit novega programa 😆

 

Povezava do prispevka

No, da malce bolj konkretiziram kar sem napisal na podlagi novega videa, ne z namenom kritike, ampak nekega outside mnenja, ki ti bo morda pomagal pri razvoju kanala.

- Zdi se mi da je zelo pogosto v ospredju argument cene, torej "dobro za ta denar" kar mislim da je zelo površinski zaključek in ne tisto za kar gre nekdo gledati youtube video. Prav tako se mi zdi da za večino teh malce bolj etabliranih kitajskih brendov to itak načeloma drži. Še bolj narobe se mi zdi, da "primerjavo" z googlovimi zvočniki začneš in zaključiš zgolj na ceni.

- Zatekanje k nekim "resnicam", ki pa ne držijo. Že res da se je xiaomi etabliral kot kao minimalističen kar se tiče designa ampak 1. Ne vem če je to ravno "apple" estetika, ta "estetika" v industrijskem dizajnu obstaja že vsaj od časa modernizma pa da ne omenjam brandov kot so B&O ... 2. Ta dotični zvočnik z vidika dizajna res nima veliko skupnega z iMacom ...

- Nedorečene izjave kot "basi bi lahko bili boljši, ampak za to ceno so dobri" se mi zdi da spet ne dajo konkretnega vpogleda v produkt (tukaj bi prav npr. prišel kakšen graf ali konkretna primerjava z drugimi zvočniki v tem razredu, narediš pa neko totalno nerelevantno primerjavo z Belkinom (samo zato ker je na tvojem profilu))

 

- Omenjanje tega da za povezavo slediš navodilom je po mojem mnenju odvečno. Prav tako tisti google joke, ampak ajde.

 

- Nasploh imam občutek da je video malce zgubljen v identiteti med "review" in "unboxing / prva uporaba / navodila"

 

Ko potegnem črto, po videu ne vem dosti več o tem zvočniku kot prej, razen to da obstaja in da se ti zdi dober price/performance - ne vem pa točno zakaj. Težko bi se na podlagi omenjenega videa odločil za nakup ali proti nakupu v kolikor bi iskal podobno zadevo.

Povezava do prispevka
Melaho reče pred 10 urami:

No, da malce bolj konkretiziram kar sem napisal na podlagi novega videa, ne z namenom kritike, ampak nekega outside mnenja, ki ti bo morda pomagal pri razvoju kanala.

- Zdi se mi da je zelo pogosto v ospredju argument cene, torej "dobro za ta denar" kar mislim da je zelo površinski zaključek in ne tisto za kar gre nekdo gledati youtube video. Prav tako se mi zdi da za večino teh malce bolj etabliranih kitajskih brendov to itak načeloma drži. Še bolj narobe se mi zdi, da "primerjavo" z googlovimi zvočniki začneš in zaključiš zgolj na ceni.

Sam imam doma še google home mini, njegov naslednik nest mini je sicer malce izboljšan ampak po mnenju na internetih ne veliko.... Tako da price/performance po mojem drži. Tako da če želiš zapravit 60€ za pametni zvočnik je Xiaomi bolši nakup, ker boš dobil skoraj isto, kot dražji googlov zvočnik za 100€. 

- Zatekanje k nekim "resnicam", ki pa ne držijo. Že res da se je xiaomi etabliral kot kao minimalističen kar se tiče designa ampak 1. Ne vem če je to ravno "apple" estetika, ta "estetika" v industrijskem dizajnu obstaja že vsaj od časa modernizma pa da ne omenjam brandov kot so B&O ... 2. Ta dotični zvočnik z vidika dizajna res nima veliko skupnega z iMacom ...
 

To z iMacom sem mislil bolj ironično/za hec, in rekel sem da bo pasal zraven njega in ne da mu je podoben... :happy: Je pa res da so pri Applu najbolj znani po elegantno minimalističnih belo/sivih dizajnih.... Seveda s tem ne mislim da so edini, so pa komercjalno najbolj uspešni...

- Nedorečene izjave kot "basi bi lahko bili boljši, ampak za to ceno so dobri" se mi zdi da spet ne dajo konkretnega vpogleda v produkt (tukaj bi prav npr. prišel kakšen graf ali konkretna primerjava z drugimi zvočniki v tem razredu, narediš pa neko totalno nerelevantno primerjavo z Belkinom (samo zato ker je na tvojem profilu))

Opisati kvaliteto zvoka je nemogoče, grafi pa tudi navadnemu človeku nič kaj dosti ne pomenijo. Dobro za ta denar pa po mojem kar drži, ker če pričakuješ isti zvok kot pri 5x dražjem zvočniku je po mojem neumnost. Belkin je pač zame bemnchmark proti kateremu bom lahko primerjal drazje zvocnike in seveda cenejše. Tako lahko korigiram pričakovanja kaj kdo nudi za ta denar. V prihodnosti bo Xiaomi med primerjavami v tem cenovnem rangu.... 

 

- Omenjanje tega da za povezavo slediš navodilom je po mojem mnenju odvečno. Prav tako tisti google joke, ampak ajde.

 

- Nasploh imam občutek da je video malce zgubljen v identiteti med "review" in "unboxing / prva uporaba / navodila"

Tu se trinjam s tabo.... Še pilim točno kaj želim, in taki komentarji mi zelo pomagajo, tako da se trudim izboljšati!

 

Ko potegnem črto, po videu ne vem dosti več o tem zvočniku kot prej, razen to da obstaja in da se ti zdi dober price/performance - ne vem pa točno zakaj. Težko bi se na podlagi omenjenega videa odločil za nakup ali proti nakupu v kolikor bi iskal podobno zadevo.

Če bi se odločil v nakup pametnega zvočnika v tem cenovnem razredu, z google asistentom, bi hitro opazil da imaš trenutno na izbiro samo Googla in Xiaomija.... Vse drugo je ornk čez 100€ ;) In bi ti v tem primeru olajšal nakup :) 

 

Hvala za komentar! :sorcerer:

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 1 uro:

Bom!

 

Kaj bi pa te zanimalo? Tako da bom vedel kaj omenit :) Vsak predlog je dobrodosel!


Uh... pač tako vse po malem, na splošno. No, roko na srce, osebno pravzaprav nič kaj dosti, ampak bi bilo zanimivo pogledat še drugo mnenje (imam takšno polne velikosti z Red-linear, oz. jo ima sin, kot sem že omenil). Mogoče kaj pokomentiraš tisti LCD ekranček (je od tega sploh kakšna korist? midva sva se hecala prvih nekaj dni z različnimi gifi, zdaj pa temu sploh ne posvečamo prav nobene pozornosti). Pa itak kaj o sami izdelavi na splošno (kvaliteta pa to..) in obvezno glede switchev (blue - v tvojem primeru). Dejansko pač neko Price - performance mnenje za nekoga, ki se šele odloča o nakupu mehanske , recimo. Neko primerjavo z drugimi tovrstnimi tipkovnicami pa vem, da bi težko delal (moral bi jih imeti in stestirati itd.). Zelo zanimivo bi bilo recimo videti primerjavo "v živo" med različnimi stikali.  Aja, pa par sekund lahko nameniš softwaru. Drugih idej pa res nimam :) 

btw, malo šale: pubec (14) je imel namen posneti bolj ali manj unboxing video in mičkeno primerjavo Apex 7 red-linear, Ducky mx-blue in Ornate chrome (razerjeva hibridna). Pa ga je potem minilo in je rajši šel igrat :)  Sicer sem malce navijal, da bi posneli in bi mu jaz na hitro pomagal zmontirat. Ampak vseeno.. nismo mi neki youtuberji in rajši pogledamo druge.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ako to objaviš za komentiranje, potem ti povem, da je tole res plitko in površno 'opisovanje', ki v nobenem pogledu ne 'pomaga pri uporabi telefona', kot se sam pridušaš. V resnici sploh ni opisovanje -- to je tako kot tiste same sebi namenjene rubričice v najstniških revijah '5 aplikacij za vaš telefon' z dvema stavkoma pri vsaki.

Lahko bi se vsaj toliko potrudil, da bi pri matematičnem programu dal poleg x+2=6 se naprednejsi rednješolski primer. Tak pristop dvigne oziroma niža verodostojnost prispevku / avtorju.

Praviš, da je Signal kul, ker ne terja naslovnikovega posedovanja aplikacije. To se mi zdi čudna, zavajajoča razlaga. Zadeva lahko nadomesti SMS sporočilnik in zategadelj lahko pošilja / sprejema SMSe - kakor to počne denimo FB Messenger in še kateri programček. Ampak ne poveš, da moraš biti v tem primeru v mobilnem omrežju in da za sporočila temu primerno plačuješ, zatorej zna biti pošiljanje slik na tujsko številko precej drago.

Mimogrede, kateri sporočilnik pa ni 'popolnoma zastonj'?

Pri APKpure drajsaš med Googlovimi aplikacijami in sočasno govoriš, da je super alternativa za huaweijeve telefone. Zelo zavajajoče. Težava huaweijev ni (samo) v tem, da željene aplikacije ne najdeš, marveč v tem, da zaradi takih in onakih Googlovih komponent ne deluje. In to še kako velja za vse tiste ikonice, ki jih kažeš!!! (Zakaj bi sploh kazal Googlove nujnike v takem prispevku?? Te se vendarle namesti s Playa!) Pri tem ne daš enega samega konkretnega primera nucnika, ki ga s samsungom, huaweijom, LGjem, HTCjem ne moreš naložiti, s to tržnico pa se ti odprejo nebesa. Počemu torej izpostavljanje sploh? Nadalje, kako lahko kot nepristranski 'rivjujer' vehementno trdiš, da je aplikacija popolnoma varna?? To lahko trdita edinole razvijalec in njegov PRovec, ne pa nekdo, ki se ima za neodvisnega. Ti lahko razvijalčevo trditev kvečjemu povzameš. Razen, če nisi dobil od njega mošnjička in zato v njegovem imenu ljudi prepričuješ v nekaj, v kar ne moreš biti prepričan. Upaš takole 'sideloadati' finančne aplikacije?

 

Plus jezik. Si mislim, da besedilo napišeš vnaprej. Poglej potemtakem vnebovpijoče ponavljanje izrazoslovja (aplikacija aplikacija aplikacija aplikacija), napačno izgovorjavo (gledaste??? akppure???), zanikanje s tožilnikom ... To sem ti že oni dan namignil, pa se mi ne zdi, da se sploh hočeš potrudit.

 

Sorry, ampak ocena nezadostno.

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

@LordFebo Pač nisi gledal prvega videa v katerem izrecno povem da ne grem v podrobnosti:

Navedek

V tem videu se ne bom spuščal v detajle ampak jih bom samo tako na splošno predstavil.

 

Namen je da predstavim zanimive/uporabne aplikacije, na tebi je da naprej raziščeš kaj vse nudijo.... Tako kot v najstniških revijah da....
A kadar s privzeto SMS aplikacijo pošlješ SMS v tujino je ta zastonj? Zakaj je izjava o Signalu čudna in zavajajoča? Si ga preizkusil? 

Navedek

In addition to supporting end-to-end encrypted messages and calls with other Signal users, Signal Android can be configured as your default SMS/MMS app.

 

O matematičnih problemih pa tako.... mislim da si zgrešil celotno poanto videa? To je sam prikaz kako SLIKAŠ enačbo na papirju in jo aplikacija poskenira in reši... Ne pa sama enačba... :nicjasno:

APKPure... Poudaril sem regijsko nezaščitenost aplikacij, kar je glavna uporabnost APKPure.... Si si poskusil naložit GPay, Android auto iz trgovine Play? Nisi? Ne moreš, ker Slovenija ni podprta... Zahvaljujoč APKPure pa že leto dni uporabljam oboje!
Verjetno nisi pozorno poslušal....

 

Glede jezika.... Oprosti ker nisem vešč stihov in hudomušnih domislic besednjaka ki bi bil na tvojem nivoju... Ime mi je Miha Umek, sem Postojčan, in se lahko greste s svojimi GRESMO forami smejat v kot... :D 
To ni nacionalka, govorim pač tako kot govorim, ne skrivam svojih korenin, informacije podajam isto kot ob kafetu, in če ti to ni kul... Je tudi ok :P 

Verjamem pa da se bodo s časom tudi slovnične napake zmanjšale... Upam :innocent:

 

PEACE! :)

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...