Skoči na vsebino

Naredil sem svoj youtube kanal!


Mic-E

Priporočeni prispevki

@Slinch: hja... šalo na stran, naredi se pač primerjava s par drugimi podobnimi slušalkami v približno tem cenovnem razredu. Materiala je več kot dovolj. Izpostavijo se slabosti in prednosti. In to je to. Kratko in jedrnato. 
Ok, jaz osebno jih recimo ne bi mogel iskreno in striktno oceniti, ker sem vseeno premalo drugih potestiral, vseeno pa bi lahko izpostavil vsaj določene pluse in minuse (glede na skoraj 2 leti uporabe, tako na PS4 kot na PC, kjer na slednjem precej bolj "zaživijo"). Zato pa me tudi zanima, kaj bo v videu povedal Mic-E.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Mic-E Danes sem zavoljo tvojega videa kupil dotične slušalke pri enaa (navadne žične). Pri samemu prevzemu sem se zaklepetal z prodajalcem, ki se je izkazalo, da je tvoj kolega :)

 

Super slušalke... Samo sem prepozno ugotovil, da niso surround sound. Tako, da jih grem tekom tedna zamenjati za Arctis 5.

 

 

Sicer pa keep it up! Verjamem, da bo tvoja kvaliteta s časom še boljša :)

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 1 uro:

@Mic-E Danes sem zavoljo tvojega videa kupil dotične slušalke pri enaa (navadne žične). Pri samemu prevzemu sem se zaklepetal z prodajalcem, ki se je izkazalo, da je tvoj kolega :)

 

Super slušalke... Samo sem prepozno ugotovil, da niso surround sound. Tako, da jih grem tekom tedna zamenjati za Arctis 5.

 

 

Sicer pa keep it up! Verjamem, da bo tvoja kvaliteta s časom še boljša :)

 

Sem v videu omenil da žičnata verzija nima istih driverjev. Brezžična ima iste driverje kot arctis 3,5 in 7. 

 

😊

Povezava do prispevka

Imena modelov so desni prilastki. Kot ne rečeš renault clio avto, tudi niso steelseries arctic one slušalke, marveč obratno.

 

Igračar je tisti, ki se bavi z igračami.

 

Nisem zasledil omembe prostorskega zvoka, morda sem zgrešil, morda je to samoumevno, nea vem.

 

Glede na sproščeno vzdušje je tikanje gledavca bolj umestno od vikalnega nagovarjanja. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@Mic-E: sem si ogledal. Trenutno imam sicer en stari Chromecast (po moje še prva generacija), ampak ob ogledu sem dejansko celo razmišljal o zamenjavi. Velik problem je edino v tem, ker to uporabljam res zelo občasno (največ 1x na teden, še to včasih ne) in pač, ker imam v planu končno kupiti nov TV. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

@Mic-E: sem si ogledal. Trenutno imam sicer en stari Chromecast (po moje še prva generacija), ampak ob ogledu sem dejansko celo razmišljal o zamenjavi. Velik problem je edino v tem, ker to uporabljam res zelo občasno (največ 1x na teden, še to včasih ne) in pač, ker imam v planu končno kupiti nov TV. :)

 

Meni osebno chromecast samo za castanje ni zanimiv. Če pa je zraven operacijskega na TVju je pa ok. Zdej je samo odvisno ce si zadovoljen s trenutnim TVjem.... Če je slika in svetilnost še vedno ok, pa da je večji od 42" mogoče lahko raziščeš in preizkusiš kako to napravico..... Kupil sem tudi Xiaomi TV stick, stane 35€.... Moram še stestirat, ampak na prvi pogled, za 1080p je super! Če pa že kupuješ nov TV...65" in Android TV ;) TCL ima kar par zanimivih....

Povezava do prispevka
Burned Fox reče pred 22 minutami:

Ena potencialna velika slabost tega Xioamijevega vticnika je ta, da je bajsek  in da ga moj poceni TV ni bil zmozen vedno prepoznati

 

Par minutna operacija kasneje, ko sem ga slekel iz ohisja mu je dala sele dihat, od takrat dela ok

 

Drugace to reši en HDMI kabel + adaptercek za 1€... :happy:

 

 

LSHDIREX115-1.jpg

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 1 uro:

Če je slika in svetilnost še vedno ok, pa da je večji od 42"


Slika in svetilnost sta še vedno več kot "top". Velikost je 46". Ločljivost fHD. To je pa tudi vse, kar premore (plus to, da ima 4 HDMI vhode + 2 stranska, kar je dandanes skoraj redkost in imam lahko marsikaj priiklopljeno). Načeloma sicer razmišljam, da ga ne zamenjam dokler ne umre, ampak sedaj se vseeno (in to že kar nekaj časa) spogledujem s temi novimi, večjimi, boljšimi in pametnimi modeli. Omenjeni TV je ipak star več kot 12 let! :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:


Slika in svetilnost sta še vedno več kot "top". Velikost je 46". Ločljivost fHD. To je pa tudi vse, kar premore (plus to, da ima 4 HDMI vhode + 2 stranska, kar je dandanes skoraj redkost in imam lahko marsikaj priiklopljeno). Načeloma sicer razmišljam, da ga ne zamenjam dokler ne umre, ampak sedaj se vseeno (in to že kar nekaj časa) spogledujem s temi novimi, večjimi, boljšimi in pametnimi modeli. Omenjeni TV je ipak star več kot 12 let! :)

Še vedno lahko preizkusis tv stick 😋 lahko potem ta TV daš v spalnico 😆

Povezava do prispevka
BlackBird reče pred 33 minutami:

Ko je ravno govora, imaš mogoče v planu testirati TV-je?

Ufff TVji so trd oreh... V prihodnosti upam da ja, sam bom rabil malce več naročnikov in ogledov, da bom zanimiv za proizvajalce/uvoznike...

Prvi video v to smer bo sicer 32" AOC monitor katerega sem si nabavil...

Povezava do prispevka

Izvem obupno malo. Zelo površno navržeš, da z njim 'izbereš na telefonu, kaj bi gledal, in nato castaš na TV', a v resnici razen EONa ne omeniš ene samega samcatega početja. Bi ti bila težava našteti osrednje funkcije 'smart TVja', nalik Netflixu, YouTubu in sličnostim?? Ne poveš, da lahko (in kako) predvajaš fotke in video posnetke s telefona (pri čemer ga takrat kljub svoji izjavi NE moreš 'pospravit v žep'). Ne omeniš, da lahko (in kako) uporabljaš brskalnik, kar takisto pride prav, če želiš v družbi ogledovat spletne strani na velikem zaslonu. Ne omeniš ene same igre, dasi so le-te takisto na voljo in nekatere androidne je prav posrečeno igrati v dnevni sobi na TVju. Omeniš 'integracijo z Google Assistentom', a niti besede o naprednih možnostih in (ne)uporabnosti. Niti besede o povezavi s Smart Home. Niti besede o morebitnih funkcijah v navezi z živim TV programom (navadnega uporabnika bi recimo zanimalo, ali je moč taka elementarnost, kot je snemanje programa). 

Saj se že sam sebi zdim zajedljiv, ampak tole je res kr neki.   

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
LordFebo reče pred 1 uro:

Bržda bi še koga poleg mene zanimal 'model' udejstvovanja na YouTube. Torej od tega, kako / s čim se snemaš, do pravil, monetizacije ...

 

Imam tudi tak video v mislih.. Najverjetneje ga bom naredil takrat ko prebijem 1000 subov... Če bo vse po planu upam da še letos :happy:

Povezava do prispevka

@Mic-E: no, mene sicer ne zanima kaj dosti o modelu YouTube udejstvovanja, ker zadeve načeloma dobro poznam (sploh okoli monetizacije, pravil...). Me pa zanima ena stvar :). Kateri mikrofon uporabljaš za snemanje? Sem namreč ravno v fazi, da nabavim enega in je vsak nasvet dobrodošel. Sicer sem že dal vprašanje v Železnino, ampak ajde, vprašam še tebe. Jaz bi sicer rabil izključno za video montažo (voice over itd.) v službenih projektih. Imam Blue Jety, pred par leti kupljen in je odličen, ampak trenutno bi (skoraj nujno) rabil še nekaj podobnega... Pa seveda, da je v rangu 100 - 140 €, če je ceneje (ampak res kvalitetno!) pa še toliko boljše.  Nasvet? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

@Mic-E: no, mene sicer ne zanima kaj dosti o modelu YouTube udejstvovanja, ker zadeve načeloma dobro poznam (sploh okoli monetizacije, pravil...). Me pa zanima ena stvar :). Kateri mikrofon uporabljaš za snemanje? Sem namreč ravno v fazi, da nabavim enega in je vsak nasvet dobrodošel. Sicer sem že dal vprašanje v Železnino, ampak ajde, vprašam še tebe. Jaz bi sicer rabil izključno za video montažo (voice over itd.) v službenih projektih. Imam Blue Jety, pred par leti kupljen in je odličen, ampak trenutno bi (skoraj nujno) rabil še nekaj podobnega... Pa seveda, da je v rangu 100 - 140 €, če je ceneje (ampak res kvalitetno!) pa še toliko boljše.  Nasvet? 

Jaz sem do pred kratkim uporabljal Sennheiser Lavalier SK2000 mikrofon, sam sem prešaltal na usmerjen Sennheiser 60 mikrofon... Ne vem če sem taprav naslov za tole, ampak za dober zvok rabis solidno zvocno kartico in dober kondenzator mikrofon :)
Nisem se poglabljal v USB mikrofone... Sam vecina ima kako focusrite kartico in kondenzator mikrofon....

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 urami:

Hvala @Mic-E. Blue Yeti je kondenzatorski in usmerjen. Oz. se da preklapljati več načinov, mislim da 4 (usmerjen, "intervju mode" itd.).  Nimam pa nobene dodatne kartice. Za te videe (voice over načeloma ni pogost, vsaj zaenkrat :) se mi zdi skoraj nepotrebna. 


Nimaš zvočne kartice, ker uporabljaš USB mikrofon. 

Večina mikrofonov (razen teh ki se prodajajo kot streaming/gaming - na USB) uporablja standarden xlr prklop, tako da je zaradi tega zvočna kartica pogoj. Nekateri mikrofoni rabijo tudi dodatno napajanje, zato imajo zvočno kartico ki podpira phantom power (48V). OP je omenil, da uporablja Focusrite Scarlett, kar je ubistvu najboljša price performance zvočna (tudi jaz jo uporabljam za priklop inštrumentov), in podpira vse kar semi zahteven uporabnik potrebuje za domačo zvočno rešitev - (phantom power, 2 input kanala (oba na jack ali xlr priklop), monitoring na slušalke ( zvočna deluje kot DAC)  ter outpute (balanced (jack priklop) ali unbalanced ( RCA priklop). Število input/output kanalov in bonbončkov je odvisno od modelov kartic.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
DaCapo reče pred 12 urami:

@Mic-E: pa kje si ti? Kdaj bo kak nov video? Upam, da je vse OK in da pripravljaš nek ultimativen review, ki pač vzame več časa. ;)  

Za novi video bo treba še malo počakat. Sem bil srečni dobitnik korone, tako da sem jo lih prebolel (nisem bil samo pozitiven). Upam da bom v začetku maja zalaufal na polno! Sem pa OK, tako da ni nobene panike, sam k sebi se moram spravit! :happy:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...