Skoči na vsebino

[GOTG] Glasovanje za igre generacije [A]


Slinch

Najboljše igrice [A]  

86 glasov

  1. 1. INDIE generacije

  2. 2. SOUNDTRACK generacije

    • Bloodborne
    • Celeste
    • God of War
    • The Last of Us Part II
    • Nier: Automata
    • Red Dead Redemption 2
    • The Witcher 3
    • ne poslušam dobre glasbe
  3. 3. ART / DESIGN generacije

    • Bloodborne
    • Cuphead
    • Horizon: Zero Dawn
    • The Last of Us Part II
    • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    • Red Dead Redemption 2
    • Uncharted 4
    • ne cenim dobrega arta

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

Indy/Cindy: teška izbira med Hollow Knight in Witness, oba sta mi 3 km nad ostalimi iz svojega žanra (HK nad metridvaniami, Witness nad puzzlerjimi). Ampak konec dneva mi je HK boljši, pač kot ultimate fan  morečega in dušo stiskajočega Demos Souls / Dark Souls 1 res cenim, ta ti zna nek špil tako na hard zamoriti dan, kot ti ga zna HK :D 

 

Soundtrack:  Bloodborne. Tukaj mi je zelo dober še Witcher 3 s tistim svojim povsem unikatnim slovanskim vibeom, ampak mi še vedno zmaga noro epic muzika Bloodborna, sploh ker jo možgani instantno povežejo z enako noro epic boss fajti in scenami, ki jih ob tem doživljaš.

 

Art: Horizon Zero Dawn. Tudi ostali kandidati so res nori, predvem kak RDR 2 in Uncharted 4, vseeno pa mi je bil še za pol stopnice boljši izjemno lepo vizualizirani sci fi meets fantazijske pokrajine pravljični realizem HZD-ja. 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

INDIE-ŠMINDIE

Moram reči, da sem res zapopadel indie igre v tej generaciji in da je bilo par takih na leto, da mi je prav žal, da ne morem nominirati in izbirati med dvajsetimi igrami XD. Od naštetih še nisem šel skozi: kugo, Dead Cells in Firewatch. Celeste mi je top platformer, res poveže vse žanrske trope odkar je Mario prvič skočil v zrak in do tega momenta, vse skupaj pa zadega še v res odlično glasbeno podlago in zgodbo. Cuphead je noro hud z noro hudim artom, tudi po svoje potegnil 2d platformerje na višji nivo - predvsem na ravni prezentacije. Hollow Knight je najboljša metroidvania doslej in all in all brutalno dobra igra. The Witness pa mi je igra generacije, zadela me je v čustvo in ujela povsem nepripravljenega. Res brutalno dober izdelek, ki mu na tej točki dajem svoj glas.

 

SOUNDTRACK

Isto težka odločitev, ampak sem si jo poenostavil: zdele med pisanjem poslušam Bloodborne OST. Fak kakšna mojstrovina, chillsi in kurja koža iz prve. Noro fantastično. Tudi izven videoiger ena najboljših glasbenih spremljav vseh časov. In to pišem nekdo, ki je proper artfag in je imel nekoč abonma iz opere, tako da sem res poslušal ogromno take glasbe. Tole je next level res. Fak. Ampak tudi ostale naštete izjemne zadeve. 

 

ART/DESIGN

Teško je, ampak na koncu sem stisnil RDR 2, ker me je nekako najbolj prepričljivo preslikalo v ta svet, predvsem pa še zaradi nečesa: pač kot otrok sanjaš o tem, kako bi igral kavbojske filme in scene, RDR 2 devsi pa so dejansko uspeli v igro vključit vse možne vizualne trope/dogajališča/scene ever. Woah res. Tudi Bloodborne odličen, Cuphead nadzemeljsko kvaliteten, TLOU 2 desetitića itaqq. Edino kar me od naštetega ne prepriča povsem je Breath of the Wild. A mi je ena najljubših iger generacije? Ya. A mi ima med najjačimi arti generacije? Nope. Aja pa Horizon me tudi ni tako sezul ... 

Povezava do prispevka

Pa zahvala Slinchu za teme/organizacijo pre-GOTG tekmovanja po kategorijah, mislim da si zasluži eno goro forumskih pluskov

 

Ful dobro je obujati spomine ob seznamih

uredilo bitje Chenier_
Povezava do prispevka
Galko reče pred 45 minutami:

Indy/Cindy: teška izbira med Hollow Knight in Witness, oba sta mi 3 km nad ostalimi iz svojega žanra (HK nad metridvaniami, Witness nad puzzlerjimi). Ampak konec dneva mi je HK boljši, pač kot ultimate fan  morečega in dušo stiskajočega Demos Souls / Dark Souls 1 res cenim, ta ti zna nek špil tako na hard zamoriti dan, kot ti ga zna HK :D 

 

Soundtrack:  Bloodborne. Tukaj mi je zelo dober še Witcher 3 s tistim svojim povsem unikatnim slovanskim vibeom, ampak mi še vedno zmaga noro epic muzika Bloodborna, sploh ker jo možgani instantno povežejo z enako noro epic boss fajti in scenami, ki jih ob tem doživljaš.

 

Art: Horizon Zero Dawn. Tudi ostali kandidati so res nori, predvem kak RDR 2 in Uncharted 4, vseeno pa mi je bil še za pol stopnice boljši izjemno lepo vizualizirani sci fi meets fantazijske pokrajine pravljični realizem HZD-ja. 

+1 na vse

No razen witness, ker ni blo kicka.

Povezava do prispevka

Kolebam, če ima smisel sploh glasovat in pisat neka mnenja, glede na to, da je v izboru ful enih console-only špilov top ranga, ki jih nisem igral.

 

Mam kot umazan PCjaš občutek, da pol pri tako majhnem vzorcu glasov mnenje nekoga, ki je preigral max dve do tri nominirane igre v vsaki kategoriji (in tudi sicer ni igral ful enih kritiško in na mn3njalu hvaljenih špilov - Bloodborne, TLOU2, GoW, HK, Celeste, Cuphead, Witness itd.) malo popači rezultate. Očitno pa nisem edini, ker zna npr. A Plague Tale (sicer zelo dober špil) očitno zmagat indie kategorijo, pa sem ziher, da so eni drugi nominirani naslovi kritiško in sicer večji odlom v svojih žanrih, sam nimajo tako širokega appeala kot prvi, in bo pač zmagala igrica, ki jo je igralo največ ljudi...

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Nominacije so bile odprte za vse... tako da zdaj pač štejejo (realno) tisti naslovi, ki so dobili največ pik. Simple. Drugače se po moje niti ne da naredit. 
Edit: vzorec je pač takšen kot je. Majhen ali večji... neko povprečje smo dobili in zdaj bomo dobili še zmagovalce po kategorijah. Kmalu pa tudi... the one & only GOTG. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma ja, itak da gre za popularity vote, ni zdaj da iščemo objektivno najboljšo igrico. Bolj nek pregled, kaj je mn3čarje najbolj zaznamovalo. Če si jih preigral le par od veh naštetih in se te je med temi parimi kakšna posebej dotaknila, je čisto fer dat vote zanjo, tudi če sam veš, da bi ti druga lahko legit bolj dogajala, pa žal ni prišla na vrsto.

 

Težko bi pa rekli, da je med naštetimi kakšna ful slaba igrica. Tako da slava dobrim igram in slava nepozabni generaciji :D

uredilo bitje Slinch
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Jaz osebno bi (in bom) v ožji izbor GOTG dal RDR2, Witcher3 in Fortnite. Slednji zgolj zaradi fenomena, ki ga je igra dejansko ustvarila (priznam, da nisem veliko igral, ampak spremljal pa sem). 

Dam to v spoiler, da ne bom nekaj vplival na glasovanje? :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Indy: Tukaj žal ni bilo "moje" predlagane Child of light pa vendar mi je najbolj v spominu ostala Firewatch. Super art, odličen voice-acting in zgodba, ki je vlekla do konca. 

 

Soundtrack: Easy izbira zame. Nikoli, ampak res nikoli ne bom pozabil trenutka, ko sem prišel na most in pred mano skoči Cleric beast in potem začetek "njegovega" komada. (že samo ob pisanju sem dobil kurjo polt). Omenim pa tudi Nier (ko prideš v tisti lunapark :wub: in seveda Kratos "theme" iz GoD.

 

Art: Še enkrat Bloodborne. Si lastim tudi "offical artworks" in ne morem verjet, kakšne ideje imajo te Japonci. Miyazaki in Fujimaki :worship: .

Povezava do prispevka

Indy: HK me je prevzel na takšen način kot prej samo še BB in DkS in sicer tako, da sem pogledal nemalo gameplaya, speedrunov, prestudiral vse WIKI based strani o igri in še marsikaj. Zgodba, lore (seveda kot BB jo moraš vleči ven iz enega napisa vsake pol ure), fantastičen OST (Crystal Peak, GreenPath, Fungal Wastes, City of Tears res vrhunsko in včasih sem samo stal tam in poslušal), vsebine je še in še, boss fighti so hudi in ne preveč tečni (ajde mogoče Radiance mi je mal najedala potem). Da ne govorim o ceni, ki jo plačaš ta to mojstrovino. 10/10 

 

OST: BB O tem zakaj je BB najboljša igra daleč pred vsem v mojem imeniku ne bom izgubljal besed in ena od teh stvar iej tudi OST. Ko namahaš praznega pajka v pličaku se v Hunters Dreamu spremeni glasba, ki je tako pomirjujoča in lepa da sem imel to prižgano dokler ni PS4 sam umru

 

Art: spet BB, brez besed, kako špila ludim kinezov v glavi, Lovecraft bi bil ponosen

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Din Die - Dead Cells. Od ponujenih sem igral se Celeste in Cuphead. Verjetno bi kak drug dan izbral Celeste, ker je tut noro dobra, ampak na koncu sem v DC pustil dalec najvec ur, ne samo od vseh indijev, ampak tut od vseh platformerjev v zadnjem desetletju, Spelunky se pribliza kr blizu, pa v zadnjem cajtu tut Noita, sam ni nobenga od teh dveh na seznamu. Tako da Dead Cells takes the cake

 

Soundtrack - W3. Celeste pride blizu, ampak ta chill efekt, ki ga Witcherjeva muzka poustvari pri igranju, mi bo se pet let poznej dvignu kocine. Cruisanje z ladjico naokol po Skelligu, da pocistis miljon vprasajev, ki so razmetani po morju, vzadi pa tole :wub:

 

 

Pop Dizajn - RDR 2, ceprav bi tut lah dal, da ne cenim dobrega arta. Od vseh ponujenih, mi je RDR se najlepsa

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

-Indie sem se odločil za A Plague Tale, predvsem zaradi odličnega dela voice actorjev, pa tudi izgleda igre, enostavno je prelepa, kadarkoli se ustaviš in pogledaš. Dovolj dolga, zadovoljiv konec, kljub posranem boss fajtu.

 

-Soundtrack gre Nier Automata, o tem ne bom trobil, ker že ponavljam to odkar je igra prišla ven :D pač najboljši soundtrack, če si gluh si gluh, bog ti naj pomaga. Oglejte si koncert, je na jutubu gor, trenutek ko se začne boss fajt s Simone, in muzka vseka. Eh, to je to!

 

-Design Horizon Zero Dawn - roboti dinozavri! tisti občutek, ko slediš beštiji, ogleduješ od blizu, barvna usklajenost in kontrast med pustim svetom in vrhunsko tehnologijo. Za mene je bilo to nekaj novega.

Povezava do prispevka

Najboljši soundtrack je bil meni najtežja kategorija v resnici... izredno težko sem se odločil med BB, TLOU2 in pa Nier. Vse od naštetega je vrhunsko. Izbral BB.

 

Me pa izredno preseneča vodstvo RDR2 v kategoriji art/design... saj ne rečem, zadeva je narejena tehnično vrhunsko. Ampak pač kot posnetek realnosti.

Drugi naslovi so vseeno nekaj več v smislu dizajna sveta (BB, HZD,...) ali pa same prezentacije (Cuphead,...). Izbral BB.

 

Indie... Spet težka. Kolebal med Hollow Knight, Firewatch in The Witness, izbral slednjo.

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 28 minutami:

Me pa izredno preseneča vodstvo RDR2 v kategoriji art/design... saj ne rečem, zadeva je narejena tehnično vrhunsko. Ampak pač kot posnetek realnosti.

Drugi naslovi so vseeno nekaj več v smislu dizajna sveta (BB, HZD,...) ali pa same prezentacije (Cuphead,...). Izbral BB.

Meni mnoge igre s seznama predstavljajo neko estetsko dovršitev (pra)starih idealov. Bloodborne je dovršitev gotskega horrorja, tako kot se je prej izkazoval recimo v kakšnem delu Castlevanie, še bolj pa v Nightmare Creatures (1997) in v kakšnih Lovecraftovih romanih. Uncharted 4 mi je dovršitev pustolovske estetike v slogu Tomb Raiderja in še prej seveda izvirne trilogije Indiana Jones – in podobnih filmov iz preteklosti, recimo The Secret of the Incass, Valley of the Kings in The Naked Jungle (vsi 1954). Red Dead Redemption 2 pa mi je ultimativna estetska dovršitev westerna. Ne v smislu, da prav ne bi bilo izdelkov, ki bi to estetiko upodabljali bolje, meni še vedno kakšni špageti vesterni kak detajl prikažejo kvalitetneje, bolj otipljivo, bolj zadušljivo, ampak nikjer ni bilo na kupu toliko različnih scen, prizorišč, mest … Mislim res – mislim da bi v njem našel košček prav vsakega vesterna, kar je meni monumentalno delo, sploh ker ne izpade neka lepljenka best-of, pač pa dejansko bolj ali manj organsko povezana epopeja. Tudi Cuphead je dovršitev nečesa, je čudovita igra, prav tako kot Red Dead Redemption 2 vase sprejema estetiko nekega razvejanega področja z desetinami predhodnih izdelkov, ki jih poveže v enotno zlepljenko.

 

Ostaneta tako Horizon: Zero Dawn, ki mi ima sicer zelo dober dizajn robotkov in tudi sveta, vendar me vizija BBC filtra vseeno ni prepričala, da bi jo postavil na piedestal, in The Last of Us Part II, ki ima okolje itak med lepšimi v igrah, je pa treba izpostaviti tudi zombije. Pač ta ideja narave, ki si nezadržano vzame svoje, mi je res dobra, pa tudi ko raziskuješ življenjski cikel gliv iz »TLOU rodu« in vidiš, kako organsko so skušali efekt te glive iz poznanega odnosa z insekti prenesti na človeka. Hudo res.

 

Na koncu pa Breath of the Wild, ki mi pa vizualno nekako ne potegne. Mislim, saj je lepa igra and all, tudi za potrebe igralnosti videz kot tak zadostuje, ampak bi si želel malce bolj drzne grafične podobe. Tudi Skyward Sword, ki mi je kot igrica dosti slabša, je imela drznejši slog, kaj šele kak Wind Waker ali pa realistični Twilight Princess itd.

 

Na koncu sem se sam odločil za Red Dead Redemption, ker mi je nekako najboljša dovršitev tega, kar posnema – kot sem zgoraj povzel, ne gre nikjer za res unikatne koncepte. So kakšne indie igre, ki so dosti bolj pogumno zakoračile v smer inovativnosti in unikatnosti, ampak je morda prezgodaj, da se jih recogniza. Tako da moja lestvica arta od naštetih: Red Dead > Bloodborne > Cuphead > TLOU 2_Uncharted > Horizon: ZD > Zelda. V bistvu mi je Zelda res edina, ki mi v tej ekipi izstopa kot zaznavno šibkejši člen.

uredilo bitje Chenier_
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...