Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

70 tisoč $. Koliko so jih že porabili, na enem videu sem videl vsaj 8 uničenj raznoraznih mehanizacij s takimi droni.

 

No saj azerbajdžan z nafto si lahko privošči tak špas, samo dvomim da bodo kaj dosti profitirali od te vojne, ker je gorski karabah zelo gorato področje in je le-to težko osvojiti in držati dalj časa.
 

Pa jaz bolj verjamem temu, da je Azerbajdžan napadel Armence, kot pa obratno. Armenci so to ozemlje osvojili pred 30 leti in njim s strateškega vidika ne bi bil v interesu zagnati vojno proti večji sosedi, ki ima več ekonomskih sredstev da dobijo ozemlje, ki bi ga verjetneje izgubili.

 

Azerbajdžan pa ima večji motiv, da prvi začne napad - osvojitev ozemlja, ki nima večjega azerbajdžanskega prebivalstva, sam zato ker pač "claimajo" kot njihovo ozemlje.

 

Me je pa presenetil podatek, da na območju Gorskega Karabaha živi zgolj 145 tisoč ljudi, torej če recimo tam umre 500-1000 ljudi je to že kar ogromen padec. Res upam, da se ta nesmiselna vojna prekine in vrne nazaj na predvojno stanje. Meni res ni jasno, zakaj razsipavajo zaradi prgišča ozemlja, ki ne bo nikoli povrnilo človeške ali kapitalske investicije. Boljše, da Azerbajdžan pozabi na tisto armensko ozemlje in se pogodi za koridor do njihove zaplate ki je brez direktne povezave z matico. Bogastva pa ima Azerbajdžan itak dovolj saj bodo še en čas črpali nafto in zem. plin. Armenija po drugi strani pa nima kaj dosti takih virov.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 urami:


zakaj? :)

ne vem, ker še vedno verjamem v neko tradicionalno zavezništvo na bazi historičnih odnosov (naivnež sem?)

za katerikoli denar bi si upal stavit, da bi bili hrvatje bolj naklonjeni Armeniji, samo očitno sem se motil in so si blizu res samo s Francijo, Grčijo in Ciprom, ...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

Mnja, kolikor berem komentarje, tudi tile kamikaze droni stanejo tam okrog 70.000 USD po kosu. Sem mislil, da so še cenejši.

 

So pa brutalni, heh. Ker odfuk bo kakšen tak spopad čez 20-30 let, imo bo pol vojakov imelo bolj gamerske naloge kot jih ima Ninja / PewDiePie :D:D 

Tfw 2 old 2 b XxXPussySlayer420YoloSwagXxX drone player

Povezava do prispevka

no ne vem zakaj se duvajo, prej jim bo zagustilo pomanjkanje AA sistemov/havbic/tankov/tovornjakov polnih nabornikov kot bo azerbajdzanu zagustilo manjek dronov

 

Galko reče pred 13 urami:

Mnja, kolikor berem komentarje, tudi tile kamikaze droni stanejo tam okrog 70.000 USD po kosu. Sem mislil, da so še cenejši.

 

So pa brutalni, heh. Ker odfuk bo kakšen tak spopad čez 20-30 let, imo bo pol vojakov imelo bolj gamerske naloge kot jih ima Ninja / PewDiePie :D:D 

ze javelin protitankovski sistem stane 100-200k USD

 

tole je pa modernejse in bolj versatile

 

Povezava do prispevka

a lahko takle samomorilski dron dejansko razvali tank? Od kje mu penetracijska moč HEAT rakete? Kaj ima proti ERA eksplozivu na oklepih? Ali je fora, da ga zadane v kupolo?

 

Mislim sej so videti u iber brutalni za nadlegovat manj oklepljene tarče, sam tukaj je pa govora o faking tankih ffs

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 33 minutami:

a lahko takle samomorilski dron dejansko razvali tank? Od kje mu penetracijska moč HEAT rakete? Kaj ima proti ERA eksplozivu na oklepih? Ali je fora, da ga zadane v kupolo?

 

Mislim sej so videti u iber brutalni za nadlegovat manj oklepljene tarče, sam tukaj je pa govora o faking tankih ffs

Glede na uradne podatke ima IAI Harop cirka 23 kg eksploziva, kar ni dovolj za kompletno razstrelitev tanka, je pa dovolj, da ubije posadko in poškoduje večino sistemov.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

vrh tanka je najsibkejsa tocka, zato, tja letijo novejsi anti tank izstrelki in pac teli kamikaze droni

 

je definitivno dovolj za razfukat tank, posebi te t-72 z ni do skoraj nic modernizacije, sansa ammo cockoff more bit tud kr dobra

 

 

zanimivo bo vidt, kolk so dejansko razfukal turki mehanizacije (te drone upravljajo turki) in kolk je maket vozil, v posnetkih, ki se objavljajo vidis oboje.

 

na to bo zlo vplivalo, kolk so mel opozorila armenci, da so mal zamenjali pravo vozilo z maketo

 

 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 1 uro:

Niti ne rabiš ciljat z vrha, sploh če imaš 23 kg eksploziva lol. 

 

tole je recimo fental voznika:

https://www.gifdeliverynetwork.com/femalegiantfattaileddunnart

To je ravno tisto kar sem zgoraj napisal. V vojski so nas učili da s približno tako količino tank onesposobiš. Seveda oklepa to ne prebije, posadko pa praktično raztrga.

Povezava do prispevka
hordak reče Dne, 7. 10. 2020 at 7:25:

Vrag je odnesel šalo, naslednjič bodo zadeli.

 

 

 

azerbajdzan bi znal bit tisti ki je zacel

 

 

 

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

Prosim, da ne objavljate videov, ki nazorno prikazujejo uboj človeka in hkrati ne vsebujejo opozorila o neprimerni vsebini.

 

Izraz kozjejebci je v takšnih političnih debatah neprimeren. Dva naroda se pobijata med sabo in otroci na obeh straneh ne razumejo zakaj so njihove hiše uničene. Bi se pa otroci obeh strani igrali med sabo, če bi jih dal skupaj v vrtec.

 

Tema je namenjena vojaškim debatam, ne pa poniževanju etničnih skupin.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 14 urami:

Prosim, da ne objavljate videov, ki nazorno prikazujejo uboj človeka in hkrati ne vsebujejo opozorila o neprimerni vsebini.

 

Izraz kozjejebci je v takšnih političnih debatah neprimeren. Dva naroda se pobijata med sabo in otroci na obeh straneh ne razumejo zakaj so njihove hiše uničene. Bi se pa otroci obeh strani igrali med sabo, če bi jih dal skupaj v vrtec.

 

Tema je namenjena vojaškim debatam, ne pa poniževanju etničnih skupin.

Otroci tudi nebi znali pisati če jih tega nihče nebi naučil.

Odrasli pa bi pisali in govorili tako kot zadeve stojijo če nebi preveč prebirali bedarij na internetu in se vedli kot vsak drugi SJW.

 

On topic:

Azerbajdžanci so se suvereno spravli nad eno bolnico

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...