Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

bleachedagnus reče pred 6 minutami:

Lahko si zdaj za vojaško pomoč Palestini in Jemnu ter embargo na Izrael in Savdsko Arabijo. 

 

Sem takoj za to, da se tako Izrael kot SA prisili v končanje nasilja.

 

AdamSmit reče pred 6 minutami:

Tiste 2019 volitve so bile demokratične ravno v isti meri, kot izvolitev Janukoviča ali pa volitve v Rusiji.

 

Tega ne moreva vedet. Trump tudi trdi, da je zmagal volitve. Očitno je postal standard ne priznavat rezultatov.

 

AdamSmit reče pred 6 minutami:

Invazije se ne trudim relativizirat, ampak vojna traja tam od 2014, in se začela zdaj - zdaj se je razplamtela.

 

Leta 2014 se je začel regionalni notranji konflikt v katerega so se vsaka na svoj način vmešavale velesile.

 

Leta 2022 Rusija strelja po glavnem mestu Ukrajine in troga robo v 60 ali koliko km konvojih.

 

Ne vidiš razlike?

Povezava do prispevka

Lol, pa kaj vi res novice spremljate tako da mal po tiktoku flikate pa twisterju ipd gledate. Noro, sej ni čudno da ste razpičkani. I feel 4 u.

 

In kakorkoli pogledate proruske in prozahodne debate se gre sa povsod kot tudi tu za poing pong. Ej delamo to, ker so delali to že oni. In na koncu je to za eno ali drugo stran dovolj da se njihova de facto usmerjenost in dejanja upraviči. No pa se ne, ne v enem in ne v drugem primeru. Samo koga to boli kurac dokler se tolčejo nekje tam "daleč" od nas. A pol ko bo to v soseščini bodo pa najbolj glasni.

 

Nato smo hinavci. A bejž, gospod moralni pravičnež, ki jočeš enako, ko umre otrok v afriki ali pa tvoj sin/hčerka. Fak kak ping pong, da se bo res še kdo zasekiral.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 minutama:

Torej si za to da oborozimo Palestince? Mogoče bodo Izraelci odnehali, če jih dovolj umre. Mogoče bodo pa še bolj ubijali. 

 

To zdaj počnemo v Ukrajini. 

 

To sta dve povsem različni situaciji. Zdi se mi, da malo manipuliraš in se delaš nevednega.

 

Palestina je obdana z Izraelom in bodo morali sobivati, česar se ne dosega z orožjem ampak z diplomacijo.

 

Ukrajina trenutno z orožjem kupuje čas, da začnejo Rusijo malo boleti sankcije. Zmaga lahko edino, če bodo Rusi sami odstavili oz. prepričali predsednika v konec napada. Potem se bodo morali diplomatsko zmenit za sobivanje.

maksi reče pred 3 minutami:

noben ni trdil da je Sirija demokratična, Ukrajina pa je kao nek simbol

 

Vsi smo vedeli, da ZDA naenkrat podpira "zmerne" islamiste in smo to tudi obsojali.

Povezava do prispevka
Ninđa reče Pravkar:

Palestina je obdana z Izraelom in bodo morali sobivati, česar se ne dosega z orožjem ampak z diplomacijo.

 

Ukrajina trenutno z orožjem kupuje čas, da začnejo Rusijo malo boleti sankcije. Zmaga lahko edino, če bodo Rusi sami odstavili oz. prepričali predsednika v konec napada. Potem se bodo morali diplomatsko zmenit za sobivanje.

Se pravi dajmo Palestincem orožje in embargo na Izrael dokler se ne nehajo pobijat? 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 16 minutami:

Torej si za to da oborozimo Palestince? Mogoče bodo Izraelci odnehali, če jih dovolj umre. Mogoče bodo pa še bolj ubijali.  

Palestina daje toliko 'what about' izgovorov in priložnosti za proteste, da veliko ljudi noče da se neha. Pol jih potem nebi imelo kaj početi. In zastave bi se morale potem umaknit iz profilov.

 

Ker je že o Palestini, potem lahko podpisete tole:

https://stopsettlements.org/

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 6 minutami:

Valda. V eni situaciji je zahodu v interesu podpiranje okupatorja, v drugi situaciji pa je zahodu v interesu podpiranje okupiranega. Če kje, potem se na primeru Palestine vidi vsa hinavščina zahodnega sveta. 

 

Palestina je ostanek arabskih držav, ki jih je Izrael okupiral, ko je zmagu že ta n-tič, ko so ga vse Arabske države združeno napadle. Pred tem, Palestina, kot država ni obstajala.

 

In ti zdej govoriš, da je Palestina isto k Ukrajina, samo zahod jo drugače obravnava. Bravo!!!

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 4 minutami:

 

Palestina je ostanek arabskih držav, ki jih je Izrael okupiral, ko je zmagu že ta n-tič, ko so ga vse Arabske države združeno napadle. Pred tem, Palestina, kot država ni obstajala.

 

In ti zdej govoriš, da je Palestina isto k Ukrajina, samo zahod jo drugače obravnava. Bravo!!!

 

Zelo zanimiva interpretacija zgodovine, dr. Možina. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 6 minutami:

Pred tem, Palestina, kot država ni obstajala.

obstajala pa je kot britanski protektorat

 

Mandatory Palestine was a geopolitical entity established between 1920 and 1948 in the region of Palestine under the terms of the League of Nations Mandate for Palestine

 

250px-Map_of_Mandatory_Palestine_in_1946

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 minuto:

A veste zakaj podpiramo zahod. Ker ne želimo živet pod oplivom Rusije. Še ko smo bli bratje po ideologiji smo jih poslali v kurac.

Maš pa danes folk, ki bi očitno najraje živeli pod vplivom Putinove Rusije. Res neverjetno.

torej nehaj z moralistično držo, pač hejtaš Ruse in to je to

Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 minutami:

obstajala pa je kot britanski protektorat

 

Mandatory Palestine was a geopolitical entity established between 1920 and 1948 in the region of Palestine under the terms of the League of Nations Mandate for Palestine

Britanska Palestina je obsegala celotno današno Jordanijo. A pol so Jordanci v bistvu Palestinci? OK pol je trenutna situacija taka, da so Palestinci izgubili teritorij v vojni, ki so jo sami začeli. Ja res se jim dela krivica.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 minuto:

Britanska Palestina je obsegala celotno današno Jordanijo. A pol so Jordanci v bistvu Palestinci? OK pol je trenutna situacija taka, da so Palestinci izgubili teritorij v vojni, ki so jo sami začeli. Ja res se jim dela krivica.

Sam si napisal, da ni obstajala, a če ni Jordanije potem je več ni?

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 17 minutami:

 

Zelo zanimiva interpretacija zgodovine, dr. Možina. 

 

No pol mi pa povej svojo interpretacijo zgodovine. Povej kako so grozni Izraelci dobili svojo državo po 2000 letih in kako so jih Arabci sprejel odprtih rok ampak Izralcem je bilo to premalo in so napadli vse sosede, da so si razširili ozemlje.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 30 minutami:

Sam si napisal, da ni obstajala, a če ni Jordanije potem je več ni?

 

Glih berem zgodovino od Jordanije. Jordanija se je osamosvojila od Britanske Palestine. Pol v prvi arabsko-izraelski vojni so okupiral Palestino aka zahodni breg. Nekatere arabske države so zaradi tega celo zahtevale, da se Jordanijo vrže ven iz UN, jordanskega kralja pa je ubil nek Palestinec. Ta del so pa pol izgubili v 6 dnevni vojni aka 2. arbsko-izraelska vojna.

 

Torej Palestine kot take ni več. In če gremo res v zgodovino nazaj je Palestina nastala kot drugo ime za Judejo. Ko so bili Rimljani tako jezni na judovski upor, da so Judejo kar preimenovali po sovražnikih Judeje, Filistejcih. In tisti, ki so ostali na tem ozemlju niso nič drugega kot pomuslimanjeni Judje. Torej so tile Palestinci končno spet doma v judovski državi. Sam še konvertirat se morajo spet nazaj v židovsko vero. Prov lepa zgodbica, če tko na hitr pogledaš, minus vojne pa te pizdarije... 

 

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Hehe, Kak je že zelo star član mn3 in bi ga res težko uvrstili med kandidate za ae. :)

 

Navedek

A se ti zdita problematicni invaziji Ukrajine na LRL in LRD?

 

Ker vem, da si čisto preveč razgledan, da bi bilo to resno vprašanje, ti bom odgovoril z vprašanjem - se ti zdi, da sta ti dve republiki enako mednarodno priznani in suvereni kot Ukrajina?

 

Povezava do prispevka

JAja kmjr, nisi navajen, da ti nekdo dejansko odgovarja, navajen bolj vprašalne debate. Dej se ti majstr vprašaj če se me spomniš :). Pa zakaj se me ne spomniš. Ti si postavil vprašnje jaz sem ti dal odgovor. Postavil si ga sicer Thrivialu, jaz sem ti ga pa dal. In valda klasičen kmjr odgovor, ki to ni. Pa hopsa upsa na drugo temo. Sem mislil da se o Donecku in Lugansku pogovarjamo, ne o Kosovu pa o Vukovarju pa Kninu lol. Sam res užitek te je brat, brat. Kot vedno ne razočaraš z relativiziranjem. Včeraj se mi je zdelo, da si bil res že malo utrujen, zdaj pa si šel v full kmjr mode. Sicer to ne bi nikoli in nikdar kdorkoli drug smel iti ampak tebi je to dovoljeno in celo zaželjeno. Please do continue in res na koncu bomo še mi zgrabili krepela pa šli tolčt po Ukrajincih.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Ful mi je smesno da se daje kot casus belli "invazija" Ukraijne v vzhodni, do prejsnjega tedna tudi s strani Rusije nepriznani, "samostojni republiki", invazijo Rusije leta 2014 v tocno te "republike" in Krim da je prislo do te situacije bomo pa pometli nekam pod preprogo.

 

Aja pardon, little green men definitivno niso bili ruski vojaki.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 5 minutami:

Ful mi je smesno da se daje kot casus belli "invazija" Ukraijne v vzhodni, do prejsnjega tedna tudi s strani Rusije nepriznani, "samostojni republiki", invazijo Rusije leta 2014 v tocno te "republike" in Krim da je prislo do te situacije bomo pa pometli nekam pod preprogo.

Če je blo za Irak dobro neobstoječe orožje za množično uničenje/savdijska teroristična organi/diktator ki so ga americani sami podpirali prej, ne vidim problema. 

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka

Jaz za Krim ne vidim problema. Sej je bil legitimen referendum izveden in se jih je priključilo tja kamor so želeli. Tud Rusija ni šla na marš do Kijeva, da bi se to zgodilo. Sedaj ko se jim cedita med in mleko o njih ne slišimo nič več. In seveda potem naredimo enako za Doneck in Lugans... samo je očitno res malo bolj peklo tamle, ker je legitimni teritorialc izvajal enake kontraukrepe pa je šlo vse skupaj prepočasi, še legitimnega referenduma se ni dalo izvesti. Potem pa bo treba vse malo pospešiti pa malo drugače zapeljati.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...