Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Bunnee reče pred 1 uro:

Kam ciljas z menjavanjem ljudi? V Ukrajini? Je ze tako ali tako razdeljena med ruskim (govorecim) prebivalstvom in avtohtonimi ukrajinci

Ni Zanimivo da se vzhodnjaki upirajo ruski agresiji na vso moč in ne skočijo v objem zavojevalcem? Malo za razmišljanje. ni tako ostre delitve in so raje ukrajinci

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 14 minutami:

Slab strawman. Cilj opravicuje dejanja, a ;) 

mnogi pozabljate, da trenutna situacija v Ukrajini se ne dogaja samo zadnjih 8 let. Trenutna razdeljenost naroda med V in Z se vlece od 2. svetovne vojne. Ceravno jih je ogromno umrlo na strani Sovjetov, se jih je nemalo pridruzilo tudi strani rajha. Presenetljivo glasni ste doloceni ob trditvah da gre za denacifikacijo samo za bucke, brez resnih podkrepljenih dejstev, ki  pravzaprav kazejo na prisotnost nacistov v publiki in drzavnem vrhu. Najsi je to skozi rehabilitacijo nacisticnih kolaborantov ali pa jebeno vkljucitev nacisticnega bataljona v uradne oborozene sile Ukrajine.

 

Kar se tice pameti, sem pa samo vesel da nisem tako naiven kot ti, diploma gor/dol. Ta ti se ne prinese kriticnega razmisljanja in samega razumevanja.

 

Tudi Rupetina je razdeljena od druge vojne in marsikdo bi dal roko v ogenj, da je politika polna nacistov in da je kup sodržavljanov naci kolaborantov oz. "ta belih".

 

A da to Avstriji pravico, da aneksira celo Štajersko in Koroško ali pa da se pripelje s konvojem raketirat Ljubljano?

Povezava do prispevka

Doloceni akterji v ruperini so sanjali o rehabilitaciji dolocenih jarotov izpred 80. let pa so bili takoj utisani. Pa rupetina ni razdvojena “samo” zadnjih 80 let, temvec ze stoletja. Sentrupert se danes deli med rdece in bele, pa je ze Valvasor o tem mestecu pisal da zaradi razdeljenosti ne bo dolgo obstalo 😁 (ce mi spomin pravilno sluzi). Tko da slovenci majo to delitev ze v genih.

 

pa spet, Slovenija je absolutno premajhna da bi se sla anti-avstrijske retorike, kot drugo pa post WWII pogodbe drzijo avstrijsko vojsko na zelo zelo kratkem lancu

uredilo bitje Bunnee
Povezava do prispevka
Bunnee reče Pravkar:

Doloceni akterji v ruperini so sanjali o rehabilitaciji dolocenih jarotov izpred 80. let pa so bili takoj utisani. Pa rupetina ni razdvojena “samo” zadnjih 80 let, temvec ze stoletja. Sentrupert se danes deli med rdece in bele, pa je ze Valvasor o tem mestecu pisal da zaradi razdeljenosti ne bo dolgo obstalo 😁 (ce mi spomin pravilno sluzi). Tko da slovenci majo to delitev ze v genih

 

No evo pa so vseeno bili precej složni ob napadu bivših "bratov".

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 3 urami:

Palestina je obdana z Izraelom in bodo morali sobivati, česar se ne dosega z orožjem ampak z diplomacijo.


Enako lahko trdimo za Ukrajino. Le da je najbrz danes se vec izraelskih vojakov na palestinskem ozemlju kot ruskih na ukrajinskem. 
 

Ti si prav moska verzija ane. 

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 21 minutami:

To ga poznas osebno, al sta se tetovirala pri istem liku? Nacisti so povsod, razlika je samo na kaksnih polozajih so in kak vpliv imajo ;) 

A to si imel v mislih tega: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pavel_Gubarev

 

Ki je bil prvi guverner "samostojne republike donetsk" in clan tehle finih ljudi: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Russian_National_Unity ?

Povezava do prispevka

Ukrajinski pogajalci se bodo jutr verjetn mim tega konvoja peljal :avadodo:

 

also rusi zgleda res prestavl v phase II. Spomnim se odlomka iz knjige od Politkovske, ko se je v Ceceniji dogajala druga vojna in so prestavl v phase II. Rusi so prosili prebivalce Groznega naj se umaknejo, ker zvecer za njimi pridejo "mesarji". Ka se je zgodilo folku, ki se ni umaknil, ne rabim pisat. Ce zdej tem ruskim mesarjem dodas se cecene, fak...

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:

Ti si prav moska verzija ane. 

 

Ne spremljam ane. Moj problem je zgolj v tem, da se graja eno stran in ploska drugi med tem ko počneta podobne stvari. Vzporedno se naklonjenost enemu agresorju opravičuje s tem, da se kao ni dovolj obsojalo drugega in je torej klanjanje sebi ljubemu agresorju legitimno. Ne-dovolj-obsojanje se torej enači s poskusom dajanja legitimnosti. Ne pomnim, da bi kdo bil tako zelo napaljen na ZDA, ko je padalo po Afganistanu in Iraku. Tukaj gre imo za posebno vrsto romantiziranja SZ znotraj hladne vojne, ki se podaljšuje do Rusije kot dediča te zveze.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 minutami:

Če se Kitajci odločijo zavzet Tajvan, a bo Evropa na strani Tajvan ima pravico bit samostojen (tako kot Kosovo) al bomo na strani Kitajci imajo pravico utišati separatiste (Ukrajina)?

 

Vprašam za prijatelja.

 

A bi imela Albanija legitimno pravico it leta 2008, ob odcepitvi Kosova, s tanki razsut stanovanjske soseske Beograda? Če že hočeš vlečt vzporednice, imaš eno tukaj.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 9 minutami:

 

Ne spremljam ane. Moj problem je zgolj v tem, da se graja eno stran in ploska drugi med tem ko počneta podobne stvari. Vzporedno se naklonjenost enemu agresorju opravičuje s tem, da se kao ni dovolj obsojalo drugega in je torej klanjanje sebi ljubemu agresorju legitimno. Ne-dovolj-obsojanje se torej enači s poskusom dajanja legitimnosti. Ne pomnim, da bi kdo bil tako zelo napaljen na ZDA, ko je padalo po Afganistanu in Iraku. Tukaj gre imo za posebno vrsto romantiziranja SZ znotraj hladne vojne, ki se podaljšuje do Rusije kot dediča te zveze.

Mislim da ne gre toliko za ploskanje kot kimanje dolocenih strokovnjakov ob spremljavi “I told you so”. Vsemu trenutnemu sranju bi se lahko izognili ze pred 30. leti, ce Amerika ne bi furala policyja do Rusije “payback time”

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 3 urami:

Itak da ne, ker gre za teritorij Ukrajine, d0h. 


Kdaj je nazadnje ukrajina tam izvajala oblast?

 

Thrivial reče pred 2 urama:

Hehe, Kak je že zelo star član mn3 in bi ga res težko uvrstili med kandidate za ae. :)

 

 

Ker vem, da si čisto preveč razgledan, da bi bilo to resno vprašanje, ti bom odgovoril z vprašanjem - se ti zdi, da sta ti dve republiki enako mednarodno priznani in suvereni kot Ukrajina?

 


Rekel bi, da nista nic manj suvereni kot Ukrajina, sta pa manj mednarodno priznani, ker so priznanja stvar politike in na legitimnost ravnanja to ne vpliva. A si ti samostojnost Slovenije (karikiram) priznal, ko je zbrala priznanje dolocanega stevila drugih drzav? 
 

Ukrajina sicer trenutno kontrolira vec svojega ozemlja kot ti republiki svojega. 
 

Ce neke drzave ne priznava dovolj drzav, jo lahko napademo. Pri koliko drzavah je meja? 

Meni se zdi, da ne to odvisno sam od razmerja moci in nujnosti situacije. 
 

Seveda si zelim nekih bolj civiliziranih pravil in standardov, to smatram kot nek ideal, ki je morda celo dosegljiv. Ampak dokler je USA tista, ki sama odloca o tem kaj je prav in kaj ne - ter se tega niti sama ne drzi - pa mi niti na pamet ne pade, da se bom obnasal kot da je to to.

 

 

Kakarotto reče pred 2 urama:

JAja kmjr, nisi navajen, da ti nekdo dejansko odgovarja, navajen bolj vprašalne debate. Dej se ti majstr vprašaj če se me spomniš :). Pa zakaj se me ne spomniš. Ti si postavil vprašnje jaz sem ti dal odgovor. Postavil si ga sicer Thrivialu, jaz sem ti ga pa dal. In valda klasičen kmjr odgovor, ki to ni. Pa hopsa upsa na drugo temo. Sem mislil da se o Donecku in Lugansku pogovarjamo, ne o Kosovu pa o Vukovarju pa Kninu lol. Sam res užitek te je brat, brat. Kot vedno ne razočaraš z relativiziranjem. Včeraj se mi je zdelo, da si bil res že malo utrujen, zdaj pa si šel v full kmjr mode. Sicer to ne bi nikoli in nikdar kdorkoli drug smel iti ampak tebi je to dovoljeno in celo zaželjeno. Please do continue in res na koncu bomo še mi zgrabili krepela pa šli tolčt po Ukrajincih.

 

Jaz se prilagodim sogovorniku, le skozi isto prizmo kot ti jih najbrz ne gledam. Tebe zagotovo ne, ker se kljub izjemni empatiji ne morem vziveti v pozicijo nekoga, ki je najbrz izsral vec crk v tej temi pa ni nic vsebinskega napisal (vsaj, ko meni odgovarjas al se najde kje vmes). 
 

Nimam pojma in me niti ne zanima kdo si, nick mi je znan in ne vem zakaj ob tvojih postih tu pomislim na risanko Dragon ball, ampak res se mi ne sanja kdo naj bi bil ti na prejsnjih forumih. 
 

V dveh primerljivih situacijah zagovarjam amerisko in eu pozicijo, ki sem ju ponotranjil in sprejel kot merilo, pa se me oznaci za karkoli si me ze hotel oznacit. Naj te kultiviranost tega posta ne zavede, vmes se nekaj pocnem in se ne uspem dovolj posvetit verbalnemu barbarizmu. 
 

Ampak, ce ze rad odgovarjas, poudari kak tvoj vsebinski prispevek k tej temi, da lahko ugotovim svojo zmoto, ce sem se slucajno motil. 
 

tldr

Izjasni se

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Bunnee reče Pravkar:

Mislim da ne gre toliko za ploskanje kot kimanje dolocenih strokovnjakov ob spremljavi “I told you so”. Vsemu trenutnemu sranju bi se lahko izognili ze pred 30. leti, ce Amerika ne bi furala policyja do Rusije “payback time”

SZ je bila razsuta država z vrstami za kruh in divjo privatizacijo. Da so komunisti povsem bankrotirali državo ni krivda Amerike. Zadeve se niso začele deliti, ker so se vmešali Američani pač pa, ker so ljudje hotel stran od SZ greznice. 

Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 3 minutami:

Mislim da ne gre toliko za ploskanje kot kimanje dolocenih strokovnjakov ob spremljavi “I told you so”. Vsemu trenutnemu sranju bi se lahko izognili ze pred 30. leti, ce Amerika ne bi furala policyja do Rusije “payback time”


ce ne bi rusije dojemali kot vojni plen, bi zadostovalo

 

logicno da so ob nekem jelcinu brez tezav sprejeli kgbjevca za predsednika

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 2 urama:

Jaz za Krim ne vidim problema. Sej je bil legitimen referendum izveden in se jih je priključilo tja kamor so želeli. Tud Rusija ni šla na marš do Kijeva, da bi se to zgodilo. Sedaj ko se jim cedita med in mleko o njih ne slišimo nič več. In seveda potem naredimo enako za Doneck in Lugans... samo je očitno res malo bolj peklo tamle, ker je legitimni teritorialc izvajal enake kontraukrepe pa je šlo vse skupaj prepočasi, še legitimnega referenduma se ni dalo izvesti. Potem pa bo treba vse malo pospešiti pa malo drugače zapeljati.


Zdej sem videl to. 👀

 

In mi je se manj jasno tvoje stalisce. Torej, ce je referendum, je vse ok? 
 

Kako je potem s Katalonijo?
 

Oni so imeli referendum, legitimnost vprasljiva zaradi spanske intervencije, ampak zadev okoli zadnjega referenduma ne poznam dovolj (obdobje 1985 - 2010) mam luknjo glede Spanije. 
 

A so legit svicarski referendumi preden zenske dobijo volilno pravico?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 4 minutami:

Ce neke drzave ne priznava dovolj drzav, jo lahko napademo. Pri koliko drzavah je meja? 

 


Kaj hočeš dokazat, kmjr? Ker tole so debate na nivoju paladinovih filozofiranj in ker vem, da nisi glup, se mi res ne da izgubljati časa. 

Donetsk in Lugansk sta bila do enega tedna nazaj priznana iz strani Južne Osetije in Abhazije, kar jih brez zadržkov uvršča na nivo škakljivih konfliktnih območij. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

SZ je bila razsuta država z vrstami za kruh in divjo privatizacijo. Da so komunisti povsem bankrotirali državo ni krivda Amerike. Zadeve se niso začele deliti, ker so se vmešali Američani pač pa, ker so ljudje hotel stran od SZ greznice. 


A mi zivimo v istem univerzumu? 

Povezava do prispevka
ana reče pred 10 minutami:

SZ je bila razsuta država z vrstami za kruh in divjo privatizacijo. Da so komunisti povsem bankrotirali državo ni krivda Amerike. Zadeve se niso začele deliti, ker so se vmešali Američani pač pa, ker so ljudje hotel stran od SZ greznice. 

Mislim da ne razumes cisto dobro zakaj je do tega prislo

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 11 minutami:

logicno da so ob nekem jelcinu brez tezav sprejeli kgbjevca za predsednika

 

Sej ni problem da so sprejel kgbejovca, problem je ko ta kgbejevc noče prepustit vodenje drugim ampak dela vse na tem, da ostane na vladarskem položaju do smrti.

Glih to je fora, da sta dva mandata max, pol pa spizdi. Ker dlje ko maš enega na oblasti bolj pokvarjen ratuje. Putin je lep primer, dlje kot je na oblasti, večje traparije dela.

Rusi bodo morali ratati bolj angažirani in ne več verjeti mitu o močnem liderju.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Thrivial reče Pravkar:

 


Kaj hočeš dokazat, kmjr? Ker tole so debate na nivoju paladinovih filozofiranj in ker vem, da nisi glup, se mi res ne da izgubljati časa. 

Donetsk in Lugansk sta bila do enega tedna nazaj priznana iz strani Južne Osetije in Abhazije, kar jih brez zadržkov uvršča na nivo škakljivih konfliktnih območij. 


Ne vem, vmes sem ze izgubil rdeco nit. Najbrz to, da si secno zelim relevantnega argumenta, ki bi mi vsaj dal misliti. 
 

Nimam zacementirane pozicije, a zdi se mi, da tudi, ce jo zacementiram, se v najslabsem primeru ne bom motil niti toliko kot vecina ostalih. Osebno me najbolj moti hinavscina in pol znam trosit srd pravicnika (kar sem vcasih TM-u ocital), ko jo prepoznam. Edini, ki me po vorasanju tega topica ne more triggerat ke un z bozicno kapo pa ukrajinsko decvo/soprogo, saj je emocionalno vpleten in mu ne morem zameriti, da verjame lastni zeni, ko govori svojo resnico. 
 

Pol me pa kake gluposti triggerajo do te mere, da ne gledam ce je gnoj al bela tehnika in s kom se menim. Dozdeva pa se mi, da tebe vsaj ne zalim in ne obkladam s pejorativnimi oznakami :D 

 

Tldr; zdi se mi da je okoli te scene v ukrajini nesorazmerno dosti drame v primerjavi z ostalimi podobnimi zadevami - in geografska blizina ni faktor. Da se prepricam v to grem pogledat avstralske medije kolko in kako sledijo zadevam. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 6 minutami:

 

Sej ni problem da so sprejel kgbejovca, problem je ko ta kgbejevc noče prepustit vodenje drugim ampak dela vse na tem, da ostane na vladarskem položaju do smrti.

Glih to je fora, da sta dva mandata max, pol pa spizdi. Ker dlje ko maš enega na oblasti bolj pokvarjen ratuje. Putin je lep primer, dlje kot je na oblasti, večje traparije dela.

Rusi bodo morali ratati bolj angažirani in ne več verjeti mitu o močnem liderju.


sam kako lahko shithole drzavo spravis na noge v dveh mandatih in to ob ljudstvu, ki hoce avtoritarno oblast (ker drugega, razen tega al pa alternative v obliki jelcina, ne poznajo)? 
 

meni se z ruske perpektive to ne zdijo bedarije

(ukr zadeva od 2010 dalje), res pa je da niso po godu nasim gospodarjem (usa prek ger/aut) in potencialno lahko predstavljajo varnostno tveganje za nas. Ampak inat je mocnejsi. 

Povezava do prispevka

Pač tri regije kjer je bil pro-ruski delež največji so se uprli večinsko pro-zahod politični struji. Krim je šel takoj k Rusiji une dve regiji pa sta se začeli upirat. Fora je, da je večino Ukrajine pro-zahodno usmerjena.

A zdaj more pa cela Ukrajina odjebat pro-zahodna stališča, da bodo une tri regije v državi vesele?

Povezava do prispevka
Wallux reče Pravkar:

Pač tri regije kjer je bil pro-ruski delež največji so se uprli večinsko pro-zahod politični struji. Krim je šel takoj k Rusiji une dve regiji pa sta se začeli upirat. Fora je, da je večino Ukrajine pro-zahodno usmerjena.

A zdaj more pa cela Ukrajina odjebat pro-zahodna stališča, da bodo une tri regije v državi vesele?


Ce jih hoce imet zraven, da. Meni se nezmoznost sobivanja ne zdi tako grozna stvar kot to, da se koga sili v sobivanje.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...