Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Vprašanje tega ti. informational warfare je izjemno pomembno. 

Za kaj tu gre? Kot sem namignil v prvem zapisu težava ni da se izvaja propaganda, temveč da internet sam, ljudje sami, izvajajo to propagando skozi samocenzuro. To je nek bistven take te vojne. NATO ne rabi izvajati cenzuro, ker jo ljudje izvajajo namesto njega. Neke vrste cancel kultura vojne torej.  To je izjemno nevarno. Ker kar se gre tu NATO je nekako tole "mi vemo kaj je dobra za ukrajinski narod zato bomo v njihovo dobro ugasnili internet". Slišite prizvok diktature? Popolna kontrola nad ne samo informacijami ampak nad občutjem naroda z zlorabo informacij, ki potem namesto NATA izvaja kontrolo ... to je nevideni precedens. Propagandna mašina 21. stoletja. Nihče na youtube-u si ne upa pripovedovati o realnosti te vojne. Če poskušaš te bo algoritem povozil. 

 

Ukrajinci vstopajo v to vojno popolnoma slepi. Prepričan sem da jih je samo nekaj odstotkov takih, ki sem jim približno sanja zakaj gre ... tako nasičen je internet s tem kar lahko imenujemo informacijska vojna. 

 

V temi se je pojavilo vprašanje - kdo od tega profitira? Ukrajinci ali Rusi? Nobeden. Ukrajincem je kraten dostop do informacij s katerimi bi se kot suvereno telo lahko odločili ali je vojna smiselna, Rusi pa izgubljajo moralo ter avtoriteto v očeh zahoda. Tu je samo en zmagovalec lahko in ne morem verjeti da bom sam to rekel - United States of America. Fanatični Ukrajinci, ki se bodo do zadnjega moža borili z Rusi, ki so pripravljeni svojo državo za več let spremeniti v vojno področje kakršnega Evropa ni videla od 2. svetovne vojne? Kdo tu zares zmaguje? Na drugi strani pa seveda zahodni svet, ki je obnovil zaupanje v mogočno Ameriko in njene igračke, ki razstreljujejo ruske tanke. Kdo tu zmaguje? "boj do zadnjega Ukrajinca". Koliko Ukrajincev bomo porabili, da ošibimo nekoliko premočno Rusijo?

Ko sem gledal ta "theater of war" se mi je zdelo da gre za dobro koriografirano predstavo. Danes mi je jasno da ne samo to ampak da gre za koreografijo s strani NATA. Drugega pojasnila za vse skupaj ni. 

 

Pa ne pozabimo kako so recimo Američani zafukali Poljake, ko so dobesedno skozi noč (Poljaki so takrat spali) odločili da Poljska dobi f16. Tako so Poljsko potisnili v težko odločitev. Ali ponudbo zavrne in v očeh zahoda izpade slabo ali pa tvega vojno z Rusijo. Podobno se je sedaj zgodilo z nafto. Evropa je prisiljena blokirati te sankcije ampak AMeri gredo in zafukajo Evropo na lastno pest. Še n-tič v tej vojni. 

 

 

Vprašati se je treba. Kdo tle dela sranje? Pa veste da sem izredno prozahoden človek, ki ima tendenco da verjame avtoritetam. Ampak tu je šlo vse skupaj mnogo predaleč. 

uredilo bitje zzarafrustra
  • Račka +1 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 40 minutami:

 

Na Ukrajino mejijo NATO države in Moldavija.

 

Zdaj edini faktor ki se je v zadnjih 10ish letih spremenil je situacija v Ukrajini.

 

Kaj je po tvojem razlog da recimo od l 2007 ko je putin začel jamrat do 2014 ni bilo invazije Moldavije/NATO držav via Ukrajina, ko je ta še bila Belorusija Light, oziroma kaj te napeljuje na misel, da je pa sedaj to na mizi.

 

 

Mogoče življenje ni enopolno stikalo ampak zatemnilnik in je možno, da so s silo pripravljeni posredovat v Ukrajini ob enem pa ne tudi  jurišat Varšave. 

 

Mislim, sej ne da ni bilo že od 90-ih let na vse mogoče načine, tudi od predhodnikov Putina, jasno telegrafirano, da sta Belorusija in Ukrajina v zahodnih integracijah bridge too far za RF zavoljo katerega bo tudi zapokalo če potrebno.

 

Pri nas je zlo v modi glede RF ne poslušat in slišat kar se hoče slišati. 

 

Lahko se pregovarjava v nedogled, ti verjames, sa Putin hoče samo omejiti vdor Nata. Jaz menim, da hoče povedati svoj vpliv v svetu in okolici. Izvedela bova samo, če se ga ne uspe omejiti. Je pa zaradi obiska Ukrajine Nato prej mocnejsi kot ne. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

Ta vojna, ce jo Ukrajina uspe zavleci kako leto, je lahko rojstvo moderne ukrajinske nacije. Ali njena smrt, ce se ne izzide in se uresnicijo najbolj crnoglede napovedi pesimistov (glede ruskih namenov v ukr). 

 

 

Jaz sem kar prepričan, da je trenutno že nepovraten proces, ki bo zgradil močno ukrajinsko nacionalno identiteto, pa tudi če gre Putin izvajat še drugi holodomor. Na tej točki bi si drznil špekulirati, da ravno zaradi tega Ukrajina nikoli ne bo marionetna država kot je Belorusija. Lahko, da bo porušena in bo izgubila del vzhodnega ozemlja, ampak preostanek bo pa imo zelo konsolidiran. Kaj bo to pomenilo za geopolitično sliko regije in sveta, bodo pa naši vnuki brali v zgodovinskih učbenikih... 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 2 minutama:

 

 

Jaz sem kar prepričan, da je trenutno že nepovraten proces, ki bo zgradil močno ukrajinsko nacionalno identiteto, pa tudi če gre Putin izvajat še drugi holodomor. Na tej točki bi si drznil špekulirati, da ravno zaradi tega Ukrajina nikoli ne bo marionetna država kot je Belorusija. Lahko, da bo porušena in bo izgubila del vzhodnega ozemlja, ampak preostanek bo pa imo zelo konsolidiran. Kaj bo to pomenilo za geopolitično sliko regije in sveta, bodo pa naši vnuki brali v zgodovinskih učbenikih... 

očitno ne poznaš zgodovine. ljudje hitro pozabijo. razen srbov

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 54 minutami:

očitno ne poznaš zgodovine. ljudje hitro pozabijo. razen srbov

Očitno ne poznaš ljudi.

 

V NI se razlikujejo po tem kdo koraka v spomin bitke leta 1690. Bolj krvava je zgodovina bolj verjetno je tudi močna identiteta. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 49 minutami:

 

 

Jaz sem kar prepričan, da je trenutno že nepovraten proces, ki bo zgradil močno ukrajinsko nacionalno identiteto, pa tudi če gre Putin izvajat še drugi holodomor. Na tej točki bi si drznil špekulirati, da ravno zaradi tega Ukrajina nikoli ne bo marionetna država kot je Belorusija. Lahko, da bo porušena in bo izgubila del vzhodnega ozemlja, ampak preostanek bo pa imo zelo konsolidiran. Kaj bo to pomenilo za geopolitično sliko regije in sveta, bodo pa naši vnuki brali v zgodovinskih učbenikih... 

 

bojim se, da bo koncna bilanca med 5 in 6 milijoni beguncev nepovratnikov, Kijev bo izgubil suverenost nad kupom ozemlja in iz 0 bo treba gradit drzavo. Ce bo centralisticno urejena?’c bo skupaj z izgradnjo infrastrukrure na novo skonstruiran tudi nacionalni (u)stroj. 
 

Alternativa je bosnizacija ukrajine (brez krima), kjer bi dejnsko imeli ukrajinci (prozahodni) 25-33% glasov v zakonodajnih telesih take federacije. 
 

ampak to je ugibanje, dejansko je vse odvisno od tega koliko casa se bodo uspeli vojasko upirat. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 37 minutami:

Bolj ko razmišljam o tej vojni, bolj me skrbi pozicija Evrope. Evropska unija je ena od udeleženk v tem spopadu, čeprav z neko bizarno kamuflažno distanco. V Ukrajino pošiljamo vojaško opremo, pomagamo ji v medijski vojni, s sankcijami, pomagamo ji z vojaškim know-howom in intelom. 

 

Dejstvo je, da je EU v vojni. V neki proxy različici, zaledni različici, ampak de facto v vojni. Ampak nas, državljanov Evropske unije nihče ni vprašal, če želimo bit del te vojne. Noben nacionalni parlament ni dal soglasja za bit del te vojne. Evropska unija mora za vsak mišji kurac dobit soglasje nacionalnih parlamentov, evropskega sveta in evropskega parlamenta. Ampak tukaj je bil v prvih dneh narejen tak medijski spin, da je bilo to vprašanje - ali naj se Evropa vmeša na način kot se je - povsem samoumevno.

 

Zame je demokracija na tej točki odpovedala. Odpovedal so mehanizmi suverenosti posameznih držav članic. Odpovedal so nadzorni mehanizmi Evropske unije. Ukrajina ni del Evropske unije, ni članica NATA. Ker danes se neprestano govori o pravni državni. Če gledamo skozi prizmo pravne države na nivoju mehanizmov Evropske unije so ti pravni mehanizmi enostavno odpovedal. Noben pravni dokument na nivoju EU ne omogoča takšnega samovoljnega odločanja. 

 

Bi te mogoče zelo presenetilo, če ti zaupam, da se vse države EU in NATO strinjajo s tem da smo v proxy vojni?

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 2 urama:

Vprašanje tega ti. informational warfare je izjemno pomembno. 

Za kaj tu gre? Kot sem namignil v prvem zapisu težava ni da se izvaja propaganda, temveč da internet sam, ljudje sami, izvajajo to propagando skozi samocenzuro. To je nek bistven take te vojne. NATO ne rabi izvajati cenzuro, ker jo ljudje izvajajo namesto njega. Neke vrste cancel kultura vojne torej.  To je izjemno nevarno. Ker kar se gre tu NATO je nekako tole "mi vemo kaj je dobra za ukrajinski narod zato bomo v njihovo dobro ugasnili internet". Slišite prizvok diktature? Popolna kontrola nad ne samo informacijami ampak nad občutjem naroda z zlorabo informacij, ki potem namesto NATA izvaja kontrolo ... to je nevideni precedens. Propagandna mašina 21. stoletja. Nihče na youtube-u si ne upa pripovedovati o realnosti te vojne. Če poskušaš te bo algoritem povozil. 

 

Ukrajinci vstopajo v to vojno popolnoma slepi. Prepričan sem da jih je samo nekaj odstotkov takih, ki sem jim približno sanja zakaj gre ... tako nasičen je internet s tem kar lahko imenujemo informacijska vojna. 

 

V temi se je pojavilo vprašanje - kdo od tega profitira? Ukrajinci ali Rusi? Nobeden. Ukrajincem je kraten dostop do informacij s katerimi bi se kot suvereno telo lahko odločili ali je vojna smiselna, Rusi pa izgubljajo moralo ter avtoriteto v očeh zahoda. Tu je samo en zmagovalec lahko in ne morem verjeti da bom sam to rekel - United States of America. Fanatični Ukrajinci, ki se bodo do zadnjega moža borili z Rusi, ki so pripravljeni svojo državo za več let spremeniti v vojno področje kakršnega Evropa ni videla od 2. svetovne vojne? Kdo tu zares zmaguje? Na drugi strani pa seveda zahodni svet, ki je obnovil zaupanje v mogočno Ameriko in njene igračke, ki razstreljujejo ruske tanke. Kdo tu zmaguje? "boj do zadnjega Ukrajinca". Koliko Ukrajincev bomo porabili, da ošibimo nekoliko premočno Rusijo?

Ko sem gledal ta "theater of war" se mi je zdelo da gre za dobro koriografirano predstavo. Danes mi je jasno da ne samo to ampak da gre za koreografijo s strani NATA. Drugega pojasnila za vse skupaj ni. 

 

Pa ne pozabimo kako so recimo Američani zafukali Poljake, ko so dobesedno skozi noč (Poljaki so takrat spali) odločili da Poljska dobi f16. Tako so Poljsko potisnili v težko odločitev. Ali ponudbo zavrne in v očeh zahoda izpade slabo ali pa tvega vojno z Rusijo. Podobno se je sedaj zgodilo z nafto. Evropa je prisiljena blokirati te sankcije ampak AMeri gredo in zafukajo Evropo na lastno pest. Še n-tič v tej vojni. 

 

 

Vprašati se je treba. Kdo tle dela sranje? Pa veste da sem izredno prozahoden človek, ki ima tendenco da verjame avtoritetam. Ampak tu je šlo vse skupaj mnogo predaleč. 

 

Meni se zdi da izgubljajo vsi razen kitajcev, ki morajo pokat od smeha kaj si delajo med seboj belčki modelčki

 

ZDA ki so se hotele losat Evrope v smislu porabe sredstev so namesto  pivota na pacifik spet do kolen v EE blatu in bodo tonili samo še globlje. Evropejci smo itak vic v vseh pogledih ki še take zlate prilike ne bomo znali izkoristit za vzpostavitev malo lastnega hard powerja in zmožnosti zunanjepolitičnega razmišljanja z lastno glavo, ker bodo balti in poljaki Macronu zminirali vse kar ne bo moar US auxillia.

 

Kitajci dobivajo pa potrditev svojih konceptov razvoja in forsiranja domačih ekvivalentov zahodnih recimo temu "storitev informacijske družbe", za svoj samozadostni balonček, za primer lastnega konflikta z ZDA, pri čemer lahko delajo na RL primeru ekonomske vojne zapiske kaj pa kako še... plus imajo sino soviet split 2.0 ki jim bo v naročje spustil ruse, ki bodo približno tako butthurt do zahoda kot ukrajinci do rusov in jim bodo geografsko in surovinsko krili hrbet. In kdo bo zdaj, ko fehtarimo režime, ki smo jih še včeraj rušili, za nafto, fural še trade war proti PRC? Uyghur who again?

 

Tajvancem mora bit pa tut kristalno jasno da strategic ambiguity ne bo vreden piškavega oreha ko bodo v kitajskih puščavah online vsi tisti silosi, ki so sedaj v izgradnji, ker če se zaradi strahu pred ww3 ne bomo streljali za sosede ukrajince "ki so kot mi", se za otok na drugi strani planeta tudi ne bomo.

 

 

Povezava do prispevka

Ukrajina postaja novi Putinov Afganistan

 

https://nova24tv.si/svet/ukrajina-postaja-novi-putinov-afganistan/

 

Navedek

Zdi se, da Ukrajina vse bolj postaja simbol Putinovega neuspeha, celo nočna mora, nekakšen novi Afganistan. Rusija pa v skladu z njegovo fanatično doktrino nova Sovjetska zveza. Imajo jedrske rakete in vesoljske ladje, na katere so lahko izjemno ponosni. Imajo pa tudi vse bolj prazne trgovine, v nekaj mesecih pa lahko pričakujemo še bone za bencin in diktatorjev nori svet bo popoln. Daily Mail poroča o tem, da je bila zadnja noč vojne Putinova noč sramote. Rusko napredovanje se je namreč izjemno upočasnilo, demoralizirane čete pa trpijo gromozanske izgube. 

 

Življenje naj bi izgubil že drugi ruski general, skoraj vsa velika mesta pa nadzirajo Ukrajinci
Kot je še pojasnil, ruski “humanitarni koridorji” doslej niso delovali, čemur so botrovali ruski tanki, raketni izstrelki in mine. Obenem gre izključno za propagandno potegavščino, namenjeno ruskim gledalcem. Morala Putinovih vojakov pa je padla zlasti zato, ker so ruske enote svoje sile 100-odstotno vložile v svoje napore, uspeh pa je minimalen. Obrambne operacije se nadaljujejo na severu, jugu in vzhodu države, ob čemer so vsa večja ukrajinska mesta, z izjemo Hersona, v ukrajinskih rokah, v svoji nemoči pa se ruski vojaki zatekajo k plenjenju in vojnim zločinom. Znano je tudi, da je bil v ponedeljek v Harkovu ubit ruski poveljnik generalmajor Vitalij Gerasimov. 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

zgleda je Putin tudi dobro razpolozen, prepoved izvoza raw materials and products, according to lists. Torej big izjave, kaj bodo dejanske izjeme ne vemo.

 

Je pa zelo mozno, da je "lists" un spisek, ki je krozil kaksn dan al dva nazaj, vec al manj cela "zahodna sfera"

 

We will learn more

 


LP

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 20 minutami:

 

Meni se zdi da izgubljajo vsi razen kitajcev, ki morajo pokat od smeha kaj si delajo med seboj belčki modelčki

 

ZDA ki so se hotele losat Evrope v smislu porabe sredstev so namesto  pivota na pacifik spet do kolen v EE blatu in bodo tonili samo še globlje. Evropejci smo itak vic v vseh pogledih ki še take zlate prilike ne bomo znali izkoristit za vzpostavitev malo lastnega hard powerja in zmožnosti zunanjepolitičnega razmišljanja z lastno glavo, ker bodo balti in poljaki Macronu zminirali vse kar ne bo moar US auxillia.

 

Kitajci dobivajo pa potrditev svojih konceptov razvoja in forsiranja domačih ekvivalentov zahodnih recimo temu "storitev informacijske družbe", za svoj samozadostni balonček, za primer lastnega konflikta z ZDA, pri čemer lahko delajo na RL primeru ekonomske vojne zapiske kaj pa kako še... plus imajo sino soviet split 2.0 ki jim bo v naročje spustil ruse, ki bodo približno tako butthurt do zahoda kot ukrajinci do rusov in jim bodo geografsko in surovinsko krili hrbet. In kdo bo zdaj, ko fehtarimo režime, ki smo jih še včeraj rušili, za nafto, fural še trade war proti PRC? Uyghur who again?

 

Tajvancem mora bit pa tut kristalno jasno da strategic ambiguity ne bo vreden piškavega oreha ko bodo v kitajskih puščavah online vsi tisti silosi, ki so sedaj v izgradnji, ker če se zaradi strahu pred ww3 ne bomo streljali za sosede ukrajince "ki so kot mi", se za otok na drugi strani planeta tudi ne bomo.

 

 

ZDA se ni hotel lossat Evrope. ZDA že 10 let, predvsem pa odkar je Biden prevzel, pritiska na Ukrajino. gradi drugi ščit na poljskem ipd. 

Povezava do prispevka

https://www.gov.pl/web/diplomacy/statement-of-the-minister-of-foreign-affairs-of-the-republic-of-poland-in-connection-with-the-statement-by-the-us-secretary-of-state-on-providing-airplanes-to-ukraine

 

Navedek

The authorities of the Republic of Poland, after consultations between the President and the Goverment, are ready to deploy – immediately and free of charge – all their MIG-29 jets to the Ramstein Air Base and place them at the disposal of the Government of the United States of America. 

At the same time, Poland requests the United States to provide us with used aircraft with corresponding operational capabilities. Poland is ready to immediately establish the conditions of purchase of the planes. 

The Polish Government also requests other NATO Allies – owners of MIG-29 jets – to act in the same vein.

 

This is gonna be fun.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 3 urami:

Bolj ko razmišljam o tej vojni, bolj me skrbi pozicija Evrope. Evropska unija je ena od udeleženk v tem spopadu, čeprav z neko bizarno kamuflažno distanco. V Ukrajino pošiljamo vojaško opremo, pomagamo ji v medijski vojni, s sankcijami, pomagamo ji z vojaškim know-howom in intelom. 

 

Dejstvo je, da je EU v vojni. V neki proxy različici, zaledni različici, ampak de facto v vojni. Ampak nas, državljanov Evropske unije nihče ni vprašal, če želimo bit del te vojne. Noben nacionalni parlament ni dal soglasja za bit del te vojne. Evropska unija mora za vsak mišji kurac dobit soglasje nacionalnih parlamentov, evropskega sveta in evropskega parlamenta. Ampak tukaj je bil v prvih dneh narejen tak medijski spin, da je bilo to vprašanje - ali naj se Evropa vmeša na način kot se je - povsem samoumevno.

 

Zame je demokracija na tej točki odpovedala. Odpovedal so mehanizmi suverenosti posameznih držav članic. Odpovedal so nadzorni mehanizmi Evropske unije. Ukrajina ni del Evropske unije, ni članica NATA. Ker danes se neprestano govori o pravni državni. Če gledamo skozi prizmo pravne države na nivoju mehanizmov Evropske unije so ti pravni mehanizmi enostavno odpovedal. Noben pravni dokument na nivoju EU ne omogoča takšnega samovoljnega odločanja. 

 

 

Ampak pozabil si eno pomembno stvar. In kaj preprečuje da politiki to naredijo? Kakšne so sankcije in odgovornost? Zgolj in samo politične.... e vidiš....

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 1 uro:

 

 

A veš kaj je fora št. 1tu?

 

Da to delajo k vejo da ne bodo več mogl vzdrževati teh letal. Mediji, bodo seveda dali vsemu skupi drugačen spin

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 5 urami:

Bolj ko razmišljam o tej vojni, bolj me skrbi pozicija Evrope. Evropska unija je ena od udeleženk v tem spopadu, čeprav z neko bizarno kamuflažno distanco. V Ukrajino pošiljamo vojaško opremo, pomagamo ji v medijski vojni, s sankcijami, pomagamo ji z vojaškim know-howom in intelom. 

 

Dejstvo je, da je EU v vojni. V neki proxy različici, zaledni različici, ampak de facto v vojni. Ampak nas, državljanov Evropske unije nihče ni vprašal, če želimo bit del te vojne. Noben nacionalni parlament ni dal soglasja za bit del te vojne. Evropska unija mora za vsak mišji kurac dobit soglasje nacionalnih parlamentov, evropskega sveta in evropskega parlamenta. Ampak tukaj je bil v prvih dneh narejen tak medijski spin, da je bilo to vprašanje - ali naj se Evropa vmeša na način kot se je - povsem samoumevno.

 

Zame je demokracija na tej točki odpovedala. Odpovedal so mehanizmi suverenosti posameznih držav članic. Odpovedal so nadzorni mehanizmi Evropske unije. Ukrajina ni del Evropske unije, ni članica NATA. Ker danes se neprestano govori o pravni državni. Če gledamo skozi prizmo pravne države na nivoju mehanizmov Evropske unije so ti pravni mehanizmi enostavno odpovedal. Noben pravni dokument na nivoju EU ne omogoča takšnega samovoljnega odločanja. 

 

Dobri uvidi ampak vendarle je smešno govorit o odpovedi demokracije. Če že kaj, je v situaciji, ko "gre zares" in se nimamo časa pretvarjat, da narod soodloča o političnih potezah, samo postalo mimogrede očitno, da je to že skoz farsa. Pa ne vem od kod vera v evropsko unijo. 

 

 

 

 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 5 urami:

Bolj ko razmišljam o tej vojni, bolj me skrbi pozicija Evrope. Evropska unija je ena od udeleženk v tem spopadu, čeprav z neko bizarno kamuflažno distanco. V Ukrajino pošiljamo vojaško opremo, pomagamo ji v medijski vojni, s sankcijami, pomagamo ji z vojaškim know-howom in intelom. 

 

Dejstvo je, da je EU v vojni. V neki proxy različici, zaledni različici, ampak de facto v vojni. Ampak nas, državljanov Evropske unije nihče ni vprašal, če želimo bit del te vojne. Noben nacionalni parlament ni dal soglasja za bit del te vojne. Evropska unija mora za vsak mišji kurac dobit soglasje nacionalnih parlamentov, evropskega sveta in evropskega parlamenta. Ampak tukaj je bil v prvih dneh narejen tak medijski spin, da je bilo to vprašanje - ali naj se Evropa vmeša na način kot se je - povsem samoumevno.

 

Zame je demokracija na tej točki odpovedala. Odpovedal so mehanizmi suverenosti posameznih držav članic. Odpovedal so nadzorni mehanizmi Evropske unije. Ukrajina ni del Evropske unije, ni članica NATA. Ker danes se neprestano govori o pravni državni. Če gledamo skozi prizmo pravne države na nivoju mehanizmov Evropske unije so ti pravni mehanizmi enostavno odpovedal. Noben pravni dokument na nivoju EU ne omogoča takšnega samovoljnega odločanja. 

 

Koncept pravne države velja samo v miru. Takoj ko maš ti državo ki ga ne spoštuje celoten koncept prava pade.Ni demokracija fars, problem je, da je demokracija možna samo v zaprti ogradi zahodnega sveta kjer vsi bolj ali manj spoštujejo pravila. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Tole je povsem nepotrebno prerivanje, ker so sami povedali da imajo v letalih ki jih uporabljajo v Natu dodatno opremo in predelane radarske sisteme, ter bi ukrajinci potrebovali vsaj 2 - 3 tedne dodatnih usposabljanj da bi jih sploh znali uporabljati. Tega časa pa ni.

Povezava do prispevka
nekdo reče Dne, 8. 3. 2022 at 8:21:

A s tem se sedaj tolažite rusofili, ruska in še prej sovjetska doktrina je vedno slonela na topništvu ne toliko letalstvu iz preprostega razloga, ker je cenejše. Rusi še vedno večinoma uporabljajo nevodeno orožje, ker imajo "pametnih" bomb zelo malo, in so drage.

To se ne kaže samo v ukrajini ampak je bilo videti že v siriji. 

Afganistan, Sirija?

 

Rusi se prilagodijo glede na tip vojne. Lahko bi poslal svoje mige in pač sesuval, kar se da. Ali pa gredo tako počas. In potem internet in na žalost tudi dejanski generali mislijo, kako jim ni uspelo. Samo zato, ker ne gredo po ful force.

 

ana reče pred 21 urami:

Se vedno živiš v iluziji, da če bi se ugodilo Putinovim zahtevam, bi pa Rusi šli domov oziroma ne bi šli naprej do naslednje države po kratkem predahu? To ni real politik, ki se mu hoče ustreči. Če Maduro maltretira svoje ljudi s pomanjkanjem hrane in zdravil v socialistične raju, je žalostno, ni pa verjetno, da bo s tanki šel nad sosede. 

Tule nastopita dva paradoksa. En je ekonomski in en je vojaško taktičen.

 

Ekonomski: Če je Putin madman, nekdo, ki je izgubil stik z realnostjo potem ga ekonomske sankcije ne bodo ustavile. Njegovi ožji krog lahko še v bunkerju je kaviar in ima top-of-the top igračke, modo, avte, ipd. Lepe ženske se bodo še naprej družile z njimi ... edina varinta je, da ljudstvo zaradi sankcij pobesni in odstavi Putina. Kar pa je malo verjetno. To bi bila realna opcija šele v primeru, da pri tem pomagajo zahodne obveščevalne službe in pa da ljudje par let trpijo. 

 

Vojaško taktični: da bi bila vojaška operacija širitve uspešna, bi moral zaščititi svoje boke (Flank) po tistem, ko zavzame ukrajino. Kar pomeni, da mora napasti vse nato članice+Moladavijo na levi in desni svojega prodora. In to mora narediti sočasno in brez alarmiranja NATA, ki pa je že sedaj v alarmu. Lahko gre z ostjo napada, torej preko ukrajnine na sosednje države, ker iskreno te male države tipa latvija/estonija/litva ne predstavljajo nekega močnega tveganja. Bi pa seveda bila problem Finska in druge skandinavske države, ki bi jih moral zavzeti, ker iz njih pa avioni lahko pomagajo rušiti napad. In da ne omenimo, da ima Nato v primeru napada točno tisto zaščito, ki si jo Putin želi. Lijak, ki se proti evropi zooža in ni več te velike ravnine. Kar pomeni, da bi morali iti v čisti sistem zračnega, topniškega ipd napada + morsko. Kar pa je izredno preveč front in ni šans da bi se tega lotili. In tudi če je Putin manijak, ki te grožnje ne vidi, dvomim, da bi generali stali ob strani. Če ne drugega se GRU in FSB ne marata in bi že ta konflkt poskrbel, da se Putina ustavi. Ampak jaz nisem vojak in sem še en izmed internetnih generalov. 

Povezava do prispevka

@Thrivial @ana @Kakarotto

 

https://old.delo.si/svet/krize/vsi-o-parizu-o-umorih-nasih-deklet-pa-nihce.html

 

Navedek
Polona Frelih, zunanja politika
 

Ukrajinske varnostne službe bodo dva tedna v povečani pripravljenosti, saj je ukrajinska tajna služba SBU prejela namig o možnih terorističnih napadih v večjih ukrajinskih mestih, kot so Kijev, Dnepropetrovsk, Lvon in Harkov. »Po uničujočih napadih v Parizu smo prejeli informacije o možnih povezavah teroristov Islamske države z islamskimi skrajneži, ki so že v Ukrajini,« je pojasnil ukrajinski predsednik Petro Porošenko.

Zamolčal je, da je ukrajinska oblast že zdavnaj sama na stežaj odprla vrata islamistom, ki se na vzhodu Ukrajine skupaj z neonacisti borijo proti tamkajšnjim separatistom. V ameriškem New York Timesu so se že julija razpisali o treh islamskih bataljonih, ki ukrajinskim ultranacionalističnim bataljonom na vzhodu Ukrajine pomagajo pri obračunu s separatisti Doneške in Luganske narodne republike. Prostovoljne ukrajinske in islamske bataljone, v katerih prevladujejo borci iz Čečenije, je povezalo sovraštvo do Rusov. Čečeni v mestih ob frontni črti so za tamkajšnje Ukrajince resda presenečenje, vendar pozitivno, ugotavlja Andrew Kramer v članku Islamski bataljoni, v katerih so pretežno Čečeni, pomagajo Ukrajini v vojni z uporniki.

 

Na vzhodu Ukrajine delujejo trije čečenski bataljoni – Džohar Dudajev in Šejk Mansur, v katerih poleg Čečenov delujejo tudi muslimani iz Uzbekistana in Kabardino-Balkarije, v tretjem bataljonu z imenom Krim pa se borijo pretežno krimski Tatari. Vse tri bataljone je ustanovil Čečen z vzdevkom Musliman, ki se je boril proti Rusom v obeh čečenskih vojnah, nato pa je emigriral v Francijo, kjer se je povezal s čečenskim emigrantom na Danskem Iso Musajevom, ki je bil februarja ubit na vzhodu Ukrajine.

»V Ukrajino so nas povabili visoki­ predstavniki ukrajinske vlade, vendar samo ustno,« je Musliman povedal v intervjuju za NYT. Francoske oblasti so v začetku leta zadržale dva borca bataljona Šejk Mansur, ki nosi ime po čečenskem uporniku iz 18. stoletja, saj so sumile, da sta borca Islamske države.

Islamistični bataljoni so podrejeni nacionalističnemu Desnemu (Pravemu) sektorju, ki ga je do nedavnega vodil razvpiti Dmitro Jaroš, ki je pred slabim tednom odstopil s položaja. Uradno zaradi nesoglasij znotraj skrajno desničarskega gibanja, neuradno, ker bi ga v nasprotnem primeru ubili.­ Poleg Desnega sektorja se na vzhodu Ukrajine borijo tudi najemniki bataljonov Azov, ki odkrito uporablja nacistično simboliko, Donbas ter Dnepr 1, o katerem je znano, da ga plačuje razvpiti ukrajinski oligarh Igor Kolomojski.

Množični umori in posilstva

23. oktobra so si strokovnjaki Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (Ovse) blizu Donecka ogledali množični grobišči s posmrtnimi ostanki približno 400 ubitih civilistov. »Približala se nam je skupina žensk. Povedale so nam, da so najemniki iz bataljonov Azov in Donbas sodelovali v množičnem posilstvu vseh žensk iz vasi – tako 12-letnih deklic kot starejših žensk,« je za Ria Novosti povedal latvijski borec za človekove pravice Einārs Graudinš.

»Našli smo 286 trupel ljudi, ki so bili ubiti s strelom v zatilnik,« je zatrdil premier Doneške narodne republike Aleksander Zaharčenko in dodal, da so to po večini trupla mladih žensk iz Krasnoarmejska, kakih 45 kilometrov iz Donecka, za katerimi se je že zdavnaj izgubila vsaka sled. Po njegovih navedbah je bil na tem območju dejaven zlasti bataljon Dnepr 2. »Zakaj vsi pišejo o terorizmu v Parizu, o umorih naših mladih žensk pa nihče,« so se v zadnjih dneh spraševali ruski ter mediji na vzhodu Ukrajine. Posebna predstavnica Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi za preprečevanje trgovine z ljudmi Madina Jarbusinova je izrazila bojazen, da so bili številnim ubitim civilistom z namenom prodaje odvzeti notranji organi, kar je na območjih oboroženih konfliktov pogosta praksa. Primer Kosovo je samo eden od najbolj razvpitih.

V začetku oktobra je eden od poveljnikov bataljona Dnepr 1 Sergej Litvinov priznal umore civilistov na vzhodu Ukrajine, med njimi žensk in otrok, ter še, da je za to prejemal denarne nagrade oligarha Kolomojskega.

 

Eko, da ne boste rekli, da se že 2015 ni pisalo o tem - le pozornosti ni dobilo.

 

Ste še vedno fani Desnega sektorja, Azovskega bataljona in ostalih reprezentantov nacističnih zločinskih sil v oboroženih silah in parlamentu Ukrajine?

Ampak to ne paše pod narativ "rusi zločinci, ukrajinski nacisti nedolžne ovčke", pa se ignorira.

 

Vam je priimek Kolomojski znan?

 

 

mater me te zadeve razpizdijo

 

ampak ker gre za nenaše žrtve, bomo to ignorirali

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...