Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Brdavs reče pred 9 minutami:

 

Vse navedeno drži in še dodatno soustvarja okolje v katerem je dejansko vprašanje koliko je genuine interesa za razbitje države.

 

Že pri nas je v večini držav EU stopnja zaupanja v EU višja od stopenj zaupanja v "lokalne" državne oblasti.

 

Saj je dosti za povedati čez navoljeno uradništvo in sodništvo sveta in sodišča EU in oddaljenost EP, ampak soočeni z opcijo, da vse to razsujemo in bi bil nad lokalnim šerifom JJ/Golobom samo še flyingspaghettimonster, pa stavim, da večina, ki niso ortodoksni suverenisti, gladko reče fuck that.

 

In po tej logiki kolko je v nekem -stanu bogu iza ledža med tam živečimi, ne samo zahodno stacioniranimi pisci kolumn, dejanskega interesa, da se nad temi njihovimi šerifi razprostira samo nebo.

 

Da sem jaz ateist v čečeniji/xinjiangu je zadnja stvar ki jo hočem da državo razkosajo in da dobi nek bradonja ki bo pač obvladoval varnostni aparat proste roke za svojo verzijo ičkerije. 

 

Pač ja, v teoriji idealno da vse razpade in ruševine prešaltajo na našo filozofijo pravnega reda in spoštovanja človekovih pravic in vsega, sam folk tam mogoče ni formalno izobražen in super informiran o geopolitiki kot mi, ampak ni pa neumen, in ve, da mora do tega cilja, ki je povrhu vsega še izrazito malo verjeten, tut nekak preživet. Če ga že ne nacionalizem ne požene v obrambni refleks.

Vse to + etnično so Rusi pomešani povsod po bivši USSR.

 

Saj prej sem se nerodno izrazil, nisem mislil, da sem jaz za kakršnokoli razkosavanje Rusije, imo je to sploh govoriti neodgovorno, ker ne dvomim, da bodo vsi takšni komentarji v ruskih medijih "neuradni viri blizu Pentagona", ki načrtujejo razkosanje Rusije in zasužnjenje ruskega naroda. Tudi sicer se mi zdi to ozkogledna rešitev nerešljivega problema, zato se je bv sploh pogovarjati o tem. Razkosanje države zaradi ene imperialne vojne? Hja, bo pa treba kaj hujšega, da si bodo zaslužili takšno usodo. V glavnem, s svojim nerodnim komentarjem sem hotel reči, da bi bilo potrebno probleme, ki jih omenja Kamil, reševati v okviru Ruske federacije. Vse ostalo je v tem trenutku wishful thinking/fantaziranje.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

 

Ne glih... je pa to zadnji izhod. Ne more se izzvati vsesplošna vojna kar tako. Obstajajo številni mehanizmi pred tem izhodom v sili.


Tipo? To da spodbujamo druge, da za nas umirajo v vojni?

 

tyne reče pred 2 urama:

To je res, ampak regionalne oblasti so zgolj podaljšek centralne. Ne vem če tudi de jure, de facto pa skoraj gotovo lokalne oblastnike postavlja centralna oblast. Ni voljena in s tem neodvisna od centralne, ampak je zgolj njen podaljšek. Ne gre za delitev, ampak podelitev oblasti. In ne gre zgolj za politične entitete, nadzor imata obe državi nad mediji, spletom, gospodarstvom, verjetno v veliki meri tudi nad civilno družbo. Še religijo so si uspeli podrediti.

 

V RF imenuje guvernerje Putin. 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 5 urami:

Se strinjam, da je takšno razmišljanje mlin na vodo ruskemu režimu, ker točno ta mentaliteta stalne ogroženosti in želje zunanjih sil po razgradnji Rusije poganja njihovo miselnost. Če se navežem na Kamila, Rusija ne potrebuje razgradnje, ampak decentralizacijo. Kar je pa že zaradi narave Rusije nemogoče, ker samo močna centralna oblast lahko skupaj zadrži ogromno in heterogeno Rusijo.

tu že gre za osnovno nepoznavanje zgodovine in kako je nastala Rusija, ogromno ozemlje je bilo buffer zone osrednje Rusije pred vdori sovražnikov, niso se kar naključno širili

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 4 urami:

https://www.ft.com/content/342ef099-cfb8-4f3f-aa84-0507e0aab6a4

 

Kako se bo obrestoval evropski samomor? (ki bo rusijo sicer mahnil po gobcu, ampak daleč od K.O.)

https://www.ft.com/content/82dfa0f1-2a16-4358-ae67-29c69f6938c3

kakšna štala bo, če bodo prekinili pogodbe za dobavo plina

https://www.reuters.com/world/europe/eu-set-ban-russian-oil-ministers-hold-crisis-talks-gas-2022-05-02/

Povezava do prispevka
maksi reče pred 49 minutami:

tu že gre za osnovno nepoznavanje zgodovine in kako je nastala Rusija, ogromno ozemlje je bilo buffer zone osrednje Rusije pred vdori sovražnikov, niso se kar naključno širili

Ural je povsem dober buffer, ampak so morali po kožuhe. Tatari jim po uvedbi strelnega orožja niso več nekaj srali pa so vseeno zavzeli pol celine. Moderna Rusija pač je, kakršna je. Nihče jih pa v zgodovini ni silil, da se širijo. S tem izgovorom so že Rimljani zavojevali Evropo, osebno mu ne nasedam več.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 4 minutami:

Ural je povsem dober buffer, ampak so morali po kožuhe. Tatari jim po uvedbi strelnega orožja niso več nekaj srali pa so vseeno zavzeli pol celine. Moderna Rusija pač je, kakršna je. Nihče jih pa v zgodovini ni silil, da se širijo. S tem izgovorom so že Rimljani zavojevali Evropo, osebno mu ne nasedam več.

Če ne bi zasedli Daljnega vzhoda bi ta sedaj bil kitajski, sedaj pa povej da to ni bila dobra strateška odločitev

Povezava do prispevka

Kanadski mercenary o boju na strani Okrajine.

 

 

Navedek

Every day you're getting casualties, friends getting killed … (ex) marines from the US were just collecting casualties. So, yeah…

 

Wali and I became the javelin crew and we'd get sent out on Javelin missions.
Every time we'd go out, they'd shred us.

 

In pritrdi mojemu teženju - če bi Zahod zares pomagal Ukrajini, bi bila Rusija zbombana že v prvih tednih. Ampak nam je bolje, da je ta vojna čim bolj forever war.

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 38 minutami:

In pritrdi mojemu teženju - če bi Zahod zares pomagal Ukrajini, bi bila Rusija zbombana že v prvih tednih. Ampak nam je bolje, da je ta vojna čim bolj forever war.

Yeees, napad na jedrsko velesilo, ki csak dan do kosila 3x opomni svet, da ga ima and they are not afraid to use it.

 

mihak mastermind

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 urami:

Jebemo, da tudi milenijci ne boste pomrli, če malo izkusite kar so že vaši predniki :D Sedaj se je enostavno živelo preveč v izobilju zadnjih 30 let in smo se razvadili ter je takoj poponi kaos, če bi se blo treba kaki stvari malo odreči. To izobilje pa je povzročil ravno zahodni svet po katerem se največ pljuva. Kdor vedno nekaj daje, lahko tu in tam tudi kaj vzame.

 

1302205448_Posnetekzaslona(163).thumb.png.5af8b03e56899461506fe1e50a9b6ccd.png

Aj ne seri

Povezava do prispevka
nimious reče pred 15 minutami:

Ker trenutne poteze vodijo v ful drugačni končni razplet....

Am, ja. Še vsaka vojna, v kateri so bili vpleteni ali Sovjeti/Rusi ali ZDA, so imeli močno indirektno podporo nasprotnega bloka. Koreja, Vietnam, Afganistan (SZ). Izjema sta ZDA ekspediciji v Afganistan in Irak, ker je bila Rusija takrat še boga in so imeli dejansko boljše odnose. Ali pa je Rusom zgolj koristil boj ZDA proti islamskim skrajnežem, ki jih je iz Čečenije ipd. potegnil na ameriška bojišča, kaj pa vem.

 

Moj point je, da se je vedno oboroževalo in podpiralo nasprotno stran, kot je sedaj Ukrajina pa nukice niso letele. Medtem ko bi ob napadu na Rusijo znalo kaj sevati po Evropi.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 2 urama:

In pritrdi mojemu teženju - če bi Zahod zares pomagal Ukrajini, bi bila Rusija zbombana že v prvih tednih. Ampak nam je bolje, da je ta vojna čim bolj forever war.

 

Kolikokrat ti moram še napisat, da bi zahod to že naredil, če bi se vedelo, da Rusija ne bo uporabila atomskega orožja.

Povezava do prispevka

Ves point pomoči Ukrajini je ta, da se Rusiji pove, da se ji vojna ne splača. Ker če bi Ukrajina hitro padla bi Rusija/Putko dobil taka krila, da bi mudel res celo začel vojno z Natom, ko bi šu napadat Baltske države.

 

Putko si mora polomit zobe na Ukrajini. To je to.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 uro:

Ves point pomoči Ukrajini je ta, da se Rusiji pove, da se ji vojna ne splača. Ker če bi Ukrajina hitro padla bi Rusija/Putko dobil taka krila, da bi mudel res celo začel vojno z Natom, ko bi šu napadat Baltske države.

 

Putko si mora polomit zobe na Ukrajini. To je to.


Rusi so si “zlomili zobe” na Finski, pa to ni resilo ne Baltika ne Poljske. 
 

Seveda ne gre enacit dogodkov v razlicnih obdobjih, ma samo opozarjam kako zelo eno (lomljenje zob) nima veze z drugim (novimi spopadi). 

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 8 minutami:

Fak, kako ste cringe s temi Putlerji, Putkoti in podobnimi izpeljankami. Ko froci, k se spomnejo eno besede pa jo ponavljajo 24/7, ker se jim zdi zabavna.

 

image.png.cc9fa1046f42cf7d494b686f4924ae58.png


Putko je lahko tudi ljubkovalno, Putler pa ljubkovalno po Azovsko :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...