Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Nato je res sposoben bullyat sam sandalarje brez orožja

Navedek

Commando Network Coordinates Flow of Weapons in Ukraine, Officials Say

A secretive operation involving U.S. Special Operations forces hints at the scale of the effort to assist Ukraine’s still outgunned military.

 

Navedek

 

 

But even as the Biden administration has declared it will not deploy American troops to Ukraine, some C.I.A. personnel have continued to operate in the country secretly, mostly in the capital, Kyiv, directing much of the vast amounts of intelligence the United States is sharing with Ukrainian forces, according to current and former officials.
At the same time, a few dozen commandos from other NATO countries, including Britain, France, Canada and Lithuania, also have been working inside Ukraine. The United States withdrew its own 150 military instructors before the war began in February, but commandos from these allies either remained or have gone in and out of the country since then, training and advising Ukrainian troops and providing an on-the-ground conduit for weapons and other aid, three U.S. officials said.

 

 

ukrajinci ciljajo na podlagi tujih informacij

Navedek
Several lower-level Ukrainian commanders recently expressed appreciation to the United States for intelligence gleaned from satellite imagery, which they can call up on tablet computers provided by the allies. The tablets run a battlefield mapping app that the Ukrainians use to target and attack Russian troops.
On a street in Bakhmut, a town in the hotly contested Donbas region of eastern Ukraine, a group of Ukrainian special operations forces had American flag patches on their gear and were equipped with new portable surface-to-air missiles as well as Belgian and American assault rifles.

From 2015 to early this year, American Special Forces and National Guard instructors trained more than 27,000 Ukrainian soldiers at the Yavoriv Combat Training Center in western Ukraine near the city of Lviv, Pentagon officials said.
Navedek

The Ukrainian military’s most acute training problem right now is that it is losing its most battle-hardened and well-trained forces, according to former American officials who have worked with the Ukrainians.

https://www.nytimes.com/2022/06/25/us/politics/commandos-russia-ukraine.html

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče Dne, 26. 6. 2022 at 11:02:

kje je zdejj @ana pa njeni časopisarji? majo rusi probleme? z logistiko? z dobavo orožja? z letali?

Ne samo mene klanje malce utruja in naslajanje tu nad smrtmi ljudi res ni nekar kar bi pretirano rada brala. Super so Rusi strateško. Predvidevam, da se je ta zadnji napad na shopping center zgodilo, ker Putinu ni bilo všeč norčevanje iz njegovih topless fotografij. Ali pa po nakupih hodijo samo naciji.

 

Drugače pa ti in Maksi ne spadata ravno med tiste s katerimi se mi zdi vredno razpravljati. Niti me ni prav veliko v tvojih drugih temah. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 31 minutami:

Ne samo mene klanje malce utruja in naslajanje tu nad smrtmi ljudi res ni nekar kar bi pretirano rada brala. Super so Rusi strateško. Predvidevam, da se je ta zadnji napad na shopping center zgodilo, ker Putinu ni bilo všeč norčevanje iz njegovih topless fotografij. Ali pa po nakupih hodijo samo naciji.

 

Drugače pa ti in Maksi ne spadata ravno med tiste s katerimi se mi zdi vredno razpravljati. Niti me ni prav veliko v tvojih drugih temah. 

V bistvu je zunaj že kup dodatnih informacij, ki predstavljajo čisto drug pogled na tale napad. Od tega, da ni res, da ni bilo blizu vojaških ciljev, ker je takoj zadaj tovarna strojev, kjer naj bi popravljali vojaško opremo. Do tega da na posnetkih ni nobene ženske, ko pa je vsako bombardiranje civilnih tarč polno posnetkov joka, otrok...

So pa tam celo vojaki v polni opremi s puškami in kup tetoviranih tipov. Da avtomobili nimajo počenih šip plus jih skoraj ni na parkirišču, čeprav naj bi bilo notri 1000 ljudi. Do posnetkov notranjosti s celimi steklenicami lepo na policah, kar spet ne gre skupaj z idejo, da naj bi de ruski raketi tam eksplodirali.

https://southfront.org/another-civilian-facility-hit-by-russian-missiles-in-ukraine-kredmash-military-plant-in-kremenchug-destroyed/

 

Pač vse kar je vidnega kaže na to, da so Rusi zbili zadaj tovarno, nato se je pa ogenj razširil naprej. Tudi za tisti blok od včeraj je drugačna štorija. Za blokom je tovarna raket (no, bila), in sploh da ni ruska raketa zadela bloka ampak ostanek ukrajinske S300 rakete (v bistvu pravijo celo, da se je zaradi nesinhroniziranosti en del protiraketne obrambe, S300, sprožil proti prihajajočim ruskim raketam, ampak drugi del, Buk M-1, je pa zaznal te S300 rakete in jih sestrelil. Ruske rakete pa normalno do cilja. Plus da če bi ruska raketa zadela blok, bi bil ta na pol podrt.

uredilo bitje Vanz
  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Tudi ob napadu na sarajevsko tržnico je srbska televizija kazala posnetke "lutk. Podobno je bilo ob sestrelitvi tistega letala How MH17 Gave Birth to the Modern Russian Spin Machine – Foreign Policy.

 

Sicer pa po ruskih podatkih so vse ukrajinska(slovaške),..s300 uničili že vsaj 3x od kod sedaj kar naenkrat zopet ukrajinski s300? Ghost of s300?

 

Drugača pa "what about.......".

 

 

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka

Js sem prepričan da bodo izvedli ustrezno notranjo preiskavo, ugotovili kaj je šlo narobe na način da ni noben odgovoren in izrazili ustrezno obžalovanje.

 

Šit happens ne. zdaj bo pa večni dvoboj faux outrage in komična ruska PR nesposobnost

 

 

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Ni vazno a je 4. dan, 4. teden ali 4. Mesec vojne porocali bomo eno in isto

 

Navedek

Russian military authorities continue to seek ways to replenish their increasingly exhausted force capabilities

 

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
tyne reče pred 2 minutama:

Ja ker od Mariupola in ostalih mest je veliko ostalo ane? Al so spet Azovci sami mesto porušl?

Ja. Če bi bili Rusi pametni, bi s kemikalijami zasipali ukrajinska polja in prst in pridelke. Oranžnega in modrega agenta je ostalo še kar nekaj po Vietnamu.

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Burżi bumerji se pripravljajo na nov WW. Kot so se plemiči od 1878 dalje.

 

1914 verzija (tragedija)

Bosanski Srb je ubil avstrijskega princa? Najbolje, da mi, nemsko cesarstvo, napademo Rusijo in Francijo. 

 

Angleski bratranc: Nemci so napadli Rusijo in Francijo, nase dolgoletne sovraznike? Najboljs da se gremo tudi mi pobit, pa potegnemo se ITA not. 

 

 

2022 (farsa verzija)

Rusi so napadli Ukrajino? Najbolje, da si mi, EU odrežemo glavo in fuknemo truplo v woodchipper. Americani: najbolje, da damo za 50plus milijard teškega orožja nacističnim vojaskim formacijam, medtem ko prodajamo ruski plin EUju

 

Xi: Chinna gonna chillax, do nothing and watch the West destroy itself

 

 

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...