Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Enterprise reče pred 4 urami:

 

ne zgleda glih neka spontana CIA-funded mnozica, ampak kaj ves, "I ain't pro democracy but $20 is $20" (po ulici se govori, da so opazili Nulandovo, ki razdeljuje 20$ po teheranu)


 

tako se to pocne

pri nas bi pa folk par fb statusov napisal in gotovo

 

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče Dne, 20. 9. 2022 at 19:10:

 

Se bom tudi sam nardil namerno neumnega/ignorantskega glede etnično zgodovinskih komponent te vojne / drugega postsovjetskega kažina ki ga gledamo.... če mi daješ na izbiro armagedon al pa Dunaj kot "Вена", naj ga rusi kar imajo, pa lep shadenfreude lp "Laibach", dems the brakes a nje.

 

 

Tole pa takes the cake za najbolj neumen komentar ki sem ga prebral v zadnjem mesecu, jaz tudi raje vidim da se Moskva preimenuje v New Moscow kot da imamo armageddon tako da pojdi hitro do Putina in mu reci naj oladi in se umakne iz Krima drugace bo kazin.

 

Res, komentar na nivoju "zenske naj se ne oblacijo izzivalno (aka pokazejo kaj vec koze kot dlani) in so same krive da so posiljene"

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 6 urami:

 

Tole pa takes the cake za najbolj neumen komentar ki sem ga prebral v zadnjem mesecu, jaz tudi raje vidim da se Moskva preimenuje v New Moscow kot da imamo armageddon tako da pojdi hitro do Putina in mu reci naj oladi in se umakne iz Krima drugace bo kazin.

 

Res, komentar na nivoju "zenske naj se ne oblacijo izzivalno (aka pokazejo kaj vec koze kot dlani) in so same krive da so posiljene"

 

lol evo nas z rejp primerjavami

 

Modelova teza je bila da bojo rusi do leta 2050 okupirali Dunaj zato najbolje/muss da se sfajtajo nukelarne sile med sabo

 

čokoladni plz, malo vklopa možganov in registriranja konteksta 

 

So zelo dobri razlogi za nasprotovanje politiki RF, isto kot so bili razlogi za nasprotovanje politiki Beograda. Ki pač niso vključevali bluzenj o tem da bo miloševič če se ga ne ustavi okupiral Prago. Take nebuloze so žalitev intelekta in spodjedajo vsakršen siceršnji pameten argument avtorja. 

 

Komentar kateremu sem repliciral je na nivoju redukcije ad hitlerum in si zasluži samo enako absurden odgovor. Če se gremo te idiotske igrice pol pač Rusija do Cuidad de Mexico za tiste ki pravite da so tik na tem da zasedejo Mehiko če se jim ne zoperstavimo z vsemi možnimi sredstvi. 

 

 

Povezava do prispevka

pri tej opremi vidim problem samo v puski in mogoce celadi. ampak za trening brez streljanja ne rabis nosit fancy mitraljezke okrog ane.

 

ta komplet uniforme mi je pa zelo povabljiv

 

btw zakaj je slika croppana? a majo okrog vrata navesen se aksu pa nocejo depictat ruskega vojaka s kar dvema(!) puskama?

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Zanimive zgodbe iz prvih tednov vojne okoli Kijeva - https://archive.ph/H6m1S

 

Navedek

After Russia launched an all-out invasion on Feb. 24, a 32-year-old Ukrainian city council member and solar-power entrepreneur named Volodymyr Korotya had led preparations for a fighting stand. The men were brandishing a grab bag of weapons, including pump-action shotguns and a handful of rocket-propelled grenades. Many were dressed in jeans, and few had body armor. Around half of their number, which included a psychotherapist, a firefighter and a bus driver, had never fought before.
“Look what I do and do the same,” Mr. Korotya, who had seen combat during his time in the Ukrainian army, told the new recruits.
As a vanguard of a dozen armored vehicles rumbled over the bridge between Bucha and Irpin and began to climb the hill toward them, the Ukrainians opened fire.
After a fierce three-hour battle, the Russian vehicles were destroyed or abandoned, and the soldiers were dead or in retreat. The Ukrainians set off across the bridge to finish off the rest of the column.

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 15 urami:

 

lol evo nas z rejp primerjavami

 

Modelova teza je bila da bojo rusi do leta 2050 okupirali Dunaj zato najbolje/muss da se sfajtajo nukelarne sile med sabo

 

čokoladni plz, malo vklopa možganov in registriranja konteksta 

 

So zelo dobri razlogi za nasprotovanje politiki RF, isto kot so bili razlogi za nasprotovanje politiki Beograda. Ki pač niso vključevali bluzenj o tem da bo miloševič če se ga ne ustavi okupiral Prago. Take nebuloze so žalitev intelekta in spodjedajo vsakršen siceršnji pameten argument avtorja. 

 

Komentar kateremu sem repliciral je na nivoju redukcije ad hitlerum in si zasluži samo enako absurden odgovor. Če se gremo te idiotske igrice pol pač Rusija do Cuidad de Mexico za tiste ki pravite da so tik na tem da zasedejo Mehiko če se jim ne zoperstavimo z vsemi možnimi sredstvi. 

 

 

 

Ajd, Rusija do Dunaja je ocitno pretiravanje za postavitev pointa (tko jst razumem tisti post). Valda noben noce, da zacnejo jedrske letet okoli, zato so pa nianse med nuklearnim armagedonom in pustit Rusiji prosto pot, da pohara do koder se ji pac zdi, da ima svojo pravico (kar ocitno obsega kr mal vec kot tisti dve zjebani regiji na vzhodu), ker pac nismo crno-bele opice.

Ce bi rusom uspelo v Ukrajini, fases mogoce se enega Lukasenka, zraven se dodatno zaredijo v Transnistriji (za katero imas itak obcutek, da obstaja sam zato, da zacne mesat drek ob primernem casu po nareku matere Rusije), in kar naenkrat mas zelezno zaveso v2 pri sosedih Madzarih. Evo, a pol recemo, da so Ruski apetiti zadosceni, da si dlje ne zelijo, pa upamo na najbols? Fajn, ocitno morjo bit, ker pol je pa ze NATO zraven. Pustimo ob strani evropsko politiko in efektivnost sankcij (tle je itak vse v megli kdo je bolj nafukal, kot kaze oboji), sam kaksne so se opcije? No, sicer zdej gledamo posiljanje rezervistov na fronto, kar po drugi strani tud pove dost o ruski sposobnosti v splosnem, besides nukes - najbrz se za Dunaj res nimamo za bat.

Povezava do prispevka

Čist za foro sem pogledal, kaka je bila situacija 1940 VS 2022 kar se tiče prebivalstva evrope, da se še to dinamiko upošteva

 

1940

USSR: 194 mio, ostala evropa 379 mio.

USSR vs evropa razmerje: 1 : 2

 

2022

Rusija: 145 mio, ostala evropa 603 mio

Rusija vs evropa razmerje: 1 : 4

 

Več kot podvojilo se je razmerje prebivalstva v korist evrope. Tok o rusem valjarju pa balalajko imam v roki in se slikam v schonbrunnu pa sem pa tja. Ja, mrbit tam do 80ih, ko jih je še bilo 300 milijonov. Tole zdej pa ni najbolj rožnato, kar se demografije tiče.

Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

Čist za foro sem pogledal, kaka je bila situacija 1940 VS 2022 kar se tiče prebivalstva evrope, da se še to dinamiko upošteva

 

1940

USSR: 194 mio, ostala evropa 379 mio.

USSR vs evropa razmerje: 1 : 2

 

2022

Rusija: 145 mio, ostala evropa 603 mio

Rusija vs evropa razmerje: 1 : 4

 

Več kot podvojilo se je razmerje prebivalstva v korist evrope. Tok o rusem valjarju pa balalajko imam v roki in se slikam v schonbrunnu pa sem pa tja. Ja, mrbit tam do 80ih, ko jih je še bilo 300 milijonov. Tole zdej pa ni najbolj rožnato, kar se demografije tiče.

 

USSR je bilo mal več držav, kot Rusija ane? :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

 

USSR je bilo mal več držav, kot Rusija ane? :)

 

itak itak, 1/3 prebivalstva je bila iz drugih republik. Ampak še vedno si jih imel v vojski, to je kle bitno :)  

 

 

also, leta 1940 je bilo vseh zemljanov 2,3 milijarde, od tega 16 % evropejcev

 

leta 2022 je zemljanov 7,7 milijard, od tega 7,7 % evropejcev

 

KURČEVI ZAMORCI men se bo sfuk

Povezava do prispevka

Kakšni so potem short term scenariji? 

 

Putko dobi tele vojne referendume (lel) tako da se regije priključijo motherlandu in pošlje tja čičat svoje nabornike. 

 

Kako reagira zahod? Kako reagira Putin, če bodo te regije začeli napadat ukrajinci z NATOvo opremo? 

 

In še, kok mislite da je realno šans da uporabi nuke? To sem zjutraj med sranjem razmišljal, da je verjetno v mojem everyday lajfu do leta 2022 bilo verjetno ene 0.01 % (jebiga, vedno je šansa) možnosti da pade v Evropo nukica. Zdej je kok, 1%, 3%? 

 

Vsi zahodni viri interpretirajo kot grožnjo in kot to da se dela močnega tam kjer se še lahko, ampak jaz nisem več tok ziher. :D 

 

 

 

Povezava do prispevka

Nuke bo uporabila vsaka država, ki jo ima, če bo ogrožen njen obstoj. Američani jo bodo slej kot prej nekje. Rusi jo bodo, če jim bo grozil scenarij 1989, ne bodo več šli po isti poti. Prav tako na oblasti nimajo več vsaj delnih komunistov, ki si ne želijo psihopatsko končati sveta, za razliko od vseh nekomunistov po svetu.

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 1 minuto:

Nuke bo uporabila vsaka država, ki jo ima, če bo ogrožen njen obstoj. Američani jo bodo slej kot prej nekje. Rusi jo bodo, če jim bo grozil scenarij 1989, ne bodo več šli po isti poti. Prav tako na oblasti nimajo več vsaj delnih komunistov, ki si ne želijo psihopatsko končati sveta, za razliko od vseh nekomunistov po svetu.

Kaj bojo, zmetal nukice na lastno prebivalstvo :rofl: 

Povezava do prispevka

Uporabiti nukico je IMO samomor, takrat bi usekalo po rusiji (pa ne mislim samo vojasko, vsi ali večina bi jim obrnila hrbet in bili nova severna koreja - to bi bilo najmanj po moje kar se bi zgodilo). 
 

Zdaj kolikor poznam rusko mentaliteto (sem delal s njimi par let), je to na žalost kar možnost, ker jih perejo že desetletja, da so carski narod, ki si zasluži več - poraz v Ukrajini, bi bil pa zelo hud udarec za to dogmo…

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 2 minutama:

Težko je govorit s tabo, če nimaš pojma. Jelcin državni udar 1993, streljanje s tanki na parlament. Poboj protestnikov. Referendum, na katerem so prebivalci vseh republik, razen baltskih, glasovali PROTI razpadu SZ

Hahah še na Krimu so glasovali za odcepitev :D 

Pa spet ne vem, kaj imajo nukice v primeru implozije države. Ker s primerjavo takratne in potencialne današnje situacije namiguješ, da je šlo za zunanje delo (rofl).

Povezava do prispevka

Teli kvazi referendumi v vzhodnih regijah Ukrajine so vredni približno toliko kot tisti v famozni kninski krajini. Pol kurca mrzle vode. Kratkoročno jim bo uspelo, brez dvoma, ampak so Ukrajinci pripravljeni vztrajat do konca in slej ko prej bo celotno območje spet njihovo. Tile, ki bodo pa glasovali 'ZA', pa lahko takrat komot spakirajo in odidejo v motherland, kjer jih bo (mogoče) Putler lahko 'branil' naprej.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 minuto:

Teli kvazi referendumi v vzhodnih regijah Ukrajine so vredni približno toliko kot tisti v famozni kninski krajini. Pol kurca mrzle vode. Kratkoročno jim bo uspelo, brez dvoma, ampak so Ukrajinci pripravljeni vztrajat do konca in slej ko prej bo celotno območje spet njihovo. Tile, ki bodo pa glasovali 'ZA', pa lahko takrat komot spakirajo in odidejo v motherland, kjer jih bo (mogoče) Putler lahko 'branil' naprej.

Saj odhajajo v motherland. Ampak ne bodo pa zapustili svojih domov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...