Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Sam se strinjam z vsemi sankcijami zoper Rusijo in EU/Nato pomoc Ukrajini da se obrani okupatorja

 

18 miljard pomoci bo slo iz nasih zepov. Moj delez je tle da sprejmem potencialno nizji zivljenski standard in se ne prodam Rusom kot kolaborant @maksi

 

Ce bo Rus uspel v Ukrajini bo slednje tudi poskusil drugje to je itako jasno

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 5 minutami:

Zgleda da putinu počas uspeva. Kličko že namiguje da bo treba Kijev evakuirat, ker so totalno brez vode in štroma. Zelensky in Kličko se grizeta med sabo da Kiev ni bil pripravljen na zimo. To je to kar zahod podcenjuje pri rusih. Njim ni problem vodit dolge izčrpavajoče vojne in na to karto igrajo odkar so vidl da naujo ukrajincev sesul v par tednih.

 

Ukrajino bi mogoče lahko. Prelahko pa se pozablja na dejstvo, da tudi mama Rusija priznava, da se že poznajo sankcije tudi na njenih tleh. EU je gospodarsko le močnejša od Rusije. Če se da zraven še ZDA in še nekaj teh zahodnih držav, ki so se pridružile embargu, je dolgoročni cilj jasen. Kolaps Rusije in posledično še večja beda kot leta '90., ko so bili zgodovinsko na dnu. Ob predpostavki, da bo vojna trajala in putler še vedno za krmilom, seveda.

Povezava do prispevka

Saj so roke zavezane glede pogajanj, če agresor noče razumno sodelovati. Kaj popustiti agresorju in s tem dati vsem po svetu zeleno luč, da si lahko grejo prisvajat sosed in bo na koncu to požegnano od ostalih? To bi dalo zelo slab zgled v svetu in lahko povzročilo številne nove landgrabing konflikte.

 

Saj načeloma se iz istega razloga s teroristi ne pogaja, ker bi to dalo zagon številnim novim napadom.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Maksi ti se smeješ in si v bistvu cele dneve nervozen zaradi tega ne jaz :) Jaz z veseljem prispevam svoj delež z nekoliko nižjim standardom, ti pa se mi zdi ne glih. Na srečo te itak noben nič ne vpraša in boš še naprej prispeval svoj delež. Zato se raje sprijazni s tem in si ohrani vsaj živce, ker na drugo nimaš vpliva.

 

lp in strong together :D

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 minutama:

Sej ne da so bili američani zadnjih 60 let bolj slab zgled glede vojaškega nevmešavanja v tuje države, but nevermind, russky bad.

 

Koliko teritorijev so nasilno priključili svojemu ozemlju? Delov drugih suverenih držav...

 

Imajo pa seveda tudi dosti masla na glavi. Če je tvoj sosed lopov, si lahko tudi ti in je to opravičilo, da rečeš "saj je on tudi kral"?

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 6 urami:

. Če se da zraven še ZDA in še nekaj teh zahodnih držav, ki so se pridružile embargu, je dolgoročni cilj jasen. Kolaps Rusije in posledično še večja beda kot leta '90., ko so bili zgodovinsko na dnu. Ob predpostavki, da bo vojna trajala in putler še vedno za krmilom, seveda.

Če je cilj zahoda uničiti Rusijo, potem je upravičena uporaba vseh sredstev za zagotovit, da bo v tem primeru uničen tudi zahod. Tudi jederskega orožja.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 9 urami:

Zgleda da putinu počas uspeva. Kličko že namiguje da bo treba Kijev evakuirat, ker so totalno brez vode in štroma. Zelensky in Kličko se grizeta med sabo da Kiev ni bil pripravljen na zimo. To je to kar zahod podcenjuje pri rusih. Njim ni problem vodit dolge izčrpavajoče vojne in na to karto igrajo odkar so vidl da naujo ukrajincev sesul v par tednih.

 

danes sem se pogovarjal s poslovnim partnerjem iz Kijeva.

 

trenutno je v Kijevu cca. 6h elektrike dnevno (izmenično po mestu regulirajo vklope/izklope), voda dela, plin takisto. Kličko namiguje na to, da bo potrebna evakuacija v primeru nadaljnih ruskih napadov na infrstrukturo v povečanem obsegu.

 

to pa se seveda pričakuje, saj bo verjetno frontna črta čez zimo v primerjavi z dosedanjim potekom vojne mirovala in se bodo Rusi pretežno posluževali raketiranj.

 

spomladi pa Ukrajinci pričakujejo pravo pizdarijo, ker verjamejo v popolno rusko ofenzivo.

 

Zelenskiy in Klitchko pa nista bila ravno prijatelja že pred vojno. Ukrajincem je samo žal, da obračunavata javno, namesto da bi se pomenila na štiri oči.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

 

Koliko teritorijev so nasilno priključili svojemu ozemlju? Delov drugih suverenih držav...

 

Imajo pa seveda tudi dosti masla na glavi. Če je tvoj sosed lopov, si lahko tudi ti in je to opravičilo, da rečeš "saj je on tudi kral"?

Čak a ti si res vprašal, koliko teritorija(jev) so si ZDA kdaj v zgodovini nasilno priključile "svojemu" ozemlju? :avadodo: Kako pa misliš, da so sploh prišli do nečesa, čemur rečemo "njihovo" ozemlje :D

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 3 minutami:

Čak a ti si res vprašal, koliko teritorija(jev) so si ZDA kdaj v zgodovini nasilno priključile "svojemu" ozemlju? :avadodo: Kako pa misliš, da so sploh prišli do nečesa, čemur rečemo "njihovo" ozemlje :D

 

To pa je zdaj res kar neumno vprašanje. Boli me kurac za zgodovinske dogodke. V modernem času bi vojaško osvajanje ozemlja moralo biti nesprejemljivo. Al predlagaš, da je grejo velesile spet osvajat kolonije in si jih pravno pripojit k lastni državi? Nadmoč imajo... zakaj pa ne. Gremo si vzet par državic.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

 

To pa je zdaj res kar neumno vprašanje. Boli me kurac za zgodovinske dogodke. V modernem času bi vojaško osvajanje ozemlja moralo biti nesprejemljivo. Al predlagaš, da je grejo velesile spet osvajat kolonije in si jih pravno pripojit k lastni državi? Nadmoč imajo... zakaj pa ne. Gremo si vzet par državic.

Jp. Npr. Srbiji so vzeli Kosovo, če se izrazim po tvoje ... oz. če pogledamo z mojega stališča, Kosovarji so se odločili, da ne želijo biti več v Srbiji. Katalonci so povedali, da ne želijo bitiv Španiji, Škoti so rekli, da še želijo biti v UK in ljudje vzhodne Ukrajine so rekli, da želijo neke vrste avtonomijo, ali znotraj Ukrajine ali zunaj nje. Ker so jim na glavo začeli metat bombe pa jih žive zažigat, je prevladala opcija zunaj nje.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 27 minutami:

Haha kake to bereš tukaj. Pripravljen sem sprejeti nižji standard, da nas Rusija ne napade.

Verjetno isti folk kot #ostanidoma , da ne ubiješ stare mame. :D

 

Od kje ti to, da se bojim, da nas ne napade? Jaz sem takoj za to, da se vdarimo z njimi, če bo potrebno ali če se NATO pač za to odloči. Drugače pa bom pač na tak način sodeloval pri njihovem slabljenju. Popustil jim ne bi niti za ceno totalne vojne.

 

Kaj ti res ne moreš ven s Covida? :D To je nerealno kako je ta stvar ene oprala haha... Irl že mesece nisem v družbi kogarkoli slišal omenjati Covid. In bil sem tako proti lockdownom, kot proti obveznemu cepljenju.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

 

Od kje ti to, da se bojim, da nas ne napade? Jaz sem takoj za to, da se vdarimo z njimi, če bo potrebno ali če se NATO pač za to odloči. Drugače pa bom pač na tak način sodeloval pri njihovem slabljenju. Popustil jim ne bi niti za ceno totalne vojne.

 

Kaj ti res ne moreš ven s Covida? :D To je nerealno kako je ta stvar ene oprala haha... Irl že mesece nisem v družbi kogarkoli slišal omenjati Covid. In bil sem tako proti lockdownom, kot proti obveznemu cepljenju.

Bizarno je, da so uspeli (spet) prepričati folk, da si je vredno nižati standard, tokrat zaradi neke Ukrajine. In da bo to na dolgi rok kaj spremenilo.

Povezava do prispevka
Navedek

če bi ukrajini sledile proper nato/eu države?

A smo spet pri Putin do atlantika

Do naslednjic ko nekdo napise kaj o ukrajini in  spet obrnes plosco  ter zacnes pisat kako je to nesposobna bojler vojska ki ima par mosinov

 

Kukr veter piha sam da se ti poklop

 

vi se kar naprej navijajte za nekaj kar bi se lah koncal prejsno pomlad.

 

Lep RuSoFilSkI lp

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Sej razumeš , da se vojske in države pripavljajo na različne scenarije in da je tisti, ki vključuje možnost ruske invazije na te države postal resna opcija.

 

Lahko se sploh ne bi začel, sam v realnisti pa se je kuhalo že zanjih 30 let oz. od kar je razpadla sz. 

 

Že takrat je rusofilom ljubi profesor recimo pisal o tem zakaj bi ukrajina morala obdržati jedrski deterrent. Ker vojna med ukrajino in rusijo predstavlja katastrofo za vso evropo. 

 

The Case for a Ukrainian Nuclear Deterrent (mearsheimer.com)

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...