Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

jp, žal se strinjam. Meni je tole danes delovalo kot speech od nekoga, ki je konktretno stisnjen v kot. 

 

S tem da ne samo da noče izpasti pička, ve da bo kvalitetno zabingljal s ta prve veje, če ne bo nekaj pokazal ko bo konec te katastrofalne pustolovščine. V njegovem primeru so prestiž, politično preživetje in fizično preživetje 1:1:1 povezani.

 

Sej se tudi Zahod tega hudičevo dobro zaveda. Je že kar ene par zelo high ranking državnikov dalo jasno vedeti, da mu bo do določene mere potrebno popustiti že samo zaradi tega, ker bo tako jebeno nevaren, če se ga povsem zlomi.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Seveda verjetno ne vidimo vsega, kar se dogaja, ampak tkole laično-civilno ob dobavljanju orožja pogrešam naprezanja na zahodu za tkanje kakšnih mirovniških stikov z ostalimi centri moči, članicami bricsa, "globalnim jugom" itd, in možnimi zamenjavami za putina.

 

Zaenkrat mi izgleda, kot da smo se vrgli grlom u jagode v (proxy) vojno z rusijo, ne da bi ob tem razmislili, kaj pa, če slučajno zmagamo.

Povezava do prispevka

Mislim, da so se razna preigravanja o menjavi putlerja začela dogajat že ob samem prihodu le-tega na oblast. Spomnim se, ko bil sem še mlad pizdun, bi rekel ansambel z vzhoda Slovenije in sem še bil osokoljen na putlerja in kako bo za protiutež reorganiziral močno Rusijo, ki jo svet rabi; pa se je že takrat z zahoda namigovalo na diktatorske vzgibe in dejanja voditelja SSSRusije...

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 2 urama:

Seveda verjetno ne vidimo vsega, kar se dogaja, ampak tkole laično-civilno ob dobavljanju orožja pogrešam naprezanja na zahodu za tkanje kakšnih mirovniških stikov z ostalimi centri moči, članicami bricsa, "globalnim jugom" itd, in možnimi zamenjavami za putina.

 

Zaenkrat mi izgleda, kot da smo se vrgli grlom u jagode v (proxy) vojno z rusijo, ne da bi ob tem razmislili, kaj pa, če slučajno zmagamo.

 

Po moje en kup takšne diplomacije poteka pod mizo, stran od oči javnosti.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

Ko smo šli enkrat plavat v Sočo na 5 stopinj ne vem če sem imel tako majhnega tiča kot ga ima zdele ta tip IMO

saj ta start je tut trump že nekaj skenslal

  

HellAngel reče pred 3 urami:

Po moje en kup takšne diplomacije poteka pod mizo, stran od oči javnosti.

itak, tut ruse so obvestili, da pride bine v kijev. pa tut ko je grozil z nukicami par mesecev nazaj, so imeli neke neuradne pogovore.

glavn da zelensky po medijih trobi nesmiselne ultimate ala, da ne dajo rusiji tut metra zemlje alpa ko že kar zahteva avione, tanke itd.

 

 

tut bosni so dal enih par milijard za obnovo, pa je dost tega keša kar izginilo.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

A Bidenove verbalne diareje v Varšavi pa ne boste pokomentirali? Žaljenje na osebnem nivoju, puhlice ... na ravni (pijane) gostilniške debate. Brez vsebine in globine. 

Ali pa ostali predstavniki zahoda nedavno v Minhnu? Vsi nekaj živčni ... jim ne gre po planu, a? Neoconovski psihopati. Baerbockova pravi, naj se rusi obrnejo za 360 stopinj ... pri nas je take kozle streljal Fredi Miler, v #1 državi Evropske unije pa kar zunanja ministrica! 

uredilo bitje Haderach
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 21. 2. 2023 at 16:30:

 

kakšen spaček je ta tip ej. Riše neke meje iz 1997 oziroma izpred 25 let nazaj, ki so samo v njegovi glavi medtem ko je šel cel svet naprej. Gospod bi fural Sovjetsko zvezo leta 2022, kljub temu da ima država BDP pod nivojem Španije. Napade suvereno državo, ker mu ni všeč, da se hoče odlepiti od njegove skorumpirane greznice od države. Ukrajinci ga ustavijo 20 km od meje na povsem ravnem terenu, dobesedno pred nosom lastne industrijske baze, skozi okna mu kažejo neobrezane kurce, si na ritnice rišejo svastike in pljuvajo po slikah od stalina. 1 leto meče vse kar leze in gre na fronto, nažiga tudi po 50.000 artilerijskih izstrelkov DNEVNO, v uniformo vleče jebene posiljevalce, pedofile in duševno motene osebe. Po enem letu za lasten neuspeh in epsko spodletel plan v celoti okrivi Zahod, napove še nadaljne stopnjevanje vojne, po ovinkih ponovno pove, da se že vidi v Civilization 8, med govorom mu leti pena iz ust, sodelavci ga mirijo Vladimir daj manj na hard po televiziji smo. Za mic drop napove izstop iz START sporazuma za omejevanje jedrskega orožja in se gre mentalno pripravljat da bo na Kitajskem jedel pravega big maca, ki ga ni v rusiji videl že več kot 1 leto.

 

Ko smo šli enkrat plavat v Sočo na 5 stopinj ne vem če sem imel tako majhnega tiča kot ga ima zdele ta tip IMO


 

Kaj poreces na rast trgovine med nami pa Rusijo od zavetka vojne? Ne pozabi, da je pol tega casa al celo vec bila desna vlada pri nas :) 

 

Slovenija je verbalno na strani Ukrajine,  biznisira pa z Rusijo. Ni to malo nenacelno al je ok?

 

Edit: Kaj pa kot obrambnik poreces na to, da si rusi mobilizirali 300-500k folka, na fronto pa poslali samo 80k ljudi, kje so ostali in kaj pocnejo?

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Gogy reče Dne, 21. 2. 2023 at 19:18:

Mislim, da so se razna preigravanja o menjavi putlerja začela dogajat že ob samem prihodu le-tega na oblast. Spomnim se, ko bil sem še mlad pizdun, bi rekel ansambel z vzhoda Slovenije in sem še bil osokoljen na putlerja in kako bo za protiutež reorganiziral močno Rusijo, ki jo svet rabi; pa se je že takrat z zahoda namigovalo na diktatorske vzgibe in dejanja voditelja SSSRusije...


Morda bo v pomoc ce razumes, da bi vsak, ki bi delal na krepitvi rusije, bil za zahod problematicen. Kot Djindjic v Srbiji - se leto dni bi zivel pa bi ga zahodnjaki razglasili za ultranacionalista. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 48 minutami:


 

Kaj poreces na rast trgovine med nami pa Rusijo od zavetka vojne? Ne pozabi, da je pol tega casa al celo vec bila desna vlada pri nas :) 

 

Slovenija je verbalno na strani Ukrajine,  biznisira pa z Rusijo. Ni to malo nenacelno al je ok?

Rast trgovine je, predvidevam, posledica dražjih energentov, predvsem plina. Imam občutek, da bo slovensko biznisiranje z Rusijo v letu 2023 precej drugačno.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 14 minutami:

Rast trgovine je, predvidevam, posledica dražjih energentov, predvsem plina. Imam občutek, da bo slovensko biznisiranje z Rusijo v letu 2023 precej drugačno.


a mi imamo ruski plin? Pri nas na obali, vsaj v Izoli, je vedno bil na voljo samo un ta drazji, ne ruski, plin. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 43 minutami:

Zelenski se nima kaj pogajati, če hoče ostati živ.


Slisal sem, da so na tistih cisto prvih pogajanjih v Turciji ukrajinci likvidirali clana svoje pogajalske delegacije, ker je na internem sestanku vztrajal naj sprejmemo dogovor tipo donbas dobi avtonomijo znotraj ukrajine, krim rusiji in brez bstopa v nato, eu lahko. 
 

ampak to je lahko cisti rekla kazala, je kdo kje zasledil kaj?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 urama:


 

Kaj poreces na rast trgovine med nami pa Rusijo od zavetka vojne? Ne pozabi, da je pol tega casa al celo vec bila desna vlada pri nas :) 

 

Slovenija je verbalno na strani Ukrajine,  biznisira pa z Rusijo. Ni to malo nenacelno al je ok?

 

Edit: Kaj pa kot obrambnik poreces na to, da si rusi mobilizirali 300-500k folka, na fronto pa poslali samo 80k ljudi, kje so ostali in kaj pocnejo?

Krka, LEK?

80K ? Ti to resno? Daj si ne delaj sramote. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 urama:


Morda bo v pomoc ce razumes, da bi vsak, ki bi delal na krepitvi rusije, bil za zahod problematicen. Kot Djindjic v Srbiji - se leto dni bi zivel pa bi ga zahodnjaki razglasili za ultranacionalista. 

Pa ne, da namiguješ, da je Đinđića ubil zahod. Verjetno veš, kdo je bil Legija in za koga?

Povezava do prispevka
Haderach reče pred 10 urami:

A Bidenove verbalne diareje v Varšavi pa ne boste pokomentirali? Žaljenje na osebnem nivoju, puhlice ... na ravni (pijane) gostilniške debate. Brez vsebine in globine. 

Ali pa ostali predstavniki zahoda nedavno v Minhnu? Vsi nekaj živčni ... jim ne gre po planu, a? Neoconovski psihopati. Baerbockova pravi, naj se rusi obrnejo za 360 stopinj ... pri nas je take kozle streljal Fredi Miler, v #1 državi Evropske unije pa kar zunanja ministrica! 

Verbalne diareje? Zdaj razumem, zakaj so se Putlerjevi mogočniki tako držali na dveurnem monologu. Je spet imel visoke pete?

Povezava do prispevka

Maksi je itak kot nek otrok, ki mu je nepredstavljivo, da se v vojnem stanju delajo razne čistke ljudi, ki jim ne zaupaš (katerakoli stran). In kar je še bolj neverjetno... začudenje, da se mobilizira ljudi, ki nočejo v vojno... Kot, da v življenju prej ni nič slišal o vojnah, ki so od nekdaj del človeštva. Full so vedno spraševali navadno rajo take stvari :D

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...