Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

https://insajder.com/svet/kako-je-napad-na-severne-tokove-razstrelil-zgodbo-o-neizzvanem-napadu-na-ukrajino

 

Večina Evrope počasi razmišlja z svojo glavo in ni naivna kot ti. Počasi je po Evropi vedno več protestov za ustavitev pošiljanja orožja (bil je tudi v Ljubljani u februarju). A seveda to u naših medijih večinoma vsi tiho.

  • Račka +1 2
  • Trol 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

https://insajder.com/svet/kako-je-napad-na-severne-tokove-razstrelil-zgodbo-o-neizzvanem-napadu-na-ukrajino

 

Večina Evrope počasi razmišlja z svojo glavo in ni naivna kot ti. Počasi je po Evropi vedno več protestov za ustavitev pošiljanja orožja (bil je tudi v Ljubljani u februarju). A seveda to u naših medijih večinoma vsi tiho.

 

Lepo umirite vaše konje, ker so predivji - shillanje za ruse v tem konfliktu se povprečnega evropejca ne lih prime, trudu raznih Insajderev navkljub. Je pa tudi res, da na razne shode "za mir", kjer se maha z novoruskimi zastavami in enostransko pljuva čez zahod, ne hodi lih povprečen evropejec, takisto ga ne zanimajo tv prenosi takih specialitet.

uredilo bitje BlAiR
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
BlAiR reče pred 26 minutami:

 

Lepo umirite vaše konje, ker so predivji - shillanje za ruse v tem konfliktu se povprečnega evropejca ne lih prime, trudu raznih Insajderev navkljub. Je pa tudi res, da na razne shode "za mir", kjer se maha z novoruskimi zastavami in enostransko pljuva čez zahod, ne hodi lih povprečen evropejec, takisto ga ne zanimajo tv prenosi takih specialitet.

Povprečen Evropejec razmišlja z svojo glavo in ni naiven kot si ti, ki verjameš vsemu sranju ki ti ga servirajo mediji ala 24 kur.

  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka

najboljsa mi je, otroke so prepeljal iz vojnega obmocja na fronti v rusijo v sole, kidnapping :D :D :D

 

vglavnem zguba casa za vse, te tribunali so za sjebane drzave ala Srbija, Hrvaska, Bosna, Irak,... ne pa za ZDA, Rusijo, Kitajsko, UK, Francijo,...

 

 

 

sem pa preprican, da so ljudje povsem zgrozeni





LP

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

najboljsa mi je, otroke so prepeljal iz vojnega obmocja na fronti v rusijo v sole, kidnapping :D :D :D

 

vglavnem zguba casa za vse, te tribunali so za sjebane drzave ala Srbija, Hrvaska, Bosna, Irak,... ne pa za ZDA, Rusijo, Kitajsko, UK, Francijo,...

 

 

 

sem pa preprican, da so ljudje povsem zgrozeni





LP

O tem je bil članek na eni ameriški strani, bom dal link, če mi uspe najti. Nekje lani novembra, NBC, CBC ali podobni.

 

Ukrajinska ženska razlaga, da se je zaradi bombardiranj z otroki 2 tedna skrivala v kleti. Nato so prišli Rusi s ponudbo, da lahko gredo otroci na varno na počitnice v Rusijo, če to želijo. Več staršev se je za to odločilo, da jih rešijo pred konstantno nevarnostjo, še posebno, ker so šli zraven kot skrbniki tudi njihovi učitelji, torej ljudje, ko so jih poznali in jim zaupali. Ko so prišli Ukrajinci nazaj (ofenziva v Kharkov regiji), so te učitelje razglasili za izdajalce (torej najbrž metek v glavo) in takrat je spoznala, da bo vrnitev otrok zelo težka. Ukrajinci so čisto vse otroke razglasili za ugrabljene, tudi če so jih starši poslali prostovoljno. 

Rusi prvo otrok niso pustili nazaj, ker da "so ceste prenevarne", ampak po nekaj mesecih so njeni otroci uspeli vrniti s pomočjo ruskih prostovoljcev preko drugih držav. Otroci so ji zadevo opisali kot tipične počitnice z zabavnimi aktivnostmi.

 

Torej delno imata lahko obe strani prav. Stvar se lahko bere kot ugrabitev, ker kot pravi Ukrajinka Rusi prvo niso hoteli poslati otrok nazaj zaradi nevarnosti (tudi po eni strani res, ker vojna je še vedno tam blizu), po drugi strani pa ravno ugrabljeni niso bili, če so šli prostovoljno z vedenjem staršev in v spremstvu ter očitno se jim ni ravno slabo godilo.

uredilo bitje Vanz
Povezava do prispevka

Prostovoljno je hitro lahko 'prostovoljno'. Odvisno s katere strani cevi gledaš.

Zlata kletka pa je še vedno kletka. Deci se je verjetno fajn zdelo in dogajalo jim je; vse lepo in prav. Ampak, to je ravno tako lahko zgolj pranje mladih možganov. Temu se je v starih časih na slovenskem reklo janičarji...:ninja:

Povezava do prispevka
Vanz reče pred 21 urami:

O tem je bil članek na eni ameriški strani, bom dal link, če mi uspe najti. Nekje lani novembra, NBC, CBC ali podobni.

 

Ukrajinska ženska razlaga, da se je zaradi bombardiranj z otroki 2 tedna skrivala v kleti. Nato so prišli Rusi s ponudbo, da lahko gredo otroci na varno na počitnice v Rusijo, če to želijo. Več staršev se je za to odločilo, da jih rešijo pred konstantno nevarnostjo, še posebno, ker so šli zraven kot skrbniki tudi njihovi učitelji, torej ljudje, ko so jih poznali in jim zaupali. Ko so prišli Ukrajinci nazaj (ofenziva v Kharkov regiji), so te učitelje razglasili za izdajalce (torej najbrž metek v glavo) in takrat je spoznala, da bo vrnitev otrok zelo težka. Ukrajinci so čisto vse otroke razglasili za ugrabljene, tudi če so jih starši poslali prostovoljno. 

Rusi prvo otrok niso pustili nazaj, ker da "so ceste prenevarne", ampak po nekaj mesecih so njeni otroci uspeli vrniti s pomočjo ruskih prostovoljcev preko drugih držav. Otroci so ji zadevo opisali kot tipične počitnice z zabavnimi aktivnostmi.

 

Torej delno imata lahko obe strani prav. Stvar se lahko bere kot ugrabitev, ker kot pravi Ukrajinka Rusi prvo niso hoteli poslati otrok nazaj zaradi nevarnosti (tudi po eni strani res, ker vojna je še vedno tam blizu), po drugi strani pa ravno ugrabljeni niso bili, če so šli prostovoljno z vedenjem staršev in v spremstvu ter očitno se jim ni ravno slabo godilo.

 

no danes vemo, da je bila ugrabitev crno na belem, drugace ne bi Putina obtozili v Haagu 

 

:rofl::rofl::rofl:

 

 

LP

Povezava do prispevka

Obveščevacli pravijo naj bi Rusom že lani pomladi  zmanjkalo streliva. Ni verjeti ne našim ne drugim medijem. Pač tisti ki poznamo ljudi iz teh krah krajev in smo bili tam,  vemo kaj  je res in nismo naivni da bi vejreli vse kar je u medijih. Tomažek pa naj si misli svoje bog mu pomagej.

uredilo bitje izmanator
Povezava do prispevka
izmanator reče pred 18 urami:

Obveščevacli pravijo naj bi Rusom že lani pomladi  zmanjkalo streliva. Ni verjeti ne našim ne drugim medijem. Pač tisti ki poznamo ljudi iz teh krah krajev in smo bili tam,  vemo kaj  je res in nismo naivni da bi vejreli vse kar je u medijih. Tomažek pa naj si misli svoje bog mu pomagej.

kje si pa bil? tell moar.

definitivno je res, da če ma rusija kaj, ima pa municije za arty pa kalaše.

Povezava do prispevka
izmanator reče pred 18 urami:

Tomažek pa naj si misli svoje bog mu pomagej.

 

To sem spregledal. A mene si mislil? :D Kaj za vraga pa si jaz mislim in zakaj bi mi naj bog pomagal? Jaz si absolutno nič ne mislim v tem konfliktu. Niti ne iščem nobenih člankov, niti jih berem, enega videa kakih komentarjev o vojni nisem pogledal v celem letu, ampak izključno, ko zasledim kaj na naslovnici naših medijev pogledam. Nikoli tudi nisem komentiral, da bo Rusiji zmanjkalo prašinarske ali artilerijske municije, ker vem, da imajo tega že par desetletij polna skladišča + proizvodnja. 

 

To si me nekaj zamenjal :) Jaz samo podpiram (tako kot bi čist vsako napadeno državo, ne glede na vzrok, sedaj je to pač Ukrajina), da se ima pravico braniti, če želi in nikakor ni dolžna nekomu prepustiti svojega ozemlja. In pa branim naš način življenja, ki bi brez kretenske politik (predvsem ZDA) bil tudi slabši. Ne razumem pač kako nekateri tako zavzeto sovražijo zahod in zahodno politiko (čeprav dosti krat pokvarjeno in do koga nepravično) , ko pa jim ravno to omogoča, da živijo dosti bolje kot večina preostalega sveta. Brez take politike zahoda ne bi imeli polnih riti vsega. 

 

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 4
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...