Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

zarafrustra reče pred 3 urami:

Prvo pravilo te vojne: ne zaupat nikomur, predvsem ne ljudem, ki so si z napovedovanjem te vojne ustvarjali renome še pred vojno. 1:16 v korist Rusije, medtem ko so Rusi že več mesecev v vlogi agresorja? To so take bučke, da glava boli. Tudi za to, da Rusi še niso poklicali na fronto vpoklicanih vojakov, še nisem slišal. Vprašanje je zelo enostavno : zakaj jih ne bi? Nobeno urjenje kanonfuter pešadi ne traja mesece, razen če urijo supervojake. 

 

Tudi to, da evropska podjetja usmerjajo svoje investicije v Kitajsko so bučke. Danes je vsakemu polsposobnemu analitiku jasno, da svet ni več eden, svetova sta dva (po nekaterih podatkih celo trije). Kitajska namreč pod vodstvom Xi-ja vedno bolj postaja supervelesila, ki bo z močno roko vladala svojemu delu sveta. Investicije tako v Kitajsko kot v Rusijo so posledično zelo vprašljive, ker nihče ne ve kako dolgo se bo še obdržal mir, vsi pa že vemo, da se ne bo. En sum imam, da zna Kitajska še v času Ukrajinske krize napasti Tajvan, ker so pač tako mediji kot NATO trenutno preokupirani z vojno na svojem ozemlju in v primeru da se Kitajska dejansko počuti dovolj močno, da se "odcepi" od Amerike ... bi bil to zelo verjeten scenarij. 

 

Zakaj jih ne vpokličejo ne vem, ampak to, da jih še niso poslali na fronto je informacija, ki sem jo že večkrat zasledil v različnih virih. Iz informacij, ki sem jih pač zasledil, bi rekel, da imajo Rusi tako premoč v artileriji, da jim enostavno ni treba. Počasi uničujejo ukrajinsko vojsko, kar pa bi naj bil tudi trademark ruskega vojskovanja. Prevladujoča artilerija in izčrpavanje nasprotnika. Izstrelki bi naj dobesedno leteli vsako sekundo. Pa še dodatno ti da za mislit, da ni več v MSM nobenega poročanja o poteku vojne. Vse je naenkrat izginilo. 

Povezava do prispevka
zarafrustra reče pred 4 urami:

Prvo pravilo te vojne: ne zaupat nikomur, predvsem ne ljudem, ki so si z napovedovanjem te vojne ustvarjali renome še pred vojno. 1:16 v korist Rusije, medtem ko so Rusi že več mesecev v vlogi agresorja? To so take bučke, da glava boli. Tudi za to, da Rusi še niso poklicali na fronto vpoklicanih vojakov, še nisem slišal. Vprašanje je zelo enostavno : zakaj jih ne bi? Nobeno urjenje kanonfuter pešadi ne traja mesece, razen če urijo supervojake. 


ma po mojem sklepanju ima ukrajina vec mrtvih zaradi topniskega obstreljevanja in raketiranja, ma dvomim da na enga mrtvega vojaka ruske vojske prideta vec kot 2 max 3 ukrajinca, ma ko dodas se wagner in donbas vojsko smo na 2:3 razmerju IMO. 
 

poslali so 85k vpoklicanih v ukrajino, ostalih niso. 

Povezava do prispevka

Putinova ideja o večvredni ruski rasi je nekaj kar nismo pričakovali v 21. stoletju, ampak to ga že v štartu naredi za poraženca, ker je sedaj cel svet proti njemu. Putin ima še večje deluzije kot jih je imel Čeušesku ali Sadam, ki sta mislila da imata kakršnokoli podporo ljudstva, oziroma da z full retard idejo o večvredni rasi lahko prideš nekam danes v zunanji politiki.

uredilo bitje sadhu sequencer
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Laž ima kratke noge...

 

"Pred letom dni je ukrajinska raketa zadela rusko črnomorsko floto. Ukrajinske sile so ob tem zatrjevale, da je bila ruska bojna ladja Saratov v incidentu popolnoma uničena, Rusi pa so navedbe vseskozi zavračali. Na obletnico uničenja pa le priznali izgubo. Ob tem so Ukrajinci na družbenih omrežjih delili tudi video posnetek."

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 24. 3. 2023 at 23:56:


ma po mojem sklepanju ima ukrajina vec mrtvih zaradi topniskega obstreljevanja in raketiranja, ma dvomim da na enga mrtvega vojaka ruske vojske prideta vec kot 2 max 3 ukrajinca, ma ko dodas se wagner in donbas vojsko smo na 2:3 razmerju IMO. 
 

poslali so 85k vpoklicanih v ukrajino, ostalih niso. 

Problem je, da se vojaške črte nikamor ne premikajo kar pomeni, da v kolikor Rusi ne spreminjajo Ukrajine v Grozny bodo Ukrajinci vedno imeli tu prednost dokler se vrši ofenziva. Ne vem sicer kakšne so zaloge artilerije Ukrajincev. 

Povezava do prispevka
seventhson reče Dne, 24. 3. 2023 at 22:11:

Zelo zanimiv video napada vagnerjevcev na ukrajinski jarek. Poglejte si sami. Ne bom spoilal izida.

 

Včasih so o vojnah snemali epske filme, da si je folk kao predstavljal kako izgleda vojna. Iz te vojne so že posnetki iz dronov in go projev tako carski, da ne bo treba nič snemat.

 

2. del :wacko:

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 16 minutami:

Kolkr sm preverjal, je T-55 proti pehoti s puškami (brez protitankovskega orožja) še vedno jako učinkovit.

 

Kako pa je zadnje čase z dobavami javelinov in podobnih sistemov? A zahod še vedno pošilja kose orožja po 150k$ v neomejenih količinah?

Sedaj so šli proti dražjim kosom - APC in MBT, kar je z vidika uspeha Ukrajine razumljivo, samo jaz nočem dobiti računa za to... :ninja:

Povezava do prispevka

Dajmo si nalit čistega vina, denar, ki gre za oboroževanje Ukrajine ni bil nikoli predviden za nekaj za kar bi ti ali jaz želela dobit račun :D Pobrali so ga že zdavnaj, oziroma si nastavili vse potrbno, zdej, če ga porabijo za oborožit Ukrajino al za kako drugače naredit svet manj prijjeten za bivanje, je v bistvu skoraj vseeno - zagotovo ne bodo naju vprašali za kaj naj porabijo :D

Povezava do prispevka
bainit reče pred 8 urami:

Največji facepalm je pa, ko nadgrajene M-55 tanke slovenski "poznavalci" označujejo za staro železo, da so samo za odpad, nekoristni, vsak nas pregazi.. ko pa taisto "staro železo" pošljemo v ukrajino, je pa kar naenkrat superduper tank.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 3 urami:

Največji facepalm je pa, ko nadgrajene M-55 tanke slovenski "poznavalci" označujejo za staro železo, da so samo za odpad, nekoristni, vsak nas pregazi.. ko pa taisto "staro železo" pošljemo v ukrajino, je pa kar naenkrat superduper tank.

 

tolk so super te tanki, da jih še v Bangladeš / Burmo / Afriko niso mogl prodat :D

 



LP

Povezava do prispevka

Še mal o M-55 :

 

 

kmjr reče pred 9 urami:

Dajmo si nalit čistega vina, denar, ki gre za oboroževanje Ukrajine ni bil nikoli predviden za nekaj za kar bi ti ali jaz želela dobit račun :D Pobrali so ga že zdavnaj, oziroma si nastavili vse potrbno, zdej, če ga porabijo za oborožit Ukrajino al za kako drugače naredit svet manj prijjeten za bivanje, je v bistvu skoraj vseeno - zagotovo ne bodo naju vprašali za kaj naj porabijo :D

Za nazaj mi je jasno, samo te praznine v zalogah bodo začeli filati z novim denarjem... beri najinim. :ranting:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...