Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

ana reče pred 2 urama:

Tisti clanek lahko razlozi dolocene motivacje, ne more pa opravicit ravnanja (in ga tudi ne). Nato in zahod je deloma kriv za nastalo situacijo, ampak levji delez odgovornosti pa je na Putinu oziroma Rusiji. 

 

Ukrajina po mojem ne bo blizu EU se nekaj casa. Ne glede na to kaj stresa Tonin. Ze stratesko bi bilo neumno sprejeti drzavo, ki je pod nevarnostjo Ruskega vdora in putin to ve. To naenkrat povlece v nevarnost vojne celo EU. Tudi drugace je vedno manj apetita na zahodu za siritev proti vzhodu in pritok poceni delovne sile, ki bi lahko pripeljala do odhoda drugih drzav (podobno Brexitu, kjer je bil strah pred poceni tujo delovno silo velik faktor). Povecanje moci v drzavah z manj stabilno politicno tradicijo, ki so veliko bolj ranljive oblasti raznih Orbanov je tudi zmanjsala apetit po siritvi. Ne glede na to, kaj so zelje v Sloveniji, bo tudi siritev na Balkan se nekaj casa na ledu. To je bilo jasno po konferenci v Sloveniji. Na mojem koncu se trenutno niti ne omenja karsnekoli siritve. 

se tudi strinjam. EU se je opekla z Romunijo in Bolgarijo, ker pač korupcija :), ukrajina ima še dodatne probleme in dokler tega ne zrihta je res malo privlačna. Sam po drugi strani pa kaos v državi koristi korporacijam in drugim power plyaerjem. 

 

Jaz ravno tule namanj krivim putina in ful več ZDA, ker če one ne bi prcale, Putin ne bi rabil iti v imiđž control. 

Povezava do prispevka

Samo kriza se je začela zaradi podpisa sporazuma z eu, ki ga je proruski predsednik (na nasvet kremlja) odklonil.  Kam bi se ti obrnil če bi imel izbiro eu ali rusija? Podobno je verjetno razmišljal navaden ukrajinec. Recimo dovolj je pogledet sosednjo poljsko l.91 in 7 let nazaj.

Podpora natu je prišla naknadno skladno z rusko grožnji. Podobno je bila pri nas visoka pod vtisom balkanskih vojn.

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka
osis reče pred 30 minutami:

se tudi strinjam. EU se je opekla z Romunijo in Bolgarijo, ker pač korupcija :), ukrajina ima še dodatne probleme in dokler tega ne zrihta je res malo privlačna. Sam po drugi strani pa kaos v državi koristi korporacijam in drugim power plyaerjem. 

 

Jaz ravno tule namanj krivim putina in ful več ZDA, ker če one ne bi prcale, Putin ne bi rabil iti v imiđž control. 

Meni je Putin bolj kot VB po izgubi imperija, ker se ne more sprijazniti, da je vpliv Rusije mnogo manjsi kot je bil v casu hladne vojne. Nato se je lahko siril samo zato, ker nihce noce rusov in njhovega vpliva. 

 

Mislim, da sta ze Poljska in Madzarska dovolj problem za EU, da bi hoteli se bolj prevesiti ravnovesje moci proti vzhodu. VB je bila vseeno po razmislanju bolj podobna kaki Nizozemski. Niso so samo interne zdrahe pac pa ekonomski model, kdo bodo neto prejemnice sredstev in koliko sredstev bo slo na vzhod iz bogatejsih drzav. 

.

Povezava do prispevka

Poln penis mam da se USandA ter Rus'i'ja merijo kurce čez EU... Ne maram politike ne enih ne drugih, ljudje so drugo, pil sem z Američani (ne nesejo tolk pijače k mi), ter Rusi (nesejo kar mene pol domov)... Najboljše da se dobijo tm na unih svojih koncih Alaska Vs. Chukotka, pa naj se popokajo, imajo na tisoče km2 praznine tam...

uredilo bitje MarioKing
Povezava do prispevka

Saj ni merjenje kurcev, ZDA hoče da EU kupuje drag ameriški plin prek terminalov, ter ekonomsko izolirati Rusijo. Vse ostalo je šov.

 

Najslabše je, da je predsednica EU neka ameriška korporacijska prostitutka in jo interesi EU držav ne zanimajo sploh.

uredilo bitje maksi
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
AdamSmit reče Pravkar:

via Guardian. Vprašanje je le, zakaj so Rusi vpadli v Ukrajino, pa se nihče ne fajta back :whistle:

Mogoče zato, da ne dajo povoda Rusom, da znasakrirajo celo državo z izgovorom, da branijo neodvisne dežele. 

 

Me res zanima koliko ljudi bo moralo umreti, da se boste nekateri levičarji nehali sliniti nad diktatorjem, ki vodi državo po vzoru divjega kapitalizma in prezira boljševike, ki so po njegovo izdali Rusijo.

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 22. 2. 2022 at 19:58:

(kjer bi sigurno popušili, ameriška vojska v zadnjih 20 letih ni bila narejena za spopade proti enako močni konvencionalni sili), narod ima zaenkrat ekspedicijskih vojn poln k. Evropa je itak impotentna in preden se dvajset držav kaj zmeni, je itak že prepozno (razen za ene papirnate ukrepe).

enako mocni lol, za near-peer lahko stejes kitajsko v regionalnem spopadu, rusov pa pac ne, sploh ce je se NATO zraven. vsa tista masovna masinerija izpred 40 let sicer se naredi skodo, vendar pa na tujem bojiscu, tudi ce je to ukrajina na njihovem preddverju, nimajo sans, ce se NATO odloci vmesat. ruska modernizacija ne dohaja zoba casa, zato se efektiven, moderen del vojske tudi krci.

 

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Me res zanima koliko ljudi bo moralo umreti, da se boste nekateri levičarji nehali sliniti nad diktatorjem, ki vodi državo po vzoru divjega kapitalizma in prezira boljševike, ki so po njegovo izdali Rusijo.

potem mi ni jasno zakaj koprive ne onanirate nad Putinom

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...