Skoči na vsebino

[Uradna] Skiro tema


Priporočeni prispevki

bainit reče pred 2 urama:

če vam je gay, zakaj pa ne kupite kakšnega elektro skuterja, magar unega do 25kmh?

Ne gre v pritljažnik, ne moreš pospraviti v klet, stanovanje :)

 

Mi2 sva ga za ženo vzela za na šiht. Cirka 3 km do šihta v eno smer.  Za po Kranju top.

 

 

Povezava do prispevka

Mene zanima, če je že kdo predeloval kable iz krmilnika do baterije. Rad bi jih podaljšal, ker sem na Ninebota namestil preklopni mehanizem od Mije 365 (sem dobil poceni Ninebota rental, ki se ne preklaplja) pa me zanima, če se lahko to kar precvika in podaljša.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Tadey reče Dne, 7. 3. 2021 at 20:08:

Gume pumpaš po navodilih:

50-70 Kg 35-40 psi / (2,4-2,7 bar) 40-50 psi (2,7-3,4 bar)
70-90 Kg 40-45 psi (2,7-3,1 bar) 45-55 psi (3,1-3,8 bar)
90-100 Kg 45-50 psi (3,1-3,4 bar) 50-60 psi (3,4-4,1 bar)

 

Zdj načeloma če ne boš zavozila lih čez žebelj jest nebi menjal še gum.

 

 

Drugače pa bojda polne gume ftw - le vožnja zna biti trša :O

https://www.robbo.si/izdelek/polna-guma-za-elektricni-skiro-xiaomi-m365-pro/

 

Sej vrjetno je tudi kaka druga trgovina.

 

Kar se pa tiče menjave da nebi zlatarji služl na teb bi se znalo na YT najdt - vrjetno je za tvojega podobno.

 

Drugače pa srečno!

Aja ne vem pri sebi ko bo kak eur odveč še tole zmontiral

https://www.m365dash.com/

 

 

Ps,

 

Sam imam M365 (običnga) 

Koliko km kej naredite? 

 

 

 

 

Hvala za odgovor 😉

 

Pravkar privlekla domov paket, pa se mi na neurejeno zakonodajo glede tovrstnih igrac poraja vprasanje - jih imate zavarovane?

Po Kamniku vidim kar nekaj odsekov, kjer ni plocnikov ali kolesarskih stez, policija pa vestno skace izza grmovij kot divjacina. Verjetno je tam za obrnit, ne da se vozi po robu cestisca, ne (kjer je omejitev do 50 km/h, znotraj naselja)?

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče Pravkar:

 

Hvala za odgovor 😉

 

Pravkar privlekla domov paket, pa se mi glede na neurejeno zakonodajo glede tovrstnih igrac poraja vprasanje - jih imate zavarovane?

Po Kamniku vidim kar nekaj odsekov, kjer ni plocnikov ali kolesarskih stez, policija pa vestno skace izza grmovij kot divjacina. Verjetno je tam za obrnit, ne da se vozi po robu cestisca, ne (kjer je omejitev do 50 km/h, znotraj naselja)?

 

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 9 minutami:

Sem se pri unboxingu, hehe... sweet, rezervna pnevmatika je prilozena.

 

Ja, Triglav oglasuje zavarovanje, do cene se pa se nisem prebila - ve kdo, o koliko vprasajih je govora?

Jest sm z našo govoru, bodaj če imaš stanovanje zavarovano imaš tudi krito škodo povzročeno s skirojem neki 3 osebi.

Sem jo pa še prašal če se da prav posamično narediti zavarovanje.

 

Ps ja čelada je fajn da je. Policija pa pomoje glede na to da še zakonodaja ni lih "urejena" verjetno ne komplicirajo preveč. Spet odvisno od posameznika in njegove vožnje. Verjetno v peš coni z 30km/h ni lih vredu :D

Medtem ko kolesarska nebi smela bit problematična.

 

Edit:

 

Evo cca. 50€ pride pri Savi

se pravi odgovornost
pa kasko s krajo
za krajo je treba zahtevek v odobritev poslat
pa mogoče kako doplačilo še usekajo
ampak če ga ni, pride za nas družinska polica ca. 50 eur
 
 
Verjetno ma Triglav ali kera druga kaj sličnega
uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Itak je tovarnisko omejen na 25 km/h, flashala ga ne bom. Imamo alternative, predvsem bolj varne, za visjo hitrost.

 

Bom se mojega agenta pri Graweju drug teden vprasala, ko bom za jukelo podaljsevala. Od Triglava sem se umaknila zaradi slabih izkusenj, pri konkurenci je pa malo morje popustov, ce se koga priporocis, enlistas familijo, zavarujes nepremicnine, itd.

 

Edina slaba izkusnja z njimi zaenkrat je bila lani, ko mi je agent tri mesece pacal izgovore, zakaj skuterja ne more proti kraji zavarovat (ker sem en kljuc izgubila pred 15+ leti, 3 mesece me je setal z izgovori, nakar sem obupala)...

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 4 minutami:

Itak je tovarnisko omejen na 25 km/h, flashala ga ne bom. Imamo alternative, predvsem bolj varne, za visjo hitrost.

 

Bom se mojega agenta pri Graweju drug teden vprasala, ko bom za jukelo podaljsevala. Od Triglava sem se umaknila zaradi slabih izkusenj, pri konkurenci je pa malo morje popustov, ce se koga priporocis, enlistas familijo, zavarujes nepremicnine, itd.

 

Edina slaba izkusnja z njimi zaenkrat je bila lani, ko mi je agent tri mesece pacal izgovore, zakaj skuterja ne more proti kraji zavarovat (ker sem en kljuc izgubila pred 15+ leti, 3 mesece me je setal z izgovori, nakar sem obupala)...

No naša na Savi dela zato mam take info pri roki.

 

Seveda prašaj pri Grawe normalno. Mogoče majo kako bolj ugodno varijanto :)

 

Aha je pa še pogoj pri Savi če želiš krajo da mora biti ključavnica, ki jo je potrebno slikat in poslati v pregled. Verjetno "ketnca" ni najbolj haha

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

No naša na Savi dela zato mam take info pri roki.

 

Seveda prašaj pri Grawe normalno. Mogoče majo kako bolj ugodno varijanto :)

 

Aha je pa še pogoj pri Savi če želiš krajo da mora biti ključavnica, ki jo je potrebno slikat in poslati v pregled. Verjetno "ketnca" ni najbolj haha

 

Hohoh, ce imas pa take informacije na dosegu roke, me pa res zanima, kako naj bi uporabnik zavaroval to zadevo proti kraji.

Skiro ima ze sam po sebi zaklepanje, ki ga vkljucis z appom (vsaj ta moj, nimam pojma kako je z drugimi - v glavnem piska, ko ga kdo hoce zaklenjenega premaknit). Dodatno imam se naroceno kljucavnico za disk, zraven sta se dve zajli za fiksirat okrog kaksnega droga, drevescka, itd.

 

Videla sem se kljucavnico na prstni odtis, stane cca. 50€, ampak ima "uhelj" tako kratek (U kljucavnica), da jo lahko zgolj na disk zaklenes. Verjetno bi se dalo tudi eno mocnejso motoristicno ketno potegnit skozi zadnje kolo, ampak... kje so meje?

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 8 urami:

 

Hohoh, ce imas pa take informacije na dosegu roke, me pa res zanima, kako naj bi uporabnik zavaroval to zadevo proti kraji.

Skiro ima ze sam po sebi zaklepanje, ki ga vkljucis z appom (vsaj ta moj, nimam pojma kako je z drugimi - v glavnem piska, ko ga kdo hoce zaklenjenega premaknit). Dodatno imam se naroceno kljucavnico za disk, zraven sta se dve zajli za fiksirat okrog kaksnega droga, drevescka, itd.

 

Videla sem se kljucavnico na prstni odtis, stane cca. 50€, ampak ima "uhelj" tako kratek (U kljucavnica), da jo lahko zgolj na disk zaklenes. Verjetno bi se dalo tudi eno mocnejso motoristicno ketno potegnit skozi zadnje kolo, ampak... kje so meje?

Tist v appu je bolj tako tako... Poskusi ga dvigniti in nesti... Vsaj moj ne piska.

Drgač pa ja da ga lahko fizično prikleneš nekam:

  Šteje se, da je nevarnost vlomne tatvine uresničena, če: - je lahko prevozno sredstvo odtujeno iz zaklenjenih prostorov ali zaklenjenega vozila, pri čemer storilec za to, da pride v takšne prostore oz. vozilo, uporabi silo (nasilno vdre, ipd.); - je lahko prevozno sredstvo zaklenjeno na pritrjen in zaklenjen prtljažnik (nosilec koles, ipd.) vozila, pri čemer storilec pri odtujitvi uporabi silo; - je lahko prevozno sredstvo z uporabo sile ali posebnih orodij odtujeno kljub temu, da je s ključavnico (ključavnica kot pletenica ali jeklena vrv oz. večdelna debela listnata ključavnica, ki ustrezata veljavnim standardom) zaklenjeno na fiksni predmet ali objekt (priklenitev lahkega prevoznega sredstva na ustrezna mesta, ograje, ipd.)

 

Tko nekak :)

Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 8 urami:

Mja ni problem, lahko ga prikleneš etc. 

 

Problem je folk k ti ga bo šel nalašč zvrnit in ga boš imela celega pobunkanega. 

 

 

 

Brezobraznezi 😠

 

Najbolje, da ga se v stacuno peljem s sabo... Sem ze veckrat videla folk, ki na njih vozi kosarice ☺️

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

hello

 

razmišljam o nakupu el. skiroja za dnevno uporabo ~10km

 

gledam dve leti star adac test in se sprašujem ali je vredno dati 200, 300eur več kot za xiaomi, ki je v tej temi popularen in ali je na mestu pregovor mal dnarja mal muzke; je razlika v ceni upravičena s kvalitetnejšo izdelavo, manj okvarami itd.?

 

sicer ga itak ni na zalogi, vseeno, kateri model priporočate?

https://www.mishop.si/elektricni-skiroji-190?orderby=price&orderway=desc&orderway=desc

 

 

https://www.avto.info/Novosti/Izognite_se_cenenim_izdelkom/

 

image.png.dd06ca55c2f4f733bc73e920f965beaa.png

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Kako je pri nas z "giga skiroji" al kako jim pravijo? V mislih imam recimo novega Segwaya GT2 in podobne mašine, ki letijo konkretno več od 25km/h.

Se s tem sploh lahko voziš po cesti pri nas? Ali je vse, kar je nad 25km/h prepovedano, ilegalno, policaji ti zaplenijo, neki neki kazen pač?

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 8 urami:

Kako je pri nas z "giga skiroji" al kako jim pravijo? V mislih imam recimo novega Segwaya GT2 in podobne mašine, ki letijo konkretno več od 25km/h.

Se s tem sploh lahko voziš po cesti pri nas? Ali je vse, kar je nad 25km/h prepovedano, ilegalno, policaji ti zaplenijo, neki neki kazen pač?

To tudi mene zanima...

 

Sicer menim da če ne delaš pizdarij nebi smelo bit problematično (Če ne dirkaš lih po čopovi 50 :) )

 

 

Povezava do prispevka

Točno tako.

 

Mislim pa, da zakonodaje še niso urejali glede teh hitrih skirojev? 

 

Aja pa zadnjič sem na slovenskem redditu videl, da je ena bejba pičila z nekim takim hitrim po avtocesti. Se mi zdi, da bo tak folk kar pohitril pisanje zakonodaje in s tem prepovedi uporabe <_<

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...