Skoči na vsebino

AMD Ryzen 5000 & Radeon RX 6000 series


DrAndy

Priporočeni prispevki

 

atomic reče pred 12 minutami:

Congratulations @VonGriffin. Sam si rekel, da ko bo AMD deliveral boš presedlal na AMDja. Zdej imajo najboljše proce in najboljše grafe. A boš ta rdeč postal?

 

 

 

ocitno ves vec kot jaz. V vecini opisov ki sem jih do zdaj prebral gre za v povprecju pocasnejsi  gpu (sploh pri 4k), brez dlss al spodobnim rt in podobno ceno kot nvidia. "The end result is an 11% loss to the 3080 at 4K, placing the 6800 XT between the 3080 and 3070."

Zakaj bi presedlal na amd, 3080ti je tako trotl ziher izbira ker vec nudi

 

Zdi se mi pa komicno kako se hvali dosezek da je amd  zacel dohajat nvidio, Se je pozabilo da gre za firmo ki je svoj cas uspela izdelati zadeve kot 5870 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Sicer mi je všeč, da si vzel techspot benchmarke pa čeprav si jih cherry pickal, ki so poleg nemcev v digital foundry edini, ki vedo zakaj se gre. Ampak se ti ne zdi nekaj narobe, da je grafična pri 1080p popolnoma dominantna, ampak kljub prece več VRAMA se slabše odreže pri 4K. Jest bi dal roko v ogenj, da to rabi samo en patch v obliki drajverjev. In to od grafične, ki je 650$

 

Ampak to še ni vse.

 

To so samo batine s strani AMDja not even final form. Fatality pride čez 14dni, ko pride 6900XT. 

 

Jest ne vem VonGriffin, tole bo frka, te rdečkarji se ne zajebavajo. Pa še baba je načelu, in to azijka, jao kuku lele...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Ampak se ti ne zdi nekaj narobe, da je grafična pri 1080p popolnoma dominantna, ampak kljub prece več VRAMA se slabše odreže pri 4K. Jest bi dal roko v ogenj, da to rabi samo en patch v obliki drajverjev. In to od grafične, ki je 650$

 

 

 

Ne more biti zgolj posledica cache hit rate-a?

 

Povezava do prispevka
Navedek

 

To so samo batine s strani AMDja not even final form. T. 

 

 

aja smo znova pri mantri ki jo poslusam zadnjih 10 let, "sej ko bo amd izdal nove driverje...A bo zraven tud dlss ?

vemo kako so tile delovali pri seriji 5xxx ja

 

za nakatere izmed vas je vele uspeh ker se je amd po dolgem casu uspel priblizat nvidiji , zame pak ni to nek objektiven razlog za nakup gpu ki nudi obcutno manj

 

vse kar meni to pomeni  je da je 3090 se bolj nesmiseln produkt 

 

Navedek

 Ampak se ti ne zdi nekaj narobe, da je grafična pri 1080p popolnoma dominantna, ampak kljub prece več VRAMA se slabše odreže pri 4K

 

seveda ne saj ne gre za isti vram

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Fak kak rollercoaster emocij je bil 6900xt release. 100x sem jo placal pa se je zmer zalomilo pri shippingu, Amd je zgleda dobiu bug, da nisi mogel izbrat drzave (berem po redditu, da je to vecina folku nardilo). Mislim, da sm nastel pet ljudi na reddit/discord, ki so dobili confirmation mail. Yet another paper launch.

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 17 urami:

 

tiesto reče pred 14 urami:

Fak kak rollercoaster emocij je bil 6900xt release. 100x sem jo placal pa se je zmer zalomilo pri shippingu, Amd je zgleda dobiu bug, da nisi mogel izbrat drzave (berem po redditu, da je to vecina folku nardilo). Mislim, da sm nastel pet ljudi na reddit/discord, ki so dobili confirmation mail. Yet another paper launch.

 

včeraj sem gledal malo teste - če rabiš kartico za delo, prišparaj 500€ in kupi 6800 al 6800XT, ker ne boš videl razlike...če rabiš za gaming, je 6900 razočaranje - valjda raje vzameš pol 3090 za iste pare, ker ta 6900 ni ne tič ne miš

samo povem :D

 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

@Stipe2

aves, da sm "vesel", ker mi je ni ratalo nabavit? Sm pogledal teste, ni vredno dat 300e vec. Sm dans narocal 3080 in mir. Za moje delo je 3090 10% boljsa, kar se mi ne zdi vredno 500e+.

 

ni, naslednjo generacijo grafičnih bo zanimivo, ampak trenutno AMD ni še tam, da bi ogrozil Nvidio...50% boljši ray tracing in DLSS enostavno ne moreš ignorirat - tako da edino pametno si naredil...

 

kje si naročil in katero?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...