Skoči na vsebino

Ugani igro


DaCapo

Priporočeni prispevki

Je, F-19.

Ja, špil je bil res kar težak, sploh misije v North Europe in Central Europe, ki so imele težavnost 10. Ampak jaz sem ga res veliko preigral, več let sem ga špilal konstantno. Je bil kar resen špil, ki ga nisi mogel igrati samo tako, da ga malo probaš. Taprav simulator, predvsem elektronskih sistemov v letalu.

 

@Mitsu, vem kako se igra, enako kot Wing Commander.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Ste kaj kupovali originale letalskih simulatorjev? Jaz priznam, da sem v življenju kupil samo eno tovrstno igro (vse ostalo je bil pašnik :innocent: ). Ampak bolj kot zdaj gledam nazaj, bolj sem prepričan, da so bili originali zelo nujni, namreč zaradi (takrat) debelih priročnikov, priloženih seznamov kontrol in podobnega.  

 

Mi pa ta sim nikoli ni bil nekaj ekstra.. Grafično sicer res lep (zasnežene gore npr.), ampak igral pa dejansko sploh nisem veliko. 
Dočim, joystick na sliki (MS Sidewinder) mi je pa služil res vrsto let. Še danes bi ga z veseljem priklopil, če ne bi bil na tistem zastarelem portu (gameport?) in če bi bila možna kakšna podpora v Win10 :) .

jet3.jpg.0d2fdfe0e81bc9e6842c4a3fa3305bf8.jpg   1557201936_Sidewinder004.thumb.JPG.8bfd30ecc474609c18a69815aeac944b.JPG

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz nimam original nobene letalske simulacije. Nasploh imam original malo špilov. Saj vse vračam sedaj z prekomernim kupovanjem board gameov :D

 

Imam pa enega frenda, ki je nabavil Falcon 4.0 zato, da ga ima na polici. Mislim, model je v štartu vedel, da ga ne bo igral, saj sploh ni mel nekega spodobnega kompa, in da bo sam za na polico. Pa špil je bil takrat svinjsko drag. :worship:

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Jaz sem imel zelo rad tudi letalščine postavljene v drugo svet. vojno. Enih par je bilo res biserjev.

Nekaj malega pa tudi 1. svet. vojna z legendarnimi dvokrilci. Tu se mi sicer zdi, da je bilo zelo malo izbire. Ena mojih izredno priljubljenih (še na Amigi) je bila recimo ta:

 

knights1.png.c4882beadeb90c561e342112a58ff846.png

 

Ugani naslov! ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Knights of the Sky

 

DaCapo, ti, ki si Amiga majstor, a se morda spomniš naslova - v pradavnini sem na amigi igral neko igro z letali, verjetno combat flight oriented, ampak nisem ziher. Posebnost pa je bila ta, da je igra prišla na dveh disketah - ena so bile stopnje podnevi, druga disketa pa nočne stopnje. Se ti sanja, kaj bi lahko bilo?

Povezava do prispevka

Hmmm, kar težko vprašanje, Hernier. Na Amigi sem imel 2 disketnika in če je bila igra na dveh disketah, sem avtomatsko uporabil oba, tako da iz glave zdaj res ne bi vedel. Katero obdobje letal pa je bilo? Prva, druga svetovna, moderna era ... ? 
Res, na prvo žogo se ne morem nikakor spomniti letalščine, ki jo omenjaš (torej 2 disketi, obvezno ločene dnevne/nočne misije). Must find it! ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 10 urami:

Jaz nimam original nobene letalske simulacije. Nasploh imam original malo špilov. Saj vse vračam sedaj z prekomernim kupovanjem board gameov :D

 

Imam pa enega frenda, ki je nabavil Falcon 4.0 zato, da ga ima na polici. Mislim, model je v štartu vedel, da ga ne bo igral, saj sploh ni mel nekega spodobnega kompa, in da bo sam za na polico. Pa špil je bil takrat svinjsko drag. :worship:

 

Navedek

Ste kaj kupovali originale letalskih simulatorjev? Jaz priznam, da sem v življenju kupil samo eno tovrstno igro (vse ostalo je bil pašnik :innocent: ). Ampak bolj kot zdaj gledam nazaj, bolj sem prepričan, da so bili originali zelo nujni, namreč zaradi (takrat) debelih priročnikov, priloženih seznamov kontrol in podobnega.  

 

Jest sem mel kr neki letalskih sim originalov med drugim tudi Falcon 3.0 original. Ampak kljub priročniku sem si kupil še tole knjigo, ki jo je napisal nek fighter pilot in so ble notri strategije kako se najbolje približevat sovražniku in podobne fore. In imel sem enak MS Sidewinder joystick kot ti. Super zadeva za tisti čas.

 

51c6At9dK3L._SX374_BO1,204,203,200_.jpg

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Noben ni uganil in niti poskusil odgovoriti... Zgornja je Conflict: Europe.
/kar primerno za današnji čas ;) 
edit: in tudi moj prvi (in edini) original za Amigo

 

Naj nekdo da novo ugankico (ali pa jo bom jaz tekom jutrišnjega dne). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

@Mitsu: to sem zagotovo igral na ZX Spectrumu! Nekaj v vezi "Train" je bilo v naslovu in v eni od glavnih stopenj si moral kar konkretno (skoraj na simulacijski ravni) upravljati vlak. (Logično, glede na naslov :) ). 
Ampak poln naslov igre mi je pa seveda ušel iz spomina.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Mitsu: Uf, glede The Train igrice:
Sto let nazaj je bilo to. Ampak tisti "simulacijski" del je bil res zajeban ali pa takrat pač še nisem imel toliko igralnih izkušenj. Btw, a ni bila to igra, ki je bila nekako povzeta po znanem vojnem filmu?
evo, nekaj sem guglal. Verjetno mislim na ta film:
The Train (1964) - IMDb

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...