Skoči na vsebino

Ugani igro


DaCapo

Priporočeni prispevki

Aha tisto je bilo future wars. Ah ta je lahka. Walker od Psygnosisa. Pismu jest sem te špile na Amigi večino preigral. Sem pri ene par piratih skoraj vsak teden dobil škatlo polno disket. Al sem pa prazne diskete nesel piratu in mi jih je nasnel. Zanimivi časi so bli to :))) - ko si osebno poznal vsakega gusarja. Evo spodaj še en meni super špil. The biggest unanswered question is where is the money?

 

krneki.png.8c2d0e0c18e45f48c9f3a50322e589a9.png

 

 

Povezava do prispevka

@Mitsu: jaz sem Amiga igre kupoval skorajda že na kg. :) Pri lokalnem piratu v MB smo bili namreč vsak drugi dan.  Prazne no-name diskete pa smo kupovali v Avstriji (najmanj 10 tistih belih neoznačenih škatlic s po deset disketami, vsaj 1x na mesec).  Piratko je bil takrat eden večjih na področju Slovenije oz. cele Yuge. Z njim smo s par kolegi delali tudi revijo GameShow na disketi (ki sem jo že večkrat omenil v starinarnici) in je bila kar popularna. Mesečnik. Vsebovala je opise aktualnih iger, screenshote, pa tudi rešitve. GameShow je bil bojda kar popularen takrat, ampak osebno od tega nisem imel skoraj nobenega zaslužka. Par free iger sem dobil, to je bilo pa tudi to. Pač, delano je bilo predvsem za dušo. So nas pohvalili tudi v reviji Svet igara, to je bila pa tudi edina medijska pozornost, ki smo je bili deležni. 
Proti koncu Amiga obdobja je bilo iger vse manj. AGA čipovje pa se dejansko tudi ni tako prijelo, kot smo najprej mislili. Smo sicer nabavljali igre še pri nekaterih drugih piratih v MB, potem pa počasi vse skupaj zaključili in prešli na PC. AMpak zame je bilo to obdobje zares zlato. Prav tista moja "golden era" računalništva. ;)
:

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 minutami:

Zanimivo, da se večina ljudi v tej temi spomni ravno na Amigine igre. Ni mi pa čisto jasno, zakaj je bila večina gusarjev tistih časov iz MB, vsaj, kar se jaz spomnim? :mellow:


Verjetno zato, ker nas je veliko približno ustrezen letnik in nam je to obdobje nekako najbolj zapisano v spomin. Pa res ogromno fenomenalnih iger je bilo in dejansko vse "poceni" in na dosegu roke. MB je bil kar Amiga scena, da. S kolegi smo včasih celo 2x na dan šli do lokalnega pirata, ker dopoldan recimo še ni imel novih naslovov, popoldan pa smo se vrnili in ga počakali, da je iz pošte prinesel ogromno škatlo z disketami. Igre je večinoma nabavljal iz Italije - po sistemu: vse, kar je novo (tudi če je bilo zraven ogromno plevela), neke vrste "kupiš oz. se naročiš, plačaš pavšalno, dobiš vse, kar pač je v tistem tednu za dobit itd.).  :)
Spomnim se tudi, da smo sedeli v njegovi "gaming" sobici na enem malem kavču, eno uro porabili, da smo počekirali nov tiskan katalog in si izbrali igre, nato pa, medtem ko je on kopiral, smo brali tuje gaming (Amiga) revije, ki jih je imel cel kup na polici zraven tistega kavča. Med kopiranjem iger (X-Copy itak), je imel vedno ugasnjen monitor na Amigi 2000, to smo sumili, da zaradi tega, da ne bi videli, če so med snemanjem nastali kakšni errorji. ;) 

@LakomLačen: mičkeno si me prehitel. Hehehe.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 15 minutami:

Maš kak gusarski katalog iz tistega obdobja? Če imaš daj slikaj sem, da se mi malo orosi oko. Sem imel nekje te piratske kataloge, vendar se ne spomnim, kje so, ali pa sem jih mogoče celo vrgel stran.


Žal... fizične verzije (torej tisti natiskan papir s kupom iger) niti slučajno več nimam. :( 

Na tej strani je sicer arhivirano precej zadev:

ex-YU Racunalniska Scena (sgn.net)

 

Pod "najbolj iskano" je celo naša GameShow revija, ki pa je samo navedena, ker očitno je fajle dandanes zelo težko dobit..
 

Kot omenjeno, osebno žal nimam skorajda nič iz tega obdobja. ŠKODA! Čeprav... hmm.. moral bi enkrat vseeno preveriti. Cel kup starih Amiga revij še zagotovo imam (mogoče, da je vmes  vseeno celo še kak piratski katalog), pa nekje v kleti bi morala biti še tudi škatla z enormnim številom disket (če sploh še delujejo) in dejansko, če sploh ta škatla še obstaja (vmes se se selil in možno, da so starši to enostavno zavrgli). GameShow številke bi pa res rad našel. Da malo počekiram, kakšne opise sem takrat pesnil..  ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...