Skoči na vsebino

Ugani igro


DaCapo

Priporočeni prispevki

Spy vs Spy je bila res dbest in ena redkih na Spectrumu, ki sem jo obrnil. Ravno čez vikend sva se z enim frendom pogovarala o tem, ker seveda odrasli moški se o tem pogovarjajo, kako brezkompromisne in težke so bile včasih igre. Nič easy mode in uvajalnih stopenj. Vržen si bil direktno v akcijo, znajdi se.

Povezava do prispevka

@ayrton79: na polno je bilo takih res zajebanih zadev. Pri nekaterih (ker pač pirat in brez kakršnih koli fizičnih navodil) nisem niti vedel, kaj točno je cilj igre. Ampak je vseeno dogajalo :) 
Recimo Tir Na Nog. Blage veze nisem imel kdo sem, kaj pravzaprav delam in kaj moram naredit. Itak nikoli končal, ampak mi je bila pa všeč igra.


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 27. 6. 2022 at 13:10:

@ayrton79: na polno je bilo takih res zajebanih zadev. Pri nekaterih (ker pač pirat in brez kakršnih koli fizičnih navodil) nisem niti vedel, kaj točno je cilj igre. Ampak je vseeno dogajalo :) 
Recimo Tir Na Nog. Blage veze nisem imel kdo sem, kaj pravzaprav delam in kaj moram naredit. Itak nikoli končal, ampak mi je bila pa všeč igra.


 

 

Tud če pogledaš Tir na Nog Longplay ti še vedno ne bo nič jasno :)))). To je bil pomoje eden prvih walking simulatorjev? - zakrinkan v pustolovščino. Spy vs spy sem pa špilu s kolegi in obiski in nam v bistvu ni blo velik jasno. Neki si hodu okol in iskal neke stvari in postavlju pasti, pol je blo pa ful smešn k je soigralec pršu v sobo kjer si nastavil past, pogledal pod sliko, omaro, preprogo in ga je razgnal in je postal angelček. Pol smo se pa režal. Kr neki :))).

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

@Mitsu: po Tir Na Nog smo dobili še Dun Darach. Tam je bilo že nekaj več elementa pustolovščin (itak, ker se je igra dogajala v velikem mestu) in kjer gre dejansko za predzgodbo iz prejšnje igre. 
Ampak najboljša tovrstna zadeva od Gargoyle Games mi je bila pa Marsport! Sicer tudi težka in zajebana, ampak tu sem približno že vedel kako in kaj. Pa še sam setting mi je res dogajal. 
 

 

Igrica mi je bila celo tako kul, da sem si v otroštvu izdelal neke vrste maketo velikega labirintovskega vesoljskega mesta. Vse seveda iz papirja, ampak s premičnimi vrati, obilico podrobnosti itd. In nato sem z neko figurico "astronavta" podoživljal prigode Johna Marsha. Jebiga, res "komplicirano" otroštvo sem imel! :) 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Cool Spot je pravilni odgovor. Bravo, @Kastor. Kar nadaljuj.

Pijača pa je seveda 7 Up. Na polno je bila oglaševana v igri. V bistvu je že glavni lik tisti rdeč krogec. Meni je bila od nekdaj zelo OK, potem pa je nekaj časa v SLO sploh ni bilo več možno dobiti.
Spomnim se tudi, da smo 7 Up s kolegi mešali z vodko in potem temu rekli Zup (ne vem zakaj točno). :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Jaz sem pa vse do danes mislil, da je glavni lik zamašek od 7up steklenice :cry:

 

Navedek

 

1986 was marked by another sale of the brand and its division into two brands – in the USA and Europe. In America, the owner was Hicks & Haas, which merged with Dr. Pepper.

The bright red background was removed, leaving only the red circle. It symbolized cherry – a new taste of that time. The letters also acquired color for the first time in history. Green with a white outline, which indicated the main flavor of the drink was lime, the rind of which was green. In general, the logo has become bright and life-affirming.

 


No ja, ti si mislil vsaj na zamašek, kar je še nekako smiselno. Marsikdo od mojih kolegov pa je takrat mislil, da igraš v vlogi mozolja!! :) (ker pač rdeč krogec in "spot" v naslovu...)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kot zanimivost, UK verzija ni imela 7up logota na main screenu igre. Razlog pa all traces of 7up are actually removed from the British release since we had a different mascot for the drink, a line drawing man called Fido Dido

 

game024grab01.jpg

 

In evo jih, ameriška maskota za 7up Cool Spot in UK maskota Fido Dido.

 

 

DD7PKvhUQAASF9z.jpg

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Burntime, samo mi ne zgleda sličica iz amige. Vedno so me fascinirale igre iz post apokaliptičnega obdobja.

 

Tale igra je bila tudi zanimiva

 

xx.jpg

 

namig - sem mislil, da bo šlo lažje tole, saj se je precej igrala na amigi. Gre za shoot 'em up klon zelenih baretk.

uredilo bitje LakomLačen
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Končno se mi je posvetilo po skoraj 2 tednih :D to je Fire Force (oz Fire Power, nisem prepričan, ampak se mi zdi, da je Fire Force pravi naslov). Takrat mi je bila ta igra zelo težka in nikdar nisem prišel prav daleč.

 

Evo naslednja:

 

6.gif

 

Pa še uvodni komad za malo nostalgije :cry: (ne znam narediti tako, da bi se v forumu prikazal player)

 

Theme song

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...