Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

 

Vučko3 reče pred 9 minutami:

Zato ker hocem gledat, pol gledam neki review (ker sem glup) pravijo, da je film predolg, prepotenten bla bla. 

 

Bolj cenim mnenje uporabnikov foruma, pogledam!

 

Meni je tudi Hereditary bil precej boljši kot Midsommar, pa čeprav slednji ni slab.

 

Midsommar pa pretencioznost se mogoče ponekod po internetih skupaj omenja (in tudi pljuva s strani straight white belčkov :D) zato, ker je za ene kao ful feminističen film, to bo pa itak (upravičeno ali ne) vedno pritegnilo dost obmetavanja z drekom z druge strani... Jaz sem zmerno lev in me niti pod razno ni triggeral ne v eno ne v drugo smer; ima sicer res kar močno opolnomočenje-žensk-v-poganski skupnosti noto, ampak se mi zdijo neke hude woke interpretacije, da film moralno upravičuje to, kar kult in glavna junakinja potem delajo, precej zgrešene... Fucked up so tako žrtve kot storilci. imo.

 

Pa upam, da nisem že kaj kaj preveč spoilal z zgoraj zapisanim.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 urami:

Se pa tudi jaz toplo priporočam za kaka dodatna horror priporočila :) 

Meni je bla ta mini serjia ful dobra: https://www.imdb.com/title/tt4036886/

 

Tko čisto sama na sebi je kul, sam finta je ker je bazira na kao resničnih dogodkih, imaš wiki članek o tem in cel kup fotografij na netu. Meni je bil najjači filing, ko sem po pogledani seriji cel nasršen sel gledat realne fotke tega folka in bajte, ki jih je posnel ta model, ki so ga poklicali da pride invetigirat.

Povezava do prispevka

Drugače ko gledam za nazaj mi Midsommar pomoje tako dogaja, ker mi dogaja cela ta scena izolirane fucked up skupnosti, tudi originalni Wicker Man mi je bil dolgo časa res top horror. A obstaja kakšna serija na to temo? Ker se mi zdi, da film je kar malce prekratka forma za ta style grozljivke, kjer bi bilo esencialno, da se res čutiš investiranega v dano skupnost :D 

Povezava do prispevka

Drgač pa kot nekdo, ki ne spremlja produkcije serij, ruknem mogoče 2-3 na leto (kar se mi še vedno zdi dosti), mi je dobesedno noro, kako široka je ponudba teh nekih streaming serij po raznih Netflixih, Amazonih in Hulutih. Včasih si dobil Supernatural in mogoče 1 horror serijo letno, zdaj pa sem googlal, kaj prihaja novega oktobra in je tako 10 horror based serij - od raznih revivalov cheesy filmov ala Chucky pa I know What you did last Summer, do nekih disney lite horrorjev. Kako sploh iščete serije za ogled, tisti, ki bolj spremljate ta medij, glede na to, da ena serija zahteva precej velik time dedication, hkrati pa je ponudbe miljon? A "od ust do ust" priporočila ali so kakšne relevantnih blogerji/youtube channeli za te stvari? 

 

Prav uno I can't even start, ker je preveč fsega. Sem dljal MIdnight Mass drgač :D 

Povezava do prispevka

Mnjah, nekaj spremljam tole https://www.pogdesign.co.uk/cat/ , lepo izpiše vsake toliko "Added X new shows", pa jih malo pregledam, in če me zanima tematika, si dodam v listo. Kar mi netflix predlaga. Čeprav slednje je tko tko, z ženo imava ločene profile in je, kot da bi gledal dve različni storitvi, kaj ti izpiše, če bi gledal :D Serij je kar preveč, dejansko je že malo morje serij, kjer sem pogledal par delov pa nehal gledat ali sem si pa rekel, saj bom kasneje (Jessica Jones 3.sezona...omg, koooolk se mi vleče, pa še mi manjka za pogledat skoraj pol sezone.....) Ja...vsega je postalo enostavno preveč. Včasih si bil kot geek hvaležen za Babylon 5, Stargate. Andromeda si gledal, zato ker drugega scifi ni bilo.... These days ....damn. Netflixov dump celotne sezone mi je dejansko začet iti na živce, ker se mi ne da več bingat, tako da sem kar vesel pri Disney+, Paramount+, da vsak teden prečekiram torrente in si downloadam What if, ST:Lower Decks. Ajde, Star Wars Visions so dal celo sezono naenkrat gor, pa sem vseeno potreboval 3-4 dni, da sem vse pogledal :D 

Povezava do prispevka

Prav noro je. Post Enterprise smo upal, da bo neka nova Star Trek serija hmal, vsaj v par letih da neki novega posnamejo, zdaj pa se hkrati vrti Discovery, Picard, Lower Decks, čez manj kot en mesec se začne Prodigy in potem še Strange New Worlds

 

Torej se bo hkrati vrtelo pet ST serij, isto število kot se jih je prej zvrstilo v leti 1966-2005 :avadodo: 

 

Saj ne vem, kaj je jači dosežek. Da bodo vrteli pet ST serij hkrati, al da so komplet vse OBUPNE :D 

Povezava do prispevka

Meni so kul :) But I'm not gonna fight about it :D Sem se pa odpovedal celotni DC tv produkciji (Arrow, Flash, Legends, Supergirl....).... Glede na to, da je vse povezano, tudi če je kakšna serija v redu (Superman & Lois je menda kar v redu), se ne bom spuščal v povezano vesolje zgodb, kjer bi čutil, da moram gledat vse, čeprav mi jih 3/4 zanič :P 

Povezava do prispevka

Uf, zdaj se mi je utrnila solzica ob spominu na bolj enostavne cajte. Ko sem bil študent, smo si nafukal na prenosnika nov Arrow / Flash del, neki skadili in pol gledali in se smejali, kak crap od serij je to. V vsakem delu je bilo vsaj ene 5-10 failov na nivoju scenarija, režije, kontinuitete, res carsko slabega CGI-ja ... Fak, good times :( 

 

Spomnim se enega legendarnega prizora, ko so prefukal nekega side kicka od Arrowa in pol je Arrow uletel in premagal negativce in pol nonšalantno odšel s scene, medtem ko je njegov prefukan side kick ležal na tleh :avadodo: 

Povezava do prispevka

Evo sem pogledal Hill house (spoilers ahead), prva polovica mi je bla kar dobra, v drugi pa je začelo zelo strmo padat, do te točke, da sem zadnjih par delov prav z muko gledal in samo čakal kdaj bo konec. Ne štekam kako se je zdelo režiserju smiselno, da recimo fotr ni razumel da je hiša zakleta, ko se mu je recimo pri unem kadru ko je toča razbijala okna, žena dobesedno teleportirala po hiši. Kao samo malo je naredil "hm", ampak ok whatever. Pa to da so nonstop vse neke sanje mi je začelo že hodit tako na živce, prav utrujali so s ponavljanjem enih in  istih misli, predvsem pa mi postane neznosen lik Olivie, prav vsakič ko je prišla v kader me je že začela grabit jeza. Skoz neki šepeta, malo bi umrla pa pobila svoje otroke, a ne, v bistvu ima najbolj rada svoje otroke, ampak itak ne vemo kdaj gledamo kateri Olivio, a je živa, mrtva, hipnotizirana, v sanjah, shizofrenična, začarana ... 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 11 urami:

Drugače ko gledam za nazaj mi Midsommar pomoje tako dogaja, ker mi dogaja cela ta scena izolirane fucked up skupnosti, tudi originalni Wicker Man mi je bil dolgo časa res top horror. A obstaja kakšna serija na to temo? Ker se mi zdi, da film je kar malce prekratka forma za ta style grozljivke, kjer bi bilo esencialno, da se res čutiš investiranega v dano skupnost :D 

The Endless (2017)

https://m.imdb.com/title/tt3986820/

 

Lahko pogledas tut ostale njujine filme, ki so v povezanem univerzumu. Zadnga sicer nism gledu, prvi trije so dost zanimivi.


Resolution (2012)

Spring (2014)

Synchronic (2019)

 

Povezava do prispevka

Jaz sem od teh novejših horrorčin pogledal Demonic ter Malignant. 

 

Demonic je delo Blomkampa, tako da sem imel kar precejšnja pričakovanja, ampak ni bilo, ne. Posodobljena verzija The Exorcista, pač nič posebnega, pogledaš in pozabiš. 

 

Malignant je pa od Wana, sicer so nekateri navdušeni nad njegovimi horrorji, jaz osebno nisem nič kaj preveč, ampak je bil tak kul cheese, ki ima lepo stopnjevanje akcije. Že ko misliš, da si videl vse, film kar precej prestavi v 5. prestavo in gre all in. :D Zabavno za kakšen casual ogled, ni pa definitivno nič globljega. Najboljša primerjava bi mi bila R. L. Stine za odrasle.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Hernier reče Dne, 3. 10. 2021 at 11:30:

Carsko, poročaj, če boš ubavil. Men zgleda fina midtier zadeva, pa še Alpe zraven :D 

 

sem v tretjem dnevu. zaenkrat ni blo neki horror, je pa dost odbito.

merek za action/grab/… je cist v kurcu, all over the place, pri premikanju je svinjski ‘motion blur’ da ti izkljuva oci. 

drugace uzivam. samo ni tole glih 20€ oz tud 14 je prevec, kolko je trenutno na storeu. 10€ pa roka.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 4. 10. 2021 at 17:26:

Jaz sem od teh novejših horrorčin pogledal Demonic ter Malignant. 

 

Demonic je delo Blomkampa, tako da sem imel kar precejšnja pričakovanja, ampak ni bilo, ne. Posodobljena verzija The Exorcista, pač nič posebnega, pogledaš in pozabiš. 

 

Malignant je pa od Wana, sicer so nekateri navdušeni nad njegovimi horrorji, jaz osebno nisem nič kaj preveč, ampak je bil tak kul cheese, ki ima lepo stopnjevanje akcije. Že ko misliš, da si videl vse, film kar precej prestavi v 5. prestavo in gre all in. :D Zabavno za kakšen casual ogled, ni pa definitivno nič globljega. Najboljša primerjava bi mi bila R. L. Stine za odrasle.

Meni je Malignant bil super v prvi polovici, druga je pa tako vse skupaj nametano sranje nimam pojma kaj bi ampak bi vse, plotholes vsepovsod, zakaj je naredo to in zakaj ne ono. res kar nekaj

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Meni je Malignant bil super v prvi polovici, druga je pa tako vse skupaj nametano sranje nimam pojma kaj bi ampak bi vse, plotholes vsepovsod, zakaj je naredo to in zakaj ne ono. res kar nekaj

Ja saj, R. L. Stine za odrasle :D

Povezava do prispevka
  • 11 mesecev kasneje...
Galko reče Dne, 2. 10. 2021 at 10:47:

Jaz sem desen ko prasec, mein kampf pod povštrom, netflix serije gledam z beležko in štejem lezbijke, volim NSi, pišem cele spise kok je TLOU 2 preveč SJW, pač ni da ni... ...pa se mi ni zdel Midsommar čist nič woke. Tko na pamet mi ni padlo to :D

This, bere se kot tipicn muh wyte cis male dmg control

 

Mi je bil pa bedn oz zlo zehajoc, pricakoval sem vec po hypu,

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 15 minutami:

Btw, kaj pa Until dawn itd? Te so ok?

 

Meni je bil super. Potem imaš kar dosti teh iger od njih. The Quarry je zadnji (letos) in pa celo serijo iger The Dark Pictures Anthology. Meni so vse kul, niso noben presežek... ampak v tem žanru itak praktično ni nekih vrhuncev igričarstva.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...