Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

@ke_kit: kaj točno je Cosmic Horror? (ne poznam, zato pač vprašam). 

Btw, danes sem se s kolegom pogovarjal o retro horror igrah. Natančneje o Elvira serialu. Meni te  igre nikoli niso najbolj sedle, njemu pa je bilo supertop.  (Evlira 1 in 2 ter Waxworks)

Mnenja?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Lovecraftian/Eldritch horror. Cthulhu in podobne pizdarije.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lovecraftian_horror

 

Filmi iz tega žanra so recimo:

Alien

Annihilation

Color Out of Space

 

Drugače sem mislil, da si fan. A nisi igral raznih Cthulhu igric (The Sinking City recimo)?

 

Alien se mi absolutno ne zdi lovecraftian horror :)

 

Drgač so pa meni mange od uporabnika "Junji Ito" nekaj, kar lahko dejansko postaviš ob bok oriđiđi mojstru Lovecraftu. Pa Bloodborne :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 43 minutami:

Alien se mi absolutno ne zdi lovecraftian horror

Bolj zaradi izgleda pošasti in sveta iz katerega izhaja. Ves un del v enki, ko raziskujejo Space Jockeyevo ladjo. Pol pa še razni undertoni oploditve in rojevanja.

Drugače sem tudi sam mnenja, da se film žanra samo dotika.

 

Junji Ito pa je po moje dejansko malo nor. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Izšel je World of Horror, text adventure/RPG/card game, inspiriran po mangah mangaka Junjija Ita, meni deluje vizualno carsko, meta se je ustavila pri spodobnih 82

 

Final_GIF1.gif?t=1698173169

Final_GIF2.gif?t=1698173169

 

 

Pred manj kot enim tednom pa so indie devi/publisherji imeli tudi oktobersko horror prezentacijo/show

 

 

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 22 minutami:

če se govori o nostalgiji bi zelo rad ponovno preigral kak remaster igre Nocturne katero so naredili pri Terminal Reality. Izšla je leta 1999. Imam nekje še original škatlo. Na YT je nekaj dobrih opisov igre (Grimbeard, RetroDeath...) a tale je verjetno najbolj "poljuden".

Del šarma teh njihovih iger (igral sem Blair Witch, ki se dogaja v istem univerzumu, oziroma v Blair Witch Project 1: Rustin Parr igrački srečuješ like/organizacije iz Nocturne :D) je trashy filing. To se dobro stara, remaster bi to pokvaril :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 54 minutami:

Del šarma teh njihovih iger (igral sem Blair Witch, ki se dogaja v istem univerzumu, oziroma v Blair Witch Project 1: Rustin Parr igrački srečuješ like/organizacije iz Nocturne :D) je trashy filing. To se dobro stara, remaster bi to pokvaril :D 

:D sem igral ja, je pa Nocturne bolj bogata igra, prav opazi se, da so ozadje pobrali pri Hellboy stripih. Stranger = Hellboy, Spookhouse = B.P.R.D.  Pa Bloodrayne kot lik iz istoimenih iger je v bistvu predelana Svetlana iz Nocturne. Razvijalci so ji namenili spinoff igro pa so jo zaradi slabih kritik preoblikovali v Bloodrayne ter izbrisali vse povezave z Nocturne univerzumom. Bili so tudi problemi z avtorskimi pravicami, če se prav spomnim.  In malo je manjkalo, da bi Nocturne postal TV serija. Žal je končal na abandonware portalih.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

aja, že, ko se tudi o filmih pogovarjate. :D Veste kateri bo moj film za noč čarovnic (morda ga že danes pogledam)? To bo prvi jugoslovanski in bolj specifično srbski film "strave i užasa" Leptirica, posnet leta 1974 za televizijo. Danes mi je sestra poslala YT link, nimam pojma kdo ji ga je dal ampak me je takoj zaintrigiralo. Rad imam take malce bolj odštekano-folk-stare zadeve, tudi ker sem jih nekaj gledal v otroštvu, v časih SFRJ.

Trailer:

jaz si dol vlečem BlueRay rip, ki je moral iziti nekje v zadnjih letih, drugače imate cel film v bolj bogi VHS rip resoluciji na YT.  Kje sem našel bluray rip? Pri rusih seveda. In, če koga zanimajo take bolj slovansko-naif zadeve predlagam prvi sovjetski horror iz leta 1967 Vij, posnet po pripovedki Nikolaja Gogolja. Nekaj let nazaj so rusi posneli tudi tv serijo po isti predlogi, gre pa za sodobno horror komedijo, ki mi je bila sicer tudi precej všeč.

In že, ko omenjam ruse in svoje otroštvo naj predlagam še film italijanskega mojstra groze Maria Bave I tre volti della paura (Trije obrazi groze), iz leta 1963. Gre za omnibus, epizodični film ki vsebuje tri zgodbe od katerih sta dve navdahnjeni s pripovedkami ruskih pisateljev Antona Čehova in Leva Tolstoja. Film je na anglofonskem tržišču izšel z naslovom Black Sabbath. Ravno po tem filmu si je ime nadela legendarna angleška hard rock skupina čigar prvi pevec je bil Ozzy Osbourne. Je pa angleška inačica filma cenzurirana in malce spremenjena. Lezbično razmerje junakinj ene od epizod je npr. pobrisano in smisel zgodbe čisto spremenjen.

 

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 26. 10. 2023 at 18:22:

Izšel je World of Horror, text adventure/RPG/card game, inspiriran po mangah mangaka Junjija Ita, meni deluje vizualno carsko, meta se je ustavila pri spodobnih 82

 

sem ravno nabavil na gog, povej, ce rabis demo, ti uploadam nekam

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...