Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

Zdaj sem se spomnil, da so horror igre na VR zame no-go. Npr. že tisti standardni najnovejši Resident Evil me je fizično ubijal (večkrat je malo manjkalo do kakšnega infarkta), kje šele, da bi šel to v VR skozi.  Ali pa Until Dawn: Rush of Blood - to sem sicer celo poskusil, ampak me je po par minutah preveč "zdrmalo" in sem raje nehal. :)    Kaj pa menite ostali? Igrate kaj horror v VR? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 12 minutami:

RE7 v VR mi je bil čisti odlom. Škoda edino za res odurno resolucijo.


Saj odlom je kul. Ampak jaz se bojim, da res tisto fizično ne bi prenesel cele izkušnje. Komot kakšna kap (nekaj tu štejejo leta, nekaj splošna "kondicija"; plus to, da mi v VR hitro postane slabo).  
Povej mi samo, če v VR verziji vidiš svoje noge (pogled dol)?

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 28 minutami:

Uf, veš, da se ne spomnem. Mislim, da ja.


To je boljše, ker če v VR ne vidim (kao svojih) nog, mi še prej postane fizično slabo. Bom dal priliko igri, ker nek tak odlom bi mi vseeno sedel. Btw., molite (al kaj vem kaj), da me ne rukne :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 5. 11. 2020 at 10:55:

to ni nic proti eni sceni v peti epizodi, believe you me! :D

Sem mel včeraj res sweet ogled pete epizode (sem mel malo pavze vmes, ker sem gledal neke druge stvari)

 

V glavnem, gre ženska spat in jaz si rečem, da končno odlomim peto epizodo Hill Housea. Pol pa sem zgleda tudi jaz že bil sfukan in me je skos zmanjkovalo zraven in pol sem se prebudil ravno, ko se je "ženska" prikazovala. In pol sem mel miks realnosti, kar gledam, in lastnih sanj. Skratka na koncu sem bil čisto zblojen in sem šel sam spat :D 

 

Morem danes še enkrat pogledat, ko sem spočit. 

Povezava do prispevka
  • 10 mesecev kasneje...

Midnight Mass mi zgleda zanimivo, morda načekiram

 

Sem pa slišal izredno dosti pozitivnih kritik za serijo The Exorcist, da je presenetljivo dobra. Pa korejski Sweet Home dogaja folku

 

Ma polno je zdaj horror serij (tako kot vseh serij v bistvu), sploh ne vem, kaj načekirat. Pa dobesedno vse imajo povprečno oceno 7/10 :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

Midnight Mass mi zgleda zanimivo, morda načekiram

 

Sem pa slišal izredno dosti pozitivnih kritik za serijo The Exorcist, da je presenetljivo dobra. Pa korejski Sweet Home dogaja folku

 

Ma polno je zdaj horror serij (tako kot vseh serij v bistvu), sploh ne vem, kaj načekirat. Pa dobesedno vse imajo povprečno oceno 7/10 :D 

Exorcist serija je odlicna! Tale sweet home se slisal da je ok ampak baje so posasti narejene s kalkulatorjem ker niso meli denarja :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

Exorcist serija je odlicna! Tale sweet home se slisal da je ok ampak baje so posasti narejene s kalkulatorjem ker niso meli denarja :D

To je ta iz 2016 ali je kaj novega? Meni je bilo izredno cheap furanje na račun stare slave :)

Povezava do prispevka

na GOG je originalni Legacy Of Kain, gotična vampirska odisejada (akcijska avantura z light rpg pridihom) s čisto šekspirjevskim voice actingom. Stane 6-7 evrov in bo verjetno lavfala tudi na kavnem mlinčku. Bolj oldschool Spooktoberske igre si ne morem zamisliti. Oziroma si, ampak je ne moreš dobiti zaradi kolobocij z avtorskimi pravicami, tako kot nisi mogel Kaina dobiti do pred par dnevi. Govorim o tretjeosebni streljačini Nocturne (Terminal Reality, 1999). Se pa dobita njena hack'n'slash spinoffa  BloodRayne 1 in 2.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

evo jst sem pa pogledal tako Exorcista obe sezoni in Midnight Mass.

 

Exorcist je pure cheese. Začne se dosti resno, tko prva sezona ima celo kdaj tak proper sinister evil satan conspiracy vibe, ampak S02 gre pa all out, Supernatural style :D Ampak je tak cool cheese, čist lepo gledljiv in zabaven in vse. Pa glavna priesta sta taka umazana PEDRA, sploh ta starejši, fuck tako testosteronski mature homosexual looki in lajnerji skoz letijo da se ti od veselja pol cajta trese mošnja. Ne pričakovat resnega hardcore horrorja ampak bolj softcore horror cheese in boste čist zadovoljni.

 

Midnight Mass je pa bolj resna zadeva. Žal čisto nič grozljiva ali napeta, ampak se jemlje ultra resno in uspe celo malo dvigniti horror tematiko, ki jo obravnava (ne bom spoilal, kaj je fora, ker to izveš šele v 3. delu). Se tudi proba dotikat dosti heavy vprašanj a la obstoj Boga, smrti, minljivosti itd, poleg tega da hoče bolj "racionalno" predstaviti to svojo nadnaravno tematiko. Definitivno je bolj high end zadeva kot čizerska priesta v Excorcistu, ki spuščata krošeje demonom in podobno. Tudi na orenk obrnjena v katoliško mitologijo - nič preveč deep, ampak je pa prisotna skoz. Res bi lahko bila zadeva bolj grozna in bi še bolj pritisnila na gledalca, ma ajde. Je čisto OK - avtor zdej ima za sabo že 3 sezone povsem proper horror serije, respect. Najbolj mi je bilo brutalnih uvodnih 5 minut - res je dobra kamera in scenografija in me je kar stisnilo v želodcu ob tragediji pred tabo. U bistvu me je malo spomnilo na SKRAJNO zafukan začetek grozljivke Midsommar.

 

Se pa tudi jaz toplo priporočam za kaka dodatna horror priporočila :) 

Povezava do prispevka

@Vučko3 Uvod je evil doom 666 OMG grozljivo tragičen. Meni je bilo kot da me je en na treningu muay thaija z vso silo s kolenom v trebuh. Film kot celota je kar kul, par brutal gore kadrov ima pa po svoje je ful zanimiv ker se skor cel dogaja podnevi na soncu sredi Švedske, ni še ena spooky hiša scena :) Je pa za vsaj en do dva nivoja slabši od Hereditary, ki ga je naredil isti tip. Slednji je pa meni verjetno nakboljši horror ever made.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...