Skoči na vsebino

Letalske in helikopterske simulacije


Priporočeni prispevki

jazbinec reče pred 1 uro:

a ti nimaš joysticks in ostalih gizmov, sadhu

 

?

 

Imam 4 joysticke, ki sem jih večinoma uporabljal za vesoljske simulacije, med njimi vrhunski Saitek Cyborg EVO in Thrustmaster Top Gun, vendar jih ne uporabljam več. Vesoljske simulacije igram trenutno raje na gamepad, ker je večja efektivnost in tudi bolj instanten pristop k samemu fizikalnemu modelu, običajne simulacije (letala & helikopterji) pa igram trenutno raje na tipkovnico.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ko smo že pri tem... Obstaja sploh kakšna možnost, da ta joystick usposobim na Win10? :) 

1557201936_Sidewinder004.thumb.JPG.8bfd30ecc474609c18a69815aeac944b.JPG

edit: @sadhu sequencer uuuu, Thrustmasterja Top Gun je imel pa en moj kolega in mi ga je celo dolgoročno posodil, tako da sem res veliko iger preigral na njem. In, ne moreš verjet, večina jih je bila vesoljskih simulacij.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Kastor reče Dne, 23. 7. 2021 at 20:02:

Moj prvi originalni špil na Pentium 100, zraven priložena konkretna bukla z ukazi, stric je imel dobro idejo, da novopečenemu pc ownerju kupi legit špil, sam sem večino časa potem samo klikal po menijih in se jebal z vzletanjem...

 

Se malo po malo ukvarjam z usposabljanjem tegale. V mladosti mi je bila bolj ljuba njihova USNF, pač mladost ludost in hočeš biti kar Tom Cruise takoj ko zadegaš CD v CD-ROM. Zdaj vse bolj dojemam da ATF >>>>> USNF. Bolj zrela igra in z več karakterja, bolj razgibane misije.

 

Zaenkrat je tako, da je najbolje posneti DOS Rip in DOS ISO, razpakirat Rip in potem v Dosboxu naložiti CD, kajti brez CD-ja ne deluje kampanja in nekaj drugih reči.

 

Config datoteka, ki se jo naloži v bližnjici za Dosbox:

 

[cpu]
cycles=100000

[autoexec]
imgmount i: "e:\ATF_CD_mapa\ATF_1_03F.iso" -t cdrom
mount r: "e:\ATF"
r:

 

Nekaj misij se kljub temu zatika (1. misija v Single Missions). Javim ko/če najdem rešitev.

 

EDIT:

 

Tole so zaenkrat najboljše nastavitve za ATF:

[dosbox]
machine=svga_s3
memsize=32

[cpu]
core=dynamic
cputype=auto
cycles=fixed 100000
cycleup=500
cycledown=500

[midi]
mpu401=uart

[render]
frameskip=0
aspect=true
scaler=normal2x

[dos]
xms=true
ems=true
umb=true
keyboardlayout=auto

[autoexec]
imgmount i: "e:\Gamesworld\ATF_1_03F.iso" -t cdrom
mount r: "e:\"
r:
cd ATF

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Apache Longbow na GOG dela brez problema. Priporočam. Najboljši sim AH-64 helikopterja. Po 30 min igranja sem že zradiral Team Apache in Jane's AH-64D Longbow iz diska. I feel NATO already.

 

https://www.gog.com/game/apache_longbow

 

Digital Integration :worship:

 

maxresdefault.jpg

apache-longbow-10.png

a61bb3e1aae7c9eddf1ce7ba5423c0d8597fd1d6

56a608080f28db6a06f610958b604d3d4a9ce7ac

apache-2.png

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Hind je imel večji čar, in oba si lahko letel na istem multiplayer strežniku :) Ahja, škoda ker sem bil še dokaj mlad takrat in sem posledično zamudil nalinijsko frčanje z DI-jevima Mi-24 in Ah-64.

 

Offtopic, če te zanima, en je že v DCS, drugi pa še pride. Priporočam da izkoristiš free trial pa se odločiš če bi se kaj bolj v to, o free trialih si več preberi v tem newsletterju (malo spodaj), ko si narediš account si jih lahko naštimaš tukaj. Vsak modul lahko brezplačno testiraš 14 dni, nakar se tajmer čez pol leta resetira in lahko spet preizkušaš za 14 dni in tako v nedogled.

Povezava do prispevka

Hind ima boljše vzdušje zaradi domiselno napisanega briefinga ("you will deploy our mighty troops" in pa "our brave soulders" lol) in predvsem vsaj 4-5x večjega dogajanja na terenu, kar je posledica tega, da je Hind izšel v času jačega PC hardwarea, kot pa starejši Apache Longbow. Edino kar me žre pri Hindu je okrutna težavnost v kazahstanski kampanji, medtem ko sta Koreja in Afganistan čist ok. Hvala za DCS info.

Povezava do prispevka

Jp:

https://www.patches-scrolls.com/apache_longbow.php

 

Druga slika v mojem postu bi morala biti nekaj takega, ker izgleda pospešeno.

 

Druga pomembna prednost Hinda kot špila je da sam helikopter opravlja več različnih funkcij, transport in odmetava bombe, česar Apache ne zmore in zato so DI imeli več svobode pri oblikovanju misij, ki so bolj razvejane. Edina naloga AH-64 je biti gospodar terorja na bojišču pri čemer sicer prekaša Hinda. Hind je žurka, ker lahko z njim celo bando spraviš do Štuka ali jih odvržeš kar sredi Metelkove pred Galo Halo.

Povezava do prispevka

Meni so bile pa izredno všeč tudi simulacije starih letal. Sicer verjetno ni čisto prava tema, ampak vseeno... Npr. prva svetovna z dvokrilci (Sopwith Camel pa take stare fore), pa itak druga vojna z vsemi Spitferji, Messersmithi in Zeroti itd. (btw, remember klasiko IL2 Sturmovik?). 

Ena najbolj nepozabnih mi je bila recimo Knights of the Sky na Amigi. Res dobra igra za tisti čas, pa še fronta se je dinamično premikala in igra je delovala izredno gladko (v nasprotju z recimo Red Baron). 
knights1.png.c4882beadeb90c561e342112a58ff846.png

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Božiček prinaša Dosbox nastavitve za F-22: Lightning 2.

 

Download RIP verzije:

https://www.myabandonware.com/game/f-22-lightning-ii-a50#download

 

V tem direktoriju je treba narediti datoteko dosboxF22L2.conf in bližnjico F-22 Lightning 2.

Dosbox fajli (Dosbox.exe, SDL.dll, SDL_net.dll) se v spodnjem primeru nahajajo v tem direktoriju, lahko so drugje tudi, le glej da bo potem pot v bližnjici F-22 Lightning 2 ustrezna.

 

XhPaTr6.png

 

V dosboxF22L2.conf se vpiše tole:

 

[dosbox]
machine=svga_s3
memsize=32

[cpu]
core=dynamic
cputype=auto
cycles=fixed 100000
cycleup=500
cycledown=500

[render]
frameskip=0
aspect=true
scaler=normal2x

[dos]
xms=true
ems=true
umb=true
keyboardlayout=auto


[autoexec]
@echo off
@mount c: .
@c:
f22.exe

 

Bližnjica F-22 Lightning 2 mora biti urejena takole:

 

tz7MxG8.png

 

Gre za klasičen Novalogic koncept arkadne simulacije, ki nudi precej zabavnega raztura, adrenalinske boje in vzdušno preletavanje pokrajine. Škoda le da vzdušje zdaleč ne dosega tistega iz Digital Integration/ Interactive Magic simulacij, kar pomeni, da je splošnega vojaškega dogajanja praktično nič in se udeležujemo striktno posebnih specops misij, s katerimi je seznanjen 0.0001% ameriške vojske minus Brandon, medtem ko se tvoji familiji na božične praznike ne sanja niti približno. Kar se niti ne obnese tako slabo, kljub temu da manjkata še poljubno oboroževanje letala in bolj napreden zemljevid misije. Dogfighti so kul, letenje je kul in F-22 Raptor daje vtis futurističnega high-tech ptiča.  Kot zanimivost velja omeniti, da je ta serija Novalogicovih simulacij F-22 poimenovana Lightning, kar je nesojeno ime za F-22. Ime "Lightning" se je pozneje uporabilo za F-35.

 

Slike, ki so na voljo na Google, delajo špilu krivico, zato limam najprej video.

 

f22scrcl.gif

4.jpg

f-22-lightning-2-04-big.jpeg

f22scral.gif

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Posodabljam nastavitve za ATF. Tole je sedaj perfect.

 

[dosbox]
machine=svga_s3
memsize=32

[cpu]
core=dynamic
cputype=auto
cycles=fixed 100000
cycleup=500
cycledown=500

[midi]
mpu401=uart

[render]
frameskip=0
aspect=true
scaler=normal2x

[dos]
xms=true
ems=true
umb=true
keyboardlayout=auto

[autoexec]
imgmount i: "e:\Gamesworld\ATF_1_03F.iso" -t cdrom
mount r: "e:\"
r:
cd ATF

 

Povezava do prispevka

Zaenkrat najboljše nastavitve za iF-16:

 

[sdl]
fullscreen=true
fulldouble=false
fullresolution=original
windowresolution=original
output=overlay
autolock=true
sensitivity=100
waitonerror=true
priority=higher,normal
mapperfile=mapper.map
usescancodes=true

[dosbox]
language=
machine=svga_s3
captures=capture
memsize=31

[render]
frameskip=0
aspect=false
scaler=normal2x

[cpu]
core=auto
cputype=auto
cycles=130000
cycleup=1000
cycledown=1000

[mixer]
nosound=false
rate=44100
blocksize=2048
prebuffer=80

[midi]
mpu401=intelligent
mididevice=default
midiconfig=

[sblaster]
sbtype=sb16
sbbase=220
irq=5
dma=1
hdma=5
sbmixer=true
oplmode=auto
oplemu=default
oplrate=44100

[gus]
gus=false
gusrate=44100
gusbase=240
gusirq=5
gusdma=3
ultradir=C:\ULTRASND

[speaker]
pcspeaker=true
pcrate=44100
tandy=auto
tandyrate=44100
disney=true

[joystick]
joysticktype=auto
timed=false
autofire=false
swap34=true
buttonwrap=false

[serial]
serial1=dummy
serial2=dummy
serial3=disabled
serial4=disabled

[dos]
xms=true
ems=true
umb=true
keyboardlayout=auto

[autoexec]
mount r: "e:\F-16"
r:

 

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Zakaj v ATF ne morem z AIM-120 amraam na F-22 dobiti F-4 na tarčo za BVR fight? Začne mi tulit, da je izstrelil raketo name še preden ga lahko dobim na muho. F-4 strelja na F-22, preden ga F-22 vidi. To mora biti nekaj narobe ali pa jaz delam nekaj narobe.

 

V F-22 Lightning II z amraami normalno sesuvam letala brez da me prej opazijo.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Rip od NATO Fighters za ATF se downloada na tej strani:

 

https://www.freegameempire.com/games/Jane-s-Combat-Simulations-ATF-NATO-Fighters

 

Drugje so samo ISO, tega zaenkrat nočemo, ker se nimamo časa s tem ubadat v 2022.

 

Hint1:

 

Viper je v igri.

 

Hint2:

 

Su-35 tudi.

 

Hint3:

 

Su-35 ima enkrat večjo nosilnost od Su-33.

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
Navedek

There were also two additional aircraft which were available only in the multiplayer mode - the MiG-23 and MiG-29. The game can also be played with others over a LAN.

 

:rofl: Ta avion si z lastnim mitraljezom lahko uniči trup.

 

Not je celo F-22, ki jim ga na koncu Američani niso hoteli prodat, čeprav so jim ga obljubili in so še danes besni v knesetu.

 

536747671.jpg

 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

Ahh, kje so ti časi dobrih letalskih simulacij. :( 

 

Minili so časi kompleksnih strojev. Tu in tam neka obskurnost in DCS. Pa baje neke bedne arkadne robotščine so na konzolah.

 

nekdo reče pred 53 minutami:

Spmnim se misije bombardiranja batajnice, preden se je to zares zgodilo. Ne spomnim se katera igra je točno že bila F22 nekaj.

 

F-22 Lightning 2 in F-22 Air Dominance Fighter/Total Air War sta dve najboljši simulaciji F-22 iz 90s. Mogoče to. Wtf je batajnica?

Povezava do prispevka

Jaz bi načeloma dal obe jajci za res dobro novo letalščino v prvi svetovni vojni. Dvokrilci itd. Ne bi se pa branil tudi kakšne ww2 (Sturmovik mi je bil recimo res zakon).
Po drugi strani bi pa komot padel tudi v kakšno dobro moderno helikopterščino. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 47 minutami:

 

Minili so časi kompleksnih strojev. Tu in tam neka obskurnost in DCS. Pa baje neke bedne arkadne robotščine so na konzolah.

 

 

F-22 Lightning 2 in F-22 Air Dominance Fighter/Total Air War sta dve najboljši simulaciji F-22 iz 90s. Mogoče to. Wtf je batajnica?

 

Letalska vojaška baza v srbiji.

 

Drugače iaf jhe imel tudi mrežno podporo im je poleg quake-a prva igra, ki sem jo igral prek interneta.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...