Skoči na vsebino

[multi] Assassin's Creed Valhalla


Gatsu

Priporočeni prispevki

Nisem kaj dosti spremljal te teme, ampak zdaj me je zamikalo, da bi igral Valhallo. Samo na hitro: recimo v primerjavi z Odisejem: boljše, slabše? In zakaj? 

Grki so mi kar sedli, čeprav je igra razvlečena v pm in plezanje itak poden (to se mi zdi, da so že s trojko uničili). Načeloma mi je pa vikingška tematika zelo kul in verjetno so dali kaj novih igralnih mehanik ali pač nekaj izboljšali. Ali? Glede zgobdbe pa tudi ne pričakujem nivo AC2, ampak vsaj toliko, da je zanimivo in vleče.. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Nisem kaj dosti spremljal te teme, ampak zdaj me je zamikalo, da bi igral Valhallo. Samo na hitro: recimo v primerjavi z Odisejem: boljše, slabše? In zakaj? 

 

Jaz končujem Cyberpunk in bom danes fertik, pa me je tako zamikalo, da sem pred pol ure šel na Epic in kupil Valahallo s tistim 10€ kuponom, ki ga dobimo :D Se že namešča.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

hmmm... 40. Sicer kar ok, ampak še kolebam, ker me skrbi, da bo čez tri dni na oni drugi strani free. :)
Pa tako, čisto iskreno, je vredna teh € ali je tak-tak? Ker skoraj vsi "novejši" AC-ji me ponavadi vlečejo nekeje do tričetrt igre, potem pa me vse skupaj kar mine. Ne vem točno, kako bi razložil zakaj in kako.. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ja jaz ti ne morem povedati, če je vredna al ne, ker jo šele snemam :D Kje misliš, da bo free? Jaz sem tudi čakal, če bo kje pred novim letom ceneje, ampak ni blo nič. Jaz sem do sedaj preigral čistor vse AC-je in sem zato kupil, ker vem, da bom ziher tudi tega.

 

Sem mel namen kupit za PS5 pa potem naprej prodat tako kot vse ostale, pa žal ni konzole in bom pač moral požreti to ceno :D Pa še cel kup iger nam šenkuje Epic, da mu malo vrnem hehe...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 minutami:

hmmm... 40. Sicer kar ok, ampak še kolebam, ker me skrbi, da bo čez tri dni na oni drugi strani free. :)
Pa tako, čisto iskreno, je vredna teh € ali je tak-tak? Ker skoraj vsi "novejši" AC-ji me ponavadi vlečejo nekeje do tričetrt igre, potem pa me vse skupaj kar mine. Ne vem točno, kako bi razložil zakaj in kako.. 

Ma kaj te pri 50+h igri briga, če te na tri četrt mine. Pač odigraš unih 40h in je to to :)

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

 

Meni je že pred pol ure namestilo :D Ampak igram zadnjo misijo Cyberpunk. Pa večerjat moram... bom videl, če sploh danes poženem ali jutri.


Ma, meni je v pol ure prišlo komaj do 50%. Če bi šlo za koitus z žensko, bi rekel "ajde ok",  v igričarskih vodah pa sem očitno preveč neučakan. Ampak kaj naj... saj bo. :).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Saj lahko že igraš takrat ko je nekje na polovici zloudana igra, vsaj jaz sem lahko. 

 

Meni je še boljša kot odiseja. Norveška mi je top, tisti pravi filing ti pusti. Anglija je pa sploh super. Zgodba je boljša kot v odiseji pa egiptu, tako da za enkrat zelo zadovoljen, sem pa šele na 10% igre.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

Zanima me kaj ste uporabljali od opreme? Sem v Angliji naredil že kar nekaj stranskih misij in imam še vedno oni Raven komplet. Dobil sem neko boljšo "zapestnico", ki pa je potem samostojna. Ali ste dajali gor posamezne kose opreme ne glede na to, da niso del kompleta ali je bolje obdržati komplet zaenkrat 5/5 Raven?

Sem nosil brigadine (al kak z) ko sem jih nabral

Povezava do prispevka

jest mam cist razsaltan lik. prvo sem zares fural Hunter set, zdej pa Galloglach set, oba way of the wolf. sam ko sem enkrat zavihtel greatsword v eni in heavy axe v drugi s skillom Heavy dual wield, sem bil hooked. @tomazek  Brush with death, Grit, Sprint attack, Perfect attack, Counter roll, Advanced & Chain assassination in si ven iz tahudga :)

 

Povezava do prispevka

Padla platina na PS5.

 

En velik JEBI SE tistemu, ki je ustvaril smeti od aktivitijev kot so:

 

1. Cairn Stones 

2. Animus Anomaly

3. Fishing. Fuck fisihing v tej igri.

 

Platina je trajala 130 ur, ne zezam se. Od tega je 10% main story, 90% side bullshit activity. No, na koncu še dobra ura/dve fishinga. Fishing sem igral v mnogih igrah, ampak nikjer ni tako slabo kot v tej igri. K sreči ne rabiš ga delat prav nič, z izjemo trofeje za platino.

 

Igra je sicer dobra, ampak obupno predolga. Main kvest zelo zelo dober, konec totalen mindfuck v dobrem smislu, ampak vmes je tolko fillerja, kot bi gledal Naruto Shipuden. In filler ni le kot side story/kvest, ampak je obvezen del main storyja, čeprav določeno stranski liki so nametani čisto brezveze. Na koncu ko zbereš svojo druščino allyjev, se jih polovico niti ne spomneš kdo so oz. od kod so, ker je vmes bilo predlogo razmaka. Škoda.

 

Fighing je ok, sicer hitboxi obupni, ampak za ta žanr je zadovoljivo. XP ni problem niti slučajno, če delaš side activitije. Kratki, hitri side kvestiči (2-5 min v trajanju) so kar všečni in smešni. Ampak je občutno preveč collectiblov, chestov in ostale šare, ki se ponavljajo v vsaki coni. Pa tisto zlaganje kamnov je tako slabo, da se ne čudim, če bo kdo razbil joypad od jeze/frustracije. Takisto animus aktivitiy. Sej začnejo zelo dobro in všečno, na koncu pa so pravi test mazohizma.

 

Stealth je dokaj slabo implementiran, enostavno se ne splača stealthat, ker je lažje pobit vse. 

 

Kar se geara tiče fantje je tako: vse je dobro, ker vse lahko upgrejdaš na end game level. Glavni so perki, ki naj bi dopolnjevali fight style. Tako da kar se tiče raznolikosti je vse uporabno, še posebej, če se ne igra na very hard.

 

Overall: zgodba/main story/modern stuff in zlasti Valhalla del 8,5/10

Side stuff/dolžina 7/10 ali še kaj manj

 

Smešno zveni, ampak igra je res predolga za lastno dobro, če bi bila 20% / eno tretjino krajša ne bi bilo nič narobe.

 

Glitchov/bugov, ki bi mi zjebali 100% progress nisem imel, kar pa ne pomeni, da jih ni. Se pa pozna, da je bilo od releasa kar nekaj patchov, tako da načeloma bi morali bit safe, tisti, ki hočete platino.

 

 

 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče Dne, 1. 1. 2021 at 21:37:

 Kar se geara tiče fantje je tako: vse je dobro, ker vse lahko upgrejdaš na end game level. Glavni so perki, ki naj bi dopolnjevali fight style. Tako da kar se tiče raznolikosti je vse uporabno, še posebej, če se ne igra na very hard.

 

Meni je orožje/ oklep v tej igri speljan res smotano. Kje sploh dobim vse to? Res, da je bilo tega v Odiseji preveč, ampak dj no? Po 30ih urah imam v inventarju 4 sekire, dva loka in dva ščita.
To je isto, kot v TLOU, ko ti je padli sovražnik pustil, v najboljšem primeru, tri metke

Pa eno čelado in eno Covid-19 masko

Povezava do prispevka

Tudi jaz sem po preigranju Fenyx Rising nabavil AC: Valhallo za PS5 in posvoje mi je že kar malo žal, da nisem raje nabavil Persono 5 Royal. Igra je še vedno daleč od sprejemljivo spoliranega stanja. Vse 3 zadnje ACje sem nabavil slaba 2 meseca po izidu in oba predhodnika sta bila ob tem času v boljšem stanju. Takoj v prologu v prvih par minutah je tam ko kot malček greš do kralja en NPC dobesedno priletel iz lufta, eden pa je med pogovovorom poplesaval. V prvih 5 urah sem imel nadalje še par podobnih primerov, enega NPCja ni bilo kjer bi moral biti kar sem rešil z reloadom in parkrat sem se zataknil za bogvekaj. 

 

Vseeno je štorijalni del zaenkrat veliko bolj obetaven kot v zadnjih 2 igrah. Kar pa ne morem rečt za nadzor nad likom, ki je clunky za zjokat. Občutek je kot da premikaš 150kilskega vikinga, ko pa pride do combata pa žal ni nič od tega. Hecno je tud da konj gre v malo večji klanec ko polž, peš pa lahko neomejeno laufaš navzgor :rofl: Ne razumem tud odločitve zakaj stranski kvesti niso več beleženi v žurnalu... 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 urami:

peš pa lahko neomejeno laufaš navzgor


Jaz sem že v Odiseju prelaufal večino mape :)  Še padci z višin so mi bili mala briga in sem v 90% raje kar skočil, kot pa iskal neke "varne ovinke". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...