Skoči na vsebino

[multi] Assassin's Creed Valhalla


Gatsu

Priporočeni prispevki

Daj če citiraš, vsaj ne spuščat bistvene dele:

 

If you encounter a bug (not uncommon in this game), you can usually fix it by reloading a previous save, fast traveling to another map, or changing gender. 

 

Sicer pa kar on piše se ne nanaša na sam gameplay, ampak na trophy hunting na pre-day1. Skoraj vsaka igra ima glitched/bugged trophy, če greš gledat Powerpyxove guide. Kar se pa bugov tiče, je po moji izkušnji Watchdogs Legion nov mejnik, tisto je šele slabo, to da mi en kolektible ne šteje ni ravno isto kot, če ne moreš it čez main mission in končat špila.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 17 minutami:

Daj če citiraš, vsaj ne spuščat bistvene dele:

 

If you encounter a bug (not uncommon in this game), you can usually fix it by reloading a previous save, fast traveling to another map, or changing gender. 

 

Sicer pa kar on piše se ne nanaša na sam gameplay, ampak na trophy hunting na pre-day1. Skoraj vsaka igra ima glitched/bugged trophy, če greš gledat Powerpyxove guide. Kar se pa bugov tiče, je po moji izkušnji Watchdogs Legion nov mejnik, tisto je šele slabo, to da mi en kolektible ne šteje ni ravno isto kot, če ne moreš it čez main mission in končat špila.

 

Dej pejt še enkrat prebrat citat do konca no... To da fast travel itd popravi glitch enostavno ne pomen da slednji ne obstaja. 

 

 

 
NA srečo je bojda tearinga zelo malo na PS4, za PS5 se pa še ne ve ker noben nima dostopa do te verzije.

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Eh Gatsu, včasih te res na razumem. Kdo pa pravi, da je/ni glitch? Jaz ti pravim, da, če se da tako popravit glitch, sploh ni neke panike, ni to kot v Watchdogs Legion, kjer sem fasal čisti gamebreaking bug, ki mi po 40 urah igre dobesedno onemogoča KARKOLI naredit ali napredovat, ker ne morem progressat, tako da sem gotov do patcha (ne morem niti abandonat mission).

Tukaj pa je govora o nekem potencialnem glitchu, ki vpliva na štetje collectibla, torej na trophy, ki je tudi sicer fixable ter za veliko večino irelevanten v tem trenutku.

 

Sej ne, da Powerpixa spremljam vse od časa, ko je še pisal na ps3trophies.org, torej dobro desetletje in ti povem, da ima glitch/bug disclaimer za trophije praktično za vsako igro, povrh vsega oni ruknejo ven guide za trophije precej pred uradnim izidim, tako da je tega nemalo. Pa še uporabljajo cheatengine ali savewizzard fajle, ker so v nenormalnem rushu, da prvi dajo ven guide. Če ti tip napiše, da rabiš za platino 120+ ur (in ponavadi jih rabiš bistveno več kokr powerpyx napiše), ti je jasno, da jih tolko ni preigral z normalnim igranjem. Tako, da te reči vzami vedno z določeno rezervo, sicer ne boš nič igral ob izidu.

 

Jaz bi bil močno začuden, če AC igra ali katerakoli openworld igra pred izidom/na dan izida ne bi imela glitchev/bugov. Za moje pojme, če so minorni jih vzamem v račun ali pač počakam, da jih odpravijo, drugo je, če zadevo naredi neigralno, da rečeš, eh kurc, tega nam sploh igral, ker je skropucalo.

 

Glede na to, da je to AC z novim game enginom in ni kot Odyssej, ki je nadgradil Origins, sem 200%, da bo bugov nemalo.

 

Sicer pa prvi day1 vtisi na kratko:

 

- igral slabi 2 urci, sem še vedno v tutorial coni, tako da vtisi so res first impressions

 

- igram na ps4pro, hdr on, na LG OLED TVju. Kaj naj rečem, lepo zgleda, sicer niti slučajno ne kot na onem trailerju, na prvi vtis bi rekel nek nadgrajen Odyssej

- po 2 urah se še nisem navadil na to, da imaš dodge na kvadratku, kar seveda vsakič narobe pritisnem, ker pač sem navajen na krogec, najbrž si bom zamenjal controle

- combat je zaenkrat zelo enostaven in klasika od klasike: light attack, heavy attack, dodge ter parry in riposte po uspešnem parryju. Napram Odyssej imaš stamino. Stamina deluje drugače kot v Soulsih. Tukaj ti jo porabi ob dodgu, ampak razlika je v temu, da za attacke ti stamino porabi ob MISSANEM attacku in ne ob hitu, vsaj tako se mi zdi. Parry time je IZJEMNO velik, ker spet nisem neka ninja, da bi zadel 95% parryjev. Je pa to v tutorial coni. Naredil sem 2 bossa (en story, en optional). Igra ima seveda tudi unblockable attacke, ki jih označi z rdečo, kot v Odysseji, ki jih moreš dodgat.  Bossi imajo stagger tresholde, ki so vidni nad HP poolom, ko jih dosežeš so še dodatno ranljivi nekaj časa. Všeč mi je bil nek gromozanski 2 handed axe, zanimivo je to, da lahko z njim parryjaš, torej ne rabiš shielda za parry, kar seveda naredi za moje pojme shield dokaj nenujen. Animacije so dokaj surove in brutalne, kar je dobro.

Svetujem igranje vsaj na hard, mogoče na začetku normal, dokler se ne navadiš osnov. Drugače pa je še Very hard težavnost, tako da deluje hard ravno prav.

- napram predhodniku je precej manj vprašajev oz. jih ni, gostota krajev, kamor moraš iti je manjša, kar je dobro. Imaš 3 opcije glede huda: gosta oz natančna (sklepam da je to podobno starim ACjem),  normal (le okvirno označeno območje interesa) ter minimalistična, kjer nimaš soraj nič na HUDu.

 

- večji minus pa mi je performance na ps4pro. Sicer je 4k, hdr zelo lep za videt, 30 fps deluje stabilno, ampak sem občutil na momente motečo manjšo zaustavitev, torej kot tisto, ko ti za mikrodelček sekunde igra v ozadju loada. Marsikdo morda tega ne bo niti opazil, mene moti za popizdit in mi je največji minus do sedaj.

- drugi minus mi je morda manjše narave, ali pač še nisem navajen na igro, ampak prvi vtis je dokaj ''clunky'' v premiku ter akcijah, še posebej pri plezanju ter skakanju čez manjše ovire

 

- bottom line: AC kot AC, smo po kakovisti cca tam kot v prejšnjih delih, vsaj sodeč po prvem vtisu

 

 

@Jude

Ne nisem uspel, ker sem po platini končal z igranjem, DLCji pa so prišli mnogo kasneje, sicer so gromozanski po obsegu in za moje pojme dobri, če ti je osnovni Odyssej všeč.

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Mah... še vse AC-je do sedaj sem preigral, pa bom še tega. Seveda nič ne rusham...igram počasi kakor se mi ljubi... čim več probam stealth pobit... pa vedno uživam. Ni pa to res že dolgo GOTY material. Jaz ga dam v isti koš kot GoT ipd. Pač rad imam open world igre kjer sam diktiram svoj tempo igranja.

 

Bom pa počakal še do izida PS5. Če bom dobil konzolo bom igral na njej, če ne pa bom nabavil za PC.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

 

- večji minus pa mi je performance na ps4pro. Sicer je 4k, hdr zelo lep za videt, 30 fps deluje stabilno, ampak sem občutil na momente motečo manjšo zaustavitev, torej kot tisto, ko ti za mikrodelček sekunde igra v ozadju loada. Marsikdo morda tega ne bo niti opazil, mene moti za popizdit in mi je največji minus do sedaj.

 

 

temu se rece STUTTERING, kar so neakteri influencerji omenjali in baje na next gen ce imas VRR na hdmi 2.1 kar ti imas je precej boljse, probaj an XsX

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Oh wow, tole sem pa močno presenečen, v glavnem installiram AC V na novem Xboxu, niti ne rabiš vsega downloadat, da je playable... nakar vidim opcijo ''CONTINUE''... jaz samo WTF... pa vidim, da je to moj save file iz PS4PRO od danes zjutraj !  

 

Zakaj o temu nihče nič ne reče, ker tole, da cross sejvi delajo iz PS konzole na MS konzolo pa mi je nova, še posebej za SP špil, svaka čast!

 

V glavnem.... XsX performance je naravnost perfekten, 60 fps se pozna TAKOJ in še lepša je kot na ps4pro. Nič ni onih nadležnih malih zatikanj z loadingom kot na ps4pro in 60 fps je tako.. .najbolj instantno opazen feature nad vsemi 4k/8k in RTji. Ne moreš it nazaj enkrat, ko se navadiš na dvojni frejmrate.

Povezava do prispevka

Eno mogoče smešno vprašanje, ampak res ne pomnim kdaj sem nazadnje kupil špil drugje kot na steamu ali pač podobnih zadevah.  Je možno tale špil za PC kupiti v fizični obliki (torej s škatlo in diskom)? Fora, je da bi ga nekomu rad kupil za darilo pa mu ne morem ravno poslati samo kode :D. V fizični obliki pa tudi za to, da si ga kasneje sposodim :devil: (če je to sploh možno, ali se špil lahko aktivira samo enkrat?).

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 9 minutami:

Eno mogoče smešno vprašanje, ampak res ne pomnim kdaj sem nazadnje kupil špil drugje kot na steamu ali pač podobnih zadevah.  Je možno tale špil za PC kupiti v fizični obliki (torej s škatlo in diskom)? Fora, je da bi ga nekomu rad kupil za darilo pa mu ne morem ravno poslati samo kode :D. V fizični obliki pa tudi za to, da si ga kasneje sposodim :devil: (če je to sploh možno, ali se špil lahko aktivira samo enkrat?).

dvomim, tako da se boš mogo potrudit, kupit škatlo, naredit OC cover art in noter dat listek s kodo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Kako za vraga zazna PS4 save, če so sejvi shranjeni lokalno na PS4 ali v oblaku in vezani na Playstation account?

 

Watchdogs Legion ima manualni import na cloud, sklepam, da za import na ps5, medtem ko AC tega nima in vse naredi avtomatično preko Ubi accounta, kar je prijetno presenečenje. Sem vedel, d aje možno iz old gen na new gen, ampak sanjalo se mi ni, da gre tudi na druge družine konzol oz. h konkurenci.

Povezava do prispevka

Haha keri glupi autosavi. Narediš misij, greš po njej malo raziskovat, kakšen side mission(ali world event kakor je zdaj pomenivano). Še nalo raziskuješ se nekje v zraku zatakneš in lebdiš dokler ne umreš. Pa te fukne nazaj na začetek tiste misije.

 

No vsaj vprašajev ni več, so sam modre pa rumene pikice.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 3 urami:

Legiona nimam niti slučajno namena kupit dvakrat in ga močno odsvetujem kupit do patcha.

 

Drugače pa XsX popolnoma neslišen ob igranju AC:V na 4k/60 fps, če koga zanima glasnost konzole. Dobesedno nič ne slišiš.

si nastimal VRR, dela to? ki neki sem slisal pravit da en bo delalo, drugi s5 da je ipd?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...