HellAngel Objavljeno 2. junij 2024 Share Objavljeno 2. junij 2024 Če ima mogoče kdo rešitev oz. pozna vzrok za problem. Vzel sem SIM kartico od Boba (najcenejša), zaradi podatkovnega prenosa, ker rabim za upravljanje parih naprav preko wifija. SIM kartico sem vstavil v modem in naštimal wifi (zaščiten z geslom). Problem je, da mi na SIM kartici zabeleži tudi po 300MB prenosa dnevno, tudi če nič ne upravljam naprav - se pravi z moje strani ni iniciranja podatkovnega prenosa. Mobilni operater se zgovarja na problem s strojno opremo (modem), proizvajalec modema pa na mobilnega operaterja. Kje je catch? Zakaj prihaja do porabe? Se modem/wifi probava povezat ali kje kuri toliko porabe, četudi sam ne uporabljam? Navedek Povezava do prispevka
Me3do Objavljeno 2. junij 2024 Share Objavljeno 2. junij 2024 Katere naprave pa imaš priklopljene na WiFi? 300mb dnevno mi je malo veliko, sam lahko da maš kakšen update alpa da katera aplikacija se kam povezuje.. Maš možnost zajem prometa na modemu (na lte alpa wifi vmesniku?) Mogoče če si nastaviš svoj dns pa gledaš kakšni queriji se delajo pa kako pogosto Also, če se povežeš na WiFi in zalaufas Instagram/tik tok mas 300mb v šusu 1 Navedek Povezava do prispevka
bendeho Objavljeno 2. junij 2024 Share Objavljeno 2. junij 2024 lahko za test še kak drug sim vstaviš v modem, da vidiš, a je fora v modemu? kateri modem pa drugače imaš? 1 Navedek Povezava do prispevka
magični kralj Objavljeno 3. junij 2024 Share Objavljeno 3. junij 2024 pihole nastavi pa poglej querye meni ponoci ko bi naj vse idlalo skuri ~12mb na uro zarad raznih klicev domov ipd 1 Navedek Povezava do prispevka
HellAngel Objavljeno 3. junij 2024 Avtor Share Objavljeno 3. junij 2024 Me3do reče pred 13 urami: Katere naprave pa imaš priklopljene na WiFi? Vklop/izklop klime, radiator (električni), bojler in senzor temperature. Parkrat sem naredil vklop/izklop in je to to. bendeho reče pred 13 urami: lahko za test še kak drug sim vstaviš v modem, da vidiš, a je fora v modemu? kateri modem pa drugače imaš? SIMko sem vstavil v telefon in ni bilo porabe, če nisem sam čačkal. Imam en TP-LINK Tl-mr100 n300, probal sem tudi s temle USB ključkom in je rezultat enak. Navedek Povezava do prispevka
magični kralj Objavljeno 3. junij 2024 Share Objavljeno 3. junij 2024 HellAngel reče pred 5 minutami: Vklop/izklop klime, radiator (električni), bojler in senzor temperature. Parkrat sem naredil vklop/izklop in je to to. SIMko sem vstavil v telefon in ni bilo porabe, če nisem sam čačkal. Imam en TP-LINK Tl-mr100 n300, probal sem tudi s temle USB ključkom in je rezultat enak. tudi telefon bi ti nabil prej ko slej ko poroca domov, samo manj ampak ko das v modem mas shit gor povezan in tisto pinga pa poslija porocila itd ipd najlazje preveris s pihole kaj pa kam klice Navedek Povezava do prispevka
jlpktnst Objavljeno 14. avgust 2024 Share Objavljeno 14. avgust 2024 Ma telefon cellular neki pošilja skoz. Stvari ki jih ne morš sklopit in štejejo v data. Sem enkrat davno dobil informacije v tej smeri samo se ne morem spomnit detajlov. Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 jlpktnst reče Dne, 14. 8. 2024 at 23:43: Ma telefon cellular neki pošilja skoz. Stvari ki jih ne morš sklopit in štejejo v data. Sem enkrat davno dobil informacije v tej smeri samo se ne morem spomnit detajlov. Če greš izven EU nujno prestavi na only 2G :D. Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 HellAngel reče Dne, 3. 6. 2024 at 9:56: Vklop/izklop klime, radiator (električni), bojler in senzor temperature. Parkrat sem naredil vklop/izklop in je to to. SIMko sem vstavil v telefon in ni bilo porabe, če nisem sam čačkal. Imam en TP-LINK Tl-mr100 n300, probal sem tudi s temle USB ključkom in je rezultat enak. Pa so wifi naprave bile povezane na tvoj phone, ko si testiral? Navedek Povezava do prispevka
Me3do Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 Vodokotlič reče pred 57 minutami: Če greš izven EU nujno prestavi na only 2G :D. Alpa izklopiš data roaming, oziroma dovoliš samo home network Če pa te fajn skrbi, pokličeš na HD operaterja in jih prosiš da ti blokirajo tujino Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 Me3do reče pred 55 minutami: Alpa izklopiš data roaming, oziroma dovoliš samo home network Če pa te fajn skrbi, pokličeš na HD operaterja in jih prosiš da ti blokirajo tujino Baje ne pri A1 ne deluje, če izkopiš samo data roaming. Še vedno se pogovarja z 3G in 4G podatkovno. Navedek Povezava do prispevka
Me3do Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 (urejano) Ma nima tolko veze operater, bolj telefon za apple vem da je blo par takih primerov, ko so imeli disable pa jim je še vedno pokuru Načeloma pa bi data roaming disable moral blokirati uporabo date Zato je včasih smiselno da se pokliče na HD operaterja in zahteva še dodatno blokado z njihove strani Alpa daš preferred network 2G only, kot si napisal Sam drugače s Samsungom nisem imel težav z roamingom, disable mi je dosedaj povsod prijel (Rusija, avstralija, ZDA...) 16. avgust 2024 uredilo bitje Me3do Navedek Povezava do prispevka
Heraklej Objavljeno 16. avgust 2024 Share Objavljeno 16. avgust 2024 Meni se je ravno pred parimi meseci ravno to zgodilo... Me je sodelavec opozoril, da naj preklopim na 2G, sem mu pametno rekel, da nimam tezav, ce samo izklopim roaming... Glej ga zlomka, takoj, ko smo sli cez mejo v srbijo, mi je uletel sms od A1, da so mi vklopili 1GB roaminga za 10€.... Imam pa S22U. 1 Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.