Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


Priporočeni prispevki

Donbas ima pravico do samodlocbe kot jo ima Ukrajina. Nimam prav nobenega problema da se brez okupacije tam izvede referendum kot se je  na Koroskem ali Primorju.

 

Po drugi strani pa to pomeni da ima Ukrajina vso pravico se sama odlocati  v kaksne mednarodne organizacije se bo vkljucila, tudi Nato.

 

To pa se ne bo nikoli zgodilo. Putin raje zacne vojno kot pa dovoli da se zibelka Rusije prikljuci Zahodu

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Kar je smesno, ce bi zahod dejansko podprl neke fer resitve, bi mogoce celo kitajce lahko dobil na svojo stran.

Ker kitajci tudi niso brezpogojno na ruski strani, nenazadnje so v tem partnerstvu oni veliki brat ki jih rusija bolj rabi kot oni rusijo.

 

In kitajci veliko daji ravno na to da bi v tem tazdeljenem svetu oni postali neka mednarodna poralna avtoriteta.... In tu bi se znali postavit za neko moralno resitev, ker bi to koristilo njihovemu polozaji neke avtoritete v svetu.

 

 

Povezava do prispevka
_nihče_ reče pred 57 minutami:

Kar je smesno, ce bi zahod dejansko podprl neke fer resitve, bi mogoce celo kitajce lahko dobil na svojo stran.

Ker kitajci tudi niso brezpogojno na ruski strani, nenazadnje so v tem partnerstvu oni veliki brat ki jih rusija bolj rabi kot oni rusijo.

 

In kitajci veliko daji ravno na to da bi v tem tazdeljenem svetu oni postali neka mednarodna poralna avtoriteta.... In tu bi se znali postavit za neko moralno resitev, ker bi to koristilo njihovemu polozaji neke avtoritete v svetu.

 

 

ni fer rešitev. kitajska kot je, bo vedno grožnja zahodu in miru. 

 

sej vidiš da nimajo s čim nahranit svoje ljudstva. 

 

zanimivo je kako naivno razmišljate. sej ne tuče dol amerika kitajcev in rusov ker jim je dolgčas ... ampak ker so kot velike nacije z ogromnimi naravnimi rezervami in drugačno ideologijo VEDNO grožnja

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka

Je pa treba v vsem tem prevsem opazovati NAČIN kako ta vojna poteka. Premirja ne bo, očitno so na eni strani zahodnjaki pripravljeni dat "vse" orožje v Ukrajino (bognedaj boots on the ground), ruskijem pa tam za fronto pravzaprav nič ne manjka in bi jih celo NATO težko spravil domov. 

 

kar je zanimivo je pomanjkanje kakršnikoli resnih pogajanj. V nekem smislu ima človek občutek da gleda komedijo : tujega nočemo, svojega ne damo, lp Ukrajina ... hočemo kar je naše, lp Rusija. 

V vsej vojni ni enkrat prišlo do karkšnegakoli dogovora. Dobesedno se tolčejo pod istimi pogoji kot so vstopili v vojno. 

 

tu se zdi, da se lomi zgodovina. Da je končno ljudem "dovolj" miru. Bogsigavedi kaj je naslednje. 

Če si pogledamo zahodno pozicijo : od ... ne damo vam ofenzivnega orožja do damo vam ofenzivno orožje pod pogojem, da ne boste napadali Rusije do ... ajde, nej vam bo lahko napadate Rusijo. 

 

z vsakim mesecem se zdi, da se premika meja sprejemljivega. in nihče ni pripravljen popustiti. Danes že lahko rečemo, da je Rusija napadena s strani zahoda in samo pitaj boga kaj dela vrhovnemu Rusu v glavi ob tem. 

Povezava do prispevka
_nihče_ reče pred 2 urama:

Kar je smesno, ce bi zahod dejansko podprl neke fer resitve, bi mogoce celo kitajce lahko dobil na svojo stran.

Ker kitajci tudi niso brezpogojno na ruski strani, nenazadnje so v tem partnerstvu oni veliki brat ki jih rusija bolj rabi kot oni rusijo.

 

In kitajci veliko daji ravno na to da bi v tem tazdeljenem svetu oni postali neka mednarodna poralna avtoriteta.... In tu bi se znali postavit za neko moralno resitev, ker bi to koristilo njihovemu polozaji neke avtoritete v svetu.

 

 


Kitajska razdelitve Ukrajine ne podpira zgolj zaradi enega razloga. Ker bi Tajvan rekel hop potem smo tudi mi lahko samostojni.bk njih za Ukrajino imajo sami dovolj problemov z lastno ekonomijo

 

Dejstvo je Putin je zacel vojno v Evropi zgodovinsko kjer je vsak tak konflikt prerasel v ogromno tragedijo. Njegovo podcenjevanje Ukrajine in podpore Zahoda ga je pripeljalo v pozicijo danes. Dvomim da bo pustil da bo tole spet nek zamrznjen konflikt raje bo eskaliral kar lahko hitro preraste v globalen konflikt 

 

Rusija je v polozaju kjer sovraznik dobiva vojasko in obvescevalno pomoc a tega ne more efektivno brez vojne preprecit. Med tem ko danes lahko Ukrajina cilja globoko v Rusijo. Tako enostavno nima moznosti Ukrajine poraziti dokler ta pomoc je

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 minutama:


Kitajska razdelitve Ukrajine ne podpira zgolj zaradi enega razloga. Ker bi Tajvan rekel hop potem smo tudi mi lahko samostojni.

 

Dejstvo je Putin je zacel vojno v Evropi zgodovinsko kjer je vsak tak konflikt prerasel v ogromno tragedijo. Njegovo podcenjevanje Ukrajine in podpore Zahoda ga je pripeljalo v pozicijo danes. Dvomim da bo pustil da bo tole spet nek zamrznjen konflikt raje bo eskaliral kar lahko hitro preraste v globalen konflikt 

 

Rusija je v polozaju kjer sovraznik dobiva vojasko in obvescevalno pomoc a tega ne more efektivno brez vojne preprecit. Med tem ko danes lahko Ukrajina cilja globoko v Rusijo. Tako enostavno nima moznosti Ukrajine poraziti dokler ta pomoc je

v bistvu jo ma dokler je omejena zaloga vojakov. vsi vejo : če ne bo boots on the ground ukrajina ne more zmagat. rusi jih bodo preprosto zdesetkali

 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 5 urami:

 

ce izgubi Ukrajina je katastrofa ce izgubi Rusija pomeni novo svetovno vojno

 

Putin pa mora opraviciti doma ne zgolj miljarde skode, miljon izbeglic tudi tisoce mladih zivljenj

 

To se oboje popolnoma strinjam.

Zato se mi pa tudi zdi tako pomembno da se izognemo temu scenariju vse ali nic, ke to avtomatsko pomeni katastrofo.

Ce obe strani nekaj zgubita in nekaj dobita, se lahko konca tako da noben ne bo zares srecen a hkrati ne bo izid katastrofa.

 

Ruski del rusiji, ukrajinski pa na zahod, v eu in nato. Putin bo upravicil poseg doma, ukrajinapa bo v natu in varna. Ukrajina bo zgubila del ozemlja, rusija pa bo mela nato pred nosom.

Vsak nekaj dobi, vsak nekaj zgubi. Hkrati ne bo ukrajina zgubila vsega in hkrati ne bo rusija zgubila vojne kjer bi se putinu vtrgalo in bi po moznosti zacel uporabljat nukice in po moznosti sprozil svetovno vojno...

 

Najboljse pa bi bilo, da do take resitve ne pridemo z nekim dogovorom zgolj med zahodom/ukrajino in rusijo,ampak se pac ustvari premirje, izvede okoli teh vprasanj referendume po celi ukrajink in ae potem naredi mir po voljiprebivalcev, ne po volji politike in velesil...

Verjamem pa da bi prebivalstvo nekako tako izglasovalo. Zahod ukrajine bi verjetno zelel v eu in nato, vzhod pa k rusiji, krim sigurno, za marsikatero regijo pa bi se tudi celo lahko zgodilo da ne bi hoteli vecinsko k rusiji.

 

Kakorkoli, jaz vidim neke opcije za pogajanje in zdi se mi pomembno da bi sli v tej smeri.

Razumem tudi da se ukrajini posilja orozje, samo to ne more bit nek dokoncen plan. Vijno nadaljevat v pat poziciji v nedogled je katastrofa za ljudi tam, ker se bodo iz dneva v dan bolj izseljevali in na koncu bomo itak ecroejci spet preplavljeni s priseljenci....

Cakat na katero stean se bo vojna preobrnila tudi ni pametno...

 

 

 

Povezava do prispevka
fauzić reče Pravkar:

v bistvu jo ma dokler je omejena zaloga vojakov. vsi vejo : če ne bo boots on the ground ukrajina ne more zmagat. rusi jih bodo preprosto zdesetkali

 


Ukrajina je vecmiljonska drzava bos se moral pri tem tempu spopadov kar nekaj casa cakat 

 

poleg tega tudi Rusija ima zrtve ter za vojno gadno placuje.  Niti ZDA dolgorocno taksnega konflikta ne bi mogle placevati

 

6% bdpja gre za vojno najvec v sodobni zgodovini. Vsi vecji infrastrukturni projekti stojijo. In mladi ki bi morali delat umirajo na fronti

Povezava do prispevka
_nihče_ reče pred 12 minutami:

 

To se oboje popolnoma strinjam.

Zato se mi pa tudi zdi tako pomembno da se izognemo temu scenariju vse ali nic, ke to avtomatsko pomeni katastrofo.

Ce obe strani nekaj zgubita in nekaj dobita, se lahko konca tako da noben ne bo zares srecen a hkrati ne bo izid katastrofa.

 

Ruski del rusiji, ukrajinski pa na zahod, v eu in nato. Putin bo upravicil poseg doma, ukrajinapa bo v natu in varna. Ukrajina bo zgubila del ozemlja, rusija pa bo mela nato pred nosom.

Vsak nekaj dobi, vsak nekaj zgubi. Hkrati ne bo ukrajina zgubila vsega in hkrati ne bo rusija zgubila vojne kjer bi se putinu vtrgalo in bi po moznosti zacel uporabljat nukice in po moznosti sprozil svetovno vojno...

 

Najboljse pa bi bilo, da do take resitve ne pridemo z nekim dogovorom zgolj med zahodom/ukrajino in rusijo,ampak se pac ustvari premirje, izvede okoli teh vprasanj referendume po celi ukrajink in ae potem naredi mir po voljiprebivalcev, ne po volji politike in velesil...

Verjamem pa da bi prebivalstvo nekako tako izglasovalo. Zahod ukrajine bi verjetno zelel v eu in nato, vzhod pa k rusiji, krim sigurno, za marsikatero regijo pa bi se tudi celo lahko zgodilo da ne bi hoteli vecinsko k rusiji.

 

Kakorkoli, jaz vidim neke opcije za pogajanje in zdi se mi pomembno da bi sli v tej smeri.

Razumem tudi da se ukrajini posilja orozje, samo to ne more bit nek dokoncen plan. Vijno nadaljevat v pat poziciji v nedogled je katastrofa za ljudi tam, ker se bodo iz dneva v dan bolj izseljevali in na koncu bomo itak ecroejci spet preplavljeni s priseljenci....

Cakat na katero stean se bo vojna preobrnila tudi ni pametno...

 

 

 


 

se strinjam to bi bil povsem pravicen scenarij.  Kljub temu pa podcenjujes Putinov motiv 

 

ta ni Donbas ampak Kijev,  Odesa… Saj on tudi tega nikoli ne zanika za njega je to sveta ruska zemlja in Ukrajina ne more obstajati brez Rusije

 

 

ZDA pa tule gladko izkorisca situacijo za ohromitev Rusije in vpliv v Evropi. Mi pa placujemo.

 

Ni tukaj nedolznih ampak je pa dejstvo da do tega ne bi prislo ce Rusija ne bi zacela vojne. Spreminjati meje v Evropi je v nuklearni dobi blaznost.

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Edino kar Rusija lahko dobi je Krim, kjer je 74% prebivalstva ruskega. Če Putin tega kompromisa ne razume, mora zveza NATO v primeru, da bi Ukrajina začela izgubljati, napasti Rusko Federacijo zato da zavarujemo evroatlantsko gospodarstvo in naš način življenja. Putin glede jedrskega orožja povsem blefira, zato se bo spopad NATO proti Rusiji odvil brez uporabe jedrskega orožja, kar je dobra novica. Slaba novica je ta, da bodo Baltske države in Belorusija plačale izredno visoko ceno. Vojna se bo de facto končala z umikom Moskve iz Ukrajine zaradi enormnih izgub, de jure pa ne, ker mirovnega sporazuma ne bo še nekaj desetletij.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:


Ukrajina je vecmiljonska drzava bos se moral pri tem tempu spopadov kar nekaj casa cakat 

 

poleg tega tudi Rusija ima zrtve ter za vojno gadno placuje.  Niti ZDA dolgorocno taksnega konflikta ne bi mogle placevati

 

6% bdpja gre za vojno najvec v sodobni zgodovini. Vsi vecji infrastrukturni projekti stojijo. In mladi ki bi morali delat umirajo na fronti

ZDA ne, Rusija pa. Veš zakaj? Zato ker Rusija lahko (in delno je že) zalaufala vojno ekonomijo in noben ne upa pisniti (tbh večina niti noče, ker so tako sprani) 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 3 urami:

...

kar je zanimivo je pomanjkanje kakršnikoli resnih pogajanj. V nekem smislu ima človek občutek da gleda komedijo : tujega nočemo, svojega ne damo, lp Ukrajina ... hočemo kar je naše, lp Rusija. 

V vsej vojni ni enkrat prišlo do karkšnegakoli dogovora. Dobesedno se tolčejo pod istimi pogoji kot so vstopili v vojno. 

...

Ti ni res. Bila so pogajanja v Istanbulu 2022 in vojne bi bilo konec, če se ne bi (spet) vmešal zahod ...

 

Sporazum je bil 90% dogovorjen. Tako je v intervjuju povedal (med drugimi, ki so bili zraven in so tudi že podali izjave) Oleksij Arestovič, desna roka Zelenskega ... citiram:
"Yeah, I was a member of the Istanbul process, and it was the most profitable agreement we could have done. "
...
Potem ga vpraša, ali je imel občutek, da so bila pogajanja v Istanbulu uspešna ...

"Yes, completely. We opened the champagne bottle. We had discussed demilitarisation, denazification, issues concerning the Russian language, Russian church and much else. And that month, it was the question of the amount of Ukrainian armed forces in peacetime and President Zelenskyy said, “I could decide this question indirectly with Mr. Putin”. The Istanbul agreements were a protocol of intentions and was 90% prepared for directly meeting with Putin. That was to be the next step of negotiations."

 

... potem pa se je vmešal zahod.

Povezava do prispevka

ne verjet arestoviču vse na besedo

 

  

Brdavs reče pred 10 urami:

Konferenca in sporočila enih in drugih so še najbolj pripravljanje terena za prihodnje kompromise, koncesije s katerimi bodo "prodali" zamrznitev fronte na terenu. Eni in drugi se bodo dobrohotno odpovedali s silo uveljavljat svoje maksimalistične zahteve, ki so onkraj totalne mobilizacije za vojno enih in drugih itak realno nedosegljivi.

 

Ni naključje da so ameriški editoriali začeli zdaj secirat pogajalsko dokumentacijo iz l22 in analizirat kaj bi lahko bila izhodišča za sporazum. Kdorkoli bo že v beli hiši decembra, takrat se bodo začele zadeve razpletati. Brez pritiska volitev tudi za bidna status quo ne bo več najboljša od slabih opicj. Do 2028 bo folk že pozabil democrats being weak.

nekaj pufov jim bodo bodisi tudi odpisali bodisi jih bodo podaljšali za npr. 10-20 let (ročnost obveznic). IMF pravi, da je sustainable, če imajo skupnega dolga kakšnih 85% GDP. verjetno bodo dobili tudi še dodaten keš za obnovo (vemo iz bosne, kako bo s tem), pa verjetno jim bodo odpisali večino te pomoči, ki so jo dobivali do sedaj.

res pa je, če jim bodo šli preveč na roko pri teh obveznicah, jim noben ne bo več hotel posoditi keša v prihodnje, tko da je to tanka črta, po kateri se poskušajo balansirati (no, bomo videli). govori se o kakšnem 30-50% haircutu ali podaljšanju ročnosti.

https://open4business.com.ua/en/restructuring-of-ukraines-eurobonds-may-include-provision-for-partial-debt-relief-experts/

https://www.reuters.com/markets/europe/ukraine-bondholder-group-unable-reach-deal-formal-20-bln-debt-talks-2024-06-17/

 

določeni upniki pa hočejo, da že sedaj začnejo vsaj delno odplačevati.

https://www.swissinfo.ch/eng/explainer-what-happens-next-in-ukraine's-debt-restructuring%3F/80980810 (vir iz prve švice o prestrukturiranju pufov)

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 8 urami:

Edino kar Rusija lahko dobi je Krim, kjer je 74% prebivalstva ruskega. Če Putin tega kompromisa ne razume, mora zveza NATO v primeru, da bi Ukrajina začela izgubljati, napasti Rusko Federacijo zato da zavarujemo evroatlantsko gospodarstvo in naš način življenja. Putin glede jedrskega orožja povsem blefira, zato se bo spopad NATO proti Rusiji odvil brez uporabe jedrskega orožja, kar je dobra novica. Slaba novica je ta, da bodo Baltske države in Belorusija plačale izredno visoko ceno. Vojna se bo de facto končala z umikom Moskve iz Ukrajinae zaradi enormnih izgub, de jure pa ne, ker mirovnega sporazuma ne bo še nekaj desetletij.

kaj pa misliš da bi se zgodilo v primeru zahodnega vpada v Rusijo? Lepo bi se Rusi vkopali kot zdaj in fronta se ne bi premaknila. V Evropo in ZDA pa bi vsak teden sporočali nove tisoče mrtvih. Evropi in ZDA ljudstvu bi dopizdilo in Ameri bi "bring our troops home", če ne pa bi ameriško ljudstvo odstavilo politike. Ni tako enostavno. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 urami:

Putin je izgubil moralno tezo v trenutku ko je aneksiral dele Donbasa kar je  zoper mednarnodno pravo in spominja na kaksne druge case.

 

Ti se vedno sklicuješ na mednarodno pravo, hkrati pa ignoriraš odtujitev Kosova in vsa ostala nelegalna bombardiranja Zahoda. Ne moreš v debati uporabiti argument mednarodnega prava, če na slednje gledaš selektivno. Pa dodaš še ščepec kao morale, ajme meni, na čem si ti, dej še men mal. Poglej bližnji vzhod, moralec. Ampak za njih te po tvojih besedah itak boli kurac, ane.

 

#MoRaLa
#mEdNaRoDnOpRaVo


Glumac.

uredilo bitje Dog
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 urami:

 

Kako lahko reces temu referendum ce vecina folka sploh volila ni ker je na Ukrajinski strani (Zaporozje)  ostale pa je vozila na volisca vojska in gledala kako volijo ?  tole ima toliko legitimnosti kot volitve v S. Koreji

 

refendumu so ze v osnovi nic vredni pod vojasko okupacijo, kat se zaveda tudi Putin zato zahteva priznanje v UN

Isto lahko rečeš za legalnost Ukrajinske vlade, ker 20% folka iz Donbasa ni volilo na volitvah (če zanemarimo puč).

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 12 urami:

kaj pa misliš da bi se zgodilo v primeru zahodnega vpada v Rusijo? Lepo bi se Rusi vkopali kot zdaj in fronta se ne bi premaknila. V Evropo in ZDA pa bi vsak teden sporočali nove tisoče mrtvih. Evropi in ZDA ljudstvu bi dopizdilo in Ameri bi "bring our troops home", če ne pa bi ameriško ljudstvo odstavilo politike. Ni tako enostavno. 

 

V primeru, da bi NATO najprej izvedel kopenski napad, bi se po mojem zgodilo kar si napisal. Kot lahko vidiš, se spopad med Rusijo in Ukrajino ne odvija po tirnicah dveh modernih konvencionalnih armad normalnih za leto 2024, ampak spominjata karakter in dinamika spopadov na neke druge čase, zato si najbrž najprej pomislil na kapitalno napačen korak NATO. Ukrajina ima letalske sile v izredno katastrofalnem stanju, lahko tudi rečemo da jih nima, kajti ukrajinski Su-27, Mig-29, Su-24 in Su-25 so brez dlake na jeziku leteče konzerve, Rusi pa slednje modele popravljajo brez kakršnekoli frke. Miga-29 Rusi sploh ne uporabljajo v Ukrajini, kljub sodobnejši verziji Mig-35, kar pove tudi dovolj, da to ni več primerno letalo za dominanco v zraku in so posodobitve Su-27 povsem premagale model hčerinskega podjetja (Mikoyan spada pod Sukhoi). Če želiš vedeti kako bi se napad NATO na Rusko Federacijo odvil, moraš zavrteti čas v 1990 ali 1999 ko je USAF najprej vzpostavil zračno prevlado, saj ima Rusija izredno močne zračne sile. Enako je Rusija naredila ob invaziji na Ukrajino. Ameriška jurišna letala A-10 in F/A-18 in helikopterji apache ne bi mogli izvajati nobenih operacij dokler stealth lovci ne bi opravili s Su-27, Su-35 in Su-57 ali pa jih vsaj obremenili, tako da bi jurišniki imeli zaščito. Po izvedbi jurišnih napadov z zračnimi silami bi lahko NATO iz Poljske in Finske vstopil na ozemlje Belorusije in obkolil Sankt Petersburg. Kaj bi se tam dogajalo nimam pojma, ker tudi nimam preveč pojma o kopenskem vojskovanju. Veliko NATO vojakov bi umrlo, ampak po 1 ali 2 letih ruske sile ne bi mogle več napredovati, umaknile bi se iz Ukrajine in potem bi se NATO umaknil iz ruskega ozemlja. Za nekaj naslednjih desetletij bi se Rusija osamila kot Severna Koreja in odela v religijo polno teorij zarot o LGBT propagandi in satanizmu.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 minuto:

 

V primeru, da bi NATO najprej izvedel kopenski napad, bi se po mojem zgodilo kar si napisal. Kot lahko vidiš, se spopad med Rusijo in Ukrajino ne odvija po tirnicah dveh modernih konvencionalnih armad normalnih za leto 2024, ampak spominjata karakter in dinamika spopadov na neke druge čase, zato si najbrž najprej pomislil na kapitalno napačen korak NATO. Ukrajina ima letalske sile v izredno katastrofalnem stanju, lahko tudi rečemo da jih nima, kajti ukrajinski Su-27, Mig-29, Su-24 in Su-25 so brez dlake na jeziku leteče konzerve, Rusi pa slednje modele popravljajo brez kakršnekoli frke. Miga-29 Rusi sploh ne uporabljajo v Ukrajini, kljub sodobnejši verziji Mig-35, kar pove tudi dovolj, da to ni več primerno letalo za dominanco v zraku in so posodobitve Su-27 povsem premagale model hčerinskega podjetja (Mikoyan spada pod Sukhoi). Če želiš vedeti kako bi se napad NATO na Rusko Federacijo odvil, moraš zavrteti čas v 1990 ali 1999 ko je USAF najprej vzpostavil zračno prevlado, saj ima Rusija izredno močne zračne sile. Enako je Rusija naredila ob invaziji na Ukrajino. Ameriška jurišna letala A-10 in F/A-18 in helikopterji apache ne bi mogli izvajati nobenih operacij dokler stealth lovci ne bi opravili s Su-27, Su-35 in Su-57 ali pa jih vsaj obremenili, tako da bi jurišniki imeli zaščito. Po izvedbi jurišnih napadov z zračnimi silami bi lahko NATO iz Poljske in Finske vstopil na ozemlje Belorusije in obkolil Sankt Petersburg. Kaj bi se tam dogajalo nimam pojma, ker tudi nimam preveč pojma o kopenskem vojskovanju. Veliko NATO vojakov bi umrlo, ampak po 1 ali 2 letih ruske sile ne bi mogle več napredovati, umaknile bi se iz Ukrajine in potem bi se NATO umaknil iz ruskega ozemlja. Za nekaj naslednjih desetletij bi se Rusija osamila kot Severna Koreja in odela v religijo polno teorij zarot o LGBT propagandi in satanizmu.

s400 velja za najboljšo protizračno obrambo

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 10 minutami:

s400 velja za najboljšo protizračno obrambo

Na bojišču se je izkazalo da ni. Ukrajinci s ATACMS ali HIMARSI dokaj redno radirajo baterije s300/s400 (pri tem mislim na radarje in komandna vozila). Tako dobro jih radirajo, da so zdaj morali Rusi poslati nanovejši s500 na Krim, ki naj bi zapolnil luknjo, ki je nastala zaradi učinkovitega prestrezanja raket z izstreljevalniki, radarji, komandnimi vozili in ostalimi gradniki baterije s300 in s400.

 

Par primerov iz zadnjega meseca

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
svit reče pred 8 minutami:

Na bojišču se je izkazalo da ni. Ukrajinci s ATACMS ali HIMARSI dokaj redno radirajo baterije s300/s400 (pri tem mislim na radarje in komandna vozila). Tako dobro jih radirajo, da so zdaj morali Rusi poslati nanovejši s500 na Krim, ki naj bi zapolnil luknjo, ki je nastala zaradi učinkovitega prestrezanja raket z izstreljevalniki, radarji, komandnimi vozili in ostalimi gradniki baterije s300 in s400.

 

Par primerov iz zadnjega meseca

 

 

 

 

 

 

tole je top 5 debilizmov leta. 

 

s400 je protizračni sistem, to kako jih radirajo (in niti to ni res) nima nobene veze s tem kako učinkovit je v AA. seveda majo ruskiji relativno malo sistemov deployanih zato tudi prihaja do teh prebojev. 

 

je pa to, da si nalimal 5 slik kako nekaj ne dela isto kot da ti jst rečem da je tatum zanič pa dam pet slabih podaj video

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 11 minutami:

 

Vse je enkrat prvič. Tudi F-22 ki ga sestreli S-400. Ali pa S-400 ki F-22 ne more videti.

kar smo videli v tej vojni je, da ameri nimajo čudežnih orožij. dvomim, da se bodo druge igračke izkazale za kaj boljše. 

 

kot sem že rekel : v dobi, ko je znanost open source je težko pričakovat neke presežke na eni ali drugi strani, ampak logika uči, da se bodo vsi ti sistemi na bojišču izničili. ni to več rim "there be barbarians", niti 2. svetovna vojna ... ampak je praktično vsa znanost dostopna vsem in samo vprašanje časa je kdaj neko vprašanje (nek nov vojaški stroj) dobi odgovor. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 6 minutami:

kar smo videli v tej vojni je, da ameri nimajo čudežnih orožij. dvomim, da se bodo druge igračke izkazale za kaj boljše. 

 

kot sem že rekel : v dobi, ko je znanost open source je težko pričakovat neke presežke na eni ali drugi strani, ampak logika uči, da se bodo vsi ti sistemi na bojišču izničili. ni to več rim "there be barbarians", niti 2. svetovna vojna ... ampak je praktično vsa znanost dostopna vsem in samo vprašanje časa je kdaj neko vprašanje (nek nov vojaški stroj) dobi odgovor. 

 

V tej vojni je ravno bilo videno, da Američani imajo čudežna orožja, najbolj viden primer je čudež imenovan Bradley, ki mu T-90 ne more nič medtem ko Bradley tamani T-90. Sicer to se za Bradleya ni niti pričakovalo, ampak za F-22 se lahko pričakuje, da mu Su-35 in Su-57 ne bosta mogla do živega ne zaradi pisanja na pamet ampak zaradi faktov, ki jih najdeš povsod, da je F-22 najboljše letalo za BVR bojevanje.

 

Poguglaj najprej pa ne vodit debate, da je Clio morda hitrejši od ferrarija.

Povezava do prispevka
svit reče pred 1 minuto:

Daj razloži mi, s tvojim superiornim intelektom, kako to da je sistem Patriot sposoben sestreljevati rakete, letala in drone, medtem ko imata s300 in s400 izjemne težave s tem?

HAHAHAHAHAAHA 

ti si prav ana s penisom. 

 

dej mi povej o čem sploh ti govoriš? a s400 ni sposoben sestreljevat raket, letalov in dronov? al nevem kaj hočeš sploh povedat

 

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 3 minutami:

 

V tej vojni je ravno bilo videno, da Američani imajo čudežna orožja, najbolj viden primer je čudež imenovan Bradley, ki mu T-90 ne more nič medtem ko Bradley tamani T-90. Sicer to se za Bradleya ni niti pričakovalo, ampak za F-22 se lahko pričakuje, da mu Su-35 in Su-57 ne bosta mogla do živega ne zaradi pisanja na pamet ampak zaradi faktov, ki jih najdeš povsod, da je F-22 najboljše letalo za BVR bojevanje.

zato se ukrajinci umikajo po vsej fronti, avstrijski analitiki pa govorijo o neefektivnosti ameriških orožij. 

 

ampak sadhu še kar vihti ameriško zastavo

 

hočeš ali ne, v začetku vojne sem opozoril ravno na to : če je znanost dostopna vsem, potem bo aplikacija praktično enaka. in točno to se dogaja. 

 

ampak še vedno poslušamo ameriške in ukrajinske vire o efektivnosti orožij, ane? in jim verjamemo kot trumpu

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...