sadhu sequencer Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 fauzić reče pred 1 minuto: zato se ukrajinci umikajo po vsej fronti, avstrijski analitiki pa govorijo o neefektivnosti ameriških orožij. ampak sadhu še kar vihti ameriško zastavo hočeš ali ne, v začetku vojne sem opozoril ravno na to : če je znanost dostopna vsem, potem bo aplikacija praktično enaka. in točno to se dogaja. Ukrajinci se predvsem ne umikajo po vsej fronti, ker se Rusi trenutno umikajo na nekaterih delih fronte in nihče ne govori o neefektivnosti Bradleya, ravno obratno. 1 Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 svit reče pred 1 minuto: Postavil si trditev: "s400 velja za najboljšo protizračno obrambo". Jaz oporekam tvoji trditvi s primeri in navedkom boljše protizračne obrambe. v čem? v tem, da je Patriot sklatil par raket? NEWSFLASH, ana : tudi s400 jih je. al ne vem kaj hočeš povedat Navedek Povezava do prispevka
svit Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 Od filozofa tvojega ranga, sem pričakoval, da boš objektivno pretresel nova dejstva, ki se ne skladajo s tvojim prepričanjem, ter: - jih ovrgel s protiprimeri, statistiko prestreženih raket in tako argumentirano prispeval k debati - popravil prvotno netočno trditev Lahko pa seveda nadaljuješ v isti smeri, kot so bili tvoji zadnji odgovori, ter nadaljuješ z navijaštvom, ki z realnostjo nima veze. Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 (urejano) svit reče pred 33 minutami: Od filozofa tvojega ranga, sem pričakoval, da boš objektivno pretresel nova dejstva, ki se ne skladajo s tvojim prepričanjem, ter: - jih ovrgel s protiprimeri, statistiko prestreženih raket in tako argumentirano prispeval k debati - popravil prvotno netočno trditev Lahko pa seveda nadaljuješ v isti smeri, kot so bili tvoji zadnji odgovori, ter nadaljuješ z navijaštvom, ki z realnostjo nima veze. Nisi dojel. Jaz sem se skliceval na strokovna mnenja, ki pravijo, da je s-400 tehnološko najbolj dovršen protizračni sistem. Ti si v odgovor priletil AMERIŠKO PROPAGANDO kako ni. Kar sem ti hotel povedat je, da to, da obstaja par videov kako so ZDA razfukale s400, nikakor ne pobije mnenja strokovnjakov, da gre za najboljši AA sistem, ampak samo pokaže, da je v vojni vsako orožje lahko uničeno, vsako orožje lahko onesposobljeno. Na vsake toliko Forbes ipd. lansirajo tak PROPAGANDNI piece v katerem se Ruse še vedno skuša prikazati kot "paper tiger". Ampak SITUACIJA na bojišču kaže drugo sliko. Tako Patriot kot S400 in s500 so zelo dobri sistemi, ki pa niso "wunderwaffe", ki bi odločila vojno. Patriot tudi spusti več raket skozi kot je bilo pričakovano, mimogrede. AMPAK to ne pomeni, da še vedno niso zelo dobra orožja. Samo niso tako dobra, da bi odločala vojno. Zato pričakujem, da bi s400 tamanil f22 in obratno. Ravno ker gre za izjemen sistem je ukrajinski-ameriška propaganda pred dnevi lansirala kampanjo, ko so končno posneli uničenje enega. Vse kar ta propaganda pove je, da je sistem "defeatable" ... kar pa je v takšni ali drugačni obliki tema tega konflikta. Da ni čudežnih orožij EDIT: aja najboljši del je pa un "patriot je pa izjemen, ker klati rakete". Vir : youtube. Model, a ti ŠE VEDNO ni jasno, da NIMAŠ dostopa do videov z ruske strani? 18. junij 2024 uredilo bitje fauzić Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 S400 ne zmore sestreliti himars raket. Imas drugje analize zakaj ne. to je razlike med rusko in amerisko tehnologijo. Slednja kaze rezultate na bojiscu. Kje so cudezne Armate in Suji ter se vedno uporabljajo prepakirano sovjetsko robo. F-35 je na trgu v ogomnem stevilu. Patrioti so se v praksi odlicno izkazal Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 VonGriffin reče pred 8 minutami: S400 ne zmore sestreliti himars raket. Imas drugje analize zakaj ne. to je razlike med rusko in amerisko tehnologijo. Slednja kaze rezultate na bojiscu. Kje so cudezne Armate in Suji ter se vedno uporabljajo prepakirano sovjetsko robo. F-35 je na trgu v ogomnem stevilu. Patrioti so se v praksi odlicno izkazal ker S400 ni namenjem uničevanju himars raket. to ni razlika. to je design Navedek Povezava do prispevka
manakiin Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 VonGriffin reče Dne, 17. 6. 2024 at 20:04: Spreminjati meje v Evropi je v nuklearni dobi blaznost. Tako je. USA so blazne, da so šle pomikati meje Zahoda proti Rusiji. 2 Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 manakiin reče pred 37 minutami: Tako je. USA so blazne, da so šle pomikati meje Zahoda proti Rusiji. a Nato je drzavna meja ? Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 18. junij 2024 Share Objavljeno 18. junij 2024 fauzić reče pred 1 uro: ker S400 ni namenjem uničevanju himars raket. to ni razlika. to je design glede na unicenje je potemtakem dober design Navedek Povezava do prispevka
manakiin Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 VonGriffin reče pred 6 urami: a Nato je drzavna meja ? Je anti-Rusija pakt, ki ga vodi USA. Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 manakiin reče pred 3 urami: Je anti-Rusija pakt, ki ga vodi USA. Da je obrambna zveza, med drugim tudi pred agresijo Rusije ki Evropo ogroza ja . Z besedo in dejanji. Del Nata sta tudi Madzarska in Turcija ki sta izrazito pro ruski, kot tako so clanice se vedno suverene v svoji zunanji politiki Navedek Povezava do prispevka
svit Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 fauzić reče pred 14 urami: Nisi dojel. Jaz sem se skliceval na strokovna mnenja, ki pravijo, da je s-400 tehnološko najbolj dovršen protizračni sistem. Ti si v odgovor priletil AMERIŠKO PROPAGANDO kako ni. Kar sem ti hotel povedat je, da to, da obstaja par videov kako so ZDA razfukale s400, nikakor ne pobije mnenja strokovnjakov, da gre za najboljši AA sistem, ampak samo pokaže, da je v vojni vsako orožje lahko uničeno, vsako orožje lahko onesposobljeno. Na vsake toliko Forbes ipd. lansirajo tak PROPAGANDNI piece v katerem se Ruse še vedno skuša prikazati kot "paper tiger". Ampak SITUACIJA na bojišču kaže drugo sliko. Tako Patriot kot S400 in s500 so zelo dobri sistemi, ki pa niso "wunderwaffe", ki bi odločila vojno. Patriot tudi spusti več raket skozi kot je bilo pričakovano, mimogrede. AMPAK to ne pomeni, da še vedno niso zelo dobra orožja. Samo niso tako dobra, da bi odločala vojno. Zato pričakujem, da bi s400 tamanil f22 in obratno. Ravno ker gre za izjemen sistem je ukrajinski-ameriška propaganda pred dnevi lansirala kampanjo, ko so končno posneli uničenje enega. Vse kar ta propaganda pove je, da je sistem "defeatable" ... kar pa je v takšni ali drugačni obliki tema tega konflikta. Da ni čudežnih orožij EDIT: aja najboljši del je pa un "patriot je pa izjemen, ker klati rakete". Vir : youtube. Model, a ti ŠE VEDNO ni jasno, da NIMAŠ dostopa do videov z ruske strani? Midva se pogovarjava o tvoji trditvi, da ""s400 velja za najboljšo protizračno obrambo", tako da resnično ne razumem kaj imajo tvoji navedki: - o wunderwaffe, ki naj bi odločil vojno - o ameriški propagandi, ki naj bi nekaj nekaj - o mnenju strokovnjakov (kateri so to?) ki je v nasprotju z rezultati na bojišču - dostopov oziroma manjko le teh do videov z ruske strani (lahko jih nekaj pripopaš, tako kot sem jaz podkrepil moje trditve), ki naj bi dokazovali kaj? A je težko prilimati videe ruskih uspešnih prestrezanj s sistemi s300/s400 v zadnjem mesecu, do katerih imaš, po tvojih navedkih, dostop? Z uspešnimi prestrezanji mislim takšno prestrezanje, ki ne uniči s300/s400 baterije. Navedek Povezava do prispevka
bainit Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 s400 bi moral biti varovan še z drugimi systemi, ki pa najbrž niso dost dobri, da bi prestregli balistične rakete... Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 (urejano) svit reče pred 43 minutami: Midva se pogovarjava o tvoji trditvi, da ""s400 velja za najboljšo protizračno obrambo", tako da resnično ne razumem kaj imajo tvoji navedki: - o wunderwaffe, ki naj bi odločil vojno - o ameriški propagandi, ki naj bi nekaj nekaj - o mnenju strokovnjakov (kateri so to?) ki je v nasprotju z rezultati na bojišču - dostopov oziroma manjko le teh do videov z ruske strani (lahko jih nekaj pripopaš, tako kot sem jaz podkrepil moje trditve), ki naj bi dokazovali kaj? A je težko prilimati videe ruskih uspešnih prestrezanj s sistemi s300/s400 v zadnjem mesecu, do katerih imaš, po tvojih navedkih, dostop? Z uspešnimi prestrezanji mislim takšno prestrezanje, ki ne uniči s300/s400 baterije. Ljubi jezus! Oprosti jim, saj ne vedo kaj delajo! S400 velja za najboljšo protizračno obrambo na podlagi date. Tudi Indijci ga niso naročili na podlagi pomanjkljivo oblečenih ruskih blondink, ampak na podlagi ekstenzivnih testiranj. S400 NI neko skrivno orožje, ampak komercialni produkt, ki ga tako vojni analitiki kot posamezne države poznajo do potankosti. S400 tudi ni "skrivno orožje": njihove statistike so javno znane in NA PODLAGI teh velja za izjemno orožje. To je jasno vsakomur, ki kaj spremlja ta konflikt in nasploh mednarodno sceno. Znanost je ekzaktna, kar pomeni, da lahko na podlagi danih podatkov izračunamo efektivnost sistemov. Tu ni nekih x-faktorjev, ki bi vplivali. Za to kaj je s400, kako deluje, kakšne so njegove omejitve, imaš dovolj google podatkov, da ti jih jaz ne rabim limat. Je pa največji problem za prestrezanje HIMARS izstrelkov ta, da sta končni hitrosti s400 in HIMARS zelo podobni zato S400 lahko deluje samo na podlagi prestrezanja, ne pa na podlagi lovljenja. Zato (poleg drugih razlogov) pravimo, da S400 NI namenjen obrambi proti HIMARS raketam - podobno kot Patriot nikakor ne more ujet kinžalov. To, da so Ukrajinci jih par uničili (ne cele baterije, ponavadi samo radarske sisteme uničijo), ne kaže na neefektivnost sistema, ampak na slabo efektivnost podpornih AA sistemov (bi mogu it google-at imena) in dejstvo, da Rusi preveč rinejo svoj AA v osprednje linije. Lahko pa je šlo samo za blunder - da je pač S400 stal nekje "skrit" pred podpornih sistemov. S400 ostaja KRALJ v svojem razredu. Ampak to ne pomeni, da je čudežno orožje, ki se ne ravna po zakonih fizike. Kar se tiče videov. Po eni strani nam niso dostopni (youtube, če nisi še opazil cenzurira vse vojaške dosežke Rusov), po drugi pa tudi ruski PR ni usmerjen na objavljanje ULTRA HD posnetkov vsega kar uničijo. Tvoj problem je, da si nasedel propagandi. S400 je točno tako efektiven kot se ga je predstavljalo. To, da HIMARS lahko uniči samostoječi S400 se je vedelo že pred vojno. Je pa tudi obratno res. Ruske supersonic rakete ne more ustaviti noben zahodni obrambni sistem to-date. EDIT: že samo dejstvo, da ta baterija lahko efektivno prestreza balistične izstrelke jo dela izjemno. ni pa to njena glavna naloga in na bojišču ponavadi za njeno obrambo pred HIMARS raketami skrbijo drugi sistemi. Sam ti si vidu en članek na forbesu in si čist vzhičen kako neefektivni so ruski sistemi. To je podobno tistemu ko je šlo viral, da Rusi uporabljajo tudi GPS v svojih sukhojih EDIT: srž debate je v tem, da sam pravim, da bi se ameriška vojska zelo porezala na s400 in s500 sistemih, ko bi skušala izvesti irak-style ofenzivo. O tem govorimo. Ti si potem uletel, da je ta sistem itak zanič, ker ne more prestrezati nečesa za kar sploh ni namenjen, therefore america wins. Pri tem pa si primerjal jabolka in hruške. S400 je na ČISTO drugem nivoju kot patrioti 19. junij 2024 uredilo bitje fauzić Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 (urejano) Cel spis nebuloz a edina podlaga zanj so tvoja strokovna znanja v vojaskih tehnologijah orozja pizzopeka clovek je vprasal po dokazih za tvojo trditev. Kaj zmore Patriot leta vidimo v Izraelu ki ima de facto najboljso protizracno zascito na planetu 19. junij 2024 uredilo bitje VonGriffin Navedek Povezava do prispevka
Paljo Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 Imet resno debato z zarafom Kdo je tu res nor. Navedek Povezava do prispevka
Brdavs Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 A ni topic na gnoju bolj primeren za te diskusije čigav je daljši... Po objektivno laično zaznavnih dejstvih je pač letalstvo obojih operativno omejeno na odmetavanje/lansiranje precej daleč od fronte in imajo oboji mešane uspehe pri prestrezanju reči... kok se ma smisla trkat po prsih za ene in druge ne vem, glede na to da ima ukrajina rolling blackouts po celi državi, rusija pa mrzlično švasa nadstreške za letala v zaledju fronte. Saj fizika in verjetnost sta za vse enaki. Glede na lepe posnetke hezbollaha iz zraka tudi za izraelce. Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 VonGriffin reče pred 30 minutami: Cel spis nebuloz a edina podlaga zanj so tvoja strokovna znanja v vojaskih tehnologijah orozja pizzopeka clovek je vprasal po dokazih za tvojo trditev. Kaj zmore Patriot leta vidimo v Izraelu ki ima de facto najboljso protizracno zascito na planetu Sploh se ne sklicujem nase. Sklicujem se na strokovnjake po svetu, ki so si enotni, da 400 km doseg in zmožnost odgovarjanja na več različnih tarč naenkrat, še danes veljajo kot "state of the art". Patrioti NIMAJO ISTE vloge kot s400, dejmo se že razumet. Patrioti imajo maksimlni range 100 km in so primarno namenjeni obrambi bližnjega zračnega prostora. Največji problem za S400 so rakete krajšega dosega, ki so povečini v rabi v ukrajinskih himars sistemih, ker imajo rakete, ki so v uporabi z s400 baterijami od momenta detekcije do detonacije premalo časa. S400 je po drugi strani sestrelil VSA ukrajinska letala in je tudi proti raketam dolgega dosega izjemno učinkovit. Mimogrede, za une ki ne veste : Zelensky je pred časom priznal ruski air superioriy. Aja pa še ta cvetka. Izraelci so v maju napovedali da bodo upokojili ameriške patriote in jim nadomestili s svojim Iron dome. Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 (urejano) Brdavs reče pred 18 minutami: A ni topic na gnoju bolj primeren za te diskusije čigav je daljši... Po objektivno laično zaznavnih dejstvih je pač letalstvo obojih operativno omejeno na odmetavanje/lansiranje precej daleč od fronte in imajo oboji mešane uspehe pri prestrezanju reči... kok se ma smisla trkat po prsih za ene in druge ne vem, glede na to da ima ukrajina rolling blackouts po celi državi, rusija pa mrzlično švasa nadstreške za letala v zaledju fronte. Saj fizika in verjetnost sta za vse enaki. Glede na lepe posnetke hezbollaha iz zraka tudi za izraelce. Točno to. In to je problem. KDo zmaga v vojni v kateri se očitno vsa orožja izničijo? Nadaljni in še večji problem je, da nam je Amerika prodala laž : obljubljeno nam je bilo, da nas bo njihov vojaški budget lahko branil. da smo varni. Kar vidimo v Ukrajini je, da imajo ruskiji na vsak ameriški trik v Ukrajini pripravljen odgovor. to je nevarno. Pričakovat da bo kaj drugače z next gen obeh velesil, je glede na videno - naivnost. 19. junij 2024 uredilo bitje fauzić Navedek Povezava do prispevka
svit Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 (urejano) Če se sklicuješ na strokovnjake po svetu, lahko navedeš par teh strokovnjakov(in njihovih člankov, kjer ocenjujejo potencial s300/s400)? Glede na to da so si enotni (lol) mislim da ne boš imel težav... 19. junij 2024 uredilo bitje svit Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 svit reče pred 5 minutami: Če se sklicuješ na strokovnjake po svetu, lahko navedeš par teh strokovnjakov(in njihovih člankov, kjer ocenjujejo potencial s300/s400)? Glede na to da so si enotni (lol) mislim da ne boš imel težav... ne vem kaj je problem? če ne bi včeraj ko si pogledal video o tem kako so ukrajinci uničili s 400 radarje (ne baterije) prvič slišal za s400 bi ti bilo jasno, da že odkar je na voljo ameri vsaki državi, ki ga kupi grozijo s sankcijami, ker je tako efektiven, da spreminja samo potencialno situacijo in dela države, ki se nimajo s čim branit za super nevarne. majo ga ruskiji, kitajci, indijci, ne spomnim se ampak mislim da je bila v pogovorih tudi turčija to je skor kot da bi se pogovarjali o tem ali je mbappe dober https://nationalinterest.org/blog/buzz/why-russias-s-400-no-joke-and-why-no-air-force-wants-fight-against-it-33952 Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 19. junij 2024 Share Objavljeno 19. junij 2024 Zopet so ti osebnostni kompleksi ven vdarili. 1 2 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Sigma Objavljeno 24. junij 2024 Avtor Share Objavljeno 24. junij 2024 Tu vdarjajo osebnostni kompleksi ukrajincev ven na nogometnem prvenstvu.... Zgleda da se nekateri ne morejo sprijaznit s tem da je Putin, ki je zmagal na volitvah diktator, medtem ko je Ukrajina, ki je ukinila volitve, demokratična država in branik zahodne demokracije pred dikatorji.... Ne vem kaj je narobe s tem folkom da ne razume da se denokraciji pac brani s tem da ukines volitve in se tako zagotavlja za nedolocen cas politiko ki zagovarja vojno in nasprotuje mirovnim pogojanjem, politiko ki zapira meje za obicajne prebivalce in jih mobilizira in posilja v bojne linije, kjer masovno umirajo, medtem ko se lahko bogati lepo umaknejo iz drzave, politiko ki znizuje starostne meje za mobilizacijo in v smrt posilja vedno mlajse prebocalce, politiko ki odstavlja generale, ki se jim zdi taksno vodenje vojne samodestruktivno pocetje.... In ljudem prepove se kakrsnokoli alternativno politiko, ki bi zagovarjala drugacna stalisca in drugacne resitve za trenutno situacijo, ter odvzame ljudempravico da sami izberejo tak politicen vrh ki bo v dani situaciji zastopal resitve kot jih ljudje sami zelijo.... Menazadnje, ce podpirajo trenutno politiko, kje je sploh problem volitev, ce bo itak ostala in se ne bo nic spremenilo? 1 2 Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 24. junij 2024 Share Objavljeno 24. junij 2024 Neverjetno kako ste spet pobezljali. Ne vem kako vam je uspelo tudi ta konflikt poenostaviti. Gre za izjemno kompleksno situacijo, v kateri imata obe strani tako prav kot narobe. Vse kar se nagiba na to ali ono stran, je bistveno spregledalo sam konflikt. Po eni strani je Putinova invazija Ukrajine nezaslišana za moderne standarde, po drugi pa NATO rine na vzhod. Po eni strani ima Ukrajina pravico do tega da se odloča kot se želi, po drugi pa supersila ne more trpeti sovražnika pred vrati. Po eni strani je prav, da se razpiše referendum, po drugi so rezultati le-tega problematični, pa tudi sam referendum za odcepitv se ne more kar razpisati - zamislite si, da se KP oddloči, da so pa italijani in bi radi spadali pod Italijo. Potem mamo pa tu še ameriko. Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Sigma Objavljeno 24. junij 2024 Avtor Share Objavljeno 24. junij 2024 fauzić reče pred 59 minutami: Neverjetno kako ste spet pobezljali. Ne vem kako vam je uspelo tudi ta konflikt poenostaviti. Gre za izjemno kompleksno situacijo, v kateri imata obe strani tako prav kot narobe. Vse kar se nagiba na to ali ono stran, je bistveno spregledalo sam konflikt. Po eni strani je Putinova invazija Ukrajine nezaslišana za moderne standarde, po drugi pa NATO rine na vzhod. Po eni strani ima Ukrajina pravico do tega da se odloča kot se želi, po drugi pa supersila ne more trpeti sovražnika pred vrati. Po eni strani je prav, da se razpiše referendum, po drugi so rezultati le-tega problematični, pa tudi sam referendum za odcepitv se ne more kar razpisati - zamislite si, da se KP oddloči, da so pa italijani in bi radi spadali pod Italijo. Potem mamo pa tu še ameriko. to se vse strinjam s tabo edino popravil bi, da napad ni nezaslišan za moderne standarde, ampak je napad nezaslišan za evropo ker ko se dogajajo napadi na države v nekem tretjem svetu, nas evopejce/zahodnjake boli kurac, celo sami smo lahko ti napadalci, pa se nam zdi to povsem normalno ko se nam to zgodi v evropi, pred nosom, pa se res obnašamo kot da živimo v nekem miroljubnem svetu kjer nihče nikogar ne napada in se je zgodilo nekaj nezaslišanega pa ni to nikakršno opravičilo za napdal, tega obsojam, bolj je kritika na na to evropsko/zahodno vzvišenost, kjer živimo v prepričanju da mi lahko počnemo vse, ker smo toliko nad drugimi, ko "nam" nekdo nekaj naredi pa smo čisto frapirani jaz mislim da bi ta dogodek lahko bil neko dobro opozorilo zahodni politiki, da premisli ali njas takšna politika res vodi v pravo smer ali ne samo bojim se da nas ne bo streznila, ampak samo še dodatno podžgala da bomo še bolj trmasto vstrajali pri tkašni politiki ampak ja, s takšnim načinom sami sebe prepričujemo da smo neke moralne avtoritete sveta, realno pa si ustvarjamo zmeraj več sovražnikov v svetu in vedno večji prezir, posledično imamo teroristične padae, vojno... in ne vprašamo se, kaj delamo narobe da se nam to dogaja, kako lahko to preprečimo.... in namesto da bi se to spraševali in problai spremenit svojo politiko, na vse te grožnje odgovarjamo pač z več sile, nadzora, orožja... in verjamem da to ni pot ki nas bo peljala v boljši jutri, ravno nasprotno Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 _nihče_ reče pred 9 urami: to se vse strinjam s tabo edino popravil bi, da napad ni nezaslišan za moderne standarde, ampak je napad nezaslišan za evropo ker ko se dogajajo napadi na države v nekem tretjem svetu, nas evopejce/zahodnjake boli kurac, celo sami smo lahko ti napadalci, pa se nam zdi to povsem normalno ko se nam to zgodi v evropi, pred nosom, pa se res obnašamo kot da živimo v nekem miroljubnem svetu kjer nihče nikogar ne napada in se je zgodilo nekaj nezaslišanega pa ni to nikakršno opravičilo za napdal, tega obsojam, bolj je kritika na na to evropsko/zahodno vzvišenost, kjer živimo v prepričanju da mi lahko počnemo vse, ker smo toliko nad drugimi, ko "nam" nekdo nekaj naredi pa smo čisto frapirani jaz mislim da bi ta dogodek lahko bil neko dobro opozorilo zahodni politiki, da premisli ali njas takšna politika res vodi v pravo smer ali ne samo bojim se da nas ne bo streznila, ampak samo še dodatno podžgala da bomo še bolj trmasto vstrajali pri tkašni politiki ampak ja, s takšnim načinom sami sebe prepričujemo da smo neke moralne avtoritete sveta, realno pa si ustvarjamo zmeraj več sovražnikov v svetu in vedno večji prezir, posledično imamo teroristične padae, vojno... in ne vprašamo se, kaj delamo narobe da se nam to dogaja, kako lahko to preprečimo.... in namesto da bi se to spraševali in problai spremenit svojo politiko, na vse te grožnje odgovarjamo pač z več sile, nadzora, orožja... in verjamem da to ni pot ki nas bo peljala v boljši jutri, ravno nasprotno Spet si pobezljal. Ne Evropa, ne Rusija nimata pravic posegati v samostojnost Ukrajine. A vendar - obe drastično posegata. razumeš? Rusi niso nič manj krivi za sranje kot Evropa/ZDA. In kakršenkoli whataboutism je pravzaprav zgolj argument, da se to kar se ne bi smelo dogajati - dogaja. zadeva je izjemno kompleksna in praktično nerešljiva. Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 (urejano) Kaj zeli Rusija ali Evropa niti ni vprasanje. Ampak kaj zeli ukrajinski narod. Dejansko je situacija zelo podobna kot Slovenija, mi smo zelel v Nato in EU zaradi boljse prihodnosti/ varnosti in danes smo tukaj. Tukaj enostavno nimamo moralne pravice Ukrajincem zaradi lastnega miru in blagostanja isto oporekati. Podpora slovenije ukrajini je samoumevna neglede ali so levi ali desni. Pa to disalo lokalnim putleristom ali ne To kako je Ukrajina zibelka Rusije, obstaja kot drzava le na papirju, pa da so naciji in kako jih ena revna drzava ogroza so zgolj navadni izgovori za imperializem. Poleg tega z Ruskim rezimom se v tej tocki itak ne mores pogajat, ker jih vodi en blazen diktator in njegova klika. Jokajo ker sta dva civilista mrtva na Krimu a sami rokajo Ukrajino ze tri leta 25. junij 2024 uredilo bitje VonGriffin 1 Navedek Povezava do prispevka
Darth_Maul Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 Svet ni tak črno bel kot si ga ti opisal. Igro vodijo veliki. Tudi Slovenija ne more početi vse kar se njej zazdi. Navedek Povezava do prispevka
kmjr Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 fauzić reče pred 14 urami: zamislite si, da se KP oddloči, da so pa italijani in bi radi spadali pod Italijo Predstavljaj si, da se Katalonija odloči, da bi rada bila samostojna in razpiše referendum _nihče_ reče pred 20 urami: kje je sploh problem volitev, ce bo itak ostala in se ne bo nic spremenilo? Zakaj bi imeli dvoje volitev za isto stvar, če so ene že sklicane za 5. november 2024? Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 Darth_Maul reče pred 4 urami: Svet ni tak črno bel kot si ga ti opisal. Igro vodijo veliki. Tudi Slovenija ne more početi vse kar se njej zazdi. Odlocitev v kaksno mednarodno organizacijo se nekdo vkljuci ali zapusti je stvar suverenosti vsake drzave brez tega drzava ne obstaja Slovenija lahko zapusti EU in se prikljuci Bricsu ce narod to zeli. Bi sicer pomenilo ekonomsko samounicenje ampak to mozno drzava ima Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.