fauzić Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 VonGriffin reče pred 1 minuto: Odlocitev v kaksno mednarodno organizacijo se nekdo vkljuci ali zapusti je stvar suverenosti vsake drzave brez tega drzava ne obstaja Slovenija lahko zapusti EU in se prikljuci Bricsu ce narod to zeli. Bi sicer pomenilo ekonomsko samounicenje ampak to mozno drzava ima Probaj predlagat da se priključlimo Kitajski pa poročaj Navedek Povezava do prispevka
kmjr Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 Jurij Sodol je letos postal poveljnik združenih sil Ukrajine, na položaju pa ga je zamenjal general Andrij Gnatov,poroča BBC. Zelenski je odločitev oznanil v ponedeljkovem nočnem nagovoru, razlogov zanjo pa ni podal. Le nekaj ur prej pa je poveljnik brigade Azov Bogdan Krotevič vložil pritožbo na državni preiskovalni urad zoper Sodola, češ da je "dal ubiti več ukrajinskih vojakov kot kateri koli ruski general", poroča BBC. Navedek Povezava do prispevka
Darth_Maul Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 VonGriffin reče pred 17 minutami: Odlocitev v kaksno mednarodno organizacijo se nekdo vkljuci ali zapusti je stvar suverenosti vsake drzave brez tega drzava ne obstaja Slovenija lahko zapusti EU in se prikljuci Bricsu ce narod to zeli. Bi sicer pomenilo ekonomsko samounicenje ampak to mozno drzava ima Ne mi rečt, da to res verjameš kar si napisal. To bi opisal kot otroška naivnost, ki še verjame, da je svet pošten. Brez dovoljenja USA se v zahodnem svetu nič ne zgodi. 2 Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 25. junij 2024 Share Objavljeno 25. junij 2024 (urejano) Clovek Francija je ze zapustila Nato, UK EU nihce tule ni ZDA vprasal slednja je zelo pritiskala EU da se da Turciji clanstvo pa so dobili sredinec cel svet dati na tehnico ZDA je naivno. Ima vpliv vendar ne absoluten. Niso vas Jansa 25. junij 2024 uredilo bitje VonGriffin Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Sigma Objavljeno 25. junij 2024 Avtor Share Objavljeno 25. junij 2024 VonGriffin reče pred 6 urami: Clovek Francija je ze zapustila Nato, UK EU nihce tule ni ZDA vprasal slednja je zelo pritiskala EU da se da Turciji clanstvo pa so dobili sredinec cel svet dati na tehnico ZDA je naivno. Ima vpliv vendar ne absoluten. Niso vas Jansa UK je zapustila EU ker se ze od nekdaj pocuti bolj povezane z americani, kot pa z nemci, ki so glavna sila evrope. In evo v katero smer gre uk.... https://www.gov.uk/government/news/uk-and-us-launch-first-of-its-kind-economic-partnership Nebi me cudilo ce bi naslednja iz eu izstopila poljska in se zacela bolj vezat na ameriko. Ker v bistvu ze zdaj to pocne.... Kar je podobno pogojeno kot pri anglezih.... Americani imajo radi, rese sovrazijo, realbo pa tudi nemcev ne marajo oz. jim ji ravno diber filing da bi jim v neki uniji najbolj vladali nemci oz tisti proti nadvladi katerih so se borili v 2sv... In spet, da se je v evropi sploh ustvsrilo drugacno nemcijo in drugacen pogled evropejcev na nemce, ceprav zgodovine v resnici nihce ni pozabil, so nakbolj zasluzni anericani. Americani so povezali evropejce. In povezali so jih predvsem zato da bi bilo mocnejsi skupaj proti rusom oz takrat sovjetom. In ko se je v nekrm trenutku to obrnilo in je evropa, predvsem nemcija, zacela prevec po svoje in prevec partnersko z rusi, je trebalo to zrusit.... Americanom ne vec cas sel v nis severni tok. In se predputinovo invazijo so govorili kako ga bodo unicili.... Tako da ja, se strinjam da si najiven ce mislis da amerika nima ogromnega vpliva nad evropejci, baso politiko in nasousodo.... Nimajo ne firmalne ne absolutne moci, vseeno pa imajo velik vpliv. Formalno lahko evropejci delamo po svoje, ampak americani se pac mocno tridijo da delamo po svoje tako da je v skladu z njihovimi interesi. EU je pac puppet state amerike. Samo pac marsikdo sr tega ne zaceda, se vec pa je takoh ki se zavedajo, pa jim je to v resnici vsec. Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 26. junij 2024 Share Objavljeno 26. junij 2024 (urejano) Poljska bo sla ven iz EU🤣 so dalec najvecji prejemnik sredstev. Tile bi zadnji ugasnili luc. in itak ima ZDA dolocen vpliv sploh ker je EU po lastni izbiri prepustila evropsko varnost ZDA. Da Pa zaradi tega nismo suvereni pa je argument za vrtec 26. junij 2024 uredilo bitje VonGriffin Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Sigma Objavljeno 26. junij 2024 Avtor Share Objavljeno 26. junij 2024 Mogoce smo na papirju. V praksi nismo. To ne bilo pred napadom naukrajino. Kaksna je bila reakcija evrope na tako izjavo? Ce bi kdokoli komukoli na svrtu rekel da mu bo unicil energetsko infrastrukturo, bi kdorkoli to kar tako ignoriral? Amerika lahko kar rece da nam bo preprecila dobavo ruskega plina, pa nihce evropi sploh trznil ni.... jaka suverenost Ali pa potem ko so v nenskem parlamentu sprasevali okoli preiskave,ko je bil severni tok unicen, pa so novinarji sprasevali ce bi javno povrdali kdo je bil tudi ce bi se izkazalo da so to bili americani.... Pa so bila potem neka izmitavanja.... Da ne omenjal raznih afrr z prisluskovanjem. Celemu kupu evropskih politikov in novinatjev so prosluskovali, se Merklovi. In ko so jih dobili pro tem prakticno ni bilo nobene reakcije. In ne samo to, zadeva se je nadaljevala in ponavljala, reakcija evrope pa kot da nic ni.... Nihce ni niti kakega veleposlanika nazagovorpoklicalal pa kaj.... Ce bi ruse dobili da nam prisluskujejo bi bil shitstorm. Ko zaveznik prisluskuje tvojim najvisjim politikom je tocisto normalno.... Normalno ce pac nisisuverena drzava ampak si v praksi temu zavezniku do te mere podrejen da pac ne ragiras ob nobenem dejanju ki je v nasprotju s tvojo suverenostjo. Pa kose je cia sprehajala po evropi in ugrabljala potencialne teroriste... Kako lahko agenti druge drzave v tvoji drzavi ugrabljajo folk brez tvoje vednosti....no ali pa se zgolj delas da je bilo brez tvoje vednosti da zavajas lasten folk, hjrati papptem ne reagiras na to, ker pac to pocne tvoj gospodar ali pa vsaj partner... Pa vseeno tudi ce je bilo zmenjeno in se pred lastnim filkom pretvsrjas, zato da scitis ameriko, je ze to pac pokazatelj fa enkstavno nismo zalres suvereni. Pa se nekaj, ko pravis da smo ameriki prepustili svojo varnost.... Vcasih si je kaksna drzava podredila drugo, hkrsti pa jo razglasila za protektorat. Kao to je samostojna drzava ampak jo mi branimo.... Realno je slo za puppet state ki in je neka cecja drzava branila v resnici svoje ozemlje, ki je na papirju bilo kao samostojno.... In EU je realno tocno to. Ameriski protektorat. 1 Navedek Povezava do prispevka
Vanz Objavljeno 26. junij 2024 Share Objavljeno 26. junij 2024 Lord Ismay, prvi generalni šef NATA med leti 1952 in 1957: Razlog za obstoj NATA je, da drži Ruse ven iz Evrope, Američane notri in Nemce dol. Še vedno drži. 2 Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 5. julij 2024 Share Objavljeno 5. julij 2024 (urejano) Po moje folk, ki je proti natu ni kaj dosti poslušal pri zgodovini evrope (rusija included) v šoli. Dobesedno ni nam za zaupat, da se ne bomo pobili med seboj, če ni nekoga z veliko palico v ozadju. Pojdi prebrat kakšno knjigo o evropi med 52 in 57 letom. The savage continent bi bila že kar ta prava. 5. julij 2024 uredilo bitje catal Navedek Povezava do prispevka
HellAngel Objavljeno 7. julij 2024 Share Objavljeno 7. julij 2024 Oh shiiit.. https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/blackrock-pimco-amundi-in-drugi-ukrajini-sporocajo-cas-je-da-zacnete-vracati-dolgove.html Za ukrajince bo cenejš če se rusom momentalno predajo. 1 Navedek Povezava do prispevka
keba Objavljeno 7. julij 2024 Share Objavljeno 7. julij 2024 HellAngel reče pred 3 urami: Oh shiiit.. https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/blackrock-pimco-amundi-in-drugi-ukrajini-sporocajo-cas-je-da-zacnete-vracati-dolgove.html Za ukrajince bo cenejš če se rusom momentalno predajo. Ukrajinci izgubili vojno proti Ameriki in finančnim konglomeratom. Zdaj bodo šele videli kaj je pekel, ko jim bodo pobrali vse od denarja, naravnih virov, človeških organov(to jim itak že sedaj) in tako naprej... vrnili bodo vse trojno... Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 7. julij 2024 Share Objavljeno 7. julij 2024 1 Navedek Povezava do prispevka
fauzić Objavljeno 7. julij 2024 Share Objavljeno 7. julij 2024 mamo že kontro. če boste podrobno spremljali MSM boste videli kako se neprestano ustvarja neka fiktivna realnost konflikta, katere namen je zasenčiti resnico. Ravno smo dobili od zahodnih požrešnežev "treba platit taj burek" ... pa lansiramo koliko smrti je doživela Rusija. Pri tem pa pozabljamo, da smrti štejemo eno po eno IZKLJUČNO zahodnjaki. Kot sem že rekel. Za Ruse je to statistika, nekaj kar je "treba". Zato tudi zahod nikoli ne more zmagati vojne z Rusijo. Ne ker bi bil prešibak vojaško, ampak ker mentalno ni pripravljen na vojno. Navedek Povezava do prispevka
Wallux Objavljeno 14. julij 2024 Share Objavljeno 14. julij 2024 fauzić reče Dne, 7. 7. 2024 at 21:41: Zato tudi zahod nikoli ne more zmagati vojne z Rusijo. Ne ker bi bil prešibak vojaško, ampak ker mentalno ni pripravljen na vojno. A zato putko tako zelo grozi z atomskim orožjem, če se Zahod dejansko vmeša v to vojno? Hitro lahko pride do preskoka v glavah ljudi. Lep primer je Jugoslavija. Navedek Povezava do prispevka
bainit Objavljeno 15. julij 2024 Share Objavljeno 15. julij 2024 kot da so se srbi in hrvati kdaj marali. lp jasenovac. Navedek Povezava do prispevka
manakiin Objavljeno 15. julij 2024 Share Objavljeno 15. julij 2024 LoL no, Jasenovac nima nič s hejtom med Srbi in Hrvati. Navedek Povezava do prispevka
svit Objavljeno 15. julij 2024 Share Objavljeno 15. julij 2024 S čim pa ima Jesenovac veze? Bi razložil? Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 16. julij 2024 Share Objavljeno 16. julij 2024 (urejano) bainit reče Dne, 15. 7. 2024 at 8:50: kot da so se srbi in hrvati kdaj marali. Vedno smo se Hrvati in Srbi spoštovali, imeli radi ter bili v vojaškem zavezništvu, ki je poskrbelo da tvojega prednika ni kdo nasadil na kol in imamo danes tebe tukaj, da nam razlagaš neumnosti. Navedek A very long and arduous war was prosecuted between the Bulgarian Tsar Simeon I, who wanted to take over the Byzantine Empire, and the Empire's monarch Romanos I. Under heavy pressure from the Bulgarians and amassing defeat after defeat, the Byzantine Empire negotiated with Serbia and Croatia in an effort to forge an alliance against the Bulgarians. Having been informed of these plans by Prince Michael of Zachlumia, who was forced to the islands as the Serbian rulers took direct control of most of his local lands for themselves, Simeon overran Serbia in 924, destroyed it by tricking its nobility, and made it directly part of the Bulgarian Empire. Serbia's ruler Zaharija Pribislavljević fled and found exile at the Croatian court, while after the realm's destruction massive waves of Serb refugees fled and found refuge in Tomislav's Croatia. Trying to gain Croatian entry into this coalition, Romanos I ordered the province of Dalmatia in ca. 925 to pay taxes not to Byzantium but rather to the Croatian state;[3] the Dalmatian territories, including most cities and the northern islands, were henceforth administered by King Tomislav and were to remain under Croatia. Tsar Simeon sent Duke Alogobotur to drive the Serb refugees further into Croatia, causing outright war in ca. 926. The climax of the war was the Battle of the Bosnian Highlands that same year,[4] when Croatian forces under the command of King Tomislav completely defeated the Bulgarian forces under the command of Alogobotur, killing most of the Bulgarians in the battle. The Croatian victory was so decisive and the battle so big that contemporary sources greatly overestimated Croatia's Army at 160,000 men, with a slightly bigger force on the Bulgarian side.[5] This was the only battle Tsar Simeon ever lost. Since both rulers maintained good relations with Pope John X, the pope was able to negotiate an end to the war soon afterward without any further border changes. Although the eastern border was extended down to the river of Bosnia, the Croatian realm was greatly strengthened both militarily and in natural resources: it emerged from the war as one of the most modern realms of the period and was able to consolidate a moderately sized navy. On the same day as the battle Simeon died in Preslav and his successor Peter I faced internal difficulties and revolts by his brothers Michail and Ivan. The Serbs were able to take advantage of this situation and many of them returned by 931 to their homes in the renewed Serbian realm, thus terminating Croatia's short-lived Bulgarian neighbor at the east. 16. julij 2024 uredilo bitje sadhu sequencer Navedek Povezava do prispevka
manakiin Objavljeno 17. julij 2024 Share Objavljeno 17. julij 2024 svit reče Dne, 15. 7. 2024 at 9:48: S čim pa ima Jesenovac veze? Bi razložil? Nazi kolaboranti na eni in ostali na drugi strani. Navedek Povezava do prispevka
kmjr Objavljeno 19. julij 2024 Share Objavljeno 19. julij 2024 sadhu sequencer reče Dne, 16. 7. 2024 at 19:58: Vedno smo se Hrvati in Srbi spoštovali, imeli radi Res je. Zato smo se odločili za skupno državo po ww1 in ww2. V obeh smo si vloge razdelili tako, da smo glumili, da so srbi glavni, hrvati pa realizirali svoje nacionalne ambicije. Samo vmes smo se malo postrani gledali med ww2, ampak smo vseeno tudi met to vojno sodelovali tako pod petokrako kot svastiko. Še, ko smo kao bili v proxy vojni, smo imeli diplomatske stike in vladajoči družini sta imeli skupno žepnino in si delili kontrolo nad črnim fondom banke skrite v Nemčiji. Ne vem če obstaja bolj montpaytonovsko sovraštvo ali rivalstvo kot je to med Srbijo in Hrvaško. To najbolje pooseblja župan Ljubljane, sin srbskega očeta in hrvaške matere Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 20. julij 2024 Share Objavljeno 20. julij 2024 kmjr reče pred 11 urami: Res je. Zato smo se odločili za skupno državo po ww1 in ww2. V obeh smo si vloge razdelili tako, da smo glumili, da so srbi glavni, hrvati pa realizirali svoje nacionalne ambicije. Samo vmes smo se malo postrani gledali med ww2, ampak smo vseeno tudi met to vojno sodelovali tako pod petokrako kot svastiko. Še, ko smo kao bili v proxy vojni, smo imeli diplomatske stike in vladajoči družini sta imeli skupno žepnino in si delili kontrolo nad črnim fondom banke skrite v Nemčiji. Ne vem če obstaja bolj montpaytonovsko sovraštvo ali rivalstvo kot je to med Srbijo in Hrvaško. To najbolje pooseblja župan Ljubljane, sin srbskega očeta in hrvaške matere Petokraka je pičkin dim v primerjavi z večstoletnim skupnim bojem proti tiraniji Osmanskega sultanata. Navedek Povezava do prispevka
kmjr Objavljeno 20. julij 2024 Share Objavljeno 20. julij 2024 sadhu sequencer reče pred 10 minutami: Petokraka je pičkin dim v primerjavi z večstoletnim skupnim bojem proti tiraniji Osmanskega sultanata. Turki so nasi bratje, zato smo jim dovolili vojasko zasest del suverenega Cipra, med tem, ko Rusiji tega ne dovolimo. Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 20. julij 2024 Share Objavljeno 20. julij 2024 kmjr reče pred 2 urama: Turki so nasi bratje, zato smo jim dovolili vojasko zasest del suverenega Cipra, med tem, ko Rusiji tega ne dovolimo. Nisi na gnoju, to je prvo, drugo obe državi sta v NATO, tretje če se ti ne da na gnoj imaš tukaj iF-16 s kampanjo, kjer se Turki in Grki spopadejo za Ciper. https://www.myabandonware.com/game/if-16-a57 Spoiler Grški F-16 je samo na voljo, ne turški Navedek Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo Objavljeno 26. julij 2024 Share Objavljeno 26. julij 2024 (urejano) Navedek “Real wages are skyrocketing,” says Janis Kluge, an expert on Russia’s economy with the German Institute for International and Security Affairs. “You have people who hardly earned any money before the full-scale invasion . . . who suddenly have huge amounts of money.” Real wages have grown by almost 14 per cent, and the consumption of goods and services by around 25 per cent, according to Rosstat, the Russian state statistics agency. The unemployment rate, forecast to hit between 7 and 8 per cent in 2022, is at 2.6 per cent — a record post-Soviet low. Weavers, who were earning the rouble equivalent of $250-$350 a month in December 2021, can now earn as much as Rbs120,000 ($1,400) a month, says political scientist Ekaterina Kurbangaleeva. The average salary for long-distance truck drivers has risen 38 per cent year on year. Navedek https://www.ft.com/content/3e2b2e63-082e-4058-ba92-dea580d4f40c 26. julij 2024 uredilo bitje Kruz Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 26. julij 2024 Share Objavljeno 26. julij 2024 Ruska centralna banka je v boju proti naraščajoči inflaciji ključno obrestno mero danes zvišala za dve odstotni točki na 18 odstotkov, kar je šesto zvišanje v zadnjem letu. Zadnji dvig je sicer izvedla decembra lani. Ko je Moskva februarja 2022 začela obsežno invazijo na Ukrajino, so cene življenjskih potrebščin hitro začele naraščati. Po poročanju tujih tiskovnih agencij je stopnja inflacije ta mesec presegla devet odstotkov in bo še nekaj časa vztrajala nad štiriodstotnim ciljem ruske centralne banke, ki jo vodi guvernerka Elvira Nabiulina. https://siol.net/novice/svet/ruska-centralna-banka-kljucno-obrestno-mero-zvisala-na-18-odstotkov-640176 1 Navedek Povezava do prispevka
Undead Objavljeno 1. avgust 2024 Share Objavljeno 1. avgust 2024 sadhu sequencer reče Dne, 26. 7. 2024 at 17:52: Ruska centralna banka je v boju proti naraščajoči inflaciji ključno obrestno mero danes zvišala za dve odstotni točki na 18 odstotkov, kar je šesto zvišanje v zadnjem letu. Zadnji dvig je sicer izvedla decembra lani. Ko je Moskva februarja 2022 začela obsežno invazijo na Ukrajino, so cene življenjskih potrebščin hitro začele naraščati. Po poročanju tujih tiskovnih agencij je stopnja inflacije ta mesec presegla devet odstotkov in bo še nekaj časa vztrajala nad štiriodstotnim ciljem ruske centralne banke, ki jo vodi guvernerka Elvira Nabiulina. https://siol.net/novice/svet/ruska-centralna-banka-kljucno-obrestno-mero-zvisala-na-18-odstotkov-640176 Cene življenskih potrebščin so strmo naraščat začele v evropi, , v Rusiji pa bolj malo. Če bi živel tam bi videl drugačno sliko kot ti jo vsiljujejo zahodnjaški mediji. Sploh pa rumeni tisk kakršen je siLOL novice in 24kur. Navedek Povezava do prispevka
sadhu sequencer Objavljeno 1. avgust 2024 Share Objavljeno 1. avgust 2024 Undead reče pred 1 minuto: Cene življenskih potrebščin so strmo naraščat začele v evropi, , v Rusiji pa bolj malo. Drugs are bad, seek help Navedek Povezava do prispevka
Undead Objavljeno 1. avgust 2024 Share Objavljeno 1. avgust 2024 (urejano) sadhu sequencer reče pred 14 urami: Drugs are bad, seek help Kar izvoli upoštevat svoj lasten nasvet. 2. avgust 2024 uredilo bitje Undead Navedek Povezava do prispevka
Galko Objavljeno 1. avgust 2024 Share Objavljeno 1. avgust 2024 klele je inflacija za hrano v zadnje pol leta: https://www.statista.com/statistics/1298802/russia-food-inflation-by-product/ Navedek Povezava do prispevka
jebiveter Objavljeno 2. avgust 2024 Share Objavljeno 2. avgust 2024 sadhu sequencer reče Dne, 16. 7. 2024 at 19:58: Vedno smo se Hrvati in Srbi spoštovali, imeli radi ter bili v vojaškem zavezništvu, ki je poskrbelo da tvojega prednika ni kdo nasadil na kol in imamo danes tebe tukaj, da nam razlagaš neumnosti. Čakej a ti si hrvat je tat? Ja pol pa ni čudno da spemaš temo o Ukrajini 10x na dan. Kaj a si butthurt ker so ti retardirani predniki za dom spremni pustili kosti pri Stalingradu? Zrihtej si profesionalno pomoč, boš mel lepše in bolj kvalitetno življenje. Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.