Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


Priporočeni prispevki

jebiveter reče pred 2 urama:

Čakej a ti si hrvat je tat? Ja pol pa ni čudno da spemaš temo o Ukrajini 10x na dan. Kaj a si butthurt ker so ti retardirani predniki za dom spremni pustili kosti pri Stalingradu? Zrihtej si profesionalno pomoč, boš mel lepše in bolj kvalitetno življenje.

 

Pozdravljen butec, lepo da si se predstavil.

 

You can now suck my cubed ass

 

Flag_of_Croatia.svg

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 15 urami:

Zdaj vsaj vem zakaj mi gre tok na jetra ta sadhu.

 

Muči tebe ljubomora što ima Hrvatska avione a pa si zato sav zelen.

 

2023_a330_214_h_001_010-scaled.jpg

 

Maximum speed: 1,912 km/h (1,188 mph, 1,032 kn) [408] / Mach 1.8[408] at high altitude

1,390 km/h; 860 mph; 750 kn / Mach 1.1 at low altitude

Supercruise: on 4 missiles and a 1250-liter belly droptank[409]

Mach 1.4 supercruise on Rafale M (navy) version with 6 MICA air-to-air missiles[410]

Combat range: 1,850 km (1,150 mi, 1,000 nmi) on penetration mission with three tanks (5,700 L combined), two SCALP-EG and two MICA AAMs.[citation needed]

Ferry range: 3,700 km (2,300 mi, 2,000 nmi) with 3 drop tanks

Service ceiling: 15,835 m (51,952 ft)

g limits: +9 −3.6 (+11 in emergencies)[69][411][412] "RELEASE STICK" warning appears at 9g[citation needed]

Rate of climb: 304.8 m/s (60,000 ft/min)

Wing loading: 328 kg/m2 (67 lb/sq ft)

Thrust/weight: 0.988 (100% fuel, 2 EM A2A missile, 2 IR A2A missile) version B

Povezava do prispevka

https://siol.net/novice/svet/morozovsk-napad-rusija-ukrajina-eksplozija-dron-640867

SrUAjDI.png

Navedek

V bazi ruskega vojaškega letalstva Morozovsk, ki so jo z brezpilotnimi letalniki pretekli konec tedna napadli Ukrajinci, je na mestu, kjer naj bi bili skladišči streliva in goriva, ostalo zgolj še velikansko pogorišče, razkriva fotografija, ki prikazuje posledice ukrajinskega napada. Kot je razvidno v zgornjem videoposnetku, je prvotni detonaciji v bazi Morozovsk sledila še ena precej silovitejša, kar najverjetneje nakazuje na to, da so Ukrajinci zadeli nekaj zelo gorljivega oziroma eksplozivnega. 

9HcGAln.png

artworks-LLzlLY4CmKZwd6Hf-bx6Fww-t500x500.jpg

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

Kva je fora, mal kazat mišice da se bo lahko zagovarjalo boljše izhodišče, če bo res treba podpisat mir ko pride Trump?

 

Anarhija v komand strukturi, posledično pa zblojenost srednjega oficirskega kadra, ki dela stvari na lastno roko? Preusmeritev javne pozornosti v Rusiji, da se malce zamislijo? Buh ve! Kera škoda življenj, res. Pizda, da umrem v neki proxy vojni, da se razčisti kdo ima večjo kurčino, Moskva ali Washington, to pa je metanje lajfa stran. Elita pa densa po diskačih, pa pije kavice po evropskih prestolnicah. 

  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka

 

Dog reče pred 2 urama:

 

Anarhija v komand strukturi, posledično pa zblojenost srednjega oficirskega kadra, ki dela stvari na lastno roko? Preusmeritev javne pozornosti v Rusiji, da se malce zamislijo? Buh ve! Kera škoda življenj, res. Pizda, da umrem v neki proxy vojni, da se razčisti kdo ima večjo kurčino, Moskva ali Washington, to pa je metanje lajfa stran. Elita pa densa po diskačih, pa pije kavice po evropskih prestolnicah. 

 

Bolj verjetno sta to spet tisti ruski sekciji, ki sta že izvajali takšne vpade. Je pa res stran vržena življenja in oprema ki bi jo lahko bolj pametno porabili drugje.

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 6. 8. 2024 at 9:43:

to je pa res ja, predvsem ker nočejo investirati v nadaljnji razvoj EF.

zdaj se sicer nekaj govori o MLU, bomo videli, kako bo s tem. https://www.edrmagazine.eu/eurofighter-typhoon-the-next-phase

f-35 bo recimo letel do 2070, ne vem zakaj nebi EF in rafale tudi.

 

"F-35 do 2070" temelji na predpostavki, da bo tehnologija uporabljena v F-35 iz desetletja v desetletje bolj kompaktna, dostopna in bolj poceni, tako naj bi se brutalno visoka cena vzdrževanja tega letala sčasoma zelo spustila. Zveni precej babajaga. Celotna EU 4th gen Gripen, Typhoon in Rafale ne bo zdržala do 2045 po mojem, ker Rusija ima 5th gen. Na eni točki se bodo ZDA morali odločiti za jasen načrt kako bodo povsem opustili 4th gen, EU pa se konkretno učiti na ameriški napaki, ker si EU države finančno ne morejo privoščiti vzdrževanja 4th+5th gen. Saj zato F-16 tudi gredo via za Ukrajino iz držav, ki kupujejo F-35. Mogoče bi se celo splačalo razviti neko demo verzijo 5th gena kakršen je Su-57 sam da ni sranje.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 2 urama:

 

"F-35 do 2070" temelji na predpostavki, da bo tehnologija uporabljena v F-35 iz desetletja v desetletje bolj kompaktna, dostopna in bolj poceni, tako naj bi se brutalno visoka cena vzdrževanja tega letala sčasoma zelo spustila. Zveni precej babajaga. Celotna EU 4th gen Gripen, Typhoon in Rafale ne bo zdržala do 2045 po mojem, ker Rusija ima 5th gen. Na eni točki se bodo ZDA morali odločiti za jasen načrt kako bodo povsem opustili 4th gen, EU pa se konkretno učiti na ameriški napaki, ker si EU države finančno ne morejo privoščiti vzdrževanja 4th+5th gen. Saj zato F-16 tudi gredo via za Ukrajino iz držav, ki kupujejo F-35. Mogoče bi se celo splačalo razviti neko demo verzijo 5th gena kakršen je Su-57 sam da ni sranje.

 

manakiin reče pred 2 urama:

F-35 že danes rjavi pune a letel bo do 2070 haha.

 

a ni tko, da je F35 dejansko dosti lažji in cenejši za vzdrževat ter da je dejansko dober value for money deal, ko pride do 5. generacije? In da je F22 tisti, ki ga je treba pred praktično vsako misijo treba na novo prefarbat z radar-absorbant barvo in narediti ne vem kakšen remont?

 

source: googlal sem avione, preden sem jih kupil v Ace combat 7 :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

a ni tko, da je F35 dejansko dosti lažji in cenejši za vzdrževat ter da je dejansko dober value for money deal, ko pride do 5. generacije? In da je F22 tisti, ki ga je treba pred praktično vsako misijo treba na novo prefarbat z radar-absorbant barvo in narediti ne vem kakšen remont?

 

source: googlal sem avione, preden sem jih kupil v Ace combat 7 :D 

od f-22 je ja, glede na ostale pa ni nič od tega. edino stealth je, kar je pa pasiven obrambni sistem (v prihodnosti bodo senzorji boljši, boljše procesiranje, "AI", njegov stealth pa ne bo nič boljši).

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 14 urami:

Celotna EU 4th gen Gripen, Typhoon in Rafale ne bo zdržala do 2045 po mojem, ker Rusija ima 5th gen.

 

Rusija ima zgolj 22 Su57, vse ostalo je v najboljšem primeru 4+. Zaradi vojne v Ukrajini in presumeritev keša v slednjo, pa dvomim da bodo začeli pupati sredstva v proizvodnjo Su57. Iz tistega njihovega projekta Su75 (nickname "šah mat" lol) pa dvomim da bo kaj.

 

Rafali in Jurofajterji bodo še dolgo časa konkurenčni Rusom, da ne omenjam F35, ki bodo tudi v evropskih vrstah.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 urami:

a ni tko, da je F35 dejansko dosti lažji in cenejši za vzdrževat ter da je dejansko dober value for money deal, ko pride do 5. generacije? In da je F22 tisti, ki ga je treba pred praktično vsako misijo treba na novo prefarbat z radar-absorbant barvo in narediti ne vem kakšen remont?

 

source: googlal sem avione, preden sem jih kupil v Ace combat 7 :D 

 

Oba F-22 in F-35 imata izredno visoko ceno vzdrževanja v primerjavi z 4th gen, boljši/slabši RAM gor ali dol. Je pa F-22 občutno dražji za vzdrževanje, kar pa ni noben protiargument, ker gre v osnovi za prestreznika, medtem ko je osnovna naloga F-35 ground-attack (jurišnik/assault), čeprav sta oba večnamenska lovca. Situacijsko zavedanje je nekoliko boljše v F-35, tehnologija v F-22 kokpitu je zastarela v primerjavi z F-35, RAM v F-35 je vdelan v trup letala in je bolj napreden, F-22 ima nesporno boljše motorje, najboljše trenutno. F-22 lahko v dogfightu jebe mater Su-35 in Su-57, medtem ko F-35 pilot bi se moral katapultirati, če mu prideta v visual range. Ni za primerjat. Ampak ko govorimo o BVR napadu na ruske lovce sta na istem, ker pač Russia cannot into BVR.

 

manakiin reče pred 12 urami:

 

Tole so AI generated slikice fantek.

Povezava do prispevka

Ukrajinci ga zdej že 3 dni harajo okrog Kurska pa še vedno nikome ništa lol. Še vedno mi ni pol kurca jasno kaj to sploh je, razen da je zelo kvaliteten PR za Ukrajino in zelo slab za Rusijo. Kaj da fak tam sploh mislijo delat? Razjebat plinovod? Se spravit na faking nuklearno elektrarno in pokasirat negativen sentiment celega sveta? Resno, kaj sploh je tam za Ukrajince na tistih njivah in močvirjih? Bodo Kursk priključili Ukrajini? :D

 

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

ker jih hočeš uničiti s čim manj škode na svojem ozemlju, ne morajo kar radirati kot v Ukrajini, a ne

 

Izraelci so pri napadu 7/10 kar radirali tudi lastno civilno prebivalstvo, da so ga zaustavili

 

najboljša rešitev je imo pustiti da se znorijo, jim hitro zmanjka goriva (nimajo logistične podpore) in potem jih sesuti ob umiku

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

 

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

 

ce je kaj vojna v ukrajini pokazala da tole 2. najboljsi v tehnologiji in vojski je le mit. Tole vse skupaj vedno bolj spominja na Finsko

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
maksi reče pred 27 minutami:

ker jih hočeš uničiti s čim manj škode na svojem ozemlju, ne morajo kar radirati kot v Ukrajini, a ne

 

Izraelci so pri napadu 7/10 kar radirali tudi lastno civilno prebivalstvo, da so ga zaustavili

 

najboljša rešitev je imo pustiti da se znorijo, jim hitro zmanjka goriva (nimajo logistične podpore) in potem jih sesuti ob umiku

 

Kako neumen odgovor ej. Najboljša rešitev je, da se ti invazivna vojska "znori" po ozemlju? A si ti fuknjen?

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...