Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 11 urami:

Ukrajinci ga zdej že 3 dni harajo okrog Kurska pa še vedno nikome ništa lol. Še vedno mi ni pol kurca jasno kaj to sploh je, razen da je zelo kvaliteten PR za Ukrajino in zelo slab za Rusijo. Kaj da fak tam sploh mislijo delat? Razjebat plinovod? Se spravit na faking nuklearno elektrarno in pokasirat negativen sentiment celega sveta? Resno, kaj sploh je tam za Ukrajince na tistih njivah in močvirjih? Bodo Kursk priključili Ukrajini? :D

 

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

Zna biti, da se počasi obetajo mirovna pogajanja pa so Ukrajinci šli po kos zemlje za menjavo

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

Kako neumen odgovor ej. Najboljša rešitev je, da se ti invazivna vojska "znori" po ozemlju? A si ti fuknjen?

V bistvu ni neumen. Rusi so to naredili že nekajkrat v preteklosti - recimo Napoleon pri Moskvi. Je pa seveda PR samomor in moraš biti siguren, da se bo logistični zlom res zgodil, v kar pa nisem ravno prepričan. Poleg tega je vojska med napadom bolj ranljiva, ker ni v utrjenih položajih. Kljub vsemu so Ruse ujeli nepripravljene, vprašanje pa je ali bodo Ukrajinci kaj pozitivnega potegnili iz Kurska, ker se jim drugje fronta sesuva, oni pa pošiljajo kup ljudi in opreme v Rusijo.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

ker jih hočeš uničiti s čim manj škode na svojem ozemlju, ne morajo kar radirati kot v Ukrajini, a ne

 

Izraelci so pri napadu 7/10 kar radirali tudi lastno civilno prebivalstvo, da so ga zaustavili

 

najboljša rešitev je imo pustiti da se znorijo, jim hitro zmanjka goriva (nimajo logistične podpore) in potem jih sesuti ob umiku

z iskanderjem (alpa tornado) kasetno glavo so jih fsekali, je še video na netu

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

Kako neumen odgovor ej. Najboljša rešitev je, da se ti invazivna vojska "znori" po ozemlju? A si ti fuknjen?

kaj pa je alternativa, da narediš dosti več škode kot bi naredil sovražnik, kar bi bil res slab PR

 

saj kaj sploh lahko naredijo brez logistične podpore, neizbežno bo po par dnevih zadeva izgubila zagon, vseskupaj je PR stunt

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 19 urami:

Zakaj misliš da bi Typhoon ali Rafale lahko zmagal BVR spopad z Felonom?

 

Ne vem če bi. Pravim da Rusi ne bodo imeli - oziroma nimajo - dovolj keša da štancajo Su57ke. Bi me presenetili če bi prišli do številke 100 v naslednjih 10ih letih, sploh z vojno v Ukrajini. Poleg tega bo v Evropi kar mrgolelo F35 (Belgija, Danska, Finska, Nemčija, Grčija, Italija, Nizozemska, Norveška, Poljska, Britanija, pa še potencialni kupci Portugalska, Romunina in Češka), ki bi relativno zlahka opravili z Felonom v BVR spopadih. 

Rusi pač zaostajajo glede letalskih sil. Sam imam teorijo, da so Rusi "skrekali" stealth in da zato ne vlagajo toliko v ta sektor, ampak to je čista špekulacija z moje strani. Res pa sem nedavno prebral članek na to temo, in sicer da je slednje uspelo Kitajcem ter da stealth sploh ne bo igral neke večje vloge v prihodnosti, ampak vira ne pomnim več.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

z iskanderjem (alpa tornado) kasetno glavo so jih fsekali, je še video na netu

Imaš kakšen posnetek? Trenutno so na voljo samo posnetki zgorelega ruskega vojaškega konvoja okrepitev (cca 200 mrtvih)...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 13 urami:

Ukrajinci ga zdej že 3 dni harajo okrog Kurska pa še vedno nikome ništa lol. Še vedno mi ni pol kurca jasno kaj to sploh je, razen da je zelo kvaliteten PR za Ukrajino in zelo slab za Rusijo. Kaj da fak tam sploh mislijo delat? Razjebat plinovod? Se spravit na faking nuklearno elektrarno in pokasirat negativen sentiment celega sveta? Resno, kaj sploh je tam za Ukrajince na tistih njivah in močvirjih? Bodo Kursk priključili Ukrajini? :D

 

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

 

Mogoče gre pa za false flag, z namenom razglasitve "opšteg rata" in splošne mobilizacije :D. S strani Rusije seveda. Ali pa provokacija s strani čezlužnikov, da se vojna eskalira in pa posledično konča na način da obe strani ohranijo klin fejs, kvazi Dayton variante. Ker dvomim, da Ukrajinci počno bilokaj na lastno roko brez Strica Sama. Ali pa se je komu v ukrajinski komandi že malce odpulilo. 

 

Izpade pa Rusija res nesposobno.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 3 minutami:

Putin se 3 mesece muči s prodorom do 6 km v Harkiv oblast, Ukrajina je v 4 dneh prodrla 35 km v Kursk oblast.

 

Dej no, ne sprenevedaj se, mešaš hruške in jabolka. Eno je utrjena frontna linija, drugo so nezastražena prazna polja. 

 

Je pa celotna epizoda velika bruka za Rusijo, prav wtf variante. Švabski tanki znova pri Kursku, ker fail.

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 9. 8. 2024 at 0:12:

Ukrajinci ga zdej že 3 dni harajo okrog Kurska pa še vedno nikome ništa lol. Še vedno mi ni pol kurca jasno kaj to sploh je, razen da je zelo kvaliteten PR za Ukrajino in zelo slab za Rusijo. Kaj da fak tam sploh mislijo delat? Razjebat plinovod? Se spravit na faking nuklearno elektrarno in pokasirat negativen sentiment celega sveta? Resno, kaj sploh je tam za Ukrajince na tistih njivah in močvirjih? Bodo Kursk priključili Ukrajini? :D

 

Še manj mi je pa jasno, kaj da fak dela ruska vojska in zračne sile. Ljudje božji, 2. najboljši satelitski sistem imate in ko fuka enih strateških bombnikov, lovcev, mutirole letal, helikopterjev in raket, pa verjetno tudi še kako vojaško rezervo v bližini. A so res vsi pijani na jobih, da se jim neki oklepni bataljoni že 3 dni furajo naokrog po ravnini in snemajo selfije? 

Ja zdej je čas ko Rusi pokažejo svojo pravo vojsko in potegnejo ven najače enote, ki so že ves čas v zaledju.

 

Aja ne branijo se z T-64 in Čečeni lol

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 1 uro:

Ja zdej je čas ko Rusi pokažejo svojo pravo vojsko in potegnejo ven najače enote, ki so že ves čas v zaledju.

 

Aja ne branijo se z T-64 in Čečeni lol

Ni mi čisto jasno kaj s tem misliš? A ukrajinci pa ne uporabljajo Leopard 1 pa M55 S pa T 62? Čečeni? A legija pa gruzijci so pa kaj? Obe strani porabita pač vse kar imajo na voljo.

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 16 minutami:

Point je v tem da so zagovorniki teh lolekov tretjega sveta ves čas govorili kako se Rusija drži nazaj z najboljšo opremo. Sedaj pa vidimo pri čem so. Vse kar so imeli na voljo od Sovjetske zveze spržili v teh dveh letih.

Ni čisto tako glede na vse slike in poročila, ker še vedno vidimo premike tankov in oklepnikov.  Je pa res, da bi brez starih zalog imeli precej več problemov. Hkrati pa je tudi NATO precej počistil stare zaloge.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

Kje je to mitsko rusko letalstvo? Ajd razumem da ne moreš teleportat tankovskih divizij in pehote na mejo z državo s kero si v vojni, al pa prisilit Čečenov da ne bežijo, ampak kak letalski sortie bi pa človek pričakoval. Ukrajinc leti unchallenged s predpotopnimi Suhoji nad Kurskom. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...