Skoči na vsebino

Huawei


LordFebo

Priporočeni prispevki

Ena znanka je nabavila čisto pred kratkim. Telefona sicer (še) nisem držal v rokah, ampak že prvi dan me je klicala in spraševala, če kaj vem, kako bi lahko gledala YouTube in uporabljala obstoječ Google Drive account (oz. Photos). Prav ničesar ji nisem znal svetovati. Telefon ima svoj store in potem je pač prenesla par alternativnih aplikacij. Z nekaj guglanja je potem našla še neka navodila, kako se "zaobide" to in ono, tako da ji YouTube in še par zadev sedaj dela dokaj normalno, za Photos pa nimam pojma. Jaz osebno takšnega telefona ne bi nabavil (tehnikalije gor ali pa dol). Sem preveč navajen na klasični Android, oz. tako ali tako uporabljam iPhone (staro sedmico, ki sem jo dobil v dar).  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 51 minutami:

Ena znanka je nabavila čisto pred kratkim. Telefona sicer (še) nisem držal v rokah, ampak že prvi dan me je klicala in spraševala, če kaj vem, kako bi lahko gledala YouTube in uporabljala obstoječ Google Drive account (oz. Photos). Prav ničesar ji nisem znal svetovati. Telefon ima svoj store in potem je pač prenesla par alternativnih aplikacij. Z nekaj guglanja je potem našla še neka navodila, kako se "zaobide" to in ono, tako da ji YouTube in še par zadev sedaj dela dokaj normalno, za Photos pa nimam pojma. Jaz osebno takšnega telefona ne bi nabavil (tehnikalije gor ali pa dol). Sem preveč navajen na klasični Android, oz. tako ali tako uporabljam iPhone (staro sedmico, ki sem jo dobil v dar).  

ne razumem problema z youtubom

pač odpreš spletno stran in si na youtubeju

Povezava do prispevka

Pa sej si lahko google store .apk namestiš tko da paketek ročno skopiraš na komp   telefon pa ga inštaliraš.
Potem maš pa klasičen "dostop" do vseh aplikacij. 

 

Drgač pa. vsako izmed teh aplikacij si lahko ročno namestiš gor.

ps. kdor v letu 2020 še vedno uporablja youtube app in ne youtube vanced je pleb. 

Povezava do prispevka

Ne bi rekel da bo šlo tako enostavno? Problem je npr tudi chromecast funkcija. 

 

Možno je nekatere appe prenesti iz prejšnjega Huawei telefona z Phone Clone. Samo ne spet vseh, pa tudi ni 100% da bo vse delalo.

 

dol sem nalepil en povzetek glede appov kje so in kaj je in kaj ne.. 

 

Prvič slišim za youtube vanced :D bom pa probal ker free mobile YT brez oglasov sounds cool 

huawei.jpg

Povezava do prispevka

V Monitorju so napisali da je potreben alternativni store...npr. apkpure, pa še potem ne delujejo vse aplikacije. Nekatere so čisto preveč navezane na Googlove knjižnice in ekosistem, ki ga tu pač ni. Sploh kakšne bančne imajo težave.

Povezava do prispevka

Telefon mi mora delati zanesljivo. Praktično še fotoaparata ne rabim nujno (je pa seveda super, da ga ima). Mi je pa postal glavno sredstvo za spletne banke in denar. In res ne zaupam preveč s prve tem Huawei aplikacijam, dokler ne bodo uradno podprte s strani vseh bank ipd. Tudi večini ljudi se ne ljubi jebat z aplikacijami, da bi jioh prenašali preko desktopa ipd. To je lahko OK samo za kake ljubitelje, ki se ukvarjajo tudi z Linux in podobnimi zadevami. Za klasičnega uporabnika to vsekakor ni kul.

Povezava do prispevka

Sel sem v Huaweijev butik v Cityparku, kjer sem bil razsvetljen, da 

 

1. Android v P40 še vedno je, le Googlovih servisov ni

2. Da je to pravzaprav v redu, ker Google stalno vsemu sledi

3. Pri P40 se da nastimati, da aplikacija zdaj nima dostopa do lokacij in fotografij (:nicjasno:)

4. Youtube in Maps se da spremljat prek browserja, kar ni 'nobene razlike'

5. Itak je bolje uporabljat Here Maps

6. Ta telefon ne bo sedel samo tistemu, ki v poslu zelo močno uporablja Googlove servise

7. Za vsako od pomembnih aplikacij, ki jih ni (Youtube, Netflix ...) ti telefon predlaga nadomestek. Kaksen, nimam pojma. Mogoce TikTok.

 

Zdaj vem :)

 

Bi pa se vedno rad fon za en krog. Na brzino sem videl le, da je foto modus vnovic zelo applovski.

Povezava do prispevka

Kaj če bi se ta tema preimenovala v Huawei na splošno bi bi bla za vse njihove telefone?

 

Danes je prišel novi blow za Huawei s strani ZDA in sicer da bo tmsc (ki proizvaja kirin high end čipe, snapdragon, apple bionic) moral dobiti posebno dovoljenje če bo še želel delati čipe za huawei. Majo 120 dni časa da dostavijo pripravljeno oz naročeno robo

 

Vse slabše kaže za Huawei, EU trg pa ne bo dobro sprejel aparatov brez google. Zdej še ni tolko opazno ko so v prodaji še modeli s google appi.. lani so bo bol točno vidlo kaj je na stvari.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 16. 5. 2020 at 16:43:

Ej @mumbo360, mogoče boš ti vedel: zakaj ta ameriški Huawei-Google perma-ban ni omejen samo na ameriški trg? A samo zato, ker je Google ameriška firma?

Ce google ne sme sodelovati z njimi nimajo dostopa do googlove proprietary kode, predvsem apiji so problem. Googe android ze leta pocasi zapira. OS sam ze je open source ampak OS je le delcek user experienca.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 16. 5. 2020 at 16:43:

Ej @mumbo360, mogoče boš ti vedel: zakaj ta ameriški Huawei-Google perma-ban ni omejen samo na ameriški trg? A samo zato, ker je Google ameriška firma?

 

Misliš na ne-ameriške firme ki bi dobavljale Huaweiju? To je zdej v primeru tmsc. Ker njihovi izdelki vsebujejo tudi ameriško kodo/tehnologijo morejo dobiti posebno dovoljenje ZDA. 

 

Kitajci že pravijo da bodo udarili nazaj po Applu in Qualcommu..

https://www.androidauthority.com/china-apple-qualcomm-restrictions-1120128/

Povezava do prispevka

OS je kar lepo android in EMU preobleka čez, tako da ni nič posebnega. Edino kar ni google appov in servisov po defaultu. Mel sem danes malo v rokah P40 Pro. Premium feel telefon, zelo smooth deluje vse skupaj. 

 

Kar se tiče appov ki jih ni se skine iz App Gallery -> More Apps. Ki je v bistvu iskalnih apk-jev iz uradnih in raznih straneh kot so apkmirror, apkpure.

 

 

 

Povezava do prispevka

u what m8 ???!?

 

P30 Pro je trenutno občunto cenejši od katerekoli konkurence. Na vezavo pri operaterjih te pride dobrih 500€, medtem ko boš za konkurenco fuknu vsaj 700 ali več eur.

 

P40 Pro je dobrih 800€, medtem ko je samsung jurjadvestoplus...

 

Če mi bo ratal bom uzel P30 Pro lih predno ga bojo dali iz prodaje (zdej maš new edition). 

 

Nova 5T je tud zlo hud p/p. 

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 2 urama:

u what m8 ???!?

 

P30 Pro je trenutno občunto cenejši od katerekoli konkurence. Na vezavo pri operaterjih te pride dobrih 500€, medtem ko boš za konkurenco fuknu vsaj 700 ali več eur.

 

 

 

Če mi bo ratal bom uzel P30 Pro lih predno ga bojo dali iz prodaje (zdej maš new edition). 

 

Malo brskam po A1, pa me zanima, kaj je bolje vzet: Huawei P30 Pro ali Samsung Galaxy S10+? 

 

Oboje je tam tam v cenovnem rangu. A se lahko reče za en telefon, da je boljši od drugega ali sta objektivno zelo primerljiva? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Tale Huawei P30 Pro se mi zdi zdaj kar dober p/p, ampak a obstaja kakšna bojazen, da bodo tudi pri starejših modelih skenslali Google Store? Ali to izključno velja za nove naprave?

Za nazaj skenslali verjetno ne bojo, bi se pa bal ker zagotovo ne bo nic updateov. Sicer ne kot da je samsung kej boljsi, ane.
A da bi vzel pa kaksen OnePlus al nekaj takega pa ne?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 15 minutami:

Za nazaj skenslali verjetno ne bojo, bi se pa bal ker zagotovo ne bo nic updateov. Sicer ne kot da je samsung kej boljsi, ane.
A da bi vzel pa kaksen OnePlus al nekaj takega pa ne?

Zaenkrat v bistvu samo malo preverjam "našo" ponudbo, če je mogoče ravno kakšna akcija teh starejših modelov. 

 

OnePlus mi je zelo mikaven, imel sem prvega in mi je bil odličen telefon. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...