Skoči na vsebino

Huawei


LordFebo

Priporočeni prispevki

mumbo360 reče pred 49 minutami:

Zato je zelo težko komurkoli priporočat tak telefon, ker pač za isti ali manjši dnar dobiš nekaj kar deluje iz škatle. Downloadanje apkjev je smešno, pač neka zasilna rešitev. In da se reče da se nekaj da. 

 

Ta del me fascinira. Kot je Febo napisal v članku, ti na vsak način mal sugerirajo razne apk indexerje, ki so res potencialno vprašljivi. NIKOLI, ampak res NIKOLI, pa jim ne pade na pamet da bi pogruntali kako folku sugerirat, da si naložijo Aurora App store in ti naenkrat vso to jajcanje z iskanjem in strahom kaj hudiča nalagaš odpade, ker Aurora indexira play store direktno. Hell še analizo kode ti nardi da imaš možnost izbire kolk trackerjev želiš v svojih aplikacijah. Vse to bi lahko lepo marketinško zapakirali... oh well.

 

Res epski fakin fail, glede na to kok majo dnarja. S tem odbijajo folk, namesto da bi "reševali kar se rešit da". 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

V njihovi BTC-štacuni me je človeček na dolgo in široko prepričeval, da ne bom pogrešal nobene Googlove reči (in da, pst pst, Googlu tudi ni preveč za zaupat) in da se najde čisto vse, kar se pa ne, obstajajo nadomestki. Nakar mu na izust začnem naštevat raznorazne aplikacije, ki jih ni, in mi zabrusi 'da so to neki specifični programčki' kot da hočem dlakocepit. In da večina ljudi ni tako zahtevnih. Ja, aplikacije od svoje banke, od določene letalske družbe, od Urbane in od sto drugih servisov, ki jih uporabljamo dnevno, SO SPECIFIČNE. In vsak uporabnik 1000-evrskega telefona ZAHTEVA, da mu banka in vse ostalo deluje. Nakar prodajalec enega od bančnih nucnikov, ne vem točno, a Revolut al N26 al neki, ves ponosen najde na uni third-party APK-tržnici! Ko ga pobaram, če je priseben, da mi svetuje downloadanje finančnih instrumentov z neuradnih ciganskih strani, se ni želel več pogovarjat z mano.

 

Me je v moji želji po pomoči in skrbi za dobrobit uporabnikov prav imelo, da bi stal pred trgovino in podil ljudi stran. Tisoči bodo namreč to vseobsegajočo bednost kupili :(

Povezava do prispevka

Sem si ga omislil, še pred člankom, da preverim koliko sem v praksi odvisen od googlovih storitev. Cenejšo verzijo seveda, ne bi eksperimentiral za jurja. Pa da vidim, koliko appov je zlizanih z googlom in nepripravljenih na spremembe.

Od recimo 15, ki jih najpogosteje uporabljam jih je bilo 9 že v uradnem app storu, 1 se je pojavil čez dva meseca. Urbano pa še enega sem phoneclonal ampak ni delovala. Ampak za urbano tudi, ko deluje brezhibno težko rečem, da dela kot bi morala. Drugi je javljal, da pogreša google ampak po obvestilu ob zagonu dela lepo. 

Ostale sem našel na apkpure ali pa aptoidu. Mi je pa jasno, da ko opraviš z najpogostejšimi in najbolj znanimi postane vse težje in težje.

Appi so ozko grlo, ki ga naredi izrazito nišnega pa nemogočega za priporočati. Meni se je ta eksperiment izšel pa sem zadovoljen z njim, večini se ne splača niti poskušati. 

Mi pa paše, da pri enem appu, ki ga pogosto uporabljam naenkrat ni več reklam kjer so na prejšnih telefonih bile. Zgolj prazen prostor. Verjetno zaradi manjka googla.

Povezava do prispevka

Jaz sm točno vedu, da bo pizdarija s 40 serijo. 

 

In evo, nabavu sm dve Novi 5T (ubistvu je to rebranded Honor 20, ki je ubistvu P30 PRO v drugem ohišju(google play included). Realno za 240€ je trenutno steal, glede na to, da ma notri ex flagship komponente (minus fotoaparat, IP68 in seveda slabši ekran).

 

Verjetno bi nabavu trenutnega flagshipa, če ne bi bilo pizdarije z googlom... ampak realno kot je reku zgori febo....

 

Pričakuješ telefon, ki zna streljat z laserji, da se bom pa še jebal z raznimi appi mi pa pri telefonu za 1000€ nekako ni v interesu, sploh če pri konkurenci dobim telefon, ko mi ponuja boljši experiance out of the box.


Da bi se dilal P40 Pro za 500€ ajde, ruka... sem se priravljen jebat z play storom, glede na to, da je S20 Ultra 1000€ ravno toliko pa tudi P40 Pro.... 

 

Po drugi strani pa ne vidm razloga, zakaj bi kdo kupu P30 Pro. Glede na to, da se dobi Novo 5T za pol cene in je realno 10% slabši telefon, se mi zdi, da je edina pridobitev, da v bifeju na šank fukneš ex (sad pepe) flagšhip telefon pa še to ne vem zakaj bi škrtaril za 100€ manj, glede na to, da skoraj za isto ceno dobim generacijo novejšega huaweja in pet postov jači image.

 

Overall jaz mislim, da se more huawei odločit kaj bo delal. Začeli so kot kvaliteten low cost brand telefonov, ki je zelo hitro zasul trg. Kmalu zatem so začeli izdelovat flagship telefone, ki so bili nekoliko cenejši in kvalitetnejši od konkurence. Trenutno imajo na tržišu, goro low budget telefonov, ki so primerni realno za otroke in nezahtevne uporabnike (ampak uglavnm gre za isto sranje različno pakovanje -> dobesedno).

 

V midrange kategoriji se prodajajo stari flagshipi in ne kaj bistveno ceneje od aktualnih flagship modelov. Na vsake toliko, se nam lahko userje in dobimo kakšen gem ala novo ali kakšnega honorja... (ki je dolgoročno gledano spet loterija, a bo nasledn mesec patch za androide, pa land androidi 11 when ???

 

 

Flagship telefoni, so pa iz mojga zornega kota brez googla čiste smeti. S P40 miislim, da je nekako isti experiance kot, da bi v letu 2020 fural windows phone (obvezna avtoprimerjava je, kot da bi na aliexpressu kupu ultimate sports car). A bo al nebo... Mi je pa zanimivo, da še zmeri (razn na vseh 427 različnih modelih P40) ufuravajo androide s play storom. Očitno "Njihov" store še ni na nivoju... Jaz se tolažim s tem, da za spremebo od windows stora iz preteklih let, huawei bo :)

Povezava do prispevka

Sej poskušajo na več načinov. Celo po 200k nagrade majo za "najboljšejše appe" objavljene v njihovem storu. Skor ne morš na XDA uletet, da ne bi bil bombardiran z nekim Huawei adom za njihov store.

 

https://www.xda-developers.com/appgallery-appsup/

https://www.xda-developers.com/huaweis-apps-up-contest-1-million-prizes-best-apps-games-using-hms-core/

Povezava do prispevka

če se ti da jajcat s tem lovljenjem aplikacij, potem ja.

 

če te ne moti, da v zameno dobiš namesto googlov spy services, huawei kitajski spyware, potem ja.

 

če te ne moti, da so določeni appi manj uporabni zaradi manjka googlovega cloud messaginga (push notifikacije, precej instant messaging appov, ki potem več niso instant messaging appi...) in zaradi tega povišane rabe baterije, da to rešujejo s polling intervalom, potem ja.

 

is grejt.

 

worth over 9000.

 

(noben telefon ni vreden več kot 1k)

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Janša reče pred 33 minutami:

google je nekje tam-tam spye service s communist party of china; do maila pa dostopam prek spletne strani (see as desktop site), zakaj bi prek appa?

 

truer words were never spoken but then... zakaj še vedno dopuščaš, da majnajo tvoj inbox? plačljivi mining free mail servici so že za 1€ na mesec, mail appi z unified inboxi ki so čist neodvisni od česarkoli google pa tud obstajajo free.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče Pravkar:

 

truer words were never spoken but then... zakaj še vedno dopuščaš, da majnajo tvoj inbox? plačljivi mining free mail servici so že za 1€ na mesec, mail appi z unified inboxi ki so čist neodvisno od česarkoli google pa tud obstajajo free.

ker mi gre to spyanje delno na živce, ne pa še toliko, da bi plačeval za dejanski privacy na mailu; pač bolj stil na živce mi gre v glavi, ampak v praksi pa ne tolk, da bi se potrudil (pač največ kar delam je adblocker in private browsing); hkrati bi potem itak moral skoraj povsem skenslat mobilni telefon oz. nabavit ta nek blackphone varianto (pa še tu vseeno uporabljaš signal od bazni postaj in si na izi sledljiv)

Povezava do prispevka

 

Janša reče pred 6 urami:

lol, torej v bistvu "obupna" izkušnja je izkušnja, kjer je telefon fajn, edino bednih appov ni (kar je za tiste, ki jih ne uporabljamo, milina)

 

To bi bil moj povzetek, da. Ni slab telefon, samo izrazito nišen zaradi spleta okoliščin.

Nekateri pozabljajo, da obstajajo tudi ljudje, ki opravijo z maili pa banko enkrat na dan na pcju in jih ne veseli, da telefon zazvoni za vsako neumnost.

Pa da so ljudje, ki za dvakrat na leto, ko potrebujejo nekaj to mogoče opravijo tudi prek brskalnika in ne čutijo potrebe po namenskemu appu, ki ne bo zagnan pol leta.

Ne vem kateri messaging appi imajo probleme s pushem, od teh katere uporabljam ni imel noben. 

Glede spyanja pa, prej sem imel google approved huawei. Ce mi sledijo samo kitajci je to 50% napredek.

 

Povezava do prispevka

imam vprašanje.

trenutni honor 9 je dozivel bliznje srecanje z vodo. telefon sicer deluje normalno priklopljen v elektricno omrezje ali powerbank, a se baterija ne polni vec. ker bi me servis najverjetneje prisel prevec, bi vprasal glede teh dveh:

honor 20 lite in p30 lite. ter ali imata google podporo in appe kot starejse verzije. (youtube, gmail...)

gledal sem tudi galaxy a40, ki je sicer malenkost drazji.

mnenja in nasvezi so zazeljeni :)

Povezava do prispevka
ngebe reče pred 5 urami:

Sem vzel p30 lite in sem res razocaran nad kvaliteto stekla. Naj bi bilo scratch resistant, po parih dnevih minimalne uporabe in ne da bi grdo ravnal z njim, ze praske. Od fakin transportiranja v zepu. 

 

po moje imas gor tovarniski screen protector, ki je plasticno sranje

 

odstrani ga, problem solved

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 mesece kasneje...
  • 1 leto kasneje...
mumbo360 reče Dne, 18. 11. 2020 at 10:48:

Že pred kakim mescem je bil skenslan Emonagram. Dozdeva se mi da majo oni neke probleme, ker zelo dolgo časa traja da dobiš kaj nazaj od njih (popravljeno ali nepopravljeno). 

 

Uradni servis v SLO za Huawei je zdej Deto d.o.o.

 

https://www.deto.si/

 

 

 

 

Hvala za info. To sem rabil.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...