Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

ja vidiš napisal si da je bila ketna za menjavo 20 let nazaj :) jaz stvari rad preverim preden zmečem denar, ali ti na slepo verjameš vsakemu, ki ti kaj reče še posebno na servisih :)

če si tak potem te imajo mehaniki zelo radi ;) zaenkrat je to to, kot sem napisal za nekaj časa bo, če me prime kasneje za kak konkreten stroj bom pa kupil nekaj za 10k in te malo zajebaval da svojega pelji v muzej  :) :) jabolka pa uzamem sabo samo zato ker so banane prevelike, in leto in pol nazaj sem se popolnoma odpovedal sladkorju, tako da razne čokoladice ne pridejo v poštev, in roko na srce polek popolne abstinence od alkohola in cigaret je bilo tole z sladkorjem najboljša stvar kar sem kdajkoli naredil zase

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 54 minutami:

jaz stvari rad preverim preden zmečem denar, ali ti na slepo verjameš vsakemu, ki ti kaj reče še posebno na servisih :)

če si tak potem te imajo mehaniki zelo radi. bom pa kupil nekaj za 10k in te malo zajebaval da svojega pelji v muzej  

:w00t::santa:

 

Jst vse verjamem svojemu mehaniku

Povezava do prispevka

Glede na to kakšna žival si in kok goneš bo tale ketna jesen za v smeti, pomoje boš mel manj stroškov zamenjat zobnike pa ketno ko cel bajk. Pa če na tem kolesu uživaš zakaj bi menjal.

Sicer si pa kup gravel, če bi rad še kakšen makedam al pa travniško stezo za usput, maš mal bolj human razmerje prestav pa širše gume grejo gor. Za zajebavat Borisa ne rabš bajk za 10k, sam kakšno pakungo kitajskih legic mu omeniš.

Povezava do prispevka

Čisto kot zanimivost, člen kjer se razdre ketnica, sta dve vrsti, ko sem nekaj iskal okoli ketnic, sem naletel na ta podatek, na tem členu so številke in če za številkami ni črke R, ki pomeni reusable, potem se mora tab člen zamenjati z novim vsakič ko se ketnica razdre. Na srečo je na moji R in mi ne bo potrebno kupiti novega člena... 

IMG_20230604_073207.jpg

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Pizda je ta huda barva :wub:

 

evo odsvaljkal dans mal daljso, obvezno morm bike fitting nardit. @erted45 ti si bil pr Fondi an? Baje je gladko najboljsi v Slo, temu cena primerna? Sam js nimam Factorja tk da verjetn dvojno placam. 

 

Sem bil pri Borutu, ja.

 

Zdej izjav tipa "je najboljši v Slo" ti žal ne morem komentirat, ker nimam izkušenj z nobenim drugim fiterjem. Posledično ti tudi ne morem rečt, ali je vreden svojega denarja, pač mogoče bi kje drugje dobil enako dobre rezultate za manj denarja. Opremo in kompetence ima vsekakor na nivoju, navsezadnje ima dobesedno doktorat iz bike fittinga.

Osebno sem z njegovo nastavitvijo zadovoljen, v smislu stanje pred fitom <<< stanje po fitu. Tudi z vso robo, ki sem jo vzel pri njemu sem zadovoljen. Edino za vložke se je izkazalo, da niso ok, ampak mi je ponudil vračilo no questions asked. Sem sam vztrajal, ker sem upal, da se bodo vnesli.

 

Tudi pri izbiri novega kolesa, ajde, res izpade pristranski glede Factorja, ampak je pa dejstvo, da je vsaj z geometrijo oz. postavitvijo kar dobro zadel. Na prejšnjem kolesu me je po 2 urah že občutno matral križ, na Visti sem lahko tudi 4 ure brez kakršnih koli problemov.

 

Huda tura drugače, kaj te pa muči pri poziciji? :) 

Povezava do prispevka

Norci ste s telim 100k turami :avadodo: Jst sm sov vcer eno krozno cez Javorč pa Lučne. Se mi je še zdel, da sm @doz-a srecov na cest, je bil en model na podobnem kolesu z desetim torbami pa nahrbtnikom, zadekan je bil pa kd da bi blo minus 5 stopinj :lol:

 

Jst sm pa pomoje spet premal nafilov vnose, me je cist pobralo na poti domov. Sm bil v limp home mode-u zadnjih 10 km. Komoot mi je spelal pot od Javorča prot Lučinam po enem zajebanem makadamu (na komootu je kazal, da je asfalt), super strmo, tisti betonski kanali za odvodnavanje, plus pot je šla mim ene hiše, kjer je bil en max razjarjen pa (na srečo je bil na ketni).

 

Dons se pa počiva noge :)

 

 

D197B739-6453-4FA0-9821-BA1CED219574.jpeg

Povezava do prispevka
Boris reče pred 13 minutami:

kaj pa jes na furah da te pobira? Kaj jes pred furo? 

 

Ma jedu sm kosil ene dobre 4 ure pred furo, pol sm pa vmes še en kitkat zmazov na konc glavnga klanca. Mev sm pa sam en bidon vode, kar me je mejbi tud mal zjebal, bi mogu vrjetn se prej bolj shidrirat predn sm šov od doma.

Povezava do prispevka

Jst sem vceri maraton cesenj odfural. Lani sem ga prvic kr nepripravljen in me je na koncu skurlo predvsem zarad slabega prehranjevanja med voznjo in letos nisem nardil enake napake, prakticno na pol ure en gel, predvsem pa pred klanci.

 

Na konc sem sel se do doma klanc cca 3km po tem, ko smo ze pojedli testenine in me je v tem zadnjem delu zakisalo, bi se kak dodatn hitr cuker najbrz lepo pomagu, mislim da se zelo pozna.

 

Zjutrej pred furo pa kr konkreten obrok ovsenih kosmicev z beljakovinami, arasidovim maslom in banano.

IMG_7695.png

Povezava do prispevka
dilar reče pred 2 minutama:

 

Ma jedu sm kosil ene dobre 4 ure pred furo, pol sm pa vmes še en kitkat zmazov na konc glavnga klanca. Mev sm pa sam en bidon vode, kar me je mejbi tud mal zjebal, bi mogu vrjetn se prej bolj shidrirat predn sm šov od doma.

Po moje je to za te visince premalo hrane. Ne vem sicer kolk si pripravljen, ampak poleg ekstra vode bi imo mogu se vsaj dvakrat kej pojest. 

 

Jst si pomagam z aplikacijo Eat My Ride, ce zeli se kdo probat. Uvozis traso iz Strave, zberes katero hrano mas na zalogi in ti priporoci kdaj jest in kaj vzet, pa se na Garmina lahko nalozis dodaten tab kjer sproti vnasas kaj jes, app pa na podlagi obremenitve kaze al si kje kriticen da te zakisa.

Povezava do prispevka

noben app ti nemore povedat kaj bos ti rabu. Ne delat gluposti pa app gledat ker ce je mraz mores jest vec kot ce je toplo. Ce je vroce mores vec pit itd. 

Pojej najmanj 500-600kcal na uro v kombinaciji z napitkom. Pa ne sam vode pit sploh ne zdej poleti k je vroce.

Pojes dobr zajtrk za 2h ne rabs nic jest. Pol pa zacnes krkat 2 obroka + 1bidon na uro. 

 

Drgac pa k ghost rajder pojej japke 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 9 minutami:

jah ponavadi 4h pred furo je predolg za odstepat konkretn trening. razen ce jes ko krmak goran. Pa na vodo furat je isto slaba ideja razen ce gres na razpeljavo. Kitkat je pa kolk ene 50kcal? 

 

Mja sej, sm mislu da bom šov hitrej od doma, pol je bla pa takoj pozna ura. Kitkat? Kokr gledam ma 200 kalorij. Ma ne vem, sm si reku, dobri 2 uri fure, to bom že zgural z enmu sladkišem, sam je kr nekih višincev vseen. Kva si pa dajete v vodo za turce?

Povezava do prispevka

Sigurno je to res, neumno bi blo se drzat tega kot pijanc plota, ampak za osnovno referenco je pa kul k ce ne drugega pokaze, da premalo jemo po deafultu, ce si nek povprecen rekreativc :D

 

Ti drugace pojes 500-600 kalorij na uro med voznjo? Kako ti sploh to uspe, meni v taboljs primeru rata kakih 200 pojest pa ze to se mi zdi da samo jem vmes :D Verjetno posledicno tud kr konkretne vate obracas?

Povezava do prispevka
Lyrical reče pred 1 minuto:

Sigurno je to res, neumno bi blo se drzat tega kot pijanc plota, ampak za osnovno referenco je pa kul k ce ne drugega pokaze, da premalo jemo po deafultu, ce si nek povprecen rekreativc :D

 

Ti drugace pojes 500-600 kalorij na uro med voznjo? Kako ti sploh to uspe, meni v taboljs primeru rata kakih 200 pojest pa ze to se mi zdi da samo jem vmes :D Verjetno posledicno tud kr konkretne vate obracas?

priblizno se ze poznam kaj morem jst po 20letih kolesarjenja.

ja 2ure lahko grem brez problema skozi brez hrane

 

sam ce grem recimo 100km pa 2-3k visincev. Vzamem na uro 1gel pa 1 winforce bar + 0,7l bidona

 

Sigurno bos vozu bolse ce ne bos obremenjeval zelodca z sendvici japki pizzami. 

Cim vec hrane v tekoci obliki boljse bo. Zato jst kdaj fuknem v zep ensuro cca 450kcal pa spijem pod klancem da sm pol za 1h dobr in mi ni treba jest na klanec 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 26 minutami:

jst pijem tole

https://shop.winforce.com/ch-en/shop/sortiment/carbo-basic-plus/

 

in opazim veliko razliko med tem pa nekimi iso tabletkami

 

Pol si natresem v vrecko za 2 ali 3 runde pa si namesam na fontani 

 

Sam če tole prov zastopim, se gre sam za carb load? Ne gre se tle neki ful za nadomeščanje nekih soli, ko si pisal, da ne sam vode pit? Kokr vidm ma tole na bidon dobrih 200 kalorij, pa nekj malga NaCl pa magnezija.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 10 minutami:

 

Sam če tole prov zastopim, se gre sam za carb load? Ne gre se tle neki ful za nadomeščanje nekih soli, ko si pisal, da ne sam vode pit? Kokr vidm ma tole na bidon dobrih 200 kalorij, pa nekj malga NaCl pa magnezija.

ker je tole narejeno da pijes v kombinaciji z njihovimi geli pa bari 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 2 urama:

 

Sem bil pri Borutu, ja.

 

Zdej izjav tipa "je najboljši v Slo" ti žal ne morem komentirat, ker nimam izkušenj z nobenim drugim fiterjem. Posledično ti tudi ne morem rečt, ali je vreden svojega denarja, pač mogoče bi kje drugje dobil enako dobre rezultate za manj denarja. Opremo in kompetence ima vsekakor na nivoju, navsezadnje ima dobesedno doktorat iz bike fittinga.

Osebno sem z njegovo nastavitvijo zadovoljen, v smislu stanje pred fitom <<< stanje po fitu. Tudi z vso robo, ki sem jo vzel pri njemu sem zadovoljen. Edino za vložke se je izkazalo, da niso ok, ampak mi je ponudil vračilo no questions asked. Sem sam vztrajal, ker sem upal, da se bodo vnesli.

 

Tudi pri izbiri novega kolesa, ajde, res izpade pristranski glede Factorja, ampak je pa dejstvo, da je vsaj z geometrijo oz. postavitvijo kar dobro zadel. Na prejšnjem kolesu me je po 2 urah že občutno matral križ, na Visti sem lahko tudi 4 ure brez kakršnih koli problemov.

 

Huda tura drugače, kaj te pa muči pri poziciji? :) 

Tnx za tole. Ker sm lih v tem tednu govoril z enim znancem pa je reku, da Borut je res topshit, da se dejansko k njemu vozjo iz tujine tut in sm se spomnu, da si razlagal pred casom. Kaksna je cena fittinga, ce ni skrivnost?

Muci me pa sedez oziroma posledicno kriz. Sedez mi ne ustreza (sam na eni strani me zuli, ker mam zgleda cudno pozicijo), posledicno pa me kriz po eni/dveh urah nenormalno zacne bolet zarad drze. Dejansko sploh nism utrujen od ture ampak zarad kriza in mam poln k tega, ker bols itq ne bo in morm neki nardit. Zdj na pamet spet drug sedez kupovat, je tut bedarija, ker jih deset kupim, da bom po sreci naletel na pravega.

 

drugac pa kar se tice krkanja, js si namixam dva bidona 750ml z isostar hidratom pa magnezij dodam, pa mi kr ustreza. Vmes en prazn bidon nalovdam z vodo pa je. Na pavzi pa nalovdam kavo pa cockta/fanta itd. Krkam pa eno frutabelo na uro, torej cca 250kcal, pa bi lahk vec, ker me v klanc obcasno pobre. Tk da kot @Boris pravi, ce res gres na turo 2-3k visincev, bi reku da je 500kcal kr pogoj, da ne omres.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...