Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jst bom pomoje kr tole vzel na koncu:

 

https://www.keller-sports.de/p/castelli-perfetto-ros-radjacke-BBECS00Y000.html?utm_source=psmido.de&utm_medium=CPC&utm_term=BBECS00Y002

 

Sm gledu tud tole:

 

https://chpt3.com/collections/outerwear/products/chpt3-alpha-ros-light-jacket-c3-black-climbing-ivy?variant=29156619485258

 

sam to je že skor 100 evrov dražje, za to razliko pa dobim solidne arm pa leg warmerje, pa ne vem če je neka blazna razlika med funkcionalnostjo alpha ros pa perfetto ros.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

te light jakne so ok za cez ce je res naliv al karkoli. Ampak ce ne dirkas ne rabis teh jaken. Raje mille jakna k jo bos res uporabljal. Ce kupujes leg pa arm warmerje predlagam od assosa. Jst mam doma castelli pa se ene 2 druge znamke in so dost neudobne proti assosu. Ker so tiste gnile gumice zgoraj. Za zimo jst furam termo kratke hlace od assosa pa termo nogavcke. Mas tudi tiste prehodne sam ce je ze tolk toplo dam jst gor sam takratke nogavcke

 

na dolgi rok tko pokupis vse in se pol oblacis pac po vremenu. Z eno jakno pa 2 pari hlac ne bos mogu furat da te ne bo zeblo ali blo vroce

 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka

Ta perfetto ros kaže da je uporabna tam od 5 do 15 stopinj, a ni ta assos že res bolj za čist zimo? Mislm k sej pravim, v nekem minusu itak nimam planov vozt, kšna Primorska al pa Lošinj je pa itak vreme v tem območju nad  5 stopinj bolj.

 

@Boris Dej checkn tale post :)

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Ma kdo kej izkusenj z overshoe-ji, al kako se rece po slovensko? 

Moji Spd cevlji so dost tanki, eni bol letni mtb, tako da me skrbi da me bo prepihal cez jesen/zimo. 

Mam hibridna pedala, tako da bi hkrati mel za dnevni commute kej za cez navadne sluzbene (camper) cevlje, proti mrazu in dezju. 

Nej gledam loceno al bi se dal najti kej univerzalnega? V tem primeru me sam skrbi da ne bi razcufu gamaš (?) z navadnimi cevji na robovih pedal. 

 

Kerkol nasvet bi bil super, in b4 @Boris assos :D

Povezava do prispevka
dilar reče pred 15 minutami:

@Boris vidm, da si spregledal post. A misleš da tista mille jakna od Assosa ni pretopla za jesen/pomlad, za tm od 5-15 stopinj?

Mas drgac par "modelov" te mille jakne, zimska/spomladansko jesenska/poletna. Zgledajo pa iste na sliki. Zimska je men v stacuni ko sem jo probal delovala konkretno pretopla za 15. 

 

Prever tole, sping/fall jakna pa triko:

https://www.bike-components.de/de/ASSOS/Mille-GT-Spring-Fall-LS-Trikot-p68318/?v=29495-black-series

 

https://www.bike-components.de/de/ASSOS/Mille-GT-Spring-Fall-Jacke-p68317/?v=23483-black-series

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 31 minutami:

vucko jst mam take ce je res mraz 

 

assos-black-toe-cover-shoes.jpg

 

Hvala, sem narocu termo stumfe in bom vidu kdaj me bo zebl. Ce me bo, bom narocu tak set. Mam pa cevlje res kot je goran napisu, zgleda kot normalen cevelj, nima izbocene pete in sprednjega dela. Ampak itak bi mel te kapce samo za fure ne za commute, tako da ne bom neki hodu v njih. 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 22 minutami:

@Boris vidm, da si spregledal post. A misleš da tista mille jakna od Assosa ni pretopla za jesen/pomlad, za tm od 5-15 stopinj?

tista jakna je pretopla vsaj zame kar je nad 10 stopinj. Zato se jst nad 10 oblacim poletni dres nogavcki rokavcki pa brezrokavnik. Odvisno kje se peljes. Pri nas je tko da ko zapeljes v kaksno mrzlo dolino pade iz 10 na 2 stopinje in potem ce grem na tako furo dam gor jakno. 

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 uro:

 

Hvala, sem narocu termo stumfe in bom vidu kdaj me bo zebl. Ce me bo, bom narocu tak set. Mam pa cevlje res kot je goran napisu, zgleda kot normalen cevelj, nima izbocene pete in sprednjega dela. Ampak itak bi mel te kapce samo za fure ne za commute, tako da ne bom neki hodu v njih. 

Sej ti cevlji so tak al tak toplejsi kot navadni road cevlji ki majo spodaj luknjo za zrak ponavad, zato je bolj mrzlo v njih. Zna bit da bo ok ze topel stumf

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

Erted kolk sk ti dau za zobnike in sraufe

 

Bom nabavu 46-30 pa zadaj pustu 11-40

32 je bil 54,95, 48 pa 115,95. Za vijake pa ne vem kakšne vijake misliš? Tele pokrovčke? Teh nisem vzel delno ker jih Fonda ni imel, delno pa ker jih niti ne rabim.

 

Pa ko sem že pri ovalah, tudi enduro je dobil svojo :) 

 

20200918_154220.thumb.jpg.c0eb07a73f2b3d3fd642f9509d2ad9b0.jpg

Povezava do prispevka
gorann reče pred 13 minutami:

Sej ce ne rabis toliko bolje. Sem pa zdaj tud sam mal v dilemi ali 48-32 ali 46-30

:D

 

Baje pridejo zraven, vsaj tako piše na njihovi spletni strani.

 

Šimšalamima Huhu reče pred 8 minutami:

Pa opaziš razliko, oz. kako kot rekreativec sploh ugotoviš, a si kaj naredil z ovalnimi zobniki, da ni glih dnevna forma, placebo, psihologija upravičevanja stroška? K to se zdej že par let svalkajo teli ovali, pa noben od tavelkih ni to dal kot default.

 

Meni osebno se zdi razlika velika, lažje je poganjat, manj pridem zadihan, nižji srčni utrip, po koncu fure sem manj utrujen. Sem govoril tudi s fiterjem glede tega ("a je možno da en zobnik naredi tako razliko"), pravi da ja, to delajo zobniki in da če sem v dvomih naj zmonitram gor nazaj originalne zobnike in sprobam. Dodal je še, da je razlika večja, če si fizično slabše pripravljen.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 minuto:

Ni to neka zadeva da nardi tako razliko da je must have. Jst sm dal gor k sm kupu rotorjev power meter. Cca 5-7w avg vec poganjam. 

 

Dejstvo je tudi, da je oval veliko in da so si med sabo različne - bolj ovalne, manj ovalne ...

 

Lej, kakšni so od Osymetrica:

 

71833-01-d-115267.jpg.20b563ea9023398c4e30125531e4f979.jpg

 

Ne vem, če obstaja kakšen test, kjer so sprobali vse različne ovale v primerjavi z okroglimi zobniki in podali zaključke. Bi pa bilo zanimivo za prebrat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...