Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Marvak reče pred 1 uro:

Ja sej to ne vem, ziher bolj varno nek konkreten fat tyre gorski bicikelj za 60kmh

 

Sam specialka ma vseen svoj čar, če jih lahko že tko sexy, dost lahke, z 500wh baterijo nardijo

 

More bit tud epic

 

Pa če taka znanost ta aerodinamika, sploh pr večjih hitrostih, pa smo tako omejeni z kapaciteto baterij, pol tud neka logika da si v aero pozi pr 60 da te čim dlje potegne

 

Edit: evo to pa druga opcija nasproti specialke https://www.erockit.de/en/home-2/

 

Isto na pedala poganjaš, sam da pač debela krava

 

Zakaj recimo bi rabu ti e specialko? Resno sprasujem. 

A to mas kak brutalen commute al pac hoces delat razdalje/vzpone ki jim nisi kos? Jaz osebno raj furam navadno kolo pa prilagajam ture sposobnosti. Pa ni kolesaratvo moj prvoli sport. Isto kot da bi sel sportni plezalec v pretetko smer in se vleku po kompletih (vponkah) gor, nima enga smisla. 

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 uro:

 

Kaj vas vse tok skrbi kako so zakonsko omejeni. Pizda če kupim specialko za 6000evrov jo bom valda 60kmh vozu, ne 25 lolwtf

 

Električna specialka zakonsko omejena na 25kmh. Ne vem če kaj bolj neumnega

 

Sej zdej mi ebicikelj tud do 50kmh potegne, za več mam pa prešvoh prestavno razmerje, pa k na torque deluje pol ne vrti več

 

Pač updejtaš software, al neki žičke iz plavo na rdečo, kaj jst vem, ni lih rocket science

 

problem je, da se ne da kr vsakega kontrolerja odklent, sploh pri kakih random noname proizvajalcih motorjev/elektronike

 

omejitve pa vsakem svoje, na gorcu mi je 25 dost, ajd 32 bi blo pa top :D

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 uro:

 

Zakaj recimo bi rabu ti e specialko? Resno sprasujem. 

A to mas kak brutalen commute al pac hoces delat razdalje/vzpone ki jim nisi kos? Jaz osebno raj furam navadno kolo pa prilagajam ture sposobnosti. Pa ni kolesaratvo moj prvoli sport. Isto kot da bi sel sportni plezalec v pretetko smer in se vleku po kompletih (vponkah) gor, nima enga smisla. 

ej tega zdj, tud road ebajk je zakon, vazno da se vozis in se mas fajn, zakaj bi si prilagajal turce, ce je fajn nekam v hribe it

a zdj pa naj ne grem nekam, kjer je lepo, ker nisem dovolj mocan za 39/25 zobnike

 

Povezava do prispevka

Alpa vprašanje zakaj hočeš imeti Porsche namesto Fiat Panda. Zakaj hočeš imeti specialko, raje se z ponijem vozi naokoli. Zabavno se je hitro voziti, ko bremzaš na vzpon na Vršič je pač malo drug filing. Isto greš lahko dlje. Če lahko bp pridem v Kranjsko Goro iz Lj, zakaj ne bi še do Mangartskega sedla isti dan potegnil. Ne rečem da bi 500wh tok pomagal, but you get the picture

 

Edit: tud razumem da ima lahek kolo svoj čar, zato mi bila pa tudi všeč tista minimalno električna specialka. Pač lih tok da greš hitrej, pa bremzat z elektro motorčkom tud sila zabavno

 

Kolesarstvo mi pa bolj kot šport fajn način raziskovanja okolice. 10x na en klanec me ne boš videl

 

Tako kot Gorann rekel fajn je it v hribe, lahko greš peš ali z avtom, sam da ti specialka 60 piči po ravnem, še toliko bolj zabavno

 

Edit2: upam da nisem pomagal opravičit tvoji ženi zakaj že rabiš novo električno specialko

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 20 urami:

Mal gledam nov bicikelj. Dost bolana opcija

https://www.wiggle.co.uk/colnago-egrv-disc-gravel-e-bike-2021
 

Če maš podobno kot Tadej na sliki še eno takšno seksi baterijco namesto bidona, dobiš 500Wh baterijo.

To je že kar vredu, 60km/h bi lahko jaz amater ene 50km peljal

 

40km/h pa ene 70km

 

Na navadni specialki, aero poz ne poznam


Edit: kurba kak zobnik ma kle

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja zdej z fullsuspension otroškim gorcem z 550wh baterijo, nardim 30km nenujno povsem po ravnem pri povprečni hitrosti 40kmh.

 

Se pravi lahko na specialki pri 60kmh nardim 50km

 

Distanca se exponentno viša z višjo aerodinamiko za motor in bolj ugodnim položajem za pritiskanje pedal

 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Sounds good. Lahko tud izpit nardim..

 

Za zaviranje pa ni, ker more imeti tak motor velik premer da lahko proizvede konkreten navor. Potem pa zgleda mal češko in folk pravi Bionx lol

 

Meni niti ni toliko do nekega blaznega navora, bolj pač da končno hitrost poveča. Tako da bi lahko bil tudi manjši. Res verjamem da prihodnost v tem da bo motor v pestu noter. Skupaj z zaviranjem in vsem kar pride zraven

 

To ma Bionx res v nulo naštuderan, kako ti glede na tvoj navor, motor samo dodatno neslišno dodaja hitrost

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

@Mrvak

1. v EU je stroga omejitev 25km/h, proizvajalci niso neki pussiji, ker nebi znali narest hitrega motorja ampak kazni so zelo visoke in je bz izdelovat take motorje brez omejitev za razne mrvake 

2. iz Taiwana si lahko naročiš SUR RON X BIKE, za okoli 4k ojrov elektro-kroska, brez pedal piči do 70km/h, pa ne pozabit odpret nove teme, za nova vozila

3. Avstralci ti lahko prodajo Stealth Bomber e-bike, DW predelan v elektro-kross, piči 90km/h, odlična stvar za vas samomorilske rednecke. V Aus ni omejitev, samo nevem, kako je z uvozom. Youtube je polen teh review.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...