Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jaz sem imel podobn nastavk, imel sem XT grupo in sem iskal nekaj z XT/XTR, na koncu sem končal na čist SRAM biciklu. Menjalnik je sicer čist drugačen, tako da težko vlečem neke vzporednice, frend je mal pizdil čez GX in kok je bolj zajeban za nastavt, pa ma zdaj tud XTR za čist remont narest, očitno maš lohk probleme povsod :P

 

Jaz sem največjo razliko opazil v bremzah, Shimano ma drug vibe, hitrš in močnej zagrabijo ročke, jaz sem imel takoj na začektu občutek, da na Shimano bolj vem, kaj se dogaja z gumo in podlago ... Samo to je stvar navade, bi moral po kakšne leta SRAMa spet probat Shimano. Pa pakne so dražje :D

 

TL;DR mnenjalniki neke hude razlike ni, s tem da je AXS razred zase. Bremze bi raj mel Shimano.

Povezava do prispevka

A ima SRAM twin-fire al kaj je ze, ko lahko saltas navzdol s premikom rocice v obe smeri? To me je zmotilo na sicer precej zabavnem par sezon starem Geniusu 720.

 

Zaradi tega, pa neke cudne prepricanosti v glavi gledam izkljucno Shimano bicikle... Isto sem komercialna pizda za vilice, subtilno se silim v Fox, a realno pojma nimam kako delata primerljivi RS vs fox dandanes :D Se dobro da imam cajt razmisljat...

Povezava do prispevka

Alo vi z gorskimi se ne vozite nic? Mi se vsak vikend vozimo v eno bilo kako vreme.

 

sneg je bil vrhunski :)

 

glede sram vs shimano debate pa je tak...pr menjalnikih je sram pred shimanotom kar se tice 1x11 pa 1x12 grup..stari XTji so bogi..ta sramov eagle sistem in razmreja laufata res bolse....SX je klump tega ne jemat..NX bi pa jaz vzel menjalnik zadn kot rezervo...ker hitro zvijamo lamamo...GX za nase potrebe prek tece ravno zaradi tega. Zaj ce si bol hribolazac voznik pa nabiras visince ti in vlki prenosi sile in menjavanje pol raje visji razred X01 ali XX1 za bling...ce si divjak in turas parke pa cim bol poceni pa rableno (nx gx) :).

 

Glede bremz pa se pri divjakih preferira shimano...Zee..saint.. slx so ze tud ok...majo manj modulacij..ni abs-a...zgrabiji pa na noz te ko rabis...pri agresivni voznji ti res pred bando ali ovinkom pikne kolko rabis da odvozis hitro. 
 

jaz iz sebe vidim ko sem zacel vozit sem se na sramu (pa tud ne vsi..guide r..bek od tega...vstopni modeli so bogi vsi srami)..code rs...(pa ne pozabi centerline diski njihovi so klump)...pocuto odlicno...grabijo odlicno...lahko si jih stelas na rocki..majo dolgo modulacijsko pot preden kolo zaklene...sploh ko sem spoznaval traile in grabe mi je to pasalo...da ti ne zaklene zadaj in pol driftas nekontrolirano. 
  S casom ko pa postajas bolsi voznik pa bi ga bol zgau...pa vidis da ne bremzas pau poti ampak res samo pred ovinki na hitro...tam pa klecne sram...ne dobis tistiga kaj bi rabo.


 

vglavnem za probat je..ce ma kolega al pa kdo drugo ko ti da malo vidis...pol pa kaki stil voznje mas in kak bi rad napredoval :)

 

spacer.png

E415DFE3-25AF-4343-BD13-D9B41E1D0D45.jpeg

uredilo bitje George Michael
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 32 minutami:

@George Michael

A lahko prevedeš to kar si napisal? 

mors en đoint prej spohat :D

 

prav da so sram boljse ko se nisi dober spustas, ker lahk sam dolocas kolk moci bi pri bremzanju, ko pa obvladas pa bi rad da samo pred ovinkom na hitro zmanjsas hitrost da so pa shimano boljse

 

pa da kupuj poceni menjalnike za spuste ker se hitr unicujejo, ce pa rad na gor vozis pa boljs da mas boljso robo ki lazje menja pod naporom

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 39 minutami:

kva fali temu

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/kolesarski-brezrokavnik-gore-c3-windstopper-p-26588.html

 

castelli kokr sm gledal ma 120eur pa je to se zmerj precenjeno, dobre zimske jakne so 150 ne pa brezrokavnik

 

kaj pa jakne k se lahk rokave dol sname? 

 

 

Ja sej ta Assos je 100 eur znižan, neznižane itak ne bi kupoval :) Castelli ma enake cene, Perfetto Ros vest je 130, Mortirolo pa 140. Ta Gore je verjetno isto čist ql, sam berem, da je fit beden. Men je največji problem pri teh vestih, ker težko pogruntaš, kok so insulated. Pri Castelliju mi je vsaj to kul, da piše pri izdelkih neke okvirne temperature, pri katerih naj bi bil artikel uporaben, vidm zdej da pri Gore tud piše.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 3 urami:

@Boris Ker vest ti uporabljaš od Assosa? Maš kšnga od teh dveh?

 

https://www.assos.com/mille-gt-spring-fall-airblock-vest?gender=M&color=201

 

https://www.assos.com/mille-gt-vest-spring-fall?gender=M&color=113

 

Assos majo 30% znižane določene artikle, če kdo rab kej.

Mam oba. 
gorc ne tezi folku ces ti klosar ne pomeni da moramo ostali oblacit vrecke za smeti

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...