Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

sidinavodila.png.7d9afeb3eb5a748d4650a6fe551d0f4a.png

 

siditrak.png.454eec804d58931ca22f2f4437c5cb3a.png

 

Ja ce spreminjas dosti, raje ne rezat :) Evo taksno je bilo pri meni stanje vsa ta leta, pa drzi.

 

Sem pa tokrat vzel pol stevilke vecje, ker tako pravi size chart, se moram privadit na ta milimeter vec prostora zdej :D Pa vlozek je isti kot je bil 15 let nazaj, to sem bral kritike, verjetno bomo enga Specovega vtaknili da mi Boris da plusek.

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Sicer ni navodil v škatli v mojem primeru, tako de so to fino premetavali in odpirali bo trgovini.

Ko sem vzel ven originalen vložek in vidu tisto kartonasto podlogo, mi je prov zrak vzelo taprvič. Sm mel probleme s tem default vložkom in sem vstavil bontragerjevega informa. (Star že par let)

Povezava do prispevka
b4d reče pred 3 urami:

SPD blokeje sem postavil isto kot so bli na starih, a je kaksen simpl nacin za preverit ce je to res optimalna postavitev (meritve, obcutek na biciklu, itd)?

 

Če nimaš nobenih težav s stopali je v redu. Drugače pa pravijo, da je bolje kak cm / mm bolj nazaj (proti peti) kot naprej (zato sem jaz šel na Speedplay XD).

 

Lepi čevlji drugač :) 

Povezava do prispevka

@Boris Ali mogoče pri vas, ki ste del industrije kroži kakšna tabelirana zadeva z numerološkimi vrednsotmi, ki bi popisale širine in dolžine čizmic glede na širino in dolžino noge ter pri katerih številkah se smatra za plavutke?
Lake ma neki, Bont ma 3 različne in nič neveš kje si.

 

@erted45 Sidi Mega

uredilo bitje bozicekman
Povezava do prispevka

Boris ima kar prav, Sidi so 43,5 (pol stevike vecje sem vzel kakor stare, ker se mi zdi da so mi bli premajhni), pa sem Spec vlozek vzel 41-42. Zanimiv prvi obcutek, precej se cuti podpora za stopalni lok, ampak svetlobna leta pred originalnim SIDI. Ti italijani morajo nekaj zjebat :D

 

Se za primerjavo staro in novo :D

sidioldnew.png

 

@bozicekman Ja vmesni del "kartonski" je se vedno isti. Sem se zgrazal, pa v vseh teh letih ni blo problema z njim. Pa sem jih in fural v mokrem in pral v banji na polno :D

 

Na pa se obljubljena novost, sorry za back pic, edina soncna ki jo imam... Pedali so ze XT...

 

photo_2021-04-08_12-37-08.jpg

uredilo bitje b4d
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

Speca so ok kot mas cevle. 
Pejt v trg probas kupis. Prek neta cevle kupovat je idiotizem

Čevle ne naročat prek neta ja, tudi če menjaš samo model.

Drugač pa ni nekga standarda "kot maš čevle", vsi proizvajalci majo mal specifike, že pri supergah imam med 43 in 44,5 številke, čist odvisno od firme in tipa. Tko da ja še enkrat, čevle se gre probat. Razen če ti Boris zrihta 50% off pa jih poj itak zdilaš dalje če niso kul in zaslužiš pri tem.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Prek neta jaz kupujem Vansice in Leviske, oboje ko maš enkrat cifro so enake ne glede na to kje na svetu si. Kolesarske čevle pa res rajš ne, Norhtwave sem probal, prtiskal na nartu ko pr norcih, Specialized ko bi bila lev pa desn druga cifra, na eni je bil prav, na drugi prtiskal v prste, al pa je bil tadrug prav pa prvi da bi rabu volnene štumfe. Zdej mam Scott, te mi sedejo :D

Povezava do prispevka
b4d reče pred 2 urama:

Boris ima kar prav, Sidi so 43,5 (pol stevike vecje sem vzel kakor stare, ker se mi zdi da so mi bli premajhni), pa sem Spec vlozek vzel 41-42. Zanimiv prvi obcutek, precej se cuti podpora za stopalni lok, ampak svetlobna leta pred originalnim SIDI. Ti italijani morajo nekaj zjebat :D

 

Se za primerjavo staro in novo :D

sidioldnew.png

 

@bozicekman Ja vmesni del "kartonski" je se vedno isti. Sem se zgrazal, pa v vseh teh letih ni blo problema z njim. Pa sem jih in fural v mokrem in pral v banji na polno :D

 

Na pa se obljubljena novost, sorry za back pic, edina soncna ki jo imam... Pedali so ze XT...

 

photo_2021-04-08_12-37-08.jpg

zakaj na bajku se niso ikon plasci?

Povezava do prispevka

S tega konca sem pršu, toplo, sonček, za ležat na travi ...

 

173237581_859769777904124_7672215778046130600_n.jpg.a1ea4681e5089d027b6e732017d284cc.jpgS t

 

... na drugo stran prot wikiju (sonce skoz) pa veter, sivo, ene par minut je kar sneg nosil :D

 

172930176_1186062905186620_190459215776755270_n.jpg.34e77dd0e42fde6b0c65491718378076.jpg

 

Kje si ti goran najdu 100 km, tok sploh gorenjska velka ni. Če bi se rad pohvali kok si nabildal čez zimo in kok naju boš gnal se gre na ornk klance pa kdor zadnji kozla zmaga.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@gorann Ni RC, navaden je. Osnovna ideja je povlec cim daljse ture cez Golovec pa naprej, to lahko teram do onemoglosti.

 

 

@Boris Ikon - Rekon, potejto - potato :D

 

Danes test na asfaltu, Tosko celo, uspesno. Slika je taka instagram reality, ograja ni ubistvu zvita...

 

1024144233_Spark-Tosko-celo-1.png.97a3bc2b09d0d8a8f81877206ec304e8.png

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 43 minutami:

S tega konca sem pršu, toplo, sonček, za ležat na travi ...

 

173237581_859769777904124_7672215778046130600_n.jpg.a1ea4681e5089d027b6e732017d284cc.jpgS t

 

... na drugo stran prot wikiju (sonce skoz) pa veter, sivo, ene par minut je kar sneg nosil :D

 

172930176_1186062905186620_190459215776755270_n.jpg.34e77dd0e42fde6b0c65491718378076.jpg

 

Kje si ti goran najdu 100 km, tok sploh gorenjska velka ni. Če bi se rad pohvali kok si nabildal čez zimo in kok naju boš gnal se gre na ornk klance pa kdor zadnji kozla zmaga.

Ma nism se nc nabildal  sem pa kr zadovoljen s tem kar mi ratuje zaenkrat, glede na lani je to orenk napredek vsaj zame. Klanci bojo zmerj jebeni ker je manj w/kg ce si pretezek :)

bomo ze nekj nasl, pride se tihi misek sam da ga zvlecem s trenazerja dol, se boji da ga dezek ne dobi

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@Šimšalamima Huhu Danes ne, ni se prave kondicije, ni blo zimskih trenazerjev, samo zimski spanje. Ponavadi pa vsaj Katarina ali pa se raje Jakob potegnem, tam kar leti. Klobuk imam v planu, vedno se mimo peljem, nikoli nisem sel gor, samo pes. To bo treba spremenit. Ce bos spet kej v teh koncih, napisi lahko skupaj kaj odpedalirava. 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 2 urama:

@gorann Ni RC, navaden je. Osnovna ideja je povlec cim daljse ture cez Golovec pa naprej, to lahko teram do onemoglosti.

 

 

@Boris Ikon - Rekon, potejto - potato :D

 

Danes test na asfaltu, Tosko celo, uspesno. Slika je taka instagram reality, ograja ni ubistvu zvita...

 

1024144233_Spark-Tosko-celo-1.png.97a3bc2b09d0d8a8f81877206ec304e8.png

Vem da ni rc :)

Vseen je lep

Povezava do prispevka

Kot karton smo ciljali na sam podplat pod vlozkom, ki zgleda kartonasto. Tvoji vlozki so malo lepse barve, pa vseeno ista jajca kot modri v mojih. Po parih furah lahko recem da so Spec vlozki super. Je pa res lahko to tudi placebo, ker sem 30 eur vrgel za neko neumnost. Kdo ve, glavno da smo srecni :)

 

Danasnja https://strava.app.link/fG0yYRKbxfb

 

tale Molnik mi ni usojen, pred leti ni slo zaradi manjka kondicije. Danes sem mislil da sem itak zajebal nekje vmes in brez da bi preveril obrnil konje. V tretje bo slo. 
 

Pa Spark je zivina, na spustu je precej pesceno in en zavoj se samo biciklu lahko zahvalim da ni slo v grmovje. Najdes grip ko ze mislis da je konec vsega. 
O plezanju sploh ne bom, tam kjer se je 26” zataknila, tukaj niti mislit ne rabi, samo telo na balanco in watte v pedale :)

 

Za konec dneva se poliranje bicikla, skoda da sem pozabil slikat :( 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...