Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

b4d reče pred 4 urami:

@Šimšalamima Huhu ni slaba tale knjiga! Hvala :)

 

Ja meni je tko zabavno kot uporabna, ful nekih stvari je razloženih na precej bolj preprost način, kot če poslušaš to modrovanja po furah in gledaš youtube "how-to". Je pa zadnja 3 edicija iz 2017, upam, da si kupil to: https://www.goodreads.com/book/show/34893314-mastering-mountain-bike-skills

Ker precej stvari popravlja in dopolnjuje.

 

Btw, kako pa si vedel, kera je?

Povezava do prispevka

ker je verjetno edina mtb knjiga pa linkana na subredditu

sem neki bral pred casom, ne vem ce glih zadnjo edicijo. kolko se spomnim mi ni blo cisto jasno kako in kaj se dogaja. jaz bi knjigo ocenil 3/5

 

image.png.865ed8b67893e1289e5c02569175d52f.png

 

edit: sem malo prelistal tretjo edicijo. so malo boljsi diagrami in nasploh graficni prelom. ampak vseeno mislim, da video format dosti boljsi za ucenje. najboljse pa je ce se pri izvajanju snemas oz ti kdo govori kaj delas narobe.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

 

Šimšalamima Huhu reče pred 13 minutami:

 

Ja meni je tko zabavno kot uporabna, ful nekih stvari je razloženih na precej bolj preprost način, kot če poslušaš to modrovanja po furah in gledaš youtube "how-to". Je pa zadnja 3 edicija iz 2017, upam, da si kupil to: https://www.goodreads.com/book/show/34893314-mastering-mountain-bike-skills

Ker precej stvari popravlja in dopolnjuje.

 

Btw, kako pa si vedel, kera je?

 

Videl se je naslov poglavja, pa sem googlal :) Ja, zadnja edicija. Kul je ker vmes prbija kaj vse so v prejsnjih narobe ucil, ker sta se stil in ideologija spremenila :D

 

Uglavnem ja, kul je ker lahko zvecer v miru tole malo preberes, brez da te zivljenjska sopotnica cudno gleda, ker gledas 10500 video kako ocistiti verigo...

 

Aja, v hoferju imajo tale motorcek za ciscenje verige, kr kul, nekih 7 eur ce se ne motim. Zraven dobis za 2x ocistit razmascevalec, pa celo neko olje, bo dobro za mestni bicikl :D

 

@drevored Ja doloceni opisi polozajev so cudni, morda kje manjka kaksna skica/slikica vec. Potem pa ugotavljas kaj za vraga hoce povedat in ugotovis da to itak ze delas...

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Malo testiram uno olje za potopne cevi "mazat". Dvomim da je potrebno, pomojem se vilica dovolj sama maze. Sem pa opazil da je dobro za ocistit umazanijo iz tesnil, nakapljas malo napumpas in ostane na "cisti" potopni cevi en kup umazanije, ki jo potem lahko lepo pobrises dol.

 

Hofer cistilec za verigo je kar super, cistila je sicer glih za 2x. Pa nujno eno cunjo spodaj po celi dolzini, da ne poserjete parketa :D

Povezava do prispevka

evo dobu sm ocala za bajk, so kr huda 

 

drug tedn se iz amazona x-tiger :D tiste bojo za v hosto

 

kere so kj hlace take da se zadaj ne vidi rit ko vozis, tele k sm dans dobil od northwave so prou na meji da te ne zaprejo zarad nespodobnega kazanja, pa ne recem da bi bile ful raztegnjene na riti, so pa res ful tanke ze na otip

ene dvoje bi mal boljse kvalitete pa z boljsim vlozkom, da mam za daljse turce

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 30. 4. 2021 at 15:53:

Evo bajk zrihtan. Ce je kdo za furco po golovcu ta vikend se naj oglasi tukaj. Zazeljen kdo z elektricarjem, da me potegne gor.

Meh nisem videl, jest sem se zgubljal cez na Stepanjsko, pa nazaj gor danes...

 

Katere ok dolgoprstne rokavice se priporoca za na Preserca flexat? Ne rabim nekaj full enduro...

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

rokavice mam jaz tele: https://www.dakine.com/products/covert-glove

 

ene izmed redkih, ki mi okej pasejo, ker mam kratke prste

 

mam se ene mechanix, ki jih nosim ko je malo bolj mrzlo ampak so dakine boljse

zakaj?

ker nimajo sivov po dlani in so zelo udobne

 

je pa to bolj za grip pri potnih rokah kot pa neka zascita. vec zascite bolj neudobno.

Povezava do prispevka

Ma dokler ni dirkanje se vse da, vmes kaksna kavica pa gre. 

Kmalu planiram izlet do vaju z jakeom ce bota za, pa skocmo nekam, lahk bi sli na vrsic iz mojstrane dokler je se sneg naokoli da damo svicarcu mal kontre :D

po zelji seveda, lahk pa priporocata vidva kaksno traso jest sm za dokler je asfalt :)

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 5 minutami:

Kaj si tolk napravljen, te je zeblo:D

 

Ma mraz je blo + veter je ful pihov ves čas. Drugač pa top lokacija za kolesarjenje, sam še zdaj sm zjeban, ker je skoz gor dol, tko da se kr nabere višincev. Pa lepo je za popizdit trenutno, vse zelen pa polhn rož.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...