Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Nič na tem kolesu ne zdrži neke že obične rekreativne sile na gonilnem delu. Sosed je kupil nekaj podobnega, z boljšo opremo, mal bolj resno gon kot je mislu pa otroka vleče zadaj v prikolici (pa oba skupaj nimata 90kg), vse je že razštelan, luft v vilcu, menjal ketno ekspresno ker je bla original očitno s putra, spredaj mu jo meče dol, zobniki so drek ... Neke podobne ropotuljice mamo na šihtu, jaz morem merkat kako gonim pa s pločnika ga raj nesem. Če bi naredil jurja s takmu bajkom morem na servis k fizioterapevtu jaz, kolo pa pride po kosih v vrečki. Pač to je kul hobi kolo, vzameš ga na morje pa se mal razgledaš po plažah brez avta, sicer se pa voziš v knjižnjico pa v oštarijo.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 58 minutami:

Nič na tem kolesu ne zdrži neke že obične rekreativne sile na gonilnem delu. Sosed je kupil nekaj podobnega, z boljšo opremo, mal bolj resno gon kot je mislu pa otroka vleče zadaj v prikolici (pa oba skupaj nimata 90kg), vse je že razštelan, luft v vilcu, menjal ketno ekspresno ker je bla original očitno s putra, spredaj mu jo meče dol, zobniki so drek ... Neke podobne ropotuljice mamo na šihtu, jaz morem merkat kako gonim pa s pločnika ga raj nesem. Če bi naredil jurja s takmu bajkom morem na servis k fizioterapevtu jaz, kolo pa pride po kosih v vrečki. Pač to je kul hobi kolo, vzameš ga na morje pa se mal razgledaš po plažah brez avta, sicer se pa voziš v knjižnjico pa v oštarijo.

Ne vem res, sam moj marlin 5 trek mtb je dal precej skoz pa prav tip k ga je kupu od mene da je zadovoljen ful da nima nbenih problemov. 

Pa marlin 7 tanov je mal cez 700 pa ma tanovo deore 10 redno grupo x1 pa solidno judy vilco za xc tega ranga

 

Lahk pa da so trekingi smeti in boljs mtb za isti dnar

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 urami:

@burek, majo xl na lagerju: https://www.grasca.si/treking-kolo-scott-sub-cross-50-men-2021

 

Sam je to re bajk za par 10 km na mesec, če začneš mal resno boš sam šraufal in rihtal (imo).

jah, hvala za predlog, sem bil že mal navdušen, ampak si ga potem že v naslednjem postu uničil :  D mislim, sej težko določim, ali je to pretiravanje, sam bicikl za pecto eurov bo pa že zdržal če grem 2-3x na tedn mal okrog z njim, ane. ane? sej potem verjetno v tem cenovnem rangu ni 'solidnega kolesa', ki bo zdržal par sto km na mesec al kako?

 

glede mtb, teli primerki iz iste trgovine majo tud xl na zalogi za podobno ceno. mnenja? kukr zastopim so mtb itak bolj robustni, ampak na opremo se ne spoznam, a je smeti?

https://www.grasca.si/gorsko-kolo-scott-aspect-960-rd-2021

https://www.grasca.si/gorsko-kolo-scott-aspect-970-tmo-2021

https://www.grasca.si/gorsko-kolo-scott-aspect-970-ru-2021

Povezava do prispevka

Jaz sem pol leta nazaj usposobil 20 starega Garyja Fisherja z Acera opremo in od takrat več ali manj brez problemov delam po 500 km na mesec, tako da bi si skoraj drznil reči, da bo tudi zgornji Scott zdržal kaj več od obiska lokalne gostilne enkrat na teden. 

Povezava do prispevka

@burek pod črto najbolj nardiš da jih pokličeš, poveš kaj bi probal, če so tm za usest se že sestavljeni, tam tudi poveš kaj bi rad počel oz pričakuješ od kolesa in se potem tudi odločiš po filingu. Niso vsi XL okviri enak veliki, niti nisi ti enak kot vsi ostali homo sapiensi. Če se ne počutiš dobr na kolesu ni fore tud če ga dobiš za 200 evrov.

 

Imam pa tudi jaz tam letnik 2000 Gary Fisherja v drvarnici, in v zlatih časih je naredil par 100 km na leto. Nazadnje sem šel nekam "resno" z njim 2 leti nazaj, ko sem šel z bajkom v Drago in peš čez Prevalo na  Begunjščico, pa se mi je zdel najmanj riskantno pustit tako kanto zaklenjeno ob drevo. S kilometri in izkušnajm od danes mi je kolo kanta, ne znam povedat drugač. Geometrija pri takih starih gajbah je čist narobna za vse, za gont al pa za spuste, po 20 minutah sem že čutil križ. Pol prestav je neuporabnih, pa če preveč prtisnm mi zdsne ketna :D  Sej bi ga lahko zrihtal, samo karkol bi zamenajl bi dal več kot je vreden, pa še kar bi bil zanič.

 

Ne vem, to je pomoje vse zelo odvisno od perspektive in želja. Kaj je resno kolesarjenje je za Borisa zelo različno od tega kaj je to za večino tega foruma in je zelo različno za nekoga, ki se v šport šele podaja. Vem, da je bajk za jurja še enkrat dražji, samo vseen govorimo o 400-500 evrih razlike, je pa čist drug nivo. Bajk za jurja me je zdržal več let resnega (no na mojem nivoju) kolesarjenja pa upal sem ga prodat naprej frendu. Aspect 910 je 1050€, dobiš pa RockShox Judy zračne vilce namest poceni fedrov in Sram GX grupo. IMO je na dolgi rok tak kolo cenejši kot tist za 500, pa precej bolj uporaben, udoben in varen.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

@burek pod črto najbolj nardiš da jih pokličeš, poveš kaj bi probal, če so tm za usest se že sestavljeni, tam tudi poveš kaj bi rad počel oz pričakuješ od kolesa in se potem tudi odločiš po filingu. Niso vsi XL okviri enak veliki, niti nisi ti enak kot vsi ostali homo sapiensi. Če se ne počutiš dobr na kolesu ni fore tud če ga dobiš za 200 evrov.

 

Imam pa tudi jaz tam letnik 2000 Gary Fisherja v drvarnici, in v zlatih časih je naredil par 100 km na leto. Nazadnje sem šel nekam "resno" z njim 2 leti nazaj, ko sem šel z bajkom v Drago in peš čez Prevalo na  Begunjščico, pa se mi je zdel najmanj riskantno pustit tako kanto zaklenjeno ob drevo. S kilometri in izkušnajm od danes mi je kolo kanta, ne znam povedat drugač. Geometrija pri takih starih gajbah je čist narobna za vse, za gont al pa za spuste, po 20 minutah sem že čutil križ. Pol prestav je neuporabnih, pa če preveč prtisnm mi zdsne ketna :D  Sej bi ga lahko zrihtal, samo karkol bi zamenajl bi dal več kot je vreden, pa še kar bi bil zanič.

 

Ne vem, to je pomoje vse zelo odvisno od perspektive in želja. Kaj je resno kolesarjenje je za Borisa zelo različno od tega kaj je to za večino tega foruma in je zelo različno za nekoga, ki se v šport šele podaja. Vem, da je bajk za jurja še enkrat dražji, samo vseen govorimo o 400-500 evrih razlike, je pa čist drug nivo. Bajk za jurja me je zdržal več let resnega (no na mojem nivoju) kolesarjenja pa upal sem ga prodat naprej frendu. Aspect 910 je 1050€, dobiš pa RockShox Judy zračne vilce namest poceni fedrov in Sram GX grupo. IMO je na dolgi rok tak kolo cenejši kot tist za 500, pa precej bolj uporaben, udoben in varen.

Ne vem kje si vidu gx, ta bajk ma sx :D

drugac pa ja ce je sansa vzem kj tazga burek

 

Povezava do prispevka
bozicekman reče pred 2 minutama:

GX, NX, SX, tudi meni ni jasno najbolj, gorann dej malo razloži kam in zakaj paše katera grupa. Prosim.

Spodaj gor sx,nx,gx pol naprej so ze simetove grupe k so neke xxxxxxxx01 axs oznake

Pr teh sx nx gx ni tolk razlik v sami ceni tko da je tud kvaliteta tam tam

Povezava do prispevka

majster v grašca centru mi je rekel da za to višino gledam kar xxl, pa tud glede teže tele poceni variante da niso najboljše. predlagal je aspect 930 recimo, za ene 830eur. hehe sej se mi je zdel, da bo tko nekako. nič, grem se jst prepiričat v to da bom dal vsaj 300eur več kot sem planiral, vam pa hvala za info zaenkrat bojsi. če ima kdo še kak predlog za kolesarje velikane pa kar na dan z besedo

Povezava do prispevka
burek reče pred 6 minutami:

majster v grašca centru mi je rekel da za to višino gledam kar xxl, pa tud glede teže tele poceni variante da niso najboljše. predlagal je aspect 930 recimo, za ene 830eur. hehe sej se mi je zdel, da bo tko nekako. nič, grem se jst prepiričat v to da bom dal vsaj 300eur več kot sem planiral, vam pa hvala za info zaenkrat bojsi. če ima kdo še kak predlog za kolesarje velikane pa kar na dan z besedo

Nisem glih velikan, sem pa imel dostikrat probleme pri velikosti grušta ker velika večina trgovcev ti oceni velikost glede na višino namesto na dolžino nog in dolžine rok. Malo popazi, da ne boš mel prekratkih rok za reach od xxl grušta.

Povezava do prispevka
burek reče pred 1 uro:

ok, sepravi gravel so nekje med trek in mtb? samo mi zgleda da imajo mal višja sedišča kot oboje to, in to verjetno pomeni manj pokončno držo? al se motim

Pokoncna drza je najslabsa drza na bajku

 

Iz vidika zdravja

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 1 uro:

 

najprej morjo motor zamenat

misak spet tupis gluposti. Tale motor od SL je topshit. Enega se nismo menjali v 2 letih. To pa zato ker tele SLe ne kupujejo loji tipa gorangutan ker natepavajo bajk v turbo 100% casa.  

Specialized spet pofukal konkurenco tko k zadnjih 5 6 let 

Lep lp

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...