Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

dilar reče pred 1 uro:

 

baje se da, ampak moraš delat velik aerobnega treninga na dost nizki obremenitvi. Vsaj tko tule piše, ne morm pa jamčit za znanstveno podlago, ker se po pravic nism tok spuščal v to. NI tok moj scientific department.

 

https://simplifaster.com/articles/how-trainable-is-vo2-max/

 

 

Mja zame je, nimam tud nekih resnih kilometrov v nogah letos, plus konc zime sem bil dobesedno mesec in pol čist brez kakršnekol fizične aktivnosti, ker je blo treba doktorat spisat v parih tednih... Ampak ja, verjetno ne bi neki zlo vplival na moj VO2 max rezultat al bi bil v boljši fizični aktivnosti al ne, ker tud če bi treniru ful v tem času, ne bi delal takih treningov, ki bi to ful potenciral.

 

 

doktor česa pa si ti sploh, ako ni skrivnost :D

Povezava do prispevka
dilar reče pred 8 minutami:

 

Ni ne, doktor biomedicine (nevroznanost) sm slab mesec zdej :)

 

najs, čestitke. s čim se pa ukvarjaš pol oz. kje in kaj delaš? da si znam malo predstavljati. zaprt v laboratoriju špegaš skozi mikroskop :D?

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 27 minutami:

 

najs, čestitke. s čim se pa ukvarjaš pol oz. kje in kaj delaš? da si znam malo predstavljati. zaprt v laboratoriju špegaš skozi mikroskop :D?

 

Delal sem na metabolizmu skeletnih mišic, raziskoval vpliv stresa na nek specifični membranski protein, pa sodeloval pri 2 kliničnih študijah. Ena je bla na kritično bolnih (Intensive Care Unit patients), druga pa na pacientih s strganimi križnimi vezmi (predoperativna intervencija z blood flow-restricted trainingom). Delal v glavnem na izoliranih mišičnih celicah, pa analiziral biopsije mišic pacientov.

 

Zdej sem pa na štromu, pa delam tud biološke stvari, laboratorij za biokibernetiko. Ne morm pa točn povedat, ker je poslovna skrivnost, sem zaposlen na industrijskem projektu za eno major ameriško medical devices firmo.

 

Sori, ni bil plan, da tok derailam temo :)

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 minutama:

 

jebeni kralj. čestitke. :ododava:

 

Sej ni baš neki :) Je vsak zmožn spacat, če ma človk pač voljo pa motivacijo se to it. Dost pomaga, če nimaš mentorja, ki se mu pač jebe zate, pa mu je v bistvu vse skp v breme, morm rečt, da sm mev kr srečo pri tem, da nism bil sam seb prepuščen ves čas. 

 

No pa da zavijem nazaj na kolesarjenje. @Boris kva zdej, kdaj bo nova Dura-Ace? Pa a si mejbi kej sprobal tisto cheapo Sram Rival electronic grupo al ne držiš ti takih plebs jajc?

Povezava do prispevka
dilar reče Pravkar:

Sej ni baš neki :)

 

žal vem iz prve roke, da to ni ravno tako. sem že tri leta na tem, da ga vpišem, a mi ni popolnoma jasno, kako naj se lotim tega projekta ob službi z dolgimi delavniki in delodajalcem, ki nima absolutno nobenega posluha za moje želje.

 

dodaten focen za 'ni baš neki' (:D) si zaslužiš zato, ker si šel v smer študija z neko konkretno vsebino. moj doktorat bi bil itak zgolj honorary papir za v predal, ker ne bi pridodal prav nič posebej revolucionarnega. :D

 

sorry za offtopic, carry on.

 

 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 19 minutami:

 

 

No pa da zavijem nazaj na kolesarjenje. @Boris kva zdej, kdaj bo nova Dura-Ace? Pa a si mejbi kej sprobal tisto cheapo Sram Rival electronic grupo al ne držiš ti takih plebs jajc?


zaenkrat ni se nobenga podatka kdaj bo. Drgac ce so ti ql sram prestavne roccice zna bit rival ok razlika je tako ali tako samo v tezi komponent. Ce das red kaseto pa red ketno bo zadeva dokaj tiha za sram. 
drgac mi je sram na road shit zarad zavor pa to da mores iztikat baterije da se ti ne trosijo oz polnit na par tednov je beda. Di2 je topshit

Povezava do prispevka
gorann reče pred 7 urami:

cestitke dilar, pa da te vprasam, a si sploh cepljen

 

sm cepljen in čipiran ja :D 

 

Kosinus reče pred 7 urami:

Čestitam, dilar! Pa še prava znanost je, ne neki burekovi nadomestki.

 

Neki je, ni pa lih za Nobelovo :P

Povezava do prispevka
gorann reče pred 11 minutami:

Te zidovske fore pjt srat po svicarskih forumih

Vidim pa da je focus sworks 

 

To je vsaj se 400eur vec 

Tip je dal spec nalepke gor

 

Hahahahahahahhahahahaha

 

fake it till you make it :D vsaj posten je povedal, da ni taprav :D

Povezava do prispevka

a če precej čutim sedalne kosti k se vsedem na kolo, a to pomen, da mam preozek sedež? sej bom zmeru, da vidm kok je, sam tko vprašam, če se komu kej sanja. 

 

pomoje morm res en drug sedež nabavt. k zdej delam eno urne treninge in mam občutek, da res ne bi blo gud, če bi daljše zadeve furu. je pa res, da nisem kolesaru pošteno že kakšne dve leti in res nisem navajen. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...