Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Lunco reče pred 1 uro:

Kje v LJ majo velik čevljev? Tle sm pogledu v giantu na Drenikovi sam majo res mal številk.

 

A ma kdo tle Shimano čevlje pa zelo široko nogo v vseh čevljih?

 

Jst mam Shimano, ampak mam ozko nogo. Se mi pa zdi, da je enkrat Boris rekel, da so Shimano še najbolj široki? Al sm lih zamešal :D

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

Kje v LJ majo velik čevljev? Tle sm pogledu v giantu na Drenikovi sam majo res mal številk.

 

A ma kdo tle Shimano čevlje pa zelo široko nogo v vseh čevljih?

 

ponavadi imajo določene firme tudi širše modele čevljev, namenjene točno za ljudi s širšimi stopali. sidi vem da je to imel in verjetno še ima, specialized se mi zdi da tudi.

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

Kje v LJ majo velik čevljev? Tle sm pogledu v giantu na Drenikovi sam majo res mal številk.

 

A ma kdo tle Shimano čevlje pa zelo široko nogo v vseh čevljih?

Jest mam shimano, so ze po defoltu siroki, vzem eno cifro vecje

 

Lep lp

 

Drugac pa probaj, tkole lahk sam ugibas pa vsak svoje hvali recimo bumbar iz svice sworks za 300eur+ priporoca

Haha fak 

 

 

Povezava do prispevka

To pojdi k biomehaniku da te pomeri kako stojis in kaksen pritisk mas na levo ali desno nogo. Kako krivi mas hrtbetnico. 
Mas rn kup faktorjev k pripomorejo k temu da mas bolecine v stopalih. Lahko ti je cevelj prav ampak je slab vlozek. 

noben trgovec nemore pomerit in ti povedat da ti bo pa ta cevelj prav. Ker tvoje stopalo ni enako na km 0 in km 50 ali 100. To lahko samo ti ves ko vzames cevelj in se zapeljes. Jst sm menjal ene 7 parov preden sem kupil taprave. 

Povezava do prispevka

ponavadi tisti, ki delajo fitting kolesa lahko izmerijo tudi stopala. tle se sicer gre bolj za določanje oblike oz. debeline morebitnih vložkov za v čevelj.

 

si tudi predstavljam, da je dosti težko nekomu zgolj na podlagi dolžine in širine stopala priročiti čevelj, razen v smislu "imaš širše stopalo, te firme bi ti morale ustrezati". da bi pa dobil kaj bolj konkretnega, v smislu točno določenega modela neke firme? težko verjamem.

 

P.S. : tole si lahko prebereš https://intheknowcycling.com/road-cycling-shoes/

uredilo bitje Zorz
Povezava do prispevka

Fora tega z merjenjem je v tem, da narod ugleda par čevljev (po možnosti kakšne strupene italjanske), jih proba, so jim preozki / pretesni, potem pa vzamejo 1 ali 2 števikle večje. Potem pa noga drsi po čevlju, blokeji so preveč naprej, etc.

 

Noga se raztegne med vožnjo ja, ampak tako drastičnih razlik ne bi smelo biti.

 

Samo 1x sem naletel na trgovca z Brannock napravo (pa še to ne s kolesarskimi čevlji), drugič mi je stopala zmeril na fitu. In na podlagi meritev mi je dal za probat čevlje ki so prefektne velikosti - ne predolgi, ne prekratki, ne preširoki, ne preozki.

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 55 minutami:

A pa boš delil z nami kdo je ta trgovec al se boš sam hvalu da maš edino ti v Sloveniji primerne čevlje? 

Sej ves da je govoru o bike fittingu v radovljici pri BF

Se ovalne zobnike mu je prodal

 

Kaj ste vsi pozabljivi tolk?

Povezava do prispevka
Boris reče pred 4 urami:

top of the top

prej sm fural shimano wide pa so bolj kot ne za silo

Tele so top shit. 500-600km v kosu brez problemov

 

specialized_sworks_7_road_shoes_black_15

Kok si mel stevilko Shimano wide pa neke navadne čevlje?  Npr Nike 

 

Sem probu 43 Shimano navadne pa mi niti blizu ni prav naprej pri prstih. A 44 wide bi bil ok al naj 43 vzamem :S

 

 

 

 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Zorz reče Dne, 2. 8. 2021 at 9:30:

@Boris ima cube kaj pametnega pripravljenega :D? vidim da je jutri razkritje novih modelov za leto 2022.

Zgudej zjutro dokler je stran še delala, si uspel kej uočit? 

Cestaki so mi lepši kot prejšnje dve leti, ampak so slike zblurane pr diskih in grupah ker piše pol v opisu da je "embargo" do nekega datuma. Lel

Povezava do prispevka
bozicekman reče pred 4 urami:

Zgudej zjutro dokler je stran še delala, si uspel kej uočit? 

Cestaki so mi lepši kot prejšnje dve leti, ampak so slike zblurane pr diskih in grupah ker piše pol v opisu da je "embargo" do nekega datuma. Lel

 

nisem še, sem šel na furo s kolegom. trenutno pa stran ne dela ravno baš neki. sem pa videl, da imajo montirano "piknik škatlico" znotraj glavnega trikotnika :rofl::no:. hvala bogu naj bi bila snemljiva.

 

očitno ne bo samo novi dura ace, ampak tudi nova ultegra? glede na to, da ima več biciklov embargo. sram mi na specialki res ne diši...

Povezava do prispevka

blurajo zato

ker bajki bodo mal

mix vsega da bodo sploh sli ven ker kosov ni. Dobil bos bajk z sram zavorami v opisu je shimano. Nam dostavljajo bajke brez amortizerjev. Pol ce dobis od kaksnega drugega dobavitelja. Al pac pocakas da ti posljejo kar manjka. Jeba je

 

 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 12 urami:

@drevored ni sarkasticno, cisto zares, treba pohvalit folk da bo vec fural :)

Letos nisi nic trackal :(

Se od lani sva zmenjena za en krog :)

 

 

trenutno sem zmozen samo pol kroga. drgac pa ti sam povej kdaj bos kej sel na kak golovec, tosko ali kaj podobnega pa se pridruzim. ponavad mam cajt torek, cetrtek po sihtu in vikende.

 

se vedno pa cakam mn3 trail meet nekje kjer je gondola/shuttle.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...